MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Letnie okienko transferowe w 1981 roku przyniosło klubowi z Teatru Marzeń jeden z najlepszych zakupów w historii, bowiem za rekordową kwotę do zespołu dołączył Bryan Robson. Trzeciego października Anglik zjawił się na Old Trafford w celu podpisania kontraktu.

Historia: Robson był kluczową postacią w West Bromwich Albion, które prowadził już nowy menedżer United Ron Atkinson. Bryan w 1981 roku był najgorętszym "towarem" na transferowym rynku, a o jego podpis zabiegały rywalizujące od dawna Manchester United oraz Liverpool. Zespół z Merseyside poprzestał na ofercie w wysokości miliona funtów co wykorzystali działacze Czerwonych Diabłów oferując o pół miliona więcej co wystarczyło na przekonanie działaczy West Bromwich. Robson oficjalnie stał się zawodnikiem Manchesteru United.

Okazja: Formalności udało dopełnić się trzeciego października, kiedy to na Old Trafford zjawiła się ekipa Wolves. Robson tuż po podpisaniu kontraktu udał się na trybuny, aby obejrzeć swoich nowych kolegów w akcji. Nie zawiódł się, United pewnie rozprawiło się z gośćmi aż pięć do zera po trafieniach Sammy'ego McIlroya (3), Garry'ego Birtlesa oraz Franka Stapletona.

Następstwa: Robson zadebiutował w czerwonej koszulce cztery dni później w spotkaniu Pucharu Ligi z Tottenhamem. Tak zaczęła się kariera jednej z największych postaci w historii Manchesteru United. Captain Marvel zagrał w United 461 spotkań, a 99 razy wpisywał się na listę strzelców. Wyrobił sobie markę jednego z lepszych pomocników w angielskiej piłce, a na Old Trafford pracuje obecnie w roli ambasadora.

- Moje włosy dosłownie stały na baczność, kiedy oglądałem mój nowy zespół w akcji - wspomina Bryan Robson. - Oni absolutnie zamordowali Wolves. Siedząc tam i oglądając niesamowite wyczyny United myślałem sobie "niby jak mam się przebić do tej drużyny?".

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Szkoda, że nie udało mu się strzelić tej setnej bramki.
28 Desember 2009

VS

 

30 grudnia 1978 roku na ostatnie spotkanie w roku zawitała drużyna West Bromwich Albion.

Historia: Ekipa United prowadzona przez Dave'a Sextona w sezonie 1978/79 była po prostu nieprzewidywalna. Po dwóch sromotnych porażkach z Boltonem oraz Liverpoolem przyszła okazja na udane zakończenie sezonu, kiedy na Old Trafford miało zjawić się West Bromwich. Drużyna dowodzona przez Rona Atkinsona grała ofensywny futbol i dobrze radziła sobie w lidze, zatem zgromadzeni w Teatrze Marzeń fani mogli liczyć na dobry mecz... i jak się potem okazało, nie zawiedli się.

Okazja: Brian Greenhoff otworzył wynik spotkania i wyprowadził United na prowadzenie wspaniałym wolejem z dystansu. Jednak chwilę później prowadzili już goście dzięki bramkom Tony'ego Browna oraz Lena Cantello. Pierwsza połowa była niezwykle emocjonująca czego dowodem były kolejne dwie bramki autorstwa... Manchesteru United. Zdobywali je Gordon McQueen oraz Sammy McIlroy. Podopieczni Sextona nie zdołali jednak utrzymać prowadzenia, bowiem tuż przed przerwą West Brom doprowadziło do wyrównania. Menedżer WBA Ron Atkinson czuł, że to jego drużyna powinna prowadzić i w przerwie dał swoim zawodnikom jasny sygnał "wyjdźcie na boisko i wygrajcie ten mecz". Tak też się stało, ponieważ dwa trafienia gości pogrążyły United. Old Trafford było jednak świadkiem niesamowitej potyczki, która zostanie zapamiętana na długo.

Następstwa: Czerwone Diabły zakończyły sezon na dziewiątym miejscu, podczas gdy West Brom zdołało zająć trzecią lokatę oraz dojść do ćwierćfinału Pucharu UEFA. Dobry sezon menedżera Rona Atkinsona nie umknął uwadze włodarzy United, którzy w 1981 roku zdecydowali się na zatrudnienie Anglika.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Zacięty mecz, dużo goli, musiało być wspaniałe widowisko.
28 Desember 2009

 

Polski bramkarz Manchesteru United Tomasz Kuszczak jest zdeterminowany, by zostać pierwszym bramkarzem Czerwonych Diabłów. - Chcę dostawać jak najwięcej szans, by móc udowodnić wszystkim, że mogę być ważną częścią przyszłości klubu - przywołują wypowiedź bramkarza angielskie media.

