MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Park Ji-Sung jest zachwycony postawą piłkarzy Manchesteru United we wczorajszym meczu z Wigan Athletic, który zakończył się zwycięstwem 'Czerwonych Diabłów' 5-0.

Koreańczyk dodał także, że odczuwał frustrację, gdy z powodu kontuzji, nie mógł pojawiać się na boisku. Były zawodnik PSV Eindhoven był zachwycony przede wszystkim bramką strzeloną przez Rafaela da Silvę.

- Rafael oraz Fabio uwielbiają atakować. Rafael zasłużył na tą bramkę i pięknie ją celebrował, gdy pobiegł w stronę Fabio. Fajnie było to widzieć. Cieszę się z obecnej sytuacji w lidze, ponieważ mieliśmy wielu kontuzjowanych zawodników, a do Chelsea tracimy tylko dwa punkty, więc możemy czuć się szczęśliwi - mówił Park.

Lubisz to?
Park jeszcze nie w formie, więc nie ma co go oceniać. Natomiast gol Rafaela... miodzio :)
4 Januari 2010
konto usunięte
Rafael tak.., ale Park nie zachwyca :D
3 Januari 2010
31.12.2009

STO LAT FERGIE !!!

 

Dzisiaj swoje 68. urodziny obchodzi manager Manchesteru United Sir Alex Ferguson !!!

Szkot urodził się w 1941 roku w Glasgow. Jako piłkarz Alex występował w Queen's Park, St. Johnstone, Dunfermline Athletic, Glasgow Rangers, Falkirk oraz Ayr United. Zaś jako manager pracował dla East Stirlingshire, St. Mirren i Aberdeen. Na Old Trafford zastąpił Rona Atkinsona i niezmiennie prowadzi Czerwone Diabły już od 23 lat !!!

Przez ten czas osiągnął z United wiele sukcesów. Jedenastokrotnie wygrywał Premier League, pięciokrotnie Puchar Anglii, trzykrotnie Puchar Ligi Angielskiej, ośmiokrotnie Tarczę Wspólnoty, dwukrotnie Ligę Mistrzów oraz po razie zdobywał: Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy, Puchar Interkontynentalny, a także przywiezione z Japonii Klubowe Mistrzostwo Świata.

My, fani Manchesteru United życzymy Fergusonowi przede wszystkim dużo zdrowia, spełnienia marzeń i jeszcze więcej sukcesów z United. Dziękujemy też za to czego dotychczas dokonałeś z Czerwonymi Diabłami !!!

 

AKTYWNOŚĆ - 178 MIEJSCE (- 1)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Najlepszego Panie Ferguson :) I dobij w klubie do 80-ki :)
4 Januari 2010
konto usunięte
Chciało by się pedzieć... "zostań z nami na kolejne 10 sezonów" :p Stoooo Lat !!! :*
3 Januari 2010
konto usunięte
O Majne :D he he no to Boss'ie Wszystkiego Najlepszego :) Dalszych sukcesów i jak najdłuższego pobytu na Old Trafford ;]
31 Desember 2009

 

To była bardzo trudna decyzja jak podaje oficjalna strona klubu, ale ostatecznie to Ryana Giggsa zdecydowano się wyróżnić mianem Piłkarza Dekady w Manchesterze United.

Nadzwyczajna wytrzymałość Ryana w klubie jest bardzo imponująca, jednak zdania były podzielone co do tego czy jego lata spędzone na Old Trafford były aż tak istotne w ostatniej dekadzie jak wkład w grę United Cristiano Ronaldo czy Wayne'a Rooneya.

Ryan nigdy nie schodził poniżej pewnego wyznaczonego przez siebie poziomu gry, zawsze był przydatny, potrafił w pojedynkę wygrać, często strzelał ważne bramki i potrafił wziąć odpowiedzialność za grę na swoje barki. Bez wątpienia był ważną postacią w United w tej dekadzie i ma teraz okazje rozpocząć trzecią swoją dekadę w klubie.

