MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

 

Sir Alex Ferguson wyjawił, że Manchester United zamierza zaoferować nowe kontrakty 35-letniemu Paulowi Scholesowi i starszemu o rok Ryanowi Giggsowi. Obowiązujące umowy weteranów z Old Trafford wygasają wraz z końcem obecnego sezonu.


Walijski skrzydłowy zadebiutował w drużynie "Czerwonych Diabłów" w 1992 roku, z kolei Paul Scholes stał się podstawowym zawodnikiem zespołu trzy lata później. Mimo zaawansowanego wieku, sir Alex Ferguson uważa, że obaj zawodnicy ciągle mogą pomóc Manchesterowi United osiągać sukcesy.

- Ryan otrzyma propozycję przedłużenia umowy na kolejny sezon, a więc obchodząc 37. urodziny wciąż będzie naszym piłkarzem - powiedział menedżer Man Utd. - Paul również dostanie nowy kontrakt.

Giggs i Scholes w ostatnich latach rzadziej dostają szanse występu od pierwszych minut, by zachować ich odpowiednią formę fizyczną na najważniejsze spotkania. Jednak mimo zaawansowanego wieku obu wychowanków, Ferguson wciąż jest zdumiony poziomem, jaki prezentują Walijczyk i Anglik. Menedżer wierzy, że przez jakiś czas wciąż mogą w ten sposób zachwycać.

- Ryan to przykład dla młodych ludzi. Wie, co to pokora i tak naprawdę nigdy się nie zmienił. Myślę, że właśnie teraz nadszedł najlepszy czas w jego karierze. Znów pokazuje tę niewiarygodną jakość w swoich występach, a także niesamowity entuzjazm.

- Rozmawiałem ze Scholesem i powiedział, że nie myślał jeszcze o swojej przyszłości - dodał Ferguson. - Gdy zawodnicy dochodzą do takiego wieku, zastanawiają się co będzie dalej.

- Jednak gdy przeanalizujemy ubiegłotygodniowe występy Scholesa z West Hamem i Wolfsburgiem, nie mamy podstaw sądzić, że nie może tak grać w kolejnym sezonie. Może myśleć, że powinien grać w każdym meczu. To dobrze, ale wiem, że nie byłoby to sprawiedliwe.

- Najważniejsza dla nas jest jakość. Chcemy oglądać Scholesa w takiej formie, jaką zaprezentował w miniony wtorek i najlepszym sposobem, by to osiągnąć, jest ustalenie, w których spotkaniach będzie mógł dominować.

Lubisz to?
konto usunięte
Obrazek wymiata xD nasze legendy! :*
12 Desember 2009
Obrazek jest boski :) Co do kontraktów to było dla mnie oczywiste, że zaproponują im nowe kontrakty. Nie wyobrażam sobie United bez nich.
12 Desember 2009
konto usunięte
ha ha ha ha !!! Fajny obrazek :D
12 Desember 2009
 
Darron Gibson zamierza jak najlepiej wykorzystać szansę daną mu przez sir Alexa Fergusona.

Irlandczyk szkockiego menadżera na razie nie zawodzi. Dzięki jego trafieniom Manchester United wyeliminował w ćwierćfinale Pucharu Ligi Tottenham Hotspur. Gibson miał również swój wkład w zwycięstwo 4:0 nad West Hamem.

- Manchester United to najlepszy klub na świcie. Stąd jest tylko jedna droga, w dół - mówi Gibson.

- Wszyscy wiedzą, że nie jest łatwo wybić się w United. Jeśli jednak tego dokonasz, to czeka cię nagroda.

- Ferguson słynie z tego, że daje szanse młodszym chłopakom. Jeśli ją wykorzystasz, to będzie na ciebie stawiał. Mam zatem nadzieję, że zagram jeszcze w kilku spotkaniach.

Gibson wskoczył do składu Manchesteru United, bo ten jest zdziesiątkowany przez kontuzje. Nieszczęście innych zawodników jest zatem szczęściem młodego Irlandczyka.

- Oczywiście, że nie lubię, kiedy koledzy doznają kontuzji. Dało mi to jednak szansę, aby pokazać na co mnie stać. Od siedzenia na ławce po trzy mecze w tygodniu. Nie jest łatwo, ale menadżer pokazał, że mi ufa. Czuję, że na razie wykorzystałem szansę.

