MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Jestem bardzo zawiedziony porażką z Aston Villą, ponieważ mieliśmy szansę na dogonienie Chelsea - zdradził Nemanja Vidić. Serb uważa również, że drużyna zrobiła wszystko co w jej mocy, żeby wygrać pojedynek z "The Villa".

- Jesteśmy bardzo rozczarowani - przyznał obrońca. - Graliśmy spotkanie na własnym stadionie i mogliśmy zrównać się punktami z Chelsea, która przed tą kolejką zajmowała pierwsze miejsce w tabeli. Jednakże, nie wykorzystaliśmy tej szansy. Sądzę, że pod względem fizycznym zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy. Próbowaliśmy, ale w ostatnich 30 minutach spotkania zabrakło nam cierpliwości. Nie wykorzystaliśmy również naszych okazji do zdobycia bramki. Właśnie dlatego przegraliśmy.

Serb jest przekonany, że o zwycięstwie Aston Villi zadecydowała ich skuteczność.

- Jestem rozczarowany stratą gola, ponieważ nasi rywale nie stworzyli sobie zbyt wielu okazji do zdobycia bramki. Z drugiej strony, wykorzystali najlepszą sytuację jaką mieli. Taki właśnie jest futbol. W piłce nożnej chodzi przede wszystkim o to, żeby strzelać gole i wygrywać mecze. Po prostu dobrze wykonali swoją pracę. Jestem bardzo rozczarowany, że nie udało nam się zdobyć 3 punktów.

- Po tym jak objęli prowadzenie, to skupili się na obronie i próbowali wykorzystać szybkość Gabriela Agbonlahora oraz Ashleya Younga w kontratakach. Są bardzo wymagającym przeciwnikiem, ponieważ grają pressingiem oraz walczą o każdą piłkę. Co więcej, w przodzie mają bardzo szybkich zawodników. Z całą pewnością będą szczęśliwi.

Na szczęście, "Czerwone Diabły" już we wtorek zagrają z Wolverhampton. Będzie to świetna okazja do przełamania się.

- To jest właśnie nasza szansa. Musimy zagrać dobrze, strzelić gole i odzyskać pewność siebie. Po każdej porażce jest bardzo ważne, żeby jak najszybciej zagrać kolejny mecz, w którym możesz pokazać się z lepszej strony i naprawić, to co stało się w poprzednim spotkaniu - zakończył Vidić.

Lubisz to?
Ze spokojem zasłużyli na wygraną. Więc nie dziwne, że jest rozczarowanie.
13 Desember 2009
konto usunięte
Zawsze mówiłam, że są slini, ale myślałam, że damy im spokojnie radę... trudno taki dzień
13 Desember 2009
konto usunięte
No dokładnie... to jakieś wielkie nieporozumienie :/
13 Desember 2009

Konsorcjum z Dalekiego Wschodu przymierza się do złożenia oferty kupna Manchesteru United - informuje "News of the World". Według angielskiego brukowca, grupa sześciu biznesmenów zebrała już miliard funtów, co miałoby przekonać rodzinę Glazerów do sprzedaży klubu z Old Trafford.

"News of the World" podaje, że oferta Azjatów jest zbyt dobra, by została ona odrzucona przez obecnych właścicieli. Dwaj członkowie konsorcjum to podobno zagorzali fani Manchesteru United i dwukrotnie odwiedzili oni w tym roku Old Trafford, gdzie mieli okazję osobiście oglądać w akcji podopiecznych sir Aleksa Fergusona.

Zmiana właściciela miałaby zakończyć problemy finansowe "Czerwonych Diabłów". Po przejściu przez Glazerów angielski klub został zadłużony na ponad 700 milionów funtów. "News of the World" powołuje się w tym przypadku na źródła związane z samym konsorcjum, które ma swoją siedzibę w Bangkoku.

- Wszystkie środki finansowe są już przygotowane, a sama oferta wkrótce powinna zostać przedstawiona Glazerom. Odrobili oni swoją pracę domową odnośnie wszystkich szczegółów i doskonale zdają sobie sprawę, że Amerykanie są pod presją. Jeżeli kiedykolwiek była szansa, by United mogli zmienić właściciela, to teraz nadszedł ten czas.

