MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Problemy rodzinne zmuszą prawdopodobnie Edwina van der Sara do opuszczenia szeregów Manchesteru United - informuje angielska prasa. "Guardian" podaje, że kilka dni temu żona bramkarza Manchesteru United, Annemarie van Kesteren doznała udaru mózgu i jest stan określony został jako bardzo poważny.

Dotychczasowa absencja 39-latka tłumaczona była kontuzją, której miał nabawić się on w ligowej potyczce z Evertonem pod koniec listopada. Wiadomo jednak, że sir Alex Ferguson utrzymuje stały kontakt ze swoim podopiecznym. Van der Sar otrzymał od klubu wiadomość, że decyzję o powrocie do Manchesteru może podjąć, kiedy tylko zechce.

Obecnie bramkarz "Czerwonych Diabłów" czuwa w Holandii przy szpitalnym łóżku swojej żony, oczekując na wyniki badań. "Guardian" informuje, że Annemarie van Kesteren w minioną środę upadła na ziemię, po czym natychmiast została przewieziona do szpitala. Agent van der Sara, Rob Jansen nie chciał komentować tych doniesień. Przekazał on tylko, że to "sprawy prywatne".

Nie jest jednak zaskoczeniem, że Holender przechodzi obecnie ciężkie chwile, co może mieć kluczowe znaczenie odnośnie jego dalszej kariery. To właśnie w grudniu 39-latek miał zadecydować, czy pozostanie na Old Trafford na kolejny sezon. Prasa spekuluje, że teraz van der Sar może zdecydować się na ostateczny rozbrat z futbolem. W takiej sytuacji Ferguson będzie musiał wybrać pomiędzy Tomaszem Kuszczakiem a Benem Fosterem.

Lubisz to?
konto usunięte
Współczuje :( Edvin musi byĆ silny , szybkiego powrotu do zdrowia Annemarie
29 Desember 2009
konto usunięte
Udar mózgu to nie przelewki :/ Współczuje mu z całego serca i mam nadzięję, że stan jego małżonki choć trochę się polepszy.
29 Desember 2009
Wyrazy współczucia i życzenia szybkiego powrotu do zdrowia dla Annemarie...
29 Desember 2009

Już w styczniu może zakończyć się przygoda Naniego z Manchesterem United - informuje "Guardian". Po odejściu Cristiano Ronaldo to właśnie jego młodszy rodak miał odgrywać kluczową rolę w zespole "Czerwonych Diabłów", jednak sir Alex Ferguson nie potrafił przekonać się do umiejętności 23-latka.

"Guardian" podaje, że teraz sam zainteresowany poszuka sobie nowego klubu. W grę wchodzi transfer do Hiszpanii lub Włoch. Sytuacja Naniego jest o tyle trudna, że Ferguson chciał nawet wymienić go na Angela Di Marię. Dodatkowo na konto Benfiki Lizbona miało trafić kilka milionów funtów.

Działacze portugalskiego klubu nie chcą jednak pozbywać się swojej gwiazdy w połowie sezonu i ostatecznie oferta Manchesteru United została odrzucona. Nani także niechętny jest powrotowi do kraju, więc jego agent Jorge Mendes szuka potencjalnego pracodawcy w La Liga i Serie A.

Lubisz to?
konto usunięte
Nani musi zostaĆ , szkoda żeby kolejny talent od Nas odchodził !
29 Desember 2009
konto usunięte
Pewnie zostanie... media lubia plotki :D
29 Desember 2009
A moim zdaniem Nani powinien jeszcze dostać szansę na rozwinięcie skrzydeł.
29 Desember 2009

 

Obecne rozgrywki Premier League są jedynymi z najbardziej szalonych, których doświadczył Sir Alex Ferguson.

Szkocki menadżer nie może się nadziwić dużej liczbie punktów traconych przez faworytów angielskiej ekstraklasy. Nieoczekiwane zwroty akcji sprawiają, że rywalizacja w czubie tabeli jest niezwykle zażarta.