 

Jeszcze dwa miesiące temu, Kuszczak był dopiero trzecim bramkarzem drużyny z Old Trafford ustępując miejsca w składzie Edwinowi van der Sarowi i Benowi Fosterowi. Teraz jednak sytuacja reprezentanta Polski wygląda zdecydowanie lepiej - przez siedem meczów z rzędu był pierwszym golkiperem drużyny Sir Alexa Fergusona.

 

- Jestem niezwykle zadowolony, że ostatnio regularnie gram. Właśnie po to przyszedłem do Manchesteru - powiedział Kuszczak i dodał, że każdy rozegrany mecz jest dla niego spełnieniem marzeń i okazją do udowodnienia, że może być ważną częścią przyszłości klubu.

 

BLOG NR 1100 !!!

Lubisz to?
konto usunięte
Tomek będzie bramkarzem numer 1 i nie widze innej opcji !!
29 Desember 2009
konto usunięte
gitez
27 Desember 2009
konto usunięte
Tomek bramkarzem numer jeden w United !!! :D
27 Desember 2009

 

- Mówiąc szczerze skorzystałem na ostatnich problemach z kontuzjami, ponieważ mogłem grać w pierwszym zespole - zdradził Darron Gibson. Irlandczyk zapowiada również, że nadal będzie walczył o miejsce w wyjściowej jedenastce.

 

- Kontuzje są dla nas problemem, ale dzięki temu dostałem szansę na udowodnienie swojej wartości - przyznał pomocnik. - Oczywiście nie lubię, kiedy inni zawodnicy mają urazy. Z drugiej strony otrzymałem szansę i czuję, że wykorzystałem ją.

 

- Pokazałem się z dobrej strony w spotkaniach, w których grałem od początku. Kiedy nie grasz w ogóle i nagle w ciągu zaledwie tygodnia rozegrasz trzy mecze to nie jest to łatwa sytuacja. Jednakże jest to miłe, ponieważ teraz wiem, że menedżer ufa mi. Jestem przekonany, że nie mam sobie nic do zarzucenia.

 

- W tym sezonie staram się jeszcze bardziej i wywieram większą presję na zawodników z pierwszego składu. Zobaczymy co się wydarzy w przyszłości. Kiedy jesteś młody to naprawdę bardzo ciężko jest przebić się do drużyny - zakończył Gibson.

Lubisz to?
Niech walczy, to podnosi poziom i siłę całej drużyny :)
27 Desember 2009

Manchester United jest świetną drużyną, więc musimy zaatakować i zepchnąć ich do defensywy - zdradził piłkarz Hull City, Stephen Hunt. Irlandczyk dodał również, że pojedynek z mistrzem Anglii jest idealną okazję na dojście do siebie po przegranej z Arsenalem (0:3).

- Mówiąc szczerze nasz bilans spotkań na własnym stadionie nie jest aż tak zły - przyznał pomocnik. - Teraz przyjeżdża do nas Manchester United i z całą pewnością nie zamierzamy im ułatwiać zadania. Są na pewno klasową drużyną. Być może nawet najlepszym zespołem na świecie.

- Spróbujemy zagrać pressingiem i atakować. Musimy spróbować i zepchnąć ich do defensywy. Co więcej wyciągnęliśmy sporo wniosków z ostatniego spotkania z Arsenalem, które przegraliśmy 0:3. Wobec tego nie możemy się doczekać pojedynku z United. W ciągu trzech dni rozegramy dwa mecze i chcemy zmazać plamę po ostatniej porażce - zakończył Hunt.

Lubisz to?
konto usunięte
Nie ma mocnych na Czerwone Diabły ;)
27 Desember 2009
konto usunięte
Zaatakowali, ale jednak nie dali radę! ;)
27 Desember 2009
No z MU im się raczej na pewno nie uda.
27 Desember 2009

Phil Brown zapowiedział, że nie ma najmniejszego zamiaru odpuszczać w meczu z Manchesterem United w myśl zasady, że zawsze trzeba wierzyć w wygraną.

Tygrysy zmierzą się z Czerwonymi Diabłami na KC Stadium jutro. Będzie to początek bardzo pracowitego dla nich okresu. Podopieczni Browna dwa dni później zagrają na wyjeździe z Boltonem i nikt w klubie nie czaruje się, że raczej to drugie spotkanie będzie dla nich lepszą okazją na zdobycz punktową.