- Mam nadzieję, że w tym sezonie będę grał częściej niż w ostatnim roku. Naciskam coraz mocniej i zobaczymy co z tego wyniknie. Nie wyznaczyłem sobie konkretnego terminu - dodaje Irlandczyk.
Lubisz to?
Się Gibson zaczął rozkręcać :)
11 Desember 2009


Michael Carrick ostrzegł rywala Chelsea, stwierdzając, że Manchester United nie ma zamiaru odpuścić w walce o mistrzowski tytuł.

Chelsea straciło ostatnio punkty w wyjazdowym meczu z Manchesterem City, gdy podopieczni Sir Alexa Fergusona pewnie pokonali West Ham United 4:0. Czerwone Diabły tracą już tylko dwa punkty do lidera z Londynu i Carrick podkreślił, że United wytrzymają tempo, jakie narzuca im rywal.

Angielski pomocnik twierdzi, że walka o mistrzowskie trofeum nie jest szybkim wyścigiem, ale maratonem. Anglik dodał, że o mistrzostwo walczy się cały sezon, a nie tylko jego część.

- Z pewnością nie zaczniemy tracić głupio punktów - wyjaśnił Carrick. - Gramy dobrze, strzelamy po kilka bramek w każdym meczu. Musimy tak grać w każdym spotkaniu
, nie możemy dać ponieść się emocjom.

Carrick został zmuszony do gry na środku obrony w ostatnich meczach. Jednak Anglik podejrzewa, że znowu zagra jako pomocnik w meczu przeciwko Aston
Villi w sobotę. United nie mogli skorzystać z Nemanji Vidicia i Rio Ferdinanda, dlatego właśnie Carrick występował na pozycji obrońcy przez ostatni tydzień.

- Musimy zobaczyć, kto jest gotowy do gry. Może się okazać, że jeszcze pogram w obronie - dodał Carrick. - To jest kolejny ważny mecz przeciwko Aston Villi. W Wolfsburgu wielu z nas nie grało na swoich pozycjach, ale wygraliśmy. Oby było tak i tym razem.

Lubisz to?
Wyprzedzimy Chelsea na bank :)
11 Desember 2009

 

 

Zaledwie po siedmiu latach odbudowywania zespołu po katastrofie lotniczej w Monachium United zdołało wrócić na sam szczyt ligowej tabeli.

Historia: Sześć zwycięstw z rzędu, w tym jedno z Leeds na Elland Road 1-0, postawiły United w dogodnej sytuacji. Czerwone Diabły były zaledwie jeden punkt za plecami Leeds, które w ostatnim meczu sezonu grało z Birmingham. Podopiecznych Matta Busby'ego czekały jeszcze potyczki z Arsenalem oraz Aston Villą.

Okazja: Menedżer United zdecydował się wystawić na mecz z Kanonierami Denisa Lawa, który jeszcze parę godzin wcześniej utykał z powodu urazu kolana. Szkot zdołał zdobyć jednak dwie bramki, a wygraną 3-1 przypieczętował George Best. Leeds w tym samym czasie przegrywało już 3-0, lecz ostatecznie zdołało doprowadzić do remisu 3-3. Oba zespoły miały tym samym identyczną liczbę punktów i zadecydowała różnica bramek, która przemawiała za United. Spotkanie z Aston Villą nie miało już zatem żadnego znaczenia.

Następstwa: Manchester United przegrał ten mecz 2-1, lecz po raz szósty ukoronowany został Mistrzem Anglii. Dla Bobby'ego Charltona, który zdobył honorowe trafienie, zwycięstwo w lidze oznaczało odrodzenie się z popiołów po katastrofie w Monachium: "Blask ponownie wrócił w okolice Old Trafford i to nie dzięki pobliskim fabrykom. Postawiliśmy sprawę jasno - United znowu może być wielką drużyną".

Lubisz to?
Bardzo szybko wróciliśmy na szczyt :)
11 Desember 2009
Dobre informacje dla Tomasza Kuszczaka - Edwin Van der Sar nie jest jeszcze gotowy do gry. Zatem w sobotnim meczu 16. kolejki Premier League to polski bramkarz wystąpi w spotkaniu przeciwko Aston Villi.

 

Sir Alex Ferguson poinformował, że Edwin Van der Sar wciąż ma problemy z kolanem i dlatego najwcześniej wróci do gry w następnym tygodniu. Jednak Szkot nie musi się martwić, ponieważ w bardzo dobrej formie jest Tomasz Kuszczak.

 

Polak zagrał w czterech ostatnich meczach i Manchester United wygrał wszystkie. Stracił dwie bramki, ale Kuszczak nie miał przy nich szans na skuteczną obronę. W sumie wystąpił w sześciu meczach w tym sezonie i 42 w całej karierze na Old Trafford.