Giggsy jest inspiracją dla innych zawodników - nawet gdy gra bez opaski kapitana ma dużo do zaoferowania na boisko w kontekście prowadzenia drużyny. Ostatnio wielkim zaskoczeniem dla niego było zdobycie nagród dla Piłkarza Roku PFA i Sportowej Osobowości Roku 2009 wybieranej przez stację BBC.

Ostatnie trzy mistrzostwa Anglii z rzędu ustanowiły rekord, gdyż w gablocie Walijczyka jest już w sumie jedenaście medali mistrzowskich i miejmy nadzieję, że w 2010 roku będzie mógł dołożyć kolejny - dwunasty medal.


RYAN GIGGS

Pozycja: Pomocnik
Dołączył do United: 9 lipca 1990
Występy w ostatniej dekadzie: 443
Bramki w ostatniej dekadzie: 71

Sukcesy w tej dekadzie:
Klubowe Mistrzostwo Świata: 2008
Liga Mistrzów: 2007/08
Premier League: 1999/2000, 2000/01, 2002/03, 2006/07, 2007/08, 2008/09
Puchar Anglii: 2003/04
Puchar Ligi Angielskiej: 2005/06, 2008/09
Tarcza Wspólnoty: 2003, 2007, 2008

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
No nie wyobrażam sobie kogoś innego na najwyższym stopniu podium :)
4 Januari 2010
konto usunięte
Czułam w kościach, ż to Giggs będzie na pierwszym miejscu :D
3 Januari 2010

Redaktorzy "Sky Sports" przygotowali statystyki ze spotkania 20. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United a Wigan Athletic. Mecz zakończył się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 5:0.

Manchester United     Wigan Athletic

5 Bramki 0
3 Bramki w pierwszej połowie 0
18 Strzały 8
11 Celne 3
7 Niecelne 5
5 Strzały zablokowane 3
7 Rzuty rożne 3
7 Faule 13
3 Spalone 0
0 Żółte kartki 1
0 Czerwone kartki 0
85,7% Celne podania 79,7%
19 Próby wślizgów 24
78,9% Udane wślizgi 66,7%
54,2% Posiadanie piłki
45,8%

 

 

Dziennikarze "Sky Sports" i "Manchester Evening News" ocenili grę piłkarzy Manchesteru United w wygranym 5:0 meczu z Wigan Athletic. Najlepiej wypadł Antonio Valencia, a najniższe oceny otrzymał Nemanja Vidić.

Zdaniem "Sky Sports" najlepszym piłkarzem na boisku był Antonio Valencia, który otrzymał 9 "oczek" w dziesięciostopniowej skali. Na tle drużyny wyróżnieni zostali także Rafael da Silva, Darren Fletcher, Wayne Rooney oraz Dymitar Berbatow, którzy otrzymali "ósemkę". Najsłabiej natomiast wypadli Nemanja Vidić, Anderson, Fabio da Silva oraz Danny Welbeck, których postawę oceniono na 6.

Według lokalnej gazety z Manchesteru najlepszymi piłkarzami na boisku byli Rafael da Silva, Antonio Valencia oraz Wayne Rooney, którzy otrzymali osiem "oczek". Najniższe oceny dostali Tomasz Kuszczak, Park Ji-sung, Nemanja Vidić, Anderson, Fabio da Silva oraz Danny Welbeck, których oceniono na 6.

Oceny - "Sky": Kuszczak 7 - Rafael 8, Vidić 6 (Anderson 6), Brown 7, Evra 7 (Fabio 6) - Valencia 9, Fletcher 8, Carrick 7, Park 7 - Rooney 8, Berbatow 8 (Welbeck 6).

Oceny - "MEN": Kuszczak 6 - Rafael 8, Vidić 6 (Anderson 6), Brown 7, Evra 6 (Fabio 6) - Valencia 8, Fletcher 7, Carrick 7, Park 6 - Rooney 8, Berbatow 7 (Welbeck 6).

