MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Wesley Brown uważa, że niedzielna wygrana z Hull City pomoże odzyskać pewność siebie Manchesterowi United i pokonać dzisiejszego wieczoru Wigan Athletic.

- Jesteśmy w pewnych nastrojach i mamy nadzieję, że uda nam się je utrzymać do meczu z Wigan. Mamy dobry skład, ja i Vidić wróciliśmy po kontuzjach i mamy nadzieję, że to pomoże nam wrócić na odpowiednie tory i wygrywać kolejne mecze - mówił Brown dla MUTV.

Ostatnie mecze nie należały do najlepszych w wykonaniu Manchesteru United, który już kilkukrotnie tracił okazję do odrobienia strat do liderującej Chelsea Londyn. Brown ma jednak nadzieję, że Czerwone Diabły odzyskają wreszcie swój rytm.

- Obecny sezon jest bardzo zabawny. Drużyny przegrywają z każdym. Każdy może pokonać każdego. Teraz musimy znowu zacząć wygrywać i utrzymać taką passę - zakończył Wes Brown.

Lubisz to?
Oj i rozjechali Wigan, ze aż miło :) Szkoda tylko, że z Leeds nie wyszło :/
4 Januari 2010

 

Manchester United jest gotowy wyłożyć 20 milionów funtów za bramkarza Olympique Lyon Hugo Llorisa - donoszą dziś angielskie media.

Jak informuje The Mirror Sir Alex Ferguson usilnie pragnie sprowadzić do swojej drużyny golkipera reprezentacji Francji, jednak aby transfer doszedł do skutku Szkot musi wyłożyć na stół, bagatela, 20 milionów funtów.

Managera mistrzów Anglii ponoć nawet tak wygórowana kwota pieniędzy nie odstrasza. Ferguson chce ściągnąć wysokiego 23-latka na Old Trafford, ponieważ nominalny bramkarz Czerwonych Diabłów Edwin van der Sar przeżywa teraz spore problemy rodzinne i jego dalsza kariera stoi pod dużym znakiem zapytania.

Szkot zatem już podczas zimowego okienka transferowego zarzuci sieci na jednego z czołowych bramkarzy Europy i sprowadzi go do Teatru Marzeń. Czy będzie to właśnie Hugo Lloris? Przekonamy się już niebawem.

 

AKTYWNOŚĆ - 177 MIEJSCE (- 5)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
SAF nikogo nie ściągnie. Postawi na Tomka, który jest już dość zgrany z defensywą.
4 Januari 2010
konto usunięte
Jezeli Van der Sar zakonczy kariere SAF sciagnie jakiegos bramkarza ale jestem pewien ze to Kuszczak bedzie 1 bramkarzem w Manchesterze...SAF na wszelki wypadek kupuje bramkarza jezeli Kuszczak bedzie zawodzil.. ale nie bedzie zawodzil ;D TOMEK NUMBE
30 Desember 2009

 

Menedżer Manchester United Sir Alex Ferguson przyznał, że strata dwóch punktów do liderującej Chelsea po połowie sezonu to bardzo dobry wynik.

Czerwone Diabły wiele meczów "straciły" poprzez liczne kontuzje, szczególnie obrońców. To doprowadziło do tego, że w obronie grał Darren Fletcher, Michael Carrick czy Park Ji Sung.

- Wygrana z Wigan na pewno bardzo nas zmotywuje na przyszły rok. Będziemy tracili tylko dwa punkty do Chelsea. Ich przewaga nie jest duża i można ją odrobić. Musimy dobrze wejść w nowy rok - komentuje Sir Alex Ferguson.

Boss Manchesteru United uważa, że okres wielu kontuzji to sprawdzian który pokaże czy United może sięgnąć po czwarte z rzędu mistrzostwo.

- Można grać pomocnikami jeden lub dwa mecze. My zaś graliśmy przynajmniej z pięć takich meczów. Był to dla nas sprawdzian, który my wykonaliśmy dobrze - dodaje boss Czerwonych Diabłów.