- Nie można popełnić żadnego błędu. To może być największa umowa piłkarska w historii. Inwestycje w Chelsea dokonywane przez Romana Abramowicza będą niczym w porównaniu do tego. Jeżeli Glazerowie chcą sprzedać klub, to pieniądze są na stole.

Konsorcjum może zostać także częściowym udziałowcem "Czerwonych Diabłów". Taka transakcja miałaby miejsce wówczas, gdyby amerykańska rodzina nie chciała utracić całkowitej kontroli nad Manchesterem United.

Lubisz to?
I teraz pytanie co lepsze - Jankesi czy Azjaci :/
13 Desember 2009

10 najbardziej obiecujących talentów okiem kibica
Myślisz, że rezerwy czy akademia są nie warte uwagi ? Błąd !!! Z pewnością mecze nie są tak ciekawe, jak te rozgrywane przez pierwszy skład, ale warto spojrzeć na tych młodziaków, bo
z pewnością przynajmniej kilku z nich czeka świetlana przyszłość, a za kilka, kilkanaście lat mogą stanowić o sile Manchesteru. Oto subiektywny przegląd 10 największych młodych talentów Czerwonych Diabłów (kolejność przypadkowa):

Paul Pogba
Bohater niedawnego "skandalu transferowego". Przeprowadzka francuskiego zawodnika na Old Trafford była szeroko komentowana w mediach, bowiem zgody na nią nie wyrażał dotychczasowy zespół 16-latka Le Havre. Paul uważany jest za duży talent, ale z oceną potencjału trzeba jeszcze poczekać. Francuz jest świetnie wyszkolony technicznie, pokazał już, że ma fantastyczny strzał; trzeba mieć nadzieję, że szybko przyzwyczai się do angielskiej piłki i zacznie sobie torować drogę do pierwszego składu.

 

Danny Welbeck
Piłkarz określany przez wielu fanów mianem nowego Henry'ego. Szybko zdobył sympatię kibiców zdobywając niesamowite bramki. Fantastycznie panuje nad piłką, jest szybki i świetny technicznie. Nie zdobywa wielu goli, ale jest to mimo wszystko gracz wszechstronny. Jeśli nic poważniejszego nie stanie na drodze jego kariery możemy być pewni, że wyrośnie z niego gwiazda piłki nożnej.

 

David Petrucci
Także uważany za jeden z największych talentów, razem z Welbeckiem. Od młodości wyróżniał się wśród rówieśników, niestety, ostatnio dręczyły go kontuzje. Ma świetny instynkt strzelecki i technikę. Osobiście liczę, że rozpocznie na Old Trafford swoją wielką karierę.

 

Ravel Morrison
Mimo tak młodego wieku wielu widzi w nim materiał na przyszłą gwiazdę. Gracz o wspaniałej technice, jest bardzo wszechstronny, strzela gole, podaje, mija obrońców jak tyczki. Posiada także fenomenalny spryt i przegląd pola. Porównywany jest do Joe Cole'a.  Jednak znany jest z pozaboiskowych problemów. Miejmy nadzieję, że Fergie go przytemperuje. ; ] Także wielka nadzieja Czerwonych Diabłów.

 

Federico Macheda
Trafił do United ze szkółki Lazio. W zeszłym sezonie był traktowany przez wielu jako objawienie.
W dwóch bardzo ważnych meczach (z Aston Villą i Sunderlandem) uratował nam skórę, czym zaskarbił sobie ogromną wdzięczność kibiców. Umie strzelać gole i naprawdę uwielbia to robić; to typowy snajper. Umie się także zastawić. Kto wie, może rośnie nam nowy Ruud van Nistelrooy...

 

Tom Cleverley
Gdyby ktoś mnie spytał półtora roku temu o tego gracza raczej nie pojawiłby się on na tej liście. Ale zrobił niesamowite postępy, a swoje szanse wykorzystuje. Gra bardzo równo, solidnie, jest bardzo użytecznym graczem. Jest pomocnikiem, ale strzela dużo goli. Jeśli będzie ciężko pracował może w przyszłości stać się bardzo solidnym zawodnikiem. Obecny sezon spędza w klubie z Watford.

