MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Bramkarz Portsmouth David James nie jest pewny czy Ben Foster będzie w stanie zastąpić tak świetnego bramkarza jakim zdaniem 39-latka jest Edwin van der Sar.

Niemniej jednak według Jamesa dla Fostera znajdzie się miejsce w kadrze reprezentacji Anglii na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata, które odbędą się w RPA.

"Edwin jest świetny" - powiedział golkiper Pompey dla The Times. "Darzę szacunkiem wszystkich bramkarzy, lecz Edwin jest wyjątkowy."

"Oczywiście, gdy oglądam europejską piłkę nożną mogę znaleźć wiele strzałów, których Edwin prawdopodobnie by nie wybronił, lecz to jaki on daje spokój i pewność swojej drużynie jest imponujące."

"Myślę, że zastąpienie Edwina jest dla Fostera wielkim wyzwaniem. To jest bardzo trudne, aby w młodym wieku być podstawowym bramkarzem wielkiego klubu" - dodał.

"Znam to z Liverpoolu. W takich klubach margines błędu jest naprawdę mały. A jeśli już go popełnisz to jest ci on bezlitośnie wytykany."

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Foster Edwina ?! Śmiech na sali :D
27 Desember 2009
konto usunięte
świetny jest Kuszczak bo nareszcie zajął miejsce Van Der Sara
27 Desember 2009

 

Jonny Evans, który w ostatnich dniach zmagał się z urazem łydki trenuje już z resztą drużyny - poinformował Sir Alex Ferguson. Szkot miał w ostatnich dniach ogromne problemy z wystawieniem bloku defensywy, więc powrót 21-latka z pewnością powinien być dużym wzmocnieniem.

Powrót Evansa możliwy jest już w spotkaniu o Puchar Anglii z Leeds United, które zostanie rozegrane trzeciego stycznia. Oprócz reprezentanta Irlandii Północnej w najbliższych dniach Ferguson będzie mógł prawdopodobnie skorzystać również z usług Nemanji Vidicia i Wesa Browna.

- Jonny trochę trenuje, ale nadal odczuwa ból, więc staramy się temu zaradzić. Jeżeli jednak nadal będzie postępował u niego progres to jestem pełen nadziei, że wkrótce do nas wróci. Niewykluczone, że na mecz z Leeds do naszej dyspozycji będzie już trójka środkowych obrońców - powiedział Szkot.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Oby się te urazy w końcu pokończyły.
27 Desember 2009
konto usunięte
Ja bym na niego stawiała częściej :) dobrze jak zagra!
26 Desember 2009
 
Piłkarze w Anglii nie mają świątecznej przerwy. W pierwszym meczu Boxing Day Birmingham City zremisowało bezbramkowo z Chelsea Londyn. Spotkanie zaczęło 19. kolejkę Premiership.
 
Beniaminek, który w ostatnim czasie spisuje się znakomicie postawił Chelsea twarde warunki i zdołał utrzymać świetną passę meczów bez porażki. Bezbramkowy remis z The Blues był dziesiątym meczem Birmingham z rzędu, w którym nie zaznał goryczy porażki. Był to zarazem czwarty remis w ostatnich dziesięciu meczach. Chelsea zremisowała drugi raz z rzędu.
 
Piłka raz utkwiła w bramce Chelsea po strzale Christian Beniteza z kilku metrów, ale sędzia boczny dopatrzył się w tej sytuacji spalonego. Piłkarze z Londynu mieli przewagę (dwanaście celnych strzałów przy trzech celnych gospodarzy), ale nie potrafili jej udokumentować. Znakomicie w bramce Birmingham spisywał się bramkarz Joe Hart, który kilka razy broniąc piekielnie trudne strzały uratował drużynę przed porażką.
 
Także bezbramkowym remisem zakończyły się derby Londynu, w których Fulham podejmował Tottenham.
 
Po golach Alessandro Diamantiego i Radoslava Kovaca West Ham United pokonał 2:0 Portsmouth FC. Był to pojedynek przedostatniej i ostatniej drużyny w tabeli Premiership. Wygrana pozwoliła ekipie WHU wydostać się ze strefy spadkowej.
 
Udanie na ławce trenerskiej Manchesteru City zadebiutował włoski szkoleniowiec Roberto Mancini. Jego podopieczni po golach Martina Petrowa i Carlosa Teveza pokonali Stoke City.
 
Remisem 1:1 zakończył się mecz Sunderlandu z Evertonem. Taki sam wynik padł w starciu Wigan Athletic z Blackburn Rovers.
 
