MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Na podstawie najświeższych doniesień powrotu Rio Ferdinanda do gry możemy spodziewać się już w sobotę w ligowym pojedynku przeciwko Hull City.

Ostatnim spotkaniem, w którym wystąpił angielski defensor była porażka 0:2 z Liverpoolem 25 października. Powodem tak długiej absencji Anglika były przewlekłe problemy z plecami, które wykluczyły go z gry na trzy miesiące.

W ciągu ostatniego tygodnia Ferdinand brał regularnie udział w treningach i zdaniem Sir Alexa Fergusona jest on gotowy, aby zagrać u boku Nemanji Vidicia już w najbliższą sobotę.

Od czasu urazu Ferdinanda United przegrało aż pięć spotkań. Zdaniem szkoleniowca Czerwonych Diabłów problemy skończą się wraz z powrotem do gry jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie.

Lubisz to?
On wraca, a O'Shea ma z głowy sezon, czyli nic się nie zmienia :/
21 Januari 2010
konto usunięte
No ja tam mam mieszane uczucia :p po tych jego ostatnich wpadkach mam nadzieję, że bedzie teraz dobrze się spisywał na boisku :)
21 Januari 2010
konto usunięte
No w końcu! Człowieku, co się działo jak Ciebie nie było!
21 Januari 2010
20.01.2010

Ryan widzi pozytywy

 

Pomimo porażki na Eastlands z lokalnym rywalem 1:2 Ryan Giggs jest pewien awansu do finału rozgrywek Carling Cup. Walijczyk wyprowadził Manchester United na prowadzenie, jednak dwie bramki Carlosa Téveza zadecydowały o końcowym wyniku.

"To był perfekcyjny start" - powiedział Giggs.

"Zawsze chce się wygrywać 1:0 w pucharowych spotkaniach. Ale po golu straciliśmy panowanie nad grą, wręcz pozwoliliśmy rywalom wrócić do gry" - twierdzi Giggs.

Tuż przed przerwą sędzia podyktował rzut karny dla Manchesteru City dzięki któremu gospodarze wyrównali.

"Mieliśmy pecha tracąc bramkę na 1:1 do szatni. Jednak wiemy, że mogliśmy zachować się lepiej" - dodaje skrzydłowy United.

"Jeśli nie byłoby karnego mecz potoczyłby się inaczej. Mielibyśmy 1:0 do przerwy, ale musimy się pogodzić z decyzją jaka została podjęta."

"Stworzyliśmy kilka szans, ale mieliśmy problemy z ich wykorzystaniem. Po ich drugiej bramce znów zaczęliśmy grać lepiej, zasługiwaliśmy na wyrównanie."

Doświadczony pomocnik Czerwonych Diabłów nie ma wątpliwości, iż szanse na awans wciąż są duże.

"W zeszłym sezonie mieliśmy podobną sytuację przeciwko Derby County kiedy ograliśmy ich na własnym stadionie w drugim meczu. City to silna drużyna, ale już w pierwszym meczu pokazaliśmy im w pewnych momentach gry, że możemy ich pokonać" - zakończył Giggs.

Lubisz to?
Na pewno awansujemy do finału i wygramy ten puchar :)
21 Januari 2010
konto usunięte
No baaa.. przegraliśmy, i co z tego :D Teraz gramy u siebie :D I mam nadzieję, że SAF da szansę Dioufowi i Owenowi :D ale tak wiecie... nie na 10 min przed końcem meczu :p tylko o pierwszych jego minut :)
21 Januari 2010
konto usunięte
Nie ma to jak trzymanie nerwów na wodzy!
21 Januari 2010

 

Brazylijczyk Rodrigo Possebon, który ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w czołowej portugalskiej drużynie Sportingu Braga, powróci niebawem na Old Trafford.

W lipcu ubiegłego roku manager Manchesteru United Sir Alex Ferguson wysłał 21-letniego Brazylijczyka na wypożyczenie, aby ten zaliczył kilka regularnych występów i nabrał trochę doświadczenia. Niestety nie zdobył on zaufania trenera portugalskiego zespołu i większość czasu spędził na ławce rezerwowych.

