MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Sir Alex Ferguson wyraźnie dał do zrozumienia, że jeśli jego zawodnicy chcą stworzyć nową historię i zostać jedynym klubem w Anglii, który zdobył mistrzostwo kraju więcej niż 3 razy z rzędu to muszą rozpocząć zwycięską passę aż do końca obecnego sezonu.

Szkot nigdy nie przegrał 5 meczy przed świętami Bożego Narodzenia i zaczyna mieć pewne obawy. Co prawda jedynym takim przypadkiem był rok 2001-02, lecz wtedy United nie wygrali ligi plasując się na 3 miejscu tuż za Arsenalem i Liverpoolem.

Głos w tej sprawie zabrał francuski obrońca Czerwonych Diabłów Patrice Evra.

- To decydujący moment by wziąć się w garść !!! Przegraliśmy z Aston Villa i Fulham, ale nasz cel nie oddalił się za daleko.

- W tym czasie zawsze trzeba być uważnym, rozgrywamy mecze co 3 dni i nie możemy pozwolić sobie na tak łatwe straty punktowe. Potrzebujemy zwycięstw bardziej niż kiedykolwiek !!! - zakończył Evra.

 

AKTYWNOŚĆ - 163 MIEJSCE (- 4)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Teraz jest okazja nadrobić pkt do Chelsea, a nawet ją wyprzedzić :) Do dzieła !!!
26 Desember 2009
konto usunięte
No czas najwyższy!! :>
26 Desember 2009
konto usunięte
No właśnie chłopaki... nie ociągać się... My chcemy 4 zwycięstwa z rzędu w lidze angielskiej !!! Do roboty :) Macie W nas, kibicach oparcie :D
26 Desember 2009

 

Wayne Rooney, angielski snajper Manchesteru United, uważa, że nigdy nie będzie piłkarzem zagranicznej drużyny. Tym samym Rooney wyraził swoją miłość do gry w Anglii.

Anglik gra już od 8 lat na boiskach Premier League, w tym sześć w koszulce Manchesteru United. Zamiast szukać wrażeń w Serie A lub La Lidze Rooney podkreślił, że jest szczęśliwy w kraju i uważa, iż rozgrywki Premier League dają zdrową rywalizację.

- Angielska piłka nożna znacznie się poprawiła w ciągu ostatnich kilku sezonów. Udowodniliśmy, że Premier League jest najlepszą ligą na świecie między innymi pozyskując najlepszych zawodników na kuli ziemskiej - powiedział Rooney.

- Jest wielu Anglików, którzy decydują się na grę za granicą. Dla mnie angielski futbol jest najlepszy. Uwielbiam tutaj grać i jestem całkowicie pewny, że nigdy nie opuszczę Anglii - zakończył.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
On zostanie do końca kariery w United i czuję, że przejmie po Solskjaerze drużynę rezerw wtedy :)
26 Desember 2009
konto usunięte
No pewnie, że nie przejdzie xD ha ha ha xD
26 Desember 2009
konto usunięte
Hehehe i tym samym potwierdził, że do żadnego Realu nie przejdzie :D Bye bye Ronaldo :D
26 Desember 2009

 

Walijski weteran Ryan Giggs pierwszy raz od rozpoczęcia swej kariery na Old Trafford spokojnie spędzi cały okres Świąt Bożego Narodzenia.

Jak wiadomo w tym roku United nie zagrają ligowego spotkania podczas Boxing Day. Z tej okazji na święta do Polski wyleciał chociażby Tomek Kuszczak.

"Od czasów dzieciństwa nie byłem tak podekscytowany świętami" - zdradza skrzydłowy.

"Bo prostu nie miałem okazji, by to jakoś przeżyć, zawsze trzeba było być skupionym na meczu, który grało się w Boxing Day i zawsze podróżowało się w pierwszy dzień świąt" - kontynuował "Welsh Wizard".

"To jedna z tych niemiłych spraw, którą muszą znosić zawodowi piłkarze w Anglii".

"Gdy było się młodym ciężko było otworzyć prezent, a następnie gnać na trening. Tak więc pierwszy wolny świąteczny dzień w mojej karierze bardzo mnie zadowala" - zakończył Giggs.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Kto jak kto, ale on na to zasłużył :)
26 Desember 2009
konto usunięte
Odpoczywaj :> hahaha ;)
26 Desember 2009
konto usunięte
No Święta są kolego ;) Korzystaj Ryan :)
26 Desember 2009

Policja w Manchesterze przygotowuje się już do spotkania pomiędzy "Czerwonymi Diabłami" a Leeds United. Właściciele pubów, które położone są blisko Old Trafford zostali poproszeni o zamknięcie swoich lokali, co miałoby zwiększyć bezpieczeństwo w dniu meczu.