Jednak manager Hull twierdzi stanowczo, że nie powieli taktyki Micka McCarthy'ego, który przed meczem Wolverhampton z United zrobił 10 zmian w wyjściowym składzie i przeciwko Mistrzom Anglii zagrał rezerwami.

- Mój pierwszy skład wyjdzie na to spotkanie w pełni sił i zobaczymy jak to wszystko się potoczy - powiedział Phil Brown. - Zauważyłem, że Premiership daje klubom różne okazje. Trzeba się starać te okazje wykorzystywać, bo jeśli się tego nie zrobi, na końcu sezonu ląduje się w strefie spadkowej.

- Każdy mecz stwarza nam szansę. Nie ważne przeciw komu się gra. Nasz następny mecz jest olbrzymią szansą, będziemy się starać i zrobimy wszystko dla trzech punktów. Musimy wytoczyć najcięższą artylerię i walczyć tak, jak to już w tym sezonie nie raz robiliśmy. Grając z zespołem z wielkiej czwórki trzeba wierzyć, że będą mieli słabszy dzień.

Drużyna Fergusona przyjedzie na KC w nie najlepszych humorach w dwoma porażkami w ostatnich trzech meczach. Dodatkowo Diabły są trapione kontuzjami, szczególnie obrońców. Z tego powodu w defensywnej formacji od jakiegoś czasu występują głównie pomocnicy. Jutro obrona gości powinna być już bardziej naturalna, bowiem do gry wracają Wes Brown oraz Nemanja Vidic. Phil Brown przeczuwa, że przez te powroty Manchester może być szczególnie groźny.

- Myślę, że United będzie jak zranione zwierze. Ferguson ma wreszcie jakiś porządny skład, w którym mogą pojawić się dwie, może trzy niespodzianki. Pokazał już wcześniej, że lubi trochę namieszać. Piłkarze, którzy sezon zaczynali w rezerwach i raczej nie myśleli jeszcze o występach w pierwszym składzie, teraz są w nim i muszą robić co w ich mocy, aby się pokazać.

- W zeszłym roku zrobili na mecz z nami kilka zmian i wygrali 1:0 grając piękny futbol. Tak to już jest - Manchester United to zawsze będzie Manchester United. My musimy być tylko przygotowani na wszystko, co może się wydarzyć - zakończył Brown.

Lubisz to?
konto usunięte
Nie grali w rezerwach ale i tak dostali łomot :D oł jeee ]:->
27 Desember 2009
Już przegrywają, więc raczej tak się skończy :)
27 Desember 2009
konto usunięte
I tak przegracie ;p UNITED! :*
27 Desember 2009

 

Szkoleniowiec reprezentacji Anglii był pod wrażeniem gry Michaela Owena podczas spotkania Ligi Mistrzów z niemieckim Wolfsburgiem. Snajper zdobył wówczas hat-tricka.

Trzy bramki w Champions League przybliżyły byłego zawodnika Liverpoolu, Realu Madryt i Newcastle do wyjazdu na przyszłoroczny Mundial. Mimo to droga do niego wciąż jest dla Owena daleka, bowiem nie gra regularnie...

Capello jakiś czas temu apelował do Sir Alexa Fergusona, by ten dawał więcej szans 30-letniemu napastnikowi. Częste grzanie ławki rezerwowych i kilkuminutowe epizody na boisku nie pomogą Owenowi w zdobyciu biletu do RPA.

- Najważniejsze to grać regularnie. Jeżeli nie występuje w każdym spotkaniu to jest to problem zarówno dla niego jak i dla mnie. Jeżeli nie będzie miał problemu ze zdrowiem to myślę, że powalczy o skład - mówił Capello.

Owen wystąpił w czternastu ligowych spotkaniach tego sezonu i zdobył w nich dwie bramki. Większość z pojedynków zaczynał jako rezerwowy.

Lubisz to?
No mam nadzieję, że pojedzie na ten Mundial.
27 Desember 2009
konto usunięte
Owen świetni gra w Man United
27 Desember 2009

 

Tom Cleverley chciałby wrócić do Manchesteru United. Młody piłkarz przebywa obecnie na wypożyczeniu w Watford, gdzie z powodzeniem broni barw Szerszeni.

Utalentowany skrzydłowy zebrał cenne doświadczenie i umiejętności, a teraz chce wrócić, by wykorzystać to w walce o miejsce w pierwszej jedenastce drużyny Sir Alexa Fergusona.