W najbliższym czasie do gry ma powrócić Gary Neville, a Nemanja Vidić oraz Wes Brown już wrócili. To pozwoli Fergusonowi na ustawienie normalnej obrony oraz Carrickowi i Fletcherowi na grę na swojej pozycji. Nadal poza składem pozostają jednak Jonny Evans czy Rio Ferdinand.

Boss Manchesteru United uważa, iż kluczem do zwycięstwa jest zachowanie najlepszych zawodników na najważniejszy moment. Zdaniem Szkota na każdy mecz należy wystawiać najlepszy skład jeżeli chce się walczyć o mistrzostwo. Należy mądrze ustalać skład, który może sięgnąć po zwycięstwo w każdym meczu.

- Drużyny chcące wygrać ligę muszą mądrze ustalać skład. Nie wolno raz grać rezerwami, a raz głównym składem. Na każdy mecz należy wystawić najlepszy skład, lecz niektórzy menedżerowie tego nie potrafią i w konsekwencji przegrywają mecze - zakończył Sir Alex Ferguson.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Jesteśmy w stanie ich przegonić, wierzę w to. Styczeń będzie nasz :)
4 Januari 2010

 

Kapitan Juventusu Turyn Alessandro Del Piero bardzo współczuje i z całego serca życzy powrotu do zdrowia żonie Edwina Van Der Sara Annemarie.

Przypomnijmy, że żona holenderskiego bramkarza, upadła we własnym domu i doznała urazu mózgu.

- Kiedyś graliśmy razem w Juventusie bardzo się lubiliśmy. Szanuję go na boisku jak i poza nim - powiedział Del Piero.

- Bardzo współczuję Edvinowi i Annemarie. Darzę ich wielką sympatią i bardzo chciałbym przy nich być. Niestety nie mogę tego zrobić, lecz wysłałem im moje pozdrowienia. Mam nadzieje, że to nie groźny uraz i wszystko się dobrze zakończy - zakończył Włoch.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Wyrazy współczucia ode mnie również Edvin.
4 Januari 2010

Sir Alex Ferguson przekonuje, że klub postąpił słusznie sprowadzając na Old Trafford Antonio Valencię. Szkot zdaje sobie sprawę, że Ekwadorczyk jest innym typem zawodnika niż Cristiano Ronaldo, ale to nie przeszkadza mu dobrze wywiązywać się ze swoich obowiązków. 

Przypomnijmy, że Manchester United zapłacił za byłego gracza Wigan Athetlic 16 milionów funtów. Dotychczas Valencia zdobył we wszystkich występach sześć bramek. Nieskomplikowane podejście Ekwadorczyka do gry na skrzydle przysporzyło mu jednak wielbicieli.

- Większość mediów patrzy na nas przez pryzmat utraty Ronaldo. Oceniają, że to było decydujące i dlatego nie będziemy tak dobrzy. Jednak jest tylko różnica punktu w porównaniu z ostatnim sezonem - powiedział Szkot. - Cristiano był niewiarygodnym zawodnikiem. W pewnym sensie jego odejście było nieuniknione. Musieliśmy się dostosować do tego.

- Antonio radzi sobie jednak dobrze i podobnie jest z jego rozwojem. Dobrą rzeczą jest w nim to, że jest bardzo twardy. Ma także niesamowitą wytrzymałość i szybkość. To spokojny i nieśmiały chłopak i nie sadzę, że z jego osobowością będzie zainteresowany prześcignięciem Ronaldo. Bez problemów przystosował się do pozycji, na której występuje.

- Może grać także w innym ustawieniu, ale tego jeszcze nie sprawdziliśmy. Wiem, że można go wystawić na środku pomocy, bo tak grającego go widziałem. Uważamy jednak, że występując na obecnej pozycji jest dla nas najważniejszy. Lubimy grać skrzydłami i pod tym względem spisuje się on dobrze. To typ zawodnika, który różni się od Ronaldo, ale wiemy, że bardzo słusznie obsadziliśmy prawą pomoc.