Lubisz to?
Tomek już niedługo będzie Diabłem nr 1 :)
11 Desember 2009
konto usunięte
No i to jest bardzo bardzo bardzo dobra wiadomość!! :> Tomasz świecisz! :*
11 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson pragnie wesprzeć Owena mówiąc mu, by ten nie tracił w wiary w to, iż może pojechać na Mistrzostwa Świata w 2010 roku do RPA.

Anglik w ostatnim meczu Czerwonych Diabłów przeciwko niemieckiemu VfL Wolfsburgowi strzelił hat-tricka, a kolejną okazję do pokazania swoich umiejętności prawdopodobnie otrzyma w jutrzejszej potyczce z Aston Villą.

Wielu jednak uważa, że forma 29-latka przyszła za późno i już nie zdoła odzyskać miejsca w kadrze, które utracił w marcu zeszłego roku.

Ferguson uważa jednak, że do czerwca przyszłego roku Owen otrzyma wystarczającą ilość szans by mógł pojawić się w RPA.

"Fabio sam mówił, iż tylko występy będą miały wpływ na to kto pojedzie" - przypomniał Ferguson.

"Więc jeśli Michael myśli o Mistrzostwach
Świata, to musi myśleć też o pierwszym składzie United. Poza tym ten mecz z Wolfsburgiem mu pomógł."

"Krążą też opowieści, że Owen nie gra wystarczająco dużo meczów. Ale on zagra jeszcze wystarczającą liczbę spotkań
by ludzie go należycie docenili."

"To najlepsza szansa jaką może dostać. A najlepszą rzeczą, którą może zrobić to wciąż mieć nadzieję" - zakończył Szkot.

Lubisz to?
Owen przeżywa drugą młodość :)
11 Desember 2009
konto usunięte
To jest znów jego czas!!
11 Desember 2009

 

Martin O'Neill przygotowuje swój zespół do jutrzejszego pojedynku na Old Trafford z Manchesterem United. Główną bronią Aston Villi w tym meczu mają być skrzydłowi.

Drużyna z Birmingham jest w dobrej formie, ponieważ przegrała zaledwie jeden mecz z ostatnich sześciu, co daje im piąte miejsce w tabeli.

Menadżer Villi ma dużo opcji ofensywnych i dzięki temu będzie miał czym postraszyć zdziesiątkowaną defensywę United. Szczególnie liczący 57 lat trener ma nadzieję na kolejny dobry występ skrzydłowych takich jak Ashley Young, Stewart Downing czy James Milner.

- Ashley i Stewart potrafią atakować jednym jak i drugim skrzydłem. Jestem zadowolony z ich postawy i nadal będę dopóki drużyna będzie prezentowała dobrą formę w ataku - powiedział O'Neill.

Był menadżer Celticu od niedawna ma do dyspozycji wszystkich skrzydłowych, ponieważ ściągnięty przed sezonem Downing był dłuższy czas kontuzjowany.

- Na chwilę obecną to pozwala nam zaskakiwać. Najważniejsze, że nasi skrzydłowi czują się komfortowo z piłką przy nodze, pomimo, że są pod presją. Milner bardziej lubi pojedynki na własnym stadionie, podczas gdy Young potrafi dobrze grać obok drugiego napastnika, by za chwilę pracować w pomocy. Dodatkowo po przyjściu Downinga w zespole jest większa konkurencja - dodaje O'Neill.

Lubisz to?
Ale my i tak mamy lepszych :)
11 Desember 2009

 

Danny Welbeck podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United. Umowa zatrzyma młodego napastnika na Old Trafford do 2013 roku.

- Jesteśmy zachwyceni. Danny to jeden z wielkich młodych zawodników, który przeszedł przez system szkolenia naszej akademii. Czeka go świetna kariera i jesteśmy zadowoleni, że zdecydował się zaufać nam w kwestii swojej przyszłości - przyznał po podpisaniu umowy sir Alex Ferguson.

Z nowego kontraktu zadowolenia nie krył również sam Welbeck: - Jestem naprawdę szczęśliwy. Nigdy nie miałem wątpliwości, że jest to klub, w którym chcę być. Cieszę się każdą minutą tu spędzoną i uczę się od wielkich zawodników, którzy tutaj grają. Chciałbym podziękować sir Alexowi, klubowi i kibicom za ich wsparcie.

Szczegóły kontraktu nie zostały ujawnione. Wcześniej angielskie media pisały jednak, że Welbeck może liczyć na zarobki rzędu 12 tysięcy funtów tygodniowo.