W ostatnim sobotnim meczu Liverpool FC zagra z Wolverhampton Wanderers.
Lubisz to?
konto usunięte
No okazja jest... tylko żeby ciała nie dali :p Chłopcy macie się wykazać dzisiaj ;)
27 Desember 2009
konto usunięte
jest okazja tylko zeby jej nie stracic !
26 Desember 2009
Hehe, znów okazja do odrobienia pkt :)
26 Desember 2009

 

Selekcjoner reprezentacji Anglii Fabio Capello wyraźnie zasugerował napastnikowi Manchesteru United Michaelowi Owenowi, że jeśli nie będzie regularnie występował w barwach Czerwonych Diabłów to może zapomnieć o wyjeździe na Mistrzostwa Świata do RPA.

 

- Michael jest jednym z najlepszych piłkarzy w Anglii, ale jeśli nie będzie regularnie występował w klubie to będzie miał problemy ze znalezieniem miejsca w składzie reprezentacji na Mistrzostwa Świata - powiedział Capello.

 

Na włoskim szkoleniowcu nie zrobił większego znaczenia hat-trick strzelony przez Owena w ostatnim meczu grupowym Ligi Mistrzów przeciwko VfL Wolfsburg. - Zdobył trzy bramki w meczu, ale w następnym zagrał już tylko w drugiej połowie - chłodno podszedł do sprawy angielski selekcjoner.

 

Michael Owen rozegrał w tym sezonie 14 spotkań w angielskiej Premier League, ale jedynie cztery mecze rozpoczynał w pierwszej jedenastce Czerwonych Diabłów. Były zawodnik Newcastle nie zachwyca również skutecznością, gdyż na koncie ma zaledwie dwa ligowe trafienia.

Lubisz to?
Owen pojedzie na MŚ, czuję w kościach :)
26 Desember 2009

 

Zarząd Manchesteru United jest gotowy do jak najszybszego sprzedania niewypału transferowego Zorana Tošicia - informują dzisiejsze media.

Serb, którego Sir Alex Ferguson sprowadził z Partizana Belgrad za 7 milionów funtów Old Trafford opuścić ma już w zimowym okienku transferowym.

Skrzydłowy nie odnalazł się w drużynie C
zerwonych Diabłów grając głównie w rezerwach, bardzo rzadko zaliczając spotkania z pierwszym zespołem.

Jeśli Tošić opuści United według mediów okaże się takim samym niewypałem transferowym jak niedoszły Czerwony Diabeł Adem Ljajić, który w styczniu miał zasilić s
zeregi Manchesteru, jednak transfer został anulowany.

Lubisz to?
A to plotki moim zdaniem. Tosić gra dość dobrze, strzela gole. Musi jeszcze trochę się ograć.
26 Desember 2009
konto usunięte
Kurczę ale czemu? ;(
26 Desember 2009
konto usunięte
ciekawe do jakiego klubu pójdzie
26 Desember 2009

 

Menedżer Hull City Phil Brown zapowiada, że jego piłkarze na niedzielne spotkanie z Manchesterem United wyjdą pewni siebie.

Gospodarze w ostatnim czasie prezentują bardzo dobrą formę na własnym boisku i na KC Stadium nie przegrali już od sześciu spotkań notując przy tym 3 zwycięstwa. Brown liczy więc na podtrzymanie tej dobrej passy.

Menedżer Hull City jest przekonany, że jak jego zespół zaprezentuje formę z meczu z Arsenalem to w niedzielnym pojedynku może sprawić sporą niespodziankę.

- Jeżeli utrzymamy formę z meczu z Arsenalem, a mecz poprowadzi dobry sędzia, to kto wie? Możemy sprawić, że po porażce z Fulham Manchester ponownie straci punkty.

- United będzie jak zranione zwierzę, ale i tak posiada niesamowicie silny skład. Mimo wszystko wiemy, że otworzyła się przed nami wielka szansa i chcemy z niej skorzystać - zakończył Brown.

Lubisz to?
Nie tym razem :) MU was rozjedzie :)
26 Desember 2009

 

Manager Manchesteru United Sir Alex Ferguson uważa, że obecne rozgrywki są nietypowe, a to za sprawą niezwykle wyrównanej walki o tytuł mistrza Anglii.

Piłkarze z Old Trafford przegrali już pięciokrotnie w tym sezonie. Ostatnio bardzo dotkliwie na Craven Cottage 3-0, jednak wciąż plasują się na drugim miejscu w ligowej tabeli ze stratą czterech punktów do prowadzącej Chelsea.

Szkoleniowiec Czerwonych Diabłów ma nadzieję, że jego zespół nie wypadnie z tzw. wielkiej czwórki, lecz zauważa, iż coraz więcej zespół włącza się do walki o pozycje premiowane grą w Lidze Mistrzów.

- Ta liga staje się niezwykła - powiedział Ferguson.

- Arsene Wenger powiedział, że może przegrać w tym sezonie 7 meczy, a i tak wciąż będzie się liczył w walce o tytuł mistrzowski.