Według umowy reprezentant Anglii U-21 na wypożyczeniu w zespole grającym obecnie w Championship ma zostać do końca sezonu jeżeli na to zgodzi się szkocki szkoleniowiec Czerwonych Diabłów.

- Zostanę jeżeli Sir Alex będzie uważał to za słuszne. To tak na prawdę jego decyzja. Mam jednak nadzieję, że dostanę szansę na grę w United. Im dłużej jestem poza Old Trafford tym bardziej chcę tam wrócić - powiedział Cleverley.

Lubisz to?
Jak tak dalej będzie z tymi kontuzjami to w styczniu na pewno go ściągnie.
27 Desember 2009
konto usunięte
Pewnie wróci i pozytywnie zaskoczy SAF'a :>
27 Desember 2009

 

Menadżer Cardiff City Dave Jones zamierza złożyć ofertę za Darrona Gibsona. Szkoleniowiec The Bluebirds chciałby wzmocnić skład, aby walczyć w drugiej części sezonu o awans do Premier League.

Jones już raz pytał Sir Alexa Fergusona o możliwość wypożyczenia Darrona Gibsona. Wówczas spotkał się z odmową szkockiego menadżera. Czy ponowne zapytanie przyniesie skutek? Sam menadżer Cardiff City raczej w to nie wierzy.

- Dlaczego Darron Gibson miałby przyjść do nas skoro gra teraz regularnie w Manchesterze United? - mówi Jones w rozmowie z News of the World.

- Pytaliśmy o niego w przeszłości. Znów zadzwonię do Sir Alexa Fergusona i zapytam o możliwość pozyskania Gibsona. Prawdopodobnie otrzymam taką samą odpowiedź jak ostatnio. Ferguson zaśmieje się i powie: ,,Spadaj !!!''.

- Darron jest obecnie zawodnikiem Manchesteru United. Strzelił dla nich kilka goli w tym sezonie. Z Sir Alexem mam dobre relacje, ale nie wyobrażam sobie, aby powiedział: ,,Dobra Dave, nie mam zawodników, ale możesz sobie wziąć Gibsona''.

- Darron jest jednak na mojej liście, więc o niego zapytam - twierdzi szkoleniowiec Cardiff.

Lubisz to?
Kto pyta nie błądzi, ale Gibson zostanie na OT.
27 Desember 2009
konto usunięte
NIE!! Teraz się chłopak rozkręcił i gra świetnie!! To wspaniały zawodnik, przyszłość United!
27 Desember 2009

 

Zawodnikiem dekady numer #6 został Ruud van Nistelrooy. Ilość zdobytych przez niego bramek była niesamowita. W ciągu trzech pierwszych sezonów na Old Trafford Holender trafiał do siatki rywali ponad 100 razy. Karierę w Manchesterze United zakończył z ponad 150 trafieniami w 200 spotkaniach.

Ruud dostał nagrodę PFA na najlepszego zawodnika oraz nagrodę kibiców za najlepszego gracza w swoim pierwszym sezonie w Manchesterze United. Ruud był typem napastnika, którego Czerwone Diabły nie widziały od czasów Denisa Lawa - gdy piłka padła mu pod nogi w polu karnym praktycznie w każdej sytuacji swój lot kończyła w siatce rywali.

Jeżeli ktoś pomyśli, że Ruud van Nistelrooy był niezdolny do strzelania spektakularnych bramek proszę przypomnieć sobie akcję przeciwko Fulham Londyn w 2003 roku lub woleja przeciwko Charltonowi dwa lata później.

Gdyby w 2006 roku van Nistelrooy nie odszedł do Realu Madryt mógłby dogonić Sir Bobby'ego Charltona w ilości strzelonych bramek. Rekord ten wynosi obecnie 249 trafień. Mając zawodnika, który gwarantował minimum 25 goli na sezon manager mógł czuć się pewnie. W obecnej sytuacji taki gracz byłby na miarę złota w Manchesterze United.


RUUD VAN NISTELROOY

Pozycja: Napastnik
Dołączył do United: 1 lipca 2001
Odszedł z United: 28 lipca 2006
Występy w ostatniej dekadzie: 219
Bramki w ostatniej dekadzie: 150

Sukcesy:
Premier League 2002/03
Puchar Anglii 2003/04
Tarcza Wspólnoty: 2003

 

AKTYWNOŚĆ - 163 MIEJSCE

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Teraz rzadko który napastnik ma taką skuteczność.
27 Desember 2009
1 300 301 302 303 304 412