Lubisz to?
konto usunięte
Popieram United nic się nie zmieniło od czasu odejścia Crisa .
31 Desember 2009
Ja jakoś nie zauważyłem braku Ronaldo, za to jest nowa, lepsza jakość gry.
30 Desember 2009

Fani Realu Madryt powinni naśladować kibiców Manchesteru United - przyznał Cristiano Ronaldo na łamach hiszpańskiej gazety "Marca".

Portugalczyk nie jest zadowolony ze stylu kibicowania fanów w Madrycie i uważa, że znakomitym przykładem wspaniałego wsparcia dla piłkarzy podczas meczu jest zachowanie kibiców klubu z Old Trafford.

- Wiemy, że mamy obowiązek zrobić wspaniały spektakl, jednak czasami to jest niemożliwe. Zawsze się staramy, ale czasami drużyna nie gra dobrze i wtedy fani powinni bardziej nas wspierać - przyznał 24-latek.

- Dla przykładu, kibice Manchesteru United podczas meczu potrafią zastraszyć i onieśmielić Liverpool czy Manchester City. Jeżeli nasi fani próbowaliby postępować tak samo, byłoby dużo lepiej dla wszystkich. To byłoby bardzo pozytywne dla piłkarzy na boisku - zakończył Ronaldo.

 

diabel diabel diabel

Lubisz to?
konto usunięte
Fani United są najlepsi !! Nie ma nic do gadania :))
31 Desember 2009
konto usunięte
Nikt nigdy nie pobije kibiców Manchesteru United i to jest pewne.Jeżeli drużyna jest rewelacyjna to kibice też.Nic dodać nic ująć :)
30 Desember 2009
Bo kibice MU to mistrzowie świata :)
30 Desember 2009

Skauci Manchesteru United uważnie obserwują postępy Javiera Matilli, reprezentanta Hiszpanii do lat 21. Młody środkowy pomocnik, który został okrzyknięty "nowym Xavim", obecnie występuje w drużynie rezerw Villarreal i jest wyceniany na niespełna trzy miliony funtów.

- Kiedy reprezentujesz Hiszpanię na arenie międzynarodowej, rzeczą naturalną jest zainteresowanie wielkich klubów - mówi sam Matilla. - Znam wszystkie doniesienia na temat moich przenosin, jednak do tej pory nikt nie wystosował oficjalnego zapytania, dlatego koncentruje się na grze dla Villarreal. Moim marzeniem jest zagrać w pierwszym zespole.

W związku z dużym zainteresowaniem młodym Hiszpanem, Villarreal wygłosiło również swoje oficjalne stanowisko. - Nie otrzymaliśmy do tej pory żadnej oficjalnej oferty, jednak jesteśmy świadomi, że na naszych spotkaniach obecni są skauci innych zespołów.

Lubisz to?
Poczekajmy do lata. Zimą transferów nie będzie.
30 Desember 2009

 

Dymitar Berbatow nie będzie musiał przechodzić operacji kolana. Zabieg chirurgiczny mógłby wykluczyć Bułgara z gry nawet na trzy miesiące.

Berbatow od dłuższego czasu boryka się z urazem kolana. Na początku grudnia zawodnik przeszedł nawet zabieg artroskopii. Problemy definitywnie jednak nie ustąpiły i angielska prasa sugerowała, że Bułgar wkrótce uda się na operację. Sir Alex Ferguson taki scenariusz wyklucza.

- Dymitar miał problemy z kolanem, ale teraz jest już znacznie lepiej. Obchodzimy się z nim bardzo ostrożnie, bo wiemy, że będziemy go potrzebować w bardzo ważnej drugiej części sezonu - mówi Sir Alex Ferguson.

- Berbatow zagrał cały mecz przeciwko Hull i czuł się dobrze. Nie potrzebuje operacji i miejmy nadzieję, że problemy z kolanem zniknęły na dobre - dodaje Szkot.

Berbatow prawdopodobnie wystąpi od pierwszych minut w dzisiejszym spotkaniu z Wigan Athletic. Początek meczu o godzinie 21:00.