Lubisz to?
No i o to biega. Najlepsi muszą zostać :)
11 Desember 2009

 

Nemanja Vidić będzie gotowy do gry w jutrzejszym spotkaniu z Aston Villą. Serb pozostanie jednak jednym z dwóch nominalnych obrońców, którzy wystąpią w meczu z "The Villans". Były piłkarz Spartaka Moskwa po raz ostatni na boisku pojawił się na początku miesiąca podczas potyczki z Tottenhamem.

Sir Alex Ferguson potwierdził na piątkowej konferencji prasowej, że Vidić poradził sobie z grypą i prawdopodobnie wraz z Michaelem Carrickiem zagra na środku obrony. Po prawej stronie defensywy ponownie ujrzymy Darrena Fletchera, a z lewej strony zagra Patrice Evra.

- Powrót Vidicia to dla nas dobra wiadomość - mówił Ferguson. - Villa często dośrodkowuje piłkę w pole karne, więc to ważne, by mieć tam kogoś takiego jak Nemanja. Jeśli w ataku zagrają Heskey i Carew, to będziemy mieli bardzo trudne zadanie, bo to dwaj bardzo dobrze zbudowani piłkarze. Myślę jednak, że Vidić jest jednym z zawodników, którzy mogą sobie z nimi poradzić i jesteśmy zachwyceni jego powrotem.

- Partnerem Vidicia w środku obrony będzie Michael, a na prawej obronie zagra Darren. To dobrze, że piłkarze jak Michael i Darren potrafią zaadaptować się w grze na różnych pozycjach i tym samym pomóc nam w obecnej sytuacji.

Problemy defensywne United w nadchodzących dniach i tygodniach powinny jednak się zmniejszyć. Do treningów bowiem wrócił Rafael, który prawdopodobnie będzie gotowy na wtorkowe spotkanie z Wolverhampton. To samo tyczy się Wesa Browna, który dzisiaj wznowił treningi. W dalszym ciągu do gry nie będzie zdolny Edwin van der Sar. Holender powinien jednak wrócić w przyszły weekend.

Niezdolni do gry wciąż pozostają Gary Neville, Jonny Evans i John O'Shea. Evans powinien wrócić do gry w przeciągu dwóch tygodni, natomiast O'Shea ma duże szanse na grę w spotkaniu z Leeds United w FA Cup.

Lubisz to?
Noo, zaczynają chłopaki wracać, będzie jeszcze lepiej :)
11 Desember 2009
konto usunięte
To jestem spokojna :)
11 Desember 2009

 

Ben Foster nadal cieszy się sporym zaufaniem Sir Alexa Fergusona. Szkot nie zamierza wypożyczać swojego bramkarza do innego klubu w zimowym okienku transferowym.

Angielskie media spekulowały, że Foster w styczniu może zostać wypożyczony do innej drużyny, aby nie stracić szansy na wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata. Zainteresowanie 26-letnim bramkarzem wyrażały Sunderland i Tottenham.

Foster, wobec kontuzji Edwina van der Sara, rozgrywki zaczynał jako pierwszy bramkarz Manchesteru United. Seria błędów sprawiła jednak, że po powrocie holenderskiego golkipera Anglik został odesłany na trybuny. Obecnie Foster przegrywa rywalizację z Tomaszem Kuszczakiem.

- Nic się z Benem nie wydarzy. Jest z nami i tutaj też pozostanie - mówi Sir Alex Ferguson.

Szkocki menadżer w najbliższych tygodniach będzie również oczekiwał wieści od Edwina van der Sara, który ma poinformować go o planach dotyczących swojej dalszej kariery.

- Edwin o tej porze zazwyczaj mówi jaką podjął decyzję. Jego agent dzwoni wówczas do Davida Gilla. Na razie jednak nie zadzwonił - twierdzi Ferguson.

- Na chwilę obecną Edwin jest kontuzjowany, ale nie jest to poważny uraz i powinien wrócić do gry w przyszłym tygodniu - dodaje Szkot.

 

AKTYWNOŚĆ - 177 MIEJSCE (- 8)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I na Mundial pojedzie, ale jako rezerwowy :D
11 Desember 2009
konto usunięte
:> Fajnie, że już jesteście :) Co do Benka... ;/ długo sobie stary nie pograsz i tak ;>
11 Desember 2009
konto usunięte
Szkoda, że zostaje! Mógł go SAF wypożyczyć! I sorry za nieobecność ale pracy ogrom miałem! Dużo zleceń itp.
11 Desember 2009
1 319 320 321 322 323 412