- Przed sezonem nikt nie przypuszczał, że prowadząca drużyna po 18 kolejkach będzie miała zaledwie 41 punktów. W tym sezonie każdy może trafić na przysłowiową skórkę od banana.

- Teraz musimy sprawdzić czy to nie my jesteśmy tą drużyną, która wciąż na tę skórkę natrafia - kończy Sir Alex.

Lubisz to?
Czuję, że walka o prymat będzie się toczyć do samego końca.
26 Desember 2009

Po dwóch porażkach w lidze zawodnicy Manchesteru z pewnością zrobią wszystko, aby nie zepsuć świąt sobie i swoim kibicom. Każdy inny wynik niż wyjazdowa wygrana z Hull City będzie niesmakiem i oznaką dużych kłopotów w walce o mistrzostwo.

Boss Tygrysów Phil Brown nie ma tylu zmartwień ze skomponowaniem składu co Sir Alex Ferguson. Tylko Nick Barmby po ostatnim meczu z Arsenalem uskarża się na bóle w łydce i tym samym występ jego jest mało prawdopodobny. Od dłuższego czasu kontuzjowani są Ashbee i Bullard.

Z kolei w United coraz bliżej powrotu są Vidic, Brown i Giggs. Jest duże prawdopodobieństwo, że niektórzy z nich zasiądą nawet na ławce rezerwowych w niedzielnym meczu. Cieszyć może natomiast fakt powrotu braci da Silva do składu. Miejmy tylko nadzieję, że przyspieszone leczenie i gra w lidze nie będzie wiązała się z dalszymi, poważniejszymi urazami.

Kłopoty w kadrze

Hull City
Występ mało prawdopodobny: Barmby (łydka)
Kontuzjowani: Ashbee, Bullard (kolano)

Manchester United
Występ mało prawdopodobny: Giggs, Brown (ścięgno udowe), Vidic (łydka)
Kontuzjowani: Evans, Ferdinand (łydka), Hargraves, van der Sar (kolano), Macheda (ścięgno podkolanowe), Neville (pachwina), O'Shea (udo), Nani (kostka)

Zapowiedź spotkania

Minęło już osiem lat, kiedy Manchesteru United przegrał pięć ligowych pojedynków przed okresem świątecznym. Wtedy mistrzem kraju został Arsenal Londyn, a United tracąc 10 punktów do lidera zajęło najniższy stopień podium.


Fani United nie mogą w tym sezonie spać spokojnie. Plaga kontuzji oraz słaba skuteczność zawodników Manchesteru nie napawa optymizmem. Jeśli Czerwone Diabły chcą świętować w maju czwarty tytuł mistrzowski z rzędu to bardzo szybko muszą odnaleźć swoją formę.


Dla Fergusona dwa najbliższe mecze mogą okazać się kluczowe. Niepowodzenie w pojedynku z Hull oraz Wigan może nie tylko arytmetycznie, ale przede wszystkich psychicznie pozbawiać Diabłów woli walki o tytuł.
Rok temu na KC Stadium Tygrysy zagrały bardzo dobrze przeciwko United i zebrały masę pochwał i ciepłych słów mimo porażki 0-1.


Mecz zapowiada się naprawdę interesująco bowiem obie jedenastki walczą o coś. United nie chce stracić kontaktu z prowadzącą w tabeli Chelsea, z kolei Hull City zajmując 17. lokatę ma tylko 4 punkty więcej niż ostatni w lidze zespół Portsmouth.

Fakty meczowe

Bezpośrednie pojedynki
* Piłkarze Manchesteru United wygrali pięć ostatnich spotkań z zespołem Hull w czterech zachowując czyste konto.

Hull City
* Wszystkie cztery zwycięstwa zespołu Hull w tym sezonie miały miejsce właśnie na KC Stadium.
* W swojej historii Tygrysy wygrały 7 z 28 spotkań w Premier League (25%).
* W porównaniu do poprzedniego sezonu do tej pory zawodnicy Hull zdobyli o 10 punktów mniej.
* Nick Barmby potrzebuje jednego gola, aby świętować setne trafienie w swojej klubowej karierze.

Manchester United
* Manchester United to jedyny klub w Premier League, który zdobywając w meczu bramkę jako pierwszy zawsze wygrywał.
* Ten mecz dla M. Owena może być 400. grając w barwach angielskich zespołów.
* Będzie to dla Sir Alexa Fergusona mecz numer 900, w którym poprowadzi Diabły.
* Do tej pory Paul Scholes zdobył 99 bramek w Premiership. Gdyby udało mu się dołożyć jeszcze jedną byłby 18. zawodnikiem w Premier League z takim wyczynem.
* Występ w meczu przeciwko Wolves byłby dla Michaela Owena 300-nym występem w Premier League.