 

Joshua King
To kolejny z Norwegów sprowadzonych przez Ole Gunnara Solskjaera. Świetnie mu idzie w rezerwach, naprawdę robi wrażenie. Gra na pozycji napastnika, a jego zalety: szybkość i siła pomagają mu w zdobywaniu coraz mocniejszej pozycji w klubie z Old Trafford. Używa swojego wzrostu i dobrej techniki w starciach z przeciwnikami. Posiada duży talent, ale jeszcze dużo pracy przed nim. Przez wielu ekspertów typowany na zawodnika pierwszego składu w przyszłości.

 

Matthew James
Gracz podobny do Carricka, ale o lepszej motoryce. Bardzo wszechstronny, o dobrej technice, dobrze gra w powietrzu. Będzie na pewno dobrym graczem, ale będzie potrzebował szczęścia, by przebić się na tej gęsto obsadzonej pozycji środkowego pomocnika. Może także grać na obronie.

 

Sean McGinty
Materiał na dobrego obrońcę. Trafił do United latem tego roku z Charlton Athletic. Reprezentował już Irlandię do lat 17.

 

Magnus Eikrem
Bardzo rozwinął się od momentu przybycia do Manchesteru - i fizycznie, i piłkarsko. Dobra technika w połączeniu z inteligencją, dobrym przeglądem pola i świetnymi podaniami daje prawdziwą mieszankę wybuchową. Ponadto świetnie bije rzuty wolne. Porównywany jest do samego Beckhama, niektórzy uważają, że jest jeszcze lepszy niż David w tym wieku. We wrześniu 2009 roku Magnus został włączony do podstawowej kadry Manchesteru United. Sir Alex Ferguson przydzielił mu koszulkę z numerem 42.

Lubisz to?
konto usunięte
Dziękuje Ewuś :D :*
13 Desember 2009
No i jeszcze Eikrem i Pogba - z nich na pewno będziemy mieli pociechę.
13 Desember 2009
konto usunięte
Specjalnie Kasia dla Ciebie go podkreśliłam :>
13 Desember 2009

- Tylko zły stan zdrowia może spowodować, że odejdę na emeryturę - przyznał Sir Alex Ferguson w wywiadzie dla "Daily Mail". Obchodzący 31 grudnia swoje 68. urodziny Szkot sprawuje obowiązki szkoleniowca Manchesteru United już od 23 lat i nie wygląda na to, by w najbliższym czasie zamierzał przestać.

Ferguson był bliski zakończenia trenerskiej kariery pod koniec sezonu 2001/2002, jednak postanowił zmienić decyzję i dalej tworzyć swoją legendę. Od tamtej pory doprowadził Manchester United do kolejnych sukcesów.

Gdy w 2007 roku, po czterech latach bez tytułu mistrzowskiego, Sir Alex doprowadził Czerwone Diabły do pierwszego miejsca w lidze, przez trzy kolejne sezony drużyna z niego nie schodziła, a w 2008 wygrała także najbardziej prestiżowe rozgrywki w europejskiej klubowej piłce - Ligę Mistrzów.

Apetyt Szkota na kolejne sukcesy pozostaje silny jak jeszcze nigdy choć z futbolem związany jest od ponad 52 lat. Mimo to przekonuje, że nie interesuje go kończenie 23-letniej kariery na Old Trafford.

- Moje zdrowie wskaże mi, jak długo mogę jeszcze wykonywać swoją pracę - powiedział dla "Daily Mail". - To jedyna ważna rzecz. Zdrowie jest największą wartością w życiu, trzeba o nie dbać najbardziej, bo bez tego nie można docenić siebie, swojej rodziny i wszystkiego, co robi się w życiu.

Lubisz to?
Ja myślę, że do 30 lat w MU dociągnie lekko.
13 Desember 2009
konto usunięte
A gdzieś czytałam, że nie myśli o tym żeby odejść i emeryturka na razie mu nie grozi :p
13 Desember 2009

 

Martin O'Neill ze spokojem podszedł do historycznego zwycięstwa Aston Villi nad Manchesterem United i to samo radzi swoim zawodnikom.

Aston Villa dość niespodziewanie pokonała na Old Trafford Manchester United 1:0. Dla The Villans to pierwszy komplet punktów wywalczony w Teatrze Marzeń od 1983 roku.

-  To zwycięstwo da nam sporo pewności siebie, ale szybko możemy ją stracić, jeśli przegramy we wtorek z Sunderlandem - mówi O'Neill.

