MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Mecz Manchesteru United z Manchesterem City w Pucharze Ligi został odwołany ze względu na złe warunki pogodowe, podaje oficjalna strona klubu.

Spotkanie wyjazdowe Manchesteru United zostało przeniesione na 19 stycznia, natomiast rewanż na Old Trafford odbędzie się 27 stycznia, ze względu na ciężkie opady śniegu i fatalne warunki drogowe na północy Anglii.

Z tego samego względu klub z Old Trafford odwołał zaplanowaną na dzisiejszy poranek konferencję prasową.

Spotkanie w lidze z Hull City, które miało planowo odbyć się 26 stycznia zostało przeniesione na późniejszy, nie określony jeszcze termin.

Również drugi półfinał Pucharu Ligi, spotkanie Blackburn - Aston Villa, został odwołany.

Lubisz to?
konto usunięte
Jo tyż... ale może to i lepiej... może się ogarniemy po ostatniej przegranej i damy czadu na derbach ;D
5 Januari 2010
Wielka szkoda, bo się strasznie na ten mecz napaliłem.
5 Januari 2010

Mimo, że Manchester United odpadł z rozgrywek Pucharu Anglii, Michael Carrick uważa, że cel pozostaje taki sam jak zawsze: zwycięstwo w Premier League. Anglik przyznaje również, że nie mniej ważne będzie zdobycie Ligi Mistrzów i Carling Cup.

- Naszym podstawowym celem w 2010 roku jest ponowne zwycięstwo w lidze - mówił Carrick. - To od zawsze pierwsza rzecz, o której myślimy. Czwarte zwycięstwo w rzędu w tych rozgrywkach byłoby wspaniałe. Następna w kolejności jest Liga Mistrzów. Biorąc pod uwagę, jak trudną ją wygrać, nasza postawa w ostatnich latach była bardzo dobra. Chcemy także wypaść jak najlepiej w Carling Cup.

- Walka o mistrzostwo z każdym sezonem rozpoczyna się coraz wcześniej! - kontynuował pomocnik United. - Ten sezon jest trochę dziwny, ponieważ osiągnęliśmy kilka nienajlepszych wyników. Jednak obecny okres jest bardzo ważny, co podkreślił menedżer, choć przecież większość z nas o tym doskonale wie. Każde kolejne trzy punkty czy awans do kolejnej rundy pucharu są bardzo ważne, więc każdy mecz będzie kluczowy.

Lubisz to?
No i cel numer 4 to Superpuchar Europy :)
5 Januari 2010

Sir Alex Ferguson uważa, że bracia Rafael i Fabio da Silva w przyszłości będą stanowić o sile Manchesteru United. W ostatnim czasie obaj piłkarze otrzymują coraz więcej okazji do gry i wydaje się, że wkrótce nadejdzie ich czas.

Pierwsza połowa sezonu nie była zbyt udana dla Brazylijczyków. Obaj byli kontuzjowani i nie grali zbyt często. Jednak w ostatnim czasie Rafael zdobył bramkę przeciwko Wigan Athletic, a Fabio był zapewne jednym z lepszych piłkarzy w pojedynku Pucharu Anglii z Leeds United.

- Rafael zagrał znakomicie przeciwko Wigan, wykazując się niezwykłą energią i ochotą do gry - chwalił zawodnika Ferguson. - Od zawsze wysoko ceniliśmy Rafaela i jego brata. Bardzo trudno rozróżnić ich zarówno pod względem wyglądu, jak i umiejętności. Obaj sa tak samo dobrzy i niemożliwym jest dostrzec między nimi rożnicę, nie patrząc na numery na koszulkach!

- Patrice Evra jest dla nich wspaniałym wzorem, ale z drugiej strony nie należy stawiać Brazylijczykom konkretnych celów. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że obaj w ciągu pięciu lat będą naszymi podstawowym bocznymi obrońcami.

Rafael i Fabio będa teraz chcieli wystąpić w jutrzejszym półfinale Carling Cup przeciwko Manchesterowi City. Jeśli zagrają, będą kolejnymi braćmi, którzy wystąpią w spotkaniu derbowym, idąc w ślady Gary'ego i Phila Nevillów w latach 90. oraz Briana i Jimmy'ego Greenhoffów w latach 70.

- Spotkanie z City będzie bardzo trudne - przyznał sir Alex. - To lokalne derby, charakteryzujące się dużą dawką brutalności i zaciekłości. Mam nadzieję, że prawie wszyscy piłkarze będą zdrowi na rewanżowe spotkanie (19 stycznia) i uda nam się awansować do finału - zakończył Szkot.