Dzięki wygranej nad Hull City (3:1) Manchester United odrobił dwa punkty do Chelsea, która w sobotę zaledwie zremisowała z Birmingham City.

- Ten sezon wygląda inaczej, to na pewno. Padają dość niezwykłe wyniki i druga część sezonu powinna być bardzo wyrównana - mówi Sir Alex Ferguson.

- Doświadczenie będzie bardzo ważne. Drużyny, które będą się liczyć, czyli Chelsea, Arsenal i my, mamy je. Zespół, który omijać będą kontuzje również będzie miał przewagę nad innymi.

- Jeśli popełnisz błąd w tej lidze to od razu zostaniesz ukarany. Każdy kto ich uniknie będzie miał wielką szansę - dodaje szkocki menadżer.

 

AKTYWNOŚĆ - 165 MIEJSCE (- 3)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Fakt, dawno nie było tak wyrównanie.
29 Desember 2009


Jonny Evans ze spokojem podchodzi do sukcesów. Irlandczyk medale zdobyte z Manchesterem United zawinął w reklamówkę i schował do szuflady.

- Wystarczy popatrzeć ilu młodych chłopaków zagrało 50 czy 60 meczów w barwach Manchesteru United, po czym ich kariera przestała się rozwijać. Trudno jest zostać na szczycie, więc codziennie musisz się mobilizować - mówi Evans.

- To dlatego musiałem zapomnieć o medalach, które wywalczyłem w poprzednim sezonie. Leżą teraz w domu w reklamówce.

Irlandzki obrońca podkreśla rolę jaką Sir Alex Ferguson odgrywa w rozwoju młodych piłkarzy Manchesteru United.

- Niesamowicie wspiera zawodników co bardzo nam pomaga. Nie można jednak zawieść Fergusona, bo jeśli odwrócisz wzrok od piłki to po prostu się ciebie pozbędzie.

- Po raz pierwszy spotkałem go dziesięć lub jedenaście lat temu, kiedy wraz z grupką chłopaków z Irlandii Północnej przyjechałem do Manchesteru. Uścisnąłem jego rękę, dostałem autograf na portfelu, który pewnie leży gdzieś w domu.

- Ferguson lubi się śmiać, ale często dzieje się to twoim kosztem. Trzeba uważać na to co się mówi. Jako młody chłopak nie bardzo wiesz, kiedy się śmiać.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Jak widać sodówka mi nie uderza do głowy jak co poniektórym :D
29 Desember 2009

 

We wszystkich sukcesach w ostatnim dziesięcioleciu Paul Scholes miał swój wielki udział - mogliśmy oglądać wiele jego wypieszczonych podań, wspaniałych asyst i pięknych bramek.

Przez swoją wrodzoną skromność, bycie zawsze w cieniu innych, którzy się lansowali Paul zawsze był pomijany w przydzielaniu największych nagród indywidualnych, ale zaskarbił sobie za to szacunek każdego fana futbolu. Wielokrotnie pytano zawodników United kto najciężej pracuje na treningach - niemal każdy podaje nazwisko Scholesa !!!

Stąd biorą się te piękne bramki !!! Jego silne i precyzyjne strzały przez lata dawały chwałę i sukcesy Czerwonym Diabłom. Począwszy od Bradford do Barcelony wielokrotnie piłka po jego strzale lądowała w okienku bramki rywali i dzięki temu Mały Mistrz ma w swojej kolekcji kilka pięknych bramek strzelonych w tej dekadzie.

Raz Carlos Queiroz wypowiedział takie słowa: "Gra z Scholesem to tak jak gra w cieniu światła." Paul Scholes mimo 35 lat wciąż oświetla swoim blaskiem murawę Old Trafford...