Przypomnijmy, że obie ekipy zmierzą się ze sobą na początku stycznia w trzeciej rundzie FA Cup. Spotkania Manchesteru United z Leeds zawsze należały do grupy o podwyższonym ryzyku. Często górę brały wydarzenia poza boiskowe, niż tylko sama rywalizacja sportowa. Na taką ewentualność i tym razem przygotowują się funkcjonariusze.

Przystadionowe puby mają zostać zamknięte w trosce o bezpieczeństwo publiczne. Policja rozpowszechnia ulotki, w których prosi, by w dniu meczu właściciele pozostawili swe lokale nieczynne do godziny 16. Funkcjonariusze otrzymali podobno raporty sugerujące, że może dojść do zaplanowanych starć pomiędzy kibicami obu ekip.

Taki pomysł nie podoba się niektórym właścicielom. Przekonują oni, że policja przymusowo chce doprowadzić do zamknięcia pubów, co stanowi dyskryminację i ingerencję w ich działalność gospodarczą. Ci odpowiadają natomiast, że zależy im tylko na bezpieczeństwie i powołują się na wydarzenia z przeszłości, kiedy to dochodziło do regularnej wojny pomiędzy fanami "Czerwonych Diabłów" a ekipą z Elland Road.

 

Football Hooligans

Lubisz to?
konto usunięte
Ha ha ha ... no dokładnie Ewa, to tylko foto znalezione gdzieś na google :D nie będzie aż tak źle... znowu policja przesadza :p
26 Desember 2009
Z tym że "Hooligans" odpowiada o kibicach WHU i Millwall :)
25 Desember 2009
konto usunięte
To tylko zdjęcie... ^^ Co do tematu blogu ah przypomina mi się film Hooligans :)
25 Desember 2009

 

Sto lat po założeniu przez kolejowych robotników klubu Newton Heath L&YR FC Manchester United zaprosił Real Madryt na celebrację tej wiekopomnej chwili.

Historia: Newton Heath L&YR FC, a następnie Newton Heath zostało założone w 1878 roku, żeby w 1902 zmienić nazwę na Manchester United. Żeby uczcić stulecie klubu włodarze zdecydowali się zaprosić wielki Real Madryt na przedsezonowy sparing. Hiszpański zespół grywał już sporo meczów towarzyskich z Manchesterem United na przełomie lat 50- oraz 60-tych, zatem Galaktyczni z przyjemnością zaakceptowali zaproszenie i siódmego sierpnia 1978 roku zjawili się w Teatrze Marzeń.

Okazja: Na spotkanie zjechali się fani United z całego świata, aby wspólnie celebrować jedną z piękniejszych rocznic w historii klubu. Przeciwnik również był z najwyższej półki, bowiem Real Madryt w latach 1974-78 aż trzykrotnie sięgał po Mistrzostwo Hiszpanii. Niemal 50 tysięcy fanów zasiadło na trybunach Old Trafford i obejrzało zwycięstwo swojego zespołu 4-0 po trafieniach Briana Greenhoffa oraz Lou Macariego.

Następstwa: Pierwszy sezon po stuleciu klubu należał raczej do tych przeciętnych, ponieważ Manchester United zakończył ligowe rozgrywki w środku tabeli. Czerwone Diabły uczestniczyły również w finale Pucharu Anglii, gdzie do 85. minuty przegrywali 2-0 z Arsenalem. W ciągu czterech minut na tablicy widniał już wynik 2-2, lecz Kanonierzy jeszcze w regularnym czasie gry zdołali zdobyć zwycięskiego gola.

Lubisz to?
I Real dostał manto :)
25 Desember 2009

 

Po pokonaniu St. Etienne w sezonie 1977/78 w ramach Pucharu Zdobywców Pucharów, w kolejnej rundzie na zespół Tommy Docherty'ego czekała utalentowana ekipa FC Porto.

Historia: United musiało przełknąć gorycz porażki w pierwszym meczu, kiedy to Brazylijczyk Duda poprowadził swój zespół do pewnego zwycięstwa aż 4-0. Czerwone Diabły nie dawały jednak za wygraną i zapowiadały odwet na Old Trafford, gdzie czekało już ponad 51 tysięcy fanów.