Lubisz to?
konto usunięte
Kurde ich duet w przyszłości to będzie istny maras, czyli szał pał :D
5 Januari 2010
Na ich występ w derbach będziemy musieli niestety poczekać.
5 Januari 2010

 

Przyszłość Nemanji Vidica stanęła pod znakiem zapytania po tym jak ten nie zagrał w spotkaniu Pucharu Anglii przeciwko Leeds United - pisze ,,Daily Mirror''.

 

Serbski obrońca nie wystąpił w spotkaniu z Pawiami, gdyż tuż przed pierwszym gwizdkiem sędziego oznajmił Fergusonowi, że nabawił się urazu na przedmeczowej rozgrzewce. Zdaniem angielskiej bulwarówki późna deklaracja Vidica rozzłościła Fergusona.

 

- Nie mogę wam powiedzieć jaka jest sytuacja z Nemanją - przyznał po spotkaniu szkocki szkoleniowiec.

 

Mike Phelan, asystent Sir Alexa Fergusona, dodał: - Nemanja się rozgrzewał i poczuł, że coś nie jest tak z jego organizmem. Powiedział nam o tym, dlatego zdecydowaliśmy się zmienić jedenastkę.

 

Nemanja Vidić od kilku miesięcy jest łączony z transferem do Hiszpanii. W swoim składzie chętnie widziałaby go FC Barcelona oraz Real Madryt.

Lubisz to?
Kolejne wymysły pismaków.
5 Januari 2010
konto usunięte
nie prawda
5 Januari 2010

 

Gary Neville nie czeka na powrót Jose Mourinho do Premier League.

 

Portugalski szkoleniowiec przebywał niedawno z wizytą w Londynie, gdzie obserwował ligowe starcie Chelsea z Fulham. Obecność Mourinho na Stamford Bridge sprawiła, iż angielscy dziennikarze zaczęli wieszczyć rychły powrót ,,The Special One'' do angielskiej piłki.

 

- Jose był dość ważną postacią i podejrzewam, że wielu ludzi ucieszyłoby się z jego powrotu - mówi Neville.

 

- Czy brakuje Mourinho w angielskim futbolu? Ja tak nie uważam.

 

- Angielska piłka dawała sobie radę kiedy byli i odchodzili z niej wielcy menadżerowie i piłkarze. Premier League jest znacznie większa niż jakakolwiek osobowość - dodaje kapitan Manchesteru United.

Lubisz to?
W pełni się zgadzam z Neville'm.
5 Januari 2010

 

19 listopada 1991 roku Old Trafford niespodziewanie gościło Superpuchar Europy, w którym udział brał Manchester United, zwycięzca Pucharu Zdobywców Pucharów.

Historia: Podopieczni Sir Alexa Fergusona swoje rozgrywki wygrali po finale z Barceloną, zaś ich rywalem w walce o kolejne trofeum była Crvena Zvezda Belgrad, która w Pucharze Europy okazała się lepsza od francuskiej Marsylii. W związku z prowadzoną wówczas wojną w Jugosławii UEFA zadecydowała, że finał zostanie rozegrany wyjątkowo na Old Trafford.

Okazja: Zaledwie 22 tysięcy fanów było świadkami słabego widowiska ze strony Czerwonych Diabłów, które były cieniem dla rywali. "Każdy kto oglądał ten mecz musi się teraz zastanawiać jakim cudem udało się go nam wygrać !!!" - mówił po meczu Sir Alex Ferguson. "Wiem, że ja się nad tym naprawdę zastanawiam. W pierwszej połowie Dejan Savicevic był niesamowity i to był cud, że do przerwy nie przegrywaliśmy." Po godzinie gry United trafiło do siatki Crveny za sprawą Briana McClaire'a i dotrzymało wynik do końca spotkania. "Rozbijali nas i wtedy jakimś cudem strzeliłem zwycięskiego gola" - komentował po meczu szczęśliwy McClair.

Następstwa: W przyszłości na United czekały triumfy w Lidze Mistrzów w latach 1999 oraz 2008. Co ciekawe Czerwone Diabły przegrały oba spotkania o Superpuchar Europy, kolejno z Lazio oraz Zenitem Sankt Petersburg.

Superpuchar UEFA
Wtorek, 19 listopada 1991

Manchester United 1 (McClair)
Crvena Zvezda Belgrad 0

Manchester United: Schmeichel; Martin, Bruce, Pallister, Irwin; Kanchelskis, Webb, Ince, Blackmore; McClair, Hughes

Lubisz to?
W tym roku dołożymy kolejny triumf w LM i SE :)
5 Januari 2010


Sir Alex Ferguson nie zostanie ukarany przez Angielski Związek Piłkarski (Football Association) za swoje wypowiedzi po przegranym 0:1 przez Manchester United spotkaniu z Leeds United w trzeciej rundzie Pucharu Anglii. Choć Szkot mówił głównie o słabym występie swoich podopiecznych, dostało się również sędziemu Chrisowi Foyowi za liczbę minut, jaką doliczył do regulaminowego czasu gry.