PAUL SCHOLES

Pozycja: Pomocnik
Dołączył do United: 8 lipca 1991
Występy w ostatniej dekadzie: 411
Bramki w ostatniej dekadzie: 92

Sukcesy:
Klubowe Mistrzostwo Świata: 2008
Liga Mistrzów: 2007/08
Premier League: 1999/2000, 2000/01, 2002/03, 2006/07, 2007/08, 2008/09
Puchar Anglii (FA Cup): 2003/04
Puchar Ligi Angielskiej: 2008/09
Tarcza Wspólnoty: 2003, 2008

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Teraz takich graczy to ze świecą szukać.
29 Desember 2009

VS

 

Jest to skrót meczu Hull City vs Manchester United rozegranego 27 grudnia 2009 roku w ramach 19 kolejki Premier League.

 

Hull City - Manchester United

Lubisz to?
No obejrzałem i stwierdzam, że karny z takich co można, a nie trzeba dyktować.
28 Desember 2009

 

Tomasz Kuszczak zaliczył w niedzielę dziesiąty występ w barwach Manchesteru United w tym sezonie. Reprezentant Polski stanął w bramce w wygranym przez jego drużynę 3:1 meczu z Hull City i po raz kolejny został wysoko oceniony przez angielskie media.


Lepsze noty w ekipie z Old Trafford za swój występ otrzymał jedynie Wayne Rooney, który popisał się golem i dwoma asystami.


Najczęściej powtarzającą się oceną Polaka jest 7. Taką notę przyznały Kuszczakowi m.in. serwis goal.com oraz dzienniki "Daily Express" i "The Times", w których bohater spotkania Wayne Rooney otrzymał oceny o stopień wyższe.


Jeszcze lepiej występ bramkarza "Czerwonych Diabłów" ocenił lokalny "Manchester Evening News", który przyznał mu 8, a Rooneyowi 9. Także w głosowaniu fanów na piłkarza meczu Polaka wyprzedza jedynie reprezentant Anglii.


Wszystkie gazety w sprawozdaniach ze spotkania rozegranego na Kingston Communications Stadium zwracają uwagę szczególnie na jego dobrą interwencję w pierwszej połowie, gdy instynktownie zatrzymał mocny strzał Seyi Olofinjany. "Gdyby nie parada Kuszczaka, United mieliby już w pierwszej połowie spore problemy" - napisali redaktorzy gazety z Manchesteru.


Najniższą notę przyznał mu serwis "Sky Sports", którego zdaniem zagrał równie przeciętnie, jak większość drużyny i ocenił go na 5. Z opinią redaktorów nie zgadzają się jednak użytkownicy serwisu, którzy uważają, że zasłużył na 7.6, a w ich oczach oprócz Rooneya, lepiej zaprezentował się jedynie Koreańczyk Ji-Sung Park.

Lubisz to?
Ci ze Sky Sports chyba meczu nie oglądali :D
28 Desember 2009

W 19. kolejce Premier League oczywiście nie obyło się bez niespodzianek, bowiem kolejny remis w ciągu ostatniego miesiąca zaliczyła londyńska Chelsea. Warto podkreślić też debiut Roberto Manciniego na ławce trenerskiej Manchesteru City.

Rywal United zza miedzy nie miał problemu z pokonaniem na własnym stadionie S
toke City. Natomiast największy rywal United w walce o mistrzowski tytuł zaledwie zremisował z Birmingham bezbramkowo. Inna drużyna z Birmingham Aston Villa chciała pokusić się o kolejną wygraną nad zespołem z Wielkiej Czwórki, ale Arsenal postawił trudne warunki i pewnie wygrał 3:0.

Wszystkie wyniki 19. kolejki Premier League:

 

drużyna wynik drużyna
Arsenal Londyn 3:0 (0:0) Aston Villa B.
Fabregas (65)
Fabregas (81)
Diaby (90)
  -
-
-
Birmingham City 0:0 Chelsea Londyn
-   -
Burnley FC 1:1 (0:1) Bolton Wanderers
Nugent (56)   Taylor (29)
Fulham Londyn 0:0 Tottenham Hotspur
-   -
Hull City 1:3 (0:1) Manchester United
Fagan (59)
-
-
  Rooney (45)
Dawson (73-sam.)
Berbatow (82)
Liverpool FC 2:0 (0:0) Wolverhampton Wanderers
Gerrard (62)
Benayoun (70)
  -
-
Manchester City 2:0 (2:0) Stoke City
Petrov (28)
Tevez (45)
  -
-
Sunderland AFC 1:1 (1:0) Everton FC
Bent (17)   Fellaini (85)
West Ham United 2:0 (1:0) Portsmouth FC
Diamanti (23-karny)
Kovac (89)
  -
-
Wigan Athletic 1:1 (0:1) Blackburn Rovers
Rodallega (53)   McCarthy (30)