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Wszystkie statystyki są i musiały być na korzyść MU :)
4 Januari 2010
konto usunięte
No i kto rządził na boisku, no kto? Diabły ]:->
3 Januari 2010

 

Manchester United rozgromił Wigan Athletic 5:0 (3:0) w ostatnim ligowym spotkaniu w tym roku. Czerwone Diabły sprawiły miły prezent Sir Alexowi Fergusonowi, który w czwartek będzie świętował swoje 68. urodziny.

Po raz jedenasty w tym sezonie w barwach Czerwonych Diabłów wystąpił Tomasz Kuszczak. Już w piątej minucie polski bramkarz miał okazję do interwencji, kiedy w dobrym stylu obronił uderzenie Hugo Rodallegi.

W kolejnych minutach na boisku rządzili już tylko piłkarze Manchesteru United. Do poważnego wysiłku Chris Kirkland został jednak zmuszony dopiero w 19. minucie. Na strzał z dystansu zdecydował się Wayne Rooney, ale angielski bramkarz skutecznie sparował futbolówkę na rzut rożny.

W kolejnych minutach trwała prawdziwa nawałnica pod bramką The Latics. Bramkę Kirklanda ostrzeliwali Nemanja Vidić, Wayne Rooney i Dymitar Berbatow, a goście bezradnie przyglądali się poczynaniom gospodarzy.

Sposób na defensywę Wigan Czerwone Diabły znalazły w 28. minucie. Antonio Valencia wypatrzył wybiegającego mu zza pleców Rafaela da Silvę. Brazylijczyk posłał ze skrzydła precyzyjną piłkę na siódmy metr, gdzie Wayne Rooney tylko trącił futbolówkę i posłał ją w długi róg bramki Kirklanda.

Cztery minuty później Kirkland skapitulował po raz drugi. Dymitar Berbatow prostopadłym podaniem uruchomił Antonio Valencię, Ekwadorczyk wyłożył piłkę Michaelowi Carrickowi, który pewnym strzałem podwyższył na 2:0.

Do końca pierwszej połowy Wigan Athletic przypominało mocno obitego boksera. Nokautujący cios przyszedł jeszcze przed gwizdkiem sędziego. Długo przed polem karnym piłkę holował Rafael, zdecydował się na strzał z lewej nogi i Kirkland skapitulował po raz trzeci.

W przerwie spotkania trener Wigan Roberto Martinez zdecydował się na zaskakującą zmianę. Hiszpan odesłał na ławkę rezerwowych Chrisa Kirklanda i na plac gry wpuścił 37-letniego Mike’a Pollitta. Ten już chwilę po wejściu na boisko obronił groźne uderzenie Rooneya.

Pollitt bezradny był w 50. minucie, kiedy pokonał go Dymitar Berbatow. Bułgar otrzymał podanie od Antonio Valencii, dobrze przyjął piłkę i ze stoickim spokojem, z kilku metrów, wpakował ją do siatki.

Bierna postawa The Latics zachęcała Manchester United do kolejnych ataków. W 51. minucie w poprzeczkę, po dośrodkowaniu Berbatowa, trafił Rooney. Statystyki w drugiej części spotkania były dla gości miażdżące – przez 87% czasu gry przy piłce utrzymywały się Czerwone Diabły.

Po godzinie gry na szczelnym murze defensywy gospodarzy pojawiły się pierwsze rysy. Dwukrotnie przed szansą na pokonanie Tomasza Kuszczaka stanął Charles N'Zogbia. Najpierw Francuz posłał piłkę tuż obok dalszego słupka, a następnie mocny strzał z ostrego kąta obronił polski bramkarz.