Possebon rozegrał w pierwszej drużynie Manchesteru zaledwie 3 mecze i nie wydaje się, żeby teraz ta liczba wzrosła. W grę wchodzi kolejne wypożyczenie, gdyż ponoć Newcastle United jest poważnie zainteresowane 21-letnim pomocnikiem.

Lubisz to?
Ja kojarzę jak go trener Bragi ściągnął po pół godzinie meczu z Elfsborgiem w LE. Coś czuję, że on do MU nie pasuje.
21 Januari 2010
konto usunięte
ja też go nie kojarzę :p trzeba poczytać o nim :D
21 Januari 2010
konto usunięte
Nie pamiętam kolesia! :p
21 Januari 2010

Coraz gorsza staje się sytuacja finansowa Manchesteru United. Klub z Old Trafford, który był generującym największe dochody piłkarskim przedsiębiorstwem na świecie, ostatnio tylko zwiększa swoje zadłużenie. Jak podaje "BBC Sport" dług Czerwonych Diabłów przekroczył gigantyczną sumę 700 milionów funtów.


Jak wynika z ostatnich raportów dokładna kwota zadłużenia gigantów z Manchesteru to 716,6 mln funtów. Angielskie media zwracają uwagę, że kwota 700 milionów funtów zadłużenia została przekroczona po raz pierwszy w historii Man Utd.

 

Na 716 milionów składa się dług w wysokości 509 milionów w konsorcjum banków, 202 miliony pożyczek tzw. "payment in kind" i 5 milionów długu ze strat, które przyniosła klubowa telewizja MUTV.


Rata ostatniej spłaty ogromnego kredytu wyniosła dokładnie 68 milionów, a pomimo długów ostatni rok wykazał przychód w wysokości 6,4 mln funtów. To duża poprawa w stosunku do poprzedniego sezonu, który zakończył się stratą 47 milionów.

 

Specjaliści wyszczególniają jednak w bilansie ogromną kwotę przychodu, która uratowała klub przed zanotowaniem gigantycznych strat. Gdyby nie sprzedaż Cristiano Ronaldo do Realu Madryt za 80 milionów funtów wtedy nie można by było mówić o żadnym zysku.


Właściciele klubu bracia Glazerowie chcą wybrnąć z sytuacji poprzez emisję obligacji wartości 500 milionów funtów. Nie uspokaja to wcale fanów klubu, którzy są wściekli i twierdzą że Amerykanie "wydoili" Manchester United.

 

W przeszłości dochodziło już do protestów przeciw właścicielom Man Utd, niewykluczone, że wkrótce dojdzie do kolejnych.

Lubisz to?
Dadzą radę to spłacić, wszystko na spokojnie.
21 Januari 2010
konto usunięte
Spora kwota! Ale da się ją spłacić!
21 Januari 2010
konto usunięte
O kurna no nie jest za ciekawie,ale mam nadzieję że jakoś wybrną z tych ogromnych długów.
20 Januari 2010

 

FA zapowiedziała, iż przyjrzy się dokładnie incydentowi z wczorajszego spotkania. Sprawa dotyczy Gary'ego Neville'a, który skierował wulgarny gest w stronę Carlosa Teveza.

Obrońca Manchesteru United rozpoczynał rozgrzewkę podczas gdy argentyński napastnik celebrował zdobycie swojej pierwszej bramki z rzutu karnego robiąc to w prowokacyjny sposób.

Gestykulacja Teveza w stronę Neville'a była rzekomo odpowiedzią napastnika na komentarz obrońcy United jakoby decyzja o sprzedaży Carlita do Manchesteru City była jak najbardziej słuszna. Odpowiedzią na te gesty było pokazanie Argentyńczykowi środkowego palca co zostało uwiecznione na jednym ze zdjęć.

FA zdecydowała dziś rano, że zanim podejmie jakiekolwiek dalsze kroki zapozna się dokładnie z całą sytuacją. Przypomnijmy, że Neville dostał już ostrzeżenie od Angielskiej Federacji Piłkarskiej za prowokacyjne zachowanie we wrześniu po zdobyciu przez Michaela Owena bramki dającej zwycięstwo nad The Citizens.

Tym razem na ostrzeżeniu może się jednak nie skończyć.