Po dobrym występie przeciwko Hull City w jedenastce kolejki znalazł się Wayne Rooney. Na obecność w najlepszej drużynie kolejki zasłużył m.in. Joe Hart, który uratował punkt swemu zespołowi w starciu przeciwko Chelsea.

"11 kolejki": Hart (Birmingham) - Gallas (Arsenal), Johnson (Birmingham), Mensah (Sunderland), Insua (Liverpool) - Gerrard (Liverpool), Parker (West Ham), Fellaini (Everton), Fabregas (Arsenal), Barry (Man City) - Wayne Rooney.

Lubisz to?
Cieszą zwycięstwa MU i WHU :) Birmingham powinno wygrać mecz z Chelsea.
28 Desember 2009
konto usunięte
Tylko 2 punkty straty do Chelsea :) Brawa dla Wazzy za to, że dostał się do ''11 kolejki''!
28 Desember 2009

Defensor Czerwonych Diabłów Jonny Evans przyznał, iż na Old Trafford pragnie zrobić taką samą karierę jak żywa legenda Czerwonych Diabłów - Ryan Giggs.

21-letni obrońca dodał też, że w przyszłości pragnie być pierwszym kapitanem zarówno Manchesteru United jak i Irlandii Północnej.

"Pewnego dnia chcę się stać kapitanem United, a w reprezentacji narodowej również chciałbym nosić opaskę" - powiedział Evans.

"Poza tym pragnę wskoczyć na taki poziom, na którym byli George Best, czy Sir Bobby Charlton."

"Taki Ryan Giggs będzie zapamiętany przez mnóstwo pokoleń. Miło będzie zbliżyć się choć trochę do poziomu jaki on prezentuje. Chciałbym też być zapamiętany jako część historii tego klubu" - zakończył.

Lubisz to?
Ma chłopak ambicje i takich ludzi potrzebujemy w United :)
28 Desember 2009

Wayne Rooney jest jednym z trójki kandydatów do wzmocnienia galaktycznego ataku Realu Madryt - podaje hiszpańska "Marca". Oprócz napastnika Manchesteru United na liście Florentino Pereza mają znajdować się jeszcze David Villa i Sergio Aguero.

 


Włodarzom Realu Madryt na pewno najtrudniej będzie dokonać transferu właśnie gwiazdora Czerwonych Diabłów. O ile Aguero i Villa są skłonni zmienić barwy klubowe tak Rooney niejednokrotnie przekonywał, że karierę zamierza zakończyć na Old Trafford.

Anglik utrzymywał zawsze bardzo dobre relacje z Cristiano Ronaldo. To właśnie były skrzydłowy Manchesteru United ma nalegać na ten transfer. Na łamach prasy Portugalczyk przyznał, że byłby zachwycony, gdyby Rooney zasilił szeregi Królewskich. - On może być w Realu sensacją i fenomenem. Posiada wszystkie cechy, by odnieść sukces w La Liga.

Lubisz to?
konto usunięte
No dokładnie Rooney nie odejdzie ! Villa mam nadzieje że do RM się nie wybiera bo się kolejny piłkarz tam zmarnuje ;]
29 Desember 2009
Chcieć to mogą wiele :D Śmieszy mnie ta ich "propozycja" :D
28 Desember 2009
konto usunięte
Hahahahaha!! Rooney nie przejdzie do RM! nich nawet nie śnią o nim! Villa owszem przejdzie, ale do MU :>
28 Desember 2009
1 298 299 300 301 302 412