Arbiter niedzielnego meczu doliczył pięć dodatkowych minut, jednak Ferguson określił to jako "obraza wobec zawodników", co natychmiast wywołało w brytyjskich mediach przypuszczenia, że FA wyegzekwuje karę w zawieszeniu, jaką  w październiku otrzymał menedżer Man Utd za słowny atak na Alana Wileya.

Okazuje się jednak, że Angielski Związek Piłkarski nie uważa, by Ferguson przekroczył jakiekolwiek granice w swoich wypowiedziach, co oznacza, że nie zostaną przeciwko niemu podjęte jakiekolwiek działania dyscyplinarne. To jedna z niewielu dobrych wiadomości dla Manchesteru United po sensacyjnym odpadnięciu z FA Cup już w trzeciej rundzie rozgrywek.

Lubisz to?
No to by był skandal jakby za to dostał karę.
5 Januari 2010

 

W lecie najważniejsze dla Manchesteru United było zatrzymanie nie Cristiano Ronaldo, ale Wayne'a Rooneya - zdradził Nemanja Vidić. Serb jest również przekonany, że po odejściu Portugalczyka "Czerwone Diabły" nadal są bardzo silną drużyną.

- Jeżeli miałbym wymienić jednego piłkarz, którego musimy zatrzymać, to nie byłby nim Cristiano Ronaldo, a Wayne Rooney - przyznał Serb. - Nie zamierzam niczego odbierać Ronaldo, ale Rooney jest najtwardszym zawodnikiem z jakim możesz grać.

- Posiada takie same umiejętności jak Ronaldo, a do tego jego siła i pracowitość dorównuje jego ogromnemu talentowi. Oczywiście, że Ronaldo jest wspaniałym piłkarzem. Jednakże nawet bez niego jesteśmy wielką drużyną - zakończył Vidić.

Lubisz to?
Dokładnie, bez Ronaldo dajemy radę, ale bez Wazzy byłoby trudno.
5 Januari 2010

 

Otwarcie styczniowego okienka można przyjąć za czas, kiedy kluby w Europie ponownie mogą dokonywać transferów. Jednak za pół roku kliku czołowym piłkarzom wygasają kontakty i już teraz mogą oni podpisać wstępne umowy z nowym pracodawcą. Listę takich zawodników publikuje dzisiejsze wydanie "Daily Mail". 

Zaskoczeniem może być obecność w tym zestawieniu nazwiska Joe Cole'a, który od kilku sezonów był kluczową postacią w Chelsea. W podobnej sytuacji jest klubowy kolega Anglika, Michael Ballack oraz dwaj byli zawodnicy Manchesteru United - Ruud van Nistelrooy i Louis Saha.

Lista graczy, którzy za pół roku będą bez kontraktu.

Maxi Rodriguez (Atletico Madryt, 28 lat)

David James (Portsmouth, 39)

Christoph Metzelder (Real Madryt, 29)

Juliano Belletti (Chelsea, 33)

Philippe Senderos (Arsenal, 24)

Fabio Aurelio (Liverpool, 30)

Martin Petrow (Manchester City, 30)

Michael Ballack (Chelsea, 33)

Joe Cole (Chelsea, 28)

Adam Johnson (Middlesbrough, 23)

Marouane Chamakh (Bordeaux, 25)

Ruud van Nistelrooy (Real Madryt, 33)

Joe Ledley (Cardiff, 22)

Tomas Rosicky (Arsenal, 29)

Jermaine Beckford (Leeds, 26)

Morten Gamst Pedersen (Blackburn Rovers, 28)

Paul Scharner (Wigan, 29)

Louis Saha (Everton, 31)

Adriano (Flamengo, 27)

Lubisz to?
Sami weterani prawie, a jak młodzi to słabeusze.
5 Januari 2010

 

Nemanja Vidić postanowił uciszyć wszelkie spekulacje na temat jego złych relacji z Sir Alexem Fergusonem.

- Kiedy przyjechałem do Anglii starałem się jak najlepiej zaaklimatyzować, lecz początki były bardzo ciężkie, wówczas bardzo pomógł mi Ferguson, nigdy nie zapomnę o rozmowie z nim - mówi Vidić.

- Podszedł do mnie i powiedział: "Vida, sprowadziłem Cię do Manchesteru, ponieważ wiem, że jesteś bardzo dobrym zawodnikiem i możesz być ważnym elementem naszej drużyny oraz jednym z najlepszych obrońców na świecie". Zapamiętam tę rozmowę na długo i zapewniam, że moje relacje z menadżerem są bardzo dobre.

Lubisz to?
Media za dużo szumu robią :/
5 Januari 2010
1 293 294 295 296 297 412