Bordon: Schalke powinno sprzedać Neuera

Bramkarz Schalke 04 Manuel Neuer przyznaje, że schlebia mu zainteresowanie Manchesteru United. 23-letni Niemiec, ma na swoim koncie ponad 100 występów w Bundeslidze i stał się najbardziej pożądanym bramkarzem w całej Europie. Mówi się, że o tego zawodnika stara się Bayern Monachium.
Według doniesień prasy, Neuer jest najpoważniejszym kandydatem do zastąpienia Edwina van der Sara w barwach Czerwonych Diabłów. Wcześniej padały pomysły zatrudnienia Igora Akinfiejewa z CSKA Moskwa, bądź Fernando Muslery z Lazio Rzym. Neuer przyznaje, że jest pod wrażeniem Old Trafford.
- Naprawdę chcę grać w Champions League w przyszłym sezonie. Każdy z nas musi myśleć o swojej karierze, ale póki co chcę awansować wraz z Schalke do tych elitarnych rozgrywek – powiedział dla niemieckiego Sport Bild.
- Wiem, że Manchester United mnie obserwuje. Wysłali skautów na kilka spotkań Schalke oraz reprezentacji Niemiec U-21. Zainteresowanie tego klubu strasznie mi schlebia. To pokazuje, że jestem na dobrej drodze i nie popełniam zbyt wielu błędów.
Obrońca Schalke 04, Marcelo Bordon uważa, że klub powinien sprzedać Neuera teraz, gdy jego reputacje jest niebotyczna, a pieniądze jakie można za niego dostać, są niesamowite.
- To byłby ogromny cios dla fanów, jeśli Schalke sprzeda Manuela. Lecz nie należy zapominać co byłoby najlepsze dla klubu. Sytuacja finansowa Schalke jest teraz bardzo ważna. Lepszym dla klubu byłoby sprzedanie Neuera za duże pieniądze, niż podwyższanie jego kontraktu. Klub dostanie masę gotówki za tak utalentowanego piłkarza jak Manuel – powiedział Bordon.