Najlepsi strzelcy w zespołach

Manchester United
Rooney: 13 bramek (12 zdobytych w lidze)
Owen: 7 bramki (2 zdobyte w lidze)

Hull City
Geovanni: 4 bramki (3 zdobyte w lidze)
Bullard, Hunt: 3 bramki (3 zdobyte w lidze)

Ostatnie ustawienie obu zespołów w ligowym spotkaniu

Arsenal 3-0 Hull City
Myhill; McShane, Zayatte, Gardner, Dawson, Boateng, Garcia (Cousin 61'), Geovanni (Mendy 69'), Barmby (Olofinjana 46')
Nie zagrali: Duke, Kilbane, Ghilas, Vennegoor of Hesselink.

Fulham 3-0 Manchester United
Kuszczak; Fletcher, De Laet (Fabio 58'), Carrick, Evra, Valencia, Scholes, Anderson, Gibson (Berbatov 58'), Owen (Welbeck 72'), Rooney
Nie zagrali: Foster, Park, Tosic, Obertan.

Ostatnie spotkanie między zespołami

(24 maja 2009)
Hull City 0-1 Manchester United
Bramka dla MU: D. Gibson 24'

 

Hull City - Manchester United
27 grudnia 2009, 16:55

Lubisz to?
konto usunięte
Muszą dać radę!!
26 Desember 2009
Kurde, tym razem muszą wygrać !!!
26 Desember 2009
konto usunięte
Manchester United jest najlepszy na świecie i wygra ten mecz
26 Desember 2009

Coraz dramatyczniej przedstawia się sytuacja kadrowa Manchesteru United. Według brukowca "The Sun", Dymitar Berbatow musi przejść operację kolana, która może wykluczyć go z gry na trzy miesiące. Wszystko wskazuje wiec na to, że już wkrótce sir Alex Ferguson będzie musiał zmierzyć się z kolejnym problemem.

Od kilku tygodni w szeregach defensywy "Czerwonych Diabłów" panuje plaga kontuzji, która dopadła większość kluczowych graczy. Do tego grona wkrótce może dołączyć właśnie Berbatow. Bułgar ma zmagać się z urazem więzadeł. "The Sun" przewiduje, że jedynym rozwiązaniem będzie dla niego operacja.

Brukowiec podaje też, że napastnik Manchesteru United nie musi trafić "pod nóż" już teraz. Ból jest jednak dokuczliwy i operacja kontuzjowanego kolana jest nieunikniona. Ewentualna absencja Berbatowa może być dobrą wiadomością dla Michaela Owena. Dzięki częstszym występom będzie miał on okazję, by przekonać Fabio Capello, że to on zasługuje na grę w zbliżającym się mundialu.

Lubisz to?
3 miesiące to sporo, ale mamy Owena :)
26 Desember 2009
konto usunięte
uuu aż 3 miesiące duża strata dla Czerwonych diabłów
26 Desember 2009
konto usunięte
Nie za dobrze się dzieję ... jakaś plaga normalnie :/ Szybko wracaj do zdrowia Berba! :)
26 Desember 2009

Sir Alex Ferguson poinformował, że wciąż nie jest znana dokładna data powrotu do gry Rio Ferdinanda. Defensor "Czerwonych Diabłów" ostatni raz na boisku pojawił się pod koniec października. Przez ten czas sztab medyczny starał się rozwiązać problem z urazem pleców, ale nadal nie ma znaczących postępów w leczeniu.

Ferguson ma nadzieję, że cała sytuacja nie potrwa długo i jego podopieczny wkrótce wróci na boisko. Menedżer Manchesteru United dodał jednak także, że nadal nie wiadomo, kiedy to dokładnie nastąpi. 

- Dwa tygodnie temu Rio otrzymał serię zastrzyków, więc zobaczymy jakie będą efekty, gdy powróci na siłownię. Mamy nadzieję, że ból minie. Na razie nie ma światełka na końcu tunelu i trudno dokładnie określić, kiedy znowu zacznie grać. Nie sądzę jednak, by był to odległy termin.

- Rio jest bardzo ułożonym i wyluzowanym chłopakiem. Nigdy nie było żadnego znaku, że kontuzja wpływa na jego psychikę. Jest on jednak piłkarzem, a zawodnik zawsze chce grać. Będzie rozmyślał o wszystkim. Nadchodzą ważne spotkania, w których nie wystąpi. To nie jest łatwe dla niego.

Lubisz to?
Od początku sezonu same kontuzje :/ Gdyby nie to to już dawno Chelsea oglądałoby nasze plecy.
26 Desember 2009
konto usunięte
Kurcze niech wraca jak najszybciej... coś nam się drużyna "rozlatuje"...
26 Desember 2009
1 301 302 303 304 305 412