- Dzisiejsza wygrana jest wielka i nie zamierzam jej umniejszać. Najważniejsze jest jednak, aby zawodnicy byli zadowoleni ze swoich występów w meczach z drużynami, z którymi zazwyczaj nie idzie im najlepiej.

  -Zwycięstwo sprawi, że ludzie przestaną mówić o naszej fatalnej serii z Manchesterem United - dodaje menadżer Aston Villi.

Lubisz to?
Mieli dużo szczęścia i tyle. Następny mecz z MU przegrają.
13 Desember 2009

 

Po przegranym 0:1 spotkaniu z Aston Villą Sir Alex Ferguson narzekał na brak szczęścia swoich zawodników pod polem karnym rywala.

O sobotnim spotkaniu na Old Trafford przesądziła jedna bramka. W pierwszej połowie Tomasza Kuszczaka pokonał Gabriel Agbonlahor i Aston Villa po raz pierwszy od 26 lat wywiozła komplet punktów z Teatru Marzeń'.

- W drugiej połowie przebywaliśmy w ich polu karnym i mieliśmy naprawdę dobre sytuacje. Potrzeba było jednej wykorzystanej okazji, aby wrócić do gry i odmienić losy spotkania. Był to jednak dzień, w którym piłka nie chciała wpadać do bramki - przyznał Sir Alex Ferguson na antenie MUTV.

 

- Myślę, że zasłużyliśmy na coś za naszą postawę w drugiej połowie. W pierwszej połowie nie graliśmy najlepiej. Szanse miały wówczas obie drużyny. Aston Villa na bramkę zasłużyła. Po przerwie przycisnęliśmy ich i mieliśmy mnóstwo dobrych sytuacji, ale nie przełożyło się to na bramki.

- Ich obrońcy pracowali w pocie czoła i za to należy się im szacunek. Wyprzedzali naszych zawodników, blokowali strzały... robili wszystko co mogli. Wykonali olbrzymią pracę.

Dla Manchesteru United sobotnia porażka była czwartą w tym sezonie w Premier League. Punktów zgubionych z Aston Villą szkoda tym bardziej, że wcześniej swój mecz z Evertonem zremisowała Chelsea (3:3).

  -To nie jest łatwa liga. Drużyny będą gubić punkty - przyznał Sir Alex. - Powtórzę to jeszcze raz. Jeśli dystans do lidera nie będzie duży w styczniu to mamy spore szanse na sukces. Mam nadzieję, że szybko zapomnimy o porażce z Villą i we wtorek osiągniemy dobry wynik z Wolverhampton - dodał Sir Alex.

Lubisz to?
Pech straszny. Oby to było tylko jednorazowe nieszczęście.
13 Desember 2009
konto usunięte
No kurde... to jakaś parodia meczu była :p piłka chyba jakaś sterowana była, bo seryjnie tyle akcji bramkowych było i nic :/ ta poprzeczka Wazzy :o to miało wpaść!
13 Desember 2009

Dziennikarze "Sky Sports" i "Manchester Evening News" ocenili grę piłkarzy Manchesteru United w przegranym 0:1 meczu z Aston Villą. Najlepiej wypadł Wayne Rooney, a najniższe oceny otrzymali Anderson oraz Michael Owen.

Zdaniem "Sky Sports", najlepszymi piłkarzami na boisku byli Wayne Rooney oraz Dymitar Berbatow, którzy otrzymali 8 "oczek" w dziesięciostopniowej skali. Najsłabiej natomiast wypadli Anderson, Michael Owen oraz Wes Brown, których postawę oceniono na 5.

Według lokalnej gazety z Manchesteru, najlepszym piłkarzem na boisku był Wayne Rooney, który otrzymał osiem "oczek". Najniższe oceny dostali Anderson, Ryan Giggs, Park Ji-sung oraz Michael Owen, których oceniono na 5. 

Oceny - "Sky": Kuszczak 7 - Fletcher 6, Brown 5, Vidić 7, Evra 7 - Valencia 7, Carrick 7, Anderson 5 (Gibson 6), Giggs 6 (Owen 5), Park 6 (Berbatow 8) - Rooney 8.