 

AKTYWNOŚĆ - 143 MIEJSCE (- 5)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Tevez powinien za ten gest co najmniej 2 miesiące dyskwalifikacji dostać.
21 Januari 2010
konto usunięte
Ale bez przesady... powinni go wszyscy zlekceważyć :)
21 Januari 2010
konto usunięte
No cóż, nerwy go poniosły!
21 Januari 2010

"Nikt mnie nie chce, jeszcze trochę, a rodzice zaczną się mnie wypierać"

 

W mediach jeszcze niedawno pojawiały się informacje jakoby Ben Foster miał opuścić Manchester United. Wśród zainteresowanych wymieniano głównie Tottenham Hotspur oraz Sunderland. Oba te kluby zaprzeczyły już doniesieniom.

Po tym jak ostatnio plotki o zainteresowaniu angielskim bramkarzem United zdementował Harry Redknapp teraz podobnie postąpił Steve Bruce.

"Lubię Bena, to dobry bramkarz, ale nie zamierzamy ani nie zamierzaliśmy składać oferty" - powiedział menadżer Czarnych Kotów.

Bruce nie widzi potrzeby sprowadzania nowego bramkarza, ponieważ do zdrowia wraca Craig Gordon. Najprawdopodobniej zatem Foster będzie miał trudności z wyjazdem na Mistrzostwa Świata jeśli nie znajdzie sobie klubu, gdzie będzie mógł grać regularnie do końca sezonu.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Na MŚ raczej nie pojedzie, a i w tym sezonie niewiele już pogra.
21 Januari 2010
konto usunięte
hehe to samo chciałam napisać :p
21 Januari 2010
konto usunięte
A kto by go chciał?!
21 Januari 2010

 

Były sędzia Premier League Graham Poll uważa, że Mike Dean popełnił błąd przyznając rzut karny dla Manchesteru City w półfinałowym, wygranym 2:1 przez podopiecznych Roberto Manciniego, spotkaniu z Manchesterem United w Pucharze Ligi Angielskiej.

Czerwone Diabły prowadziły 1:0, gdy arbiter podyktował "jedenastkę" dla gospodarzy. Powtórki pokazały, że Rafael da Silva faulował Craiga Bellamy'ego poza polem karnym, jednak Dean dopatrzył się drugiego przewinienia już w "szesnastce". Sir Alex Ferguson skomentował zajście mówiąc, że "każdy mógł samemu zobaczyć to w powtórce".

- Decyzja Deana z 42. minuty spotkała się z protestami gości - powiedział Poll. - Dean przyznał gospodarzom rzut karny po tym jak da Silva pociągał za koszulkę Bellamy'ego.

- Jeżeli faul na atakującym piłkarzu rozpoczyna się poza polem karnym i jest kontynuowany po wejściu w pole karne wtedy należy podyktować rzut karny - wyjaśnił były sędzia. - Jeśli jednak faul jest poza polem karnym, a faulowany zawodnik pada już w jego obrębie wtedy prawidłowa jest decyzja o rzucie wolnym spoza "szesnastki".

- Jeżeli natomiast następują po sobie dwa faule, pierwszy poza polem karnym, którego sędzia nie odgwizduje stosując przywilej korzyści, drugi zaś w w środku wtedy należy się rzut karny.

- Mike Dean w tej sytuacji dopatrzył się tego ostatniego scenariusza wobec czego zdecydował się podyktować "jedenastkę". Ja jednak nie zauważyłem drugiego przewinienia, które miałoby nastąpić w polu karnym, dlatego uważam, że Dean popełnił błąd - zakończył Graham Poll.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Jak się chce to można nawet UFO zobaczyć :D
21 Januari 2010
konto usunięte
Człowiek wie co mówi!
21 Januari 2010
konto usunięte
Przecież każdy widział że tam nie powinno być karnego no ale jak sędzia jest przepłacony no to co tu komentować.
20 Januari 2010

 

Redaktorzy "Sky Sports" przygotowali statystyki z pierwszego spotkania półfinałowego rozgrywek Carling Cup pomiędzy Manchesterem United a Manchesterem City. Mecz zakończył się przegraną Czerwonych Diabłów 1:2. 