Na kwadrans przed końcem kibicom Wigan Athletic przypomniał się Antonio Valencia. Były zawodnik The Latics technicznym strzałem podciął piłkę nad wychodzącym z bramki Pollittem. Gol w dużej mierze był zasługą Rooneya, który zagrał piłkę między obrońcami gości z chirurgiczną precyzją.

W 79. minucie Wigan miało najlepszą okazję na zdobycie honorowego trafienia. Do dośrodkowania na czwartym metrze doszedł Rodallega, ale nawet przy biernej postawie Wesa Browna nie pokonał Kuszczaka.

Do końca spotkania Manchester United kontrolował przebieg gry i po raz drugi w tym sezonie ograł Wigan Athletic 5:0.

Manchester United - Wigan Athletic 5:0 (3:0)
Bramki: Wayne Rooney 28', Michael Carrick 32', Rafael da Silva 45', Dymitar Berbatow 50’, Antonio Valencia 75’

Manchester United: Kuszczak - Rafael, Vidić (Anderson 68'), Brown, Evra (Fabio 68') - Valencia, Fletcher, Carrick, Park - Rooney, Berbatow (Welbeck 68')

Wigan Atletic: Kirkland (Pollitt 46') - Melchiot, Bramble, Boyce, Figueroa - Gomez, Thomas (Edman 71'), Cho, Scharner, N'Zogbia (Sinclair 68') - Rodallega

Lubisz to?
Świetnie zagrali, to był piękny mecz. Szkoda, że Nowy Rok zaczęliśmy od porażki :/
4 Januari 2010
konto usunięte
A miało być 6:0 :p
1 Januari 2010
konto usunięte
To była Miazga ! Nie no rewelacyjny mecz :) Widać że Rooney w formie :)
31 Desember 2009

David Beckham, wypożyczony z Los Angeles Galaxy do włoskiego Milanu, przyznał, że byłby zachwycony, gdyby udało mu się strzelić gola Manchesterowi United w dwumeczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Były piłkarz "Czerwonych Diabłów" jednocześnie zaznaczył jednak, że nie celebrowałby w żaden sposób tego wydarzenia.

Anglik rozegrał w barwach Manchesteru United 394 spotkania i strzelił 85 goli. Już niedługo będzie miał okazję powrócić na Old Trafford.

- Byłoby wspaniale strzelić gola, ale na pewno nie celebrowałbym tego faktu - podkreślił Beckham. - Wiem, że czasami, kiedy bierzesz udział w wielkim wydarzeniu, "wyłączasz" myślenie, dlatego nie wiesz co się może stać. Jednak mówię wam, że nie będę świętował zdobycia gola przeciwko Manchesterowi United.

Lubisz to?
Złe miejsce wybrał na powrót do Europy :P
4 Januari 2010
konto usunięte
He he he nasz człowiek :D Kurde niech wraca na OT jako Diabeł a nie :p
3 Januari 2010
konto usunięte
No i bardzo dobrze zrobi, aczkolwiek uważam, że nic nam nie strzeli :p
3 Januari 2010

W sezonie 2006/2007 Wayne Rooney strzelił 23 gole dla Manchesteru United. - Oczywiście, że chcę zdobyć więcej bramek - zapowiada Anglik. Przypomnijmy, że w bieżących rozgrywkach napastnik zdobył już 15 goli.

- Chcę poprawić to osiągnięcie - przyznał Rooney. - Jeżeli do zakończenia rozgrywek nie uda mi się zdobyć tych ośmiu bramek, to będzie to oznaczało coś bardzo złego. Na szczęście jestem w stanie pobić ten rekord.

Rooney jest również zadowolony z faktu, że po spotkaniu z Wigan "Czerwone Diabły" mają dużo lepszą różnicę bramek.

- Przed rozpoczęciem spotkania wiedzieliśmy, że nasz bilans goli jest o 7 trafień gorszy od Chelsea. Chcieliśmy po prostu zmniejszyć tą różnicę i jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się to. Wygrana 5:0 jest czymś naprawdę rzadkim w Premier League.