Okazja: United nie dało się złapać w pułapki stawiane przez Portugalczyków i w przeciągu ośmiu minut wyszło na prowadzenie za sprawą Steve'a Coppella. Mimo że skrzydłowy gości Arsenio Seninho zdołał doprowadzić do wyrównania, tablica do przerwy pokazywała wynik 3-1 dla gospodarzy, dla których bramki dokładali Jimmy Nicholls oraz samobójczym trafieniem "popisał się" Murca. Coppell tuż po przerwie podwyższył prowadzenie na 4-1, lecz Seninho po raz kolejny dał się United we znaki i zdołał pokonać bramkarza Manchesteru. Pod koniec spotkania Stuart Pearson zdołał jeszcze wymusić kolejne samobójcze trafienie (ponownie autorem gola został defensor Porto Murca), lecz to Portugalczycy mogli cieszyć się z awansu wygrywając 6-5 w dwumeczu.

Następstwa: Klub z Old Trafford dzielnie walczył z zespołem Porto i nie umknęło to uwadze mediów oraz fanów, jednak błędy w defensywie pozwoliły Seninho na zdobycie dwóch bramek i zapewnieniu awansu swojej drużynie. Stuart Pearson nie był zadowolony ze straty tych goli: "Jeśli nie dopuścilibyśmy do tych dwóch głupio straconych bramek mecz przeszedłby do historii jako jeden z najlepszych odwetów w piłce nożnej".

- Waleczne serca, nieustraszona determinacja oraz ciągła agresja nie wystarczyły, aby uchronić Manchester United od porażki w Pucharze Zdobywców Pucharów. Jednak była to zdecydowanie najpiękniejsza porażka od czasów "Charge of the Light Brigade" (oddział brytyjskiej kawalerii z dziewiętnastego wieku - przyp.red.). Ich serca biły w dzikim tempie i prawdopodobnie w zespole Porto nie znalazłby się ani jeden mężczyzna, który zaprzeczyłby faktowi, że była to dla nich szczęśliwa ucieczka z Old Trafford - pisał po spotkaniu Ronald Crowther z dziennika Daily Mail.

Lubisz to?
Wielka szkoda tych 2 goli, ale widać, że potrafili walczyć do końca.
25 Desember 2009

 

Ryan Giggs uważa, że słabe wyniki Marka Hughesa w Manchesterze City nie powinny dziwić nikogo kto choć odrobinę zna się na piłce nożnej. Walijczyk dobrze wie, że duże sukcesy wymagają dużej ilości czasu.

- To piłkarski świat, w którym żyjemy. Dookoła nie ma zbyt wiele cierpliwości. Managerowie wiedzą, że po kilku słabych wynikach prasa i kibice będą mieli im wiele do zarzucenia - mówił skrzydłowy Manchesteru United.

- Trenerzy nie mają już tyle czasu na wykazanie się co 10-15 lat temu. To trudne, kiedy chce się zbudować mocną drużynę. Jednak w dzisiejszych czasach wszyscy managerowie znajdują się w takiej pozycji.

- Mark Hughes wykonał kawał dobrej roboty w City, jednak on nie jest wcale inny od reszty - zakończył Ryan Giggs.

Lubisz to?
konto usunięte
Cierpliwość jest czasem złotem ;)
26 Desember 2009
I potrafimy przeboleć jak naszym mecz nie wyjdzie.
25 Desember 2009
konto usunięte
Dlatego my na zawsze dziękujemy Fergusonowi za to co dla nas robi!!
25 Desember 2009

Jak donoszą źródła z Francji, Manchester United jest poważnie zainteresowany sprowadzeniem Hatema Ben Arfy.

Kiedy młoda gwiazda grała jeszcze w Olympique Lyonie została ochrzczona jako nowy Zinedine Zidane. Kiedy w 2008 roku zapowiadało się, ze opuści zespół Mistrza Francji łączono go z wieloma europejskimi potęgami w tym z Anglii. Ten jednak zdecydował się przenieść tylko nieco na południe i pozostać we Francji, tym razem w Marsylii.

Teraz, gdy nie wszystko idzie po jego myśli na Stade Velodrome, z ukrycia wychodzą wielbiciele jego talentu. Do jednego z największych należy podobno sir Alex Ferguson.