Lubisz to?
konto usunięte
to dobrze
30 Desember 2009
Całe szczęście :)
30 Desember 2009
konto usunięte
i bardzo dobrze;]
30 Desember 2009

 

 

Sir Alex Ferguson nie tęskni za Cristiano Ronaldo. Szkocki menadżer pytany o Portugalczyka natychmiast wskazuje na aktualną pozycję Manchesteru United w ligowej tabeli.

Po transferze Ronaldo do Realu Madryt angielska prasa nie wróżyła dobrego sezonu drużynie Sir Alexa Fergusona. Biorąc pod uwagę poprzednie rozgrywki Premier League Czerwone Diabły na obecnym etapie ligowej rywalizacji mogą pochwalić się dorobkiem zaledwie jeden punkt gorszym.

- Ludzie patrzyli na transfer Ronaldo i mówili, że był dla nas kluczowym zawodnikiem. Uważali, że bez niego nawet nie zbliżymy się do tamtego poziomu - mówi Sir Alex Ferguson.

- Cristiano był niewiarygodnym piłkarzem, ale przyzwyczailiśmy się do życia bez niego. Patrząc na poprzedni sezon mamy wynik gorszy o zaledwie jeden punkt - dodaje Szkot.

Lubisz to?
konto usunięte
Mi tam brakuje jakoś Ronaldo jeszcze w pewnym sensie się nie przyzwyczaiłam,ale Man Utd to nie tylko Ronaldo więc jest super też bez niego.A SAF nie powinien tak mówić.No ale cóż jego myśli.
30 Desember 2009
Czyli nic nie straciliśmy na odejściu Rondla :D
30 Desember 2009

 

 

Drugie miejsce w zestawieniu na najlepszego zawodnika ostatniej dekady zajął Cristiano Ronaldo - najlepszy piłkarz świata 2008 roku i jeden z najwybitniejszych skrzydłowych w historii Manchesteru United.

Sprowadzony ze Sportingu Lizbona jako obiecujący siedemnastolatek. W przeciągu sześciu lat swojego pobytu na Old Trafford wyrósł na najlepszego piłkarza świata. Obdarzony niezwykłym boiskowym spokojem, odwagą do bezprecedensowego atakowania obrońców rywali, zdolnością do wkręcania ich w ziemię oraz niebywałą skutecznością (w ostatnich dwóch sezonach zdobył 68 bramek przyp. red). To wszystko sprawiało, że popularny Ronny stał się piłkarzem kompletnym. Takiego zawodnika nie było w Manchesterze od czasów Erica Cantony i George'a Besta.

Jego wpływ na zespół był nieoceniony. Ronaldo mógł grać słabo, ale i tak strzelał dwie bramki. Często wywoływał szał wśród kibiców strzelając spektakularne piękne bramki w decydujących momentach. Zanim zmienił United na Real wygrał z Manchesterem dziewięć znaczących trofeów, do tego zgarnął multum indywidualnych wyróżnień (Złota Piłka dla najlepszego piłkarza świata, Złoty But dla najskuteczniejszego strzelca pierwszych lig europejskich, zawodnik roku wg PFA oraz FIFA).

CRISTIANO RONALDO
Pozycja: Skrzydłowy
Występy w dekadzie: 292
Bramki w dekadzie: 118
W United od: 13 sierpień 2003

Sukcesy w dekadzie

Premier League: 2006/07, 2007/08, 2008/09
Liga Mistrzów: 2007/08
Klubowe Mistrzostwo Świata: 2008
Puchar Ligi: 2005/06
Tarcza Wspólnoty: 2007
Puchar Anglii: 2003/04

Lubisz to?
konto usunięte
Oj tak C.Ronaldo był niesamowity i nadal jest ale to nie będzie to samo co w Man Utd.Na pewno większość kibiców MU nie zapomni tego zawodnika w barwach Diabłów ;)
30 Desember 2009
On tutaj ? Jakaś pomyłka :/
30 Desember 2009
1 296 297 298 299 300 412