- Mogę powiedzieć, że był to jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie. Momentami graliśmy bardzo szybko, również kontratakowaliśmy ich oraz zdobyliśmy ładne bramki. Wprawdzie w drugiej połowie powinniśmy zagrać trochę lepiej, ale generalnie jesteśmy zadowoleni z naszej postawy.

Anglik nie zapomniał również pochwalić młodego obrońcę klubu z Old Trafford, Rafaela da Silvę, który asystował przy bramce "Wazzy".

- To była naprawdę świetna piłka od Rafaela. Co więcej uważam, że w całym spotkaniu był po prostu fantastyczny. W pojedynkach ze skrzydłowymi Wigan był bardzo zdecydowany i skuteczny, a kiedy biegł do przodu, to zawsze stwarzał zagrożenie. Jego obecność jest wielkim wzmocnieniem dla nas - zakończył Rooney.

Lubisz to?
Taa, ale ostatnio za bardzo chce i gra egoistycznie :/
4 Januari 2010
konto usunięte
No młody jest, to niech bije rekord :D
3 Januari 2010

We środę Manchester United pokonał na Old Trafford 5:0 Wigan Athletic. - Rozegraliśmy świetne zawody, a każdy piłkarz miał w tym zwycięstwie swój udział - zdradził sir Alex Ferguson.

- To był wręcz doskonały mecz w naszym wykonaniu. Jestem bardzo zadowolony - przyznał doświadczony menedżer. - Zarówno w niedzielę jak i dzisiaj Wayne Rooney był fantastyczny. Jego energia oraz pragnienie zwycięstw jest na najwyższym poziomie. Byłem również zadowolony z faktu, że kolejną bramkę zdobył
Antonio Valencia, ponieważ to jest naprawdę kluczowe. Co więcej, jestem pewny, że strzeli dla nas jeszcze więcej goli.

- W spotkaniu z Wigan ze świetnej strony pokazał się również
Rafael da Silva. Z wielką radością przyglądałem się jego radości po zdobyciu bramki, kiedy podbiegł do swojego brata. Obaj kochają grać w piłkę nożną i oglądanie ich entuzjazmu jest prawdziwym zaszczytem. Wiele razy nie doceniano ich umiejętności. Jednakże obaj są świetni.

- Z drugiej strony w tym pojedynku cały zespół zagrał dobrze. Aczkolwiek nie chcę w tym momencie wyróżniać pojedynczych piłkarzy, ponieważ do końca sezonu zostało jeszcze mnóstwo czasu. Obecnie każdy zawodnik musi coś wnosić do gry drużyny. I tak też było podczas spotkania z Wigan.

Manchester United po pierwszej połowie prowadził 3:0. Mimo to w drugiej części spotkania "Czerwone Diabły" nadal dążyły do zdobycia kolejnych bramek.

- Myślę, że w pierwszej połowie zagraliśmy na poziomie naszych najlepszych występów w tym sezonie. Płynnie oraz w dobrym tempie rozgrywaliśmy piłkę i stworzyliśmy sobie mnóstwo sytuacji do strzelenia goli. Jakkolwiek uważam, że przez całe spotkanie staraliśmy się wykorzystać naszą przewagę i strzelić jak najwięcej goli.

- Musimy pamiętać, że na koniec sezonu może się okazać, że różnica bramek będzie bardzo ważna. Obecnie tracimy do Chelsea zaledwie dwa punkty, a nasz bilans goli (27) jest niewiele gorszy od ich (29) oraz Arsenalu (30). Mamy wielką szansę - zakończył Ferguson.

Lubisz to?
A kolega z dołu nadal nie ogarnia, że tego skrótu NIE UŻYWAMY !!!
4 Januari 2010
konto usunięte
Obyśmy tak zawsze grali ;)
3 Januari 2010
konto usunięte
to dobrze że chwali bo Manu dobrze gra zespołowo
31 Desember 2009

 

Szkoleniowiec Manchesteru United Sir Alex Ferguson zapowiedział powrót kontuzjowanego Owena Hargreavesa na koniec stycznia. Anglik wznowił już treningi.