    Manchester City   Manchester United  

 

2 Bramki 1

 

1 Bramki w pierwszej połowie 1
     

9 Strzały 13

 

5 Celne 8
                                 

 4 Niecelne 5

 

3 Strzały zablokowane 3

 

 7 Rzuty rożne 10

11 Faule 13

 

2 Spalone 4
 

1 Żółte kartki 2
  

0 Czerwone kartki 0
   

70,5% Celne podania 79,9%
 

21 Próby wślizgów 15
   

81% Udane wślizgi 93,3%
  

38,2% Posiadanie piłki 61,8%

Lubisz to?
Przeważaliśmy i zasłużyliśmy na zwycięstwo, które nam odebrał sędzia :/
20 Januari 2010

 

Manchester City poniesie konsekwencje ze strony FA jeśli powtórki telewizyjne wykażą, iż któryś z kibiców The Citizens trafił Evrę zapalniczką.

W derbowym spotkaniu w ramach półfinału Carling Cup w pierwszym meczu zwyciężył Manchester City 2-1 po dwóch bramkach Teveza.

The Daily Mail twierdzi, iż City będzie miało kłopoty po tym jak Evra został uderzony zapalniczką. Zdarzenie miało miejsce w drugiej połowie kiedy to Francuz podbiegł za linię boczną po piłkę w celu wrzucenia jej z autu.

Lubisz to?
O karnym to już szkoda gadać, a o tym, że przy drugim golu piłka wyszła poza bramkę to już nie wspomnę. A za tą zapalniczkę powinien być walkower i tyle w tym temacie.
20 Januari 2010
konto usunięte
Widzialem jak Evra dostal zapalniczka a karnego nawet nie powinno byc !!
20 Januari 2010
konto usunięte
Kara dla City będzie w 100% !!! Należy się tym cwelom co mecz wygrali dzięki sędziemu...!!! Ciekawe ile mu zapłacili za sprzedanie meczu!!! Łysy cwel co prowadzić spotkania nie potrafił!!! Wrrr...
20 Januari 2010

 

Postawa Patrice'a Evry w derbowym starciu z Manchesterem City została najwyżej oceniona przez dziennikarzy Manchester Evening News. Manchester United przegrał pierwsze półfinałowe spotkanie Carling Cup z lokalnym rywalem 1:2.

Edwin Van der Sar - Przyzwoicie piąstkował i wyłapywał piłki, ale nie podołał w kluczowym momencie. Ocena: 7

Rafael da Silva - Mecz rozpoczął dobrze, ale później przegrywał walkę z Bellamy'm. Ocena: 5

Wes Brown - Miał pełne ręce roboty, pewny w walce o górne piłki. Ocena: 6

Jonny Evans - Był tym, który pilnował Teveza, poddany ciężkiej próbie. Ocena: 6

Patrice Evra - Waleczny w defensywie i ofensywie. Szkoda, że Bellamy nie grał na prawej stronie. Ocena: 8

Antonio Valencia - Garrido miał z nim problemy, miał kilka niebezpiecznych zagrań. Ocena: 7

Michael Carrick - Jego spokojna gra nie wniosła nic do meczu. Ocena: 5

Darren Fletcher - Siła napędowa całej drużyny. Ocena: 7

Anderson - Zaczął bardzo dobrze, ale szybko zgasł. Ocena: 5

Ryan Giggs - Słabszy występ od ostatniego derbowego spotkania na Old Trafford. Ocena: 6

Wayne Rooney - Sprawdzał formę Givena częściej, niż ktokolwiek inny, ale sam nie dawał rady. Ocena: 8


ZMIENNICY:

Michael Owen (za Andersona 72') - Opornie mu dzisiaj szło. Ocena: 5

Paul Scholes (za Antonio Valencię 88') - Za późno wszedł, by wpłynąć na mecz. Ocena: 5

Mame Biram Diouf (za Rafaela 90') - bez oceny

Lubisz to?
Ogólnie to za późno Dioufa wprowadził. Do spółki z Owenem rozmontowaliby City.
20 Januari 2010
konto usunięte
Rafael powinien dostać wyższą notę bo świetnie sobie radził z dzikusem! Evre oceniłabym na 9 :) świetny był wczoraj, tak samo jak Giggs, kory dostał tylko 6 :/ ja bym mu dała 7 :) Wazza oceniony za wysoko... 7 dla niego... 7 dla Owena a nie 5 :)
20 Januari 2010
1 272 273 274 275 276 412