Zainteresowanie nowym pomocnikiem wyraził też Olympiakos, ale Francuz chce rzekomo przeprowadzki do jednej z najsłynniejszych europejskich lig. Mówi się, że odpowiedni ludzie z Manchesteru już przedsięwzięli odpowiednie kroki w celu sprowadzenia Ben Arfy. Miałby on trafić na Old Trafford na zasadzie wypożyczenia, w którym znalazłaby się opcja wykupu zawodnika w przyszłości.

Inne źródła podają, że w swoim składzie, jeszcze zimą, Hatema chcieliby mieć Tottenham oraz Sevilla - także na zasadzie wypożyczenia.

Lubisz to?
konto usunięte
heh dokładnie... chcemy Davida x2 ;D
26 Desember 2009
Hehe, racja Ewa. A Ben Arfa najwcześniej latem.
25 Desember 2009
konto usunięte
Nie mogę no przystojniacha jak nic ;p tak okiem kobiety ;p a okiem kibica CHCEMY VILLE!! :>
25 Desember 2009

Sir Alex Ferguson znalazł już swojego następcę - donosi "Daily Mail". Szkot uważa, że obecny trener FC Barcelony, Josep Guardiola byłby idealnym kandydatem na nowego szkoleniowca Manchesteru United.

O 38-letnim Hiszpanie zrobiło się głośno, kiedy w zeszłym roku został szkoleniowcem "Dumy Katalonii". Były piłkarz w ciągu zaledwie roku wygrał ze swoją drużyną wszystkie możliwe trofea. Co więcej, został najmłodszym trenerem w historii, który wygrał rozgrywki Ligi Mistrzów. Jednakże mimo tych sukcesów Guardiola nie może być pewny swojej przyszłości na Camp Nou. Wystarczy wspomnieć, że jego obecna umowa wygasa już w czerwcu, a w klubie niedługo odbędą się wybory prezydenckie.

Hiszpan prawdopodobnie nie odrzuciłby propozycji z Anglii, ponieważ już kilka razy powtarzał, że bardzo podobają mu się warunki pracy ma Wyspach. Chodziło mu o dużą swobodę jaką mają trenerzy w Premier League. Ponadto Guardiola podobnie jak Ferguson lubi stawiać na młodych zawodników wyszkolonych w klubie.

Lubisz to?
konto usunięte
Ja Ewa też uważam, że byłby godnym następcą naszego kochanego Szefa... musimy się oswoić z myślą, ze kiedyś ten dzien nastąpi...
26 Desember 2009
Guardiola nie zostawi Barcy. Daily Mail znowu rozsiewa plotki :/
25 Desember 2009
konto usunięte
Jeżeli już to nastąpi, to okropna chwila odejścia SAF'a, to jak narazie też tylko go widzę na to stanowisko.
25 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson zapytany o to czy w półfinale Pucharu Ligi Angielskiej przeciwko Manchesterowi City da szansę na debiut nowemu napastnikowi Manchesteru United Mame Biram Dioufowi odpowiedział, że jest na to zdecydowanie za wcześnie.

Szkocki manager nie wykluczył, że Senegalczyk wejdzie na boisko z ławki
, ale na mecz od pierwszych minut w jego wykonaniu będzie trzeba jeszcze poczekać.

3 stycznia Czerwone Diabły zmierzą się w FA Cup z Leeds i w tym teoretycznie łatwiejszym meczu Diouf miałby większe szanse gry, jednak nie będzie jeszcze dostępny, gdyż jego pozwolenie na pracę musi nabrać mocy ustawowej.

W kolejnym meczu pucharowym, czyli derbach Manchesteru Ferguson nie chce ryzykować niesprawdzonego zawodnika i
zaznacza, że Diouf może dostać szansę, ale tylko wchodząc z ławki rezerwowych.

"Mame na treningach r
adzi sobie naprawdę bardzo dobrze. Jesteśmy z niego zadowoleni" - powiedział Ferguson.

"Z Leeds w FA Cup nie będzie mógł zagrać, ale być może wejdzie na boisko już w meczu półfinałowym Pucharu Ligi Angielskiej z Manchesterem City."

"Nie sądzę jednak, aby wyszedł w podstawowym składzie, gdyż jest na to zdecydowanie za wcześnie."

Lubisz to?
Widać w tych wypowiedziach, że SAF nie chce go rzucać na głęboką wodę.
25 Desember 2009
konto usunięte
No to ja już się nie mogę doczekać!!!! Widziałam filmiki z nim! Jest prześwietny!
25 Desember 2009
1 302 303 304 305 306 412