Owen wraz z Rio Ferdinandem trenowali wczoraj na uboczu w indywidualnym cyklu i
wszystko wskazuje na to, że jest progres w rekonwalescencji Hargreavesa.

28-letni defensywny pomocnik Manchesteru United przybył na Old Trafford w lecie 2007 roku, dotychczas jednak zaliczył zaledwie 25 występów, w których strzelił dwa gole (przeciw Fulham i Arsenalowi - obydwa z rzutów wolnych).

Rozwój kariery Hargo w United zastopowały kontuzje kolan i operacje, które zmusiły go do długich przerw w grze. Teraz wszystko jest na dobrej drodze i być może niedługo były gracz B
ayernu zaprezentuje się na murawie w koszulce z diabełkiem na piersi.

"Owen zrobił wielki postęp i w tym tygodniu rozpoczął treningi. Na razie nie ma co się spieszyć i powoli go do tego przygotowujemy. Jego powrót do pełni sprawności szacujemy na końcówkę stycznia" - powiedział Sir Alex Ferguson.

Lubisz to?
Normalnie angielska telenowela :D
4 Januari 2010
konto usunięte
Wraca i wrócić nie może :D
3 Januari 2010

 

Zgodnie ze zdaniem Roberto Martineza, napastnik Manchesteru United Wayne Rooney, znajduje się w gronie elitarnych piłkarzy Premier League, a jego główną zaletą jest umiejętność napędzania zespołu.

Rooney strzelił dwie bramki zespołowi Wigan w wygranym 5-0 spotkaniu na DW Stadium w sierpniu bieżącego roku i zdaje się, że piłkarz osiągnął równie wysoką formę przed środowym spotkaniem na Old Trafford.

Martinez zauważa, że piłkarz odczuł niesamowicie odejście Cristiano Ronaldo do Realu i zrozumiał, że teraz on musi ciągnąć grę zespołu z Old Trafford.

- Pokazuje swoją dojrzałość - mówił trener Wigan dla Daily Mail. - Kontroluje charakter zespołu, jest piłkarzem idealnym. Potrafi poderwać zespół do walki.

- Znajduje się w elicie Premier League - mówi Martinez - Myślisz sobie Rooney, Cesc, Drogba, to piłkarze o różnych walorach, a zarazem wszyscy potrafią przesądzić losy spotkania. Rooney jest jednak wyjątkowy.

- Ostatni sezon był jego najlepszym. Teraz to na niego spływa odpowiedzialność. Kontroluje sposób gry, zawsze jest pod piłką, co czyni go tak ważnym zawodnikiem dla United.

Mówi się, że to Fabio Capello jest twórcą niewiarygodnych umiejętności Wayne'a. Włoski taktyk pracuje z angielską reprezentacją od dwóch lat. To tam poznał Rooney'a i to tam miała odbyć się rozmowa zmieniająca Wayne'a z dobrego w wspaniałego zawodnika.

Włoch, cytowany przez ESPN powiedział: - Kiedy po raz pierwszy spotkałem Wayne'a, wiedziałem, że ma olbrzymi potencjał, aby osiągnąć jeszcze więcej, powiedziałem mu: ,,jesteś jednym z najlepszych na świecie'', jednak jego gra opierała się na szukaniu przestrzeni w środku.

- Sprawiało to, że nie był wystarczająco blisko bramki, gdy trzeba było strzelać. Powiedziałem mu, że musi znaleźć się blisko celu, żeby go zdobyć. Jak widać, zrozumiał.

Lubisz to?
Fakt, ale coś nam się Rooney zepsuł ostatnio. W meczu z Leeds grał kiepściutko :/
4 Januari 2010
1 295 296 297 298 299 412