Oceny - "MEN": Kuszczak 6 - Fletcher 7, Brown 6, Vidić 6, Evra 7 - Valencia 6, Carrick 7, Anderson 5 (Gibson 6), Giggs 5 (Owen 5), Park 5 (Berbatow 6) - Rooney 8.

Lubisz to?
Moim zdaniem błędem było zdjęcie Giggsa.
13 Desember 2009

 

Owen Hargreaves i Rio Ferdinand już wkrótce rozpoczną treningi z pełnym obciążeniem. Kibice już mogą zacierać ręce na powrót swoich dwóch ulubieńców.

Rio od poprzedniego sezonu
zmaga się z kontuzją pleców, podczas gdy Owen ostatni mecz zagrał ponad rok temu.

"Rio poczynił duże postępy, obecnie ma się dużo lepiej. W ciągu trzech tygodni będzie gotowy" - powiedział Fergie.

"Owen wykonuje coraz więcej ćwiczeń
na treningach. Pracuje z naszym fizjoterapeutą i z resztą zespołu trenuje z piłką. Owen zyskuje pewność, aby uczynić duży krok do przodu i tego od niego oczekujemy" - dodał szkoleniowiec Czerwonych Diabłów.

Lubisz to?
Na pewno się przydadzą. Zwłaszcza interesuje mnie powrót Owena.
13 Desember 2009

 

Manchester United był zainteresowany Karimem Benzemą, ale utalentowany Francuz wybrał ostatecznie Real Madryt. Alex Ferguson ma jednak szanse ściągnąć tego piłkarza na Old Trafford.

  

Królewscy nie są zadowoleni z usług Benzemy. Były zawodnik Lyonu też jest rozczarowany swoja dotychczasową przygodą w klubie z Madrytu. Napastnik zdobył cztery bramki w jedenastu występach w Primera Division, ale w ostatnich sześciu z siedmiu meczów zaczynał spotkania na ławce rezerwowych.

Florentino Perez chciałby ściągnąć do Realu Davida Villę, Benzema jest szykowany do odejścia. Miałby trafić właśnie do United - pisze "Daily Mail". Menedżer Manchesteru Alex Ferguson jeszcze nie wykorzystał 80 milionów funtów, które uzyskał ze sprzedaży Cristiano Ronaldo. Część tych środków mógłby przeznaczyć na sprowadzenie Benzemy, którego jest wielkim zwolennikiem.

Lubisz to?
NIE dla Benzemy. Po Realu to już nie będzie z niego pożytku. Oni go zniszczyli niestety... A od Villi WARA !!!
13 Desember 2009
konto usunięte
zwykłe chamstwo... szkoda chłopaka nawet jeśli to ploty przykro mu pewnie jest... cały real...;(
12 Desember 2009
konto usunięte
do nas przyjdzie... nabierze formy... a Real z Ronaldem będą płakać, że go oddali :p
12 Desember 2009

 

Bramkę,jaką zdobył Cristiano Ronaldo w barwach Manchesteru United, została doceniona i nominowana do nagrody  FIFA Puskas Award.

Reprezentant Portugalii aktualnie broni barw Realu Madryt. Ronaldo wyróżnione trafienie zaliczył w spotkaniu
przeciwko FC Porto, które odbyło się 15 kwietnia. Przypomnijmy, że mecz zakończył się zwycięstwem 0:1 podopiecznych Sir Alex Fergusona.


Lista nominowanych bramek:

1. Emmanuel ADEBAYOR
Villarreal 1-1 Arsenal
UEFA Champions League

2. Eliran ATAR
Bnei Yehoda 1:1 Maccabi Netanya
Ligat Ha-Al

3. Michael ESSIEN
Chelsea 1-1 Barcelona
UEFA Champions League

4. GRAFITE
Wolfsburg 5:1 Bayern Munchen
Bundesliga, Germany

5. Andres INIESTA
Chelsea 1-1 Barcelona
UEFA Champions League

6. Luis Angel LANDIN
Morelia 1:1 Cruz Azul
Mexican Clausura

7. Katlego MPHELA
Spain 3-2 South Africa
FIFA Confederations Cup 2009

8. NILMAR
Corinthians 0-1 Internacional
Campeonato Brasileiro

9. Cristiano RONALDO
FC Porto 0:1 Manchester United
UEFA Champions League

10. Fernando TORRES
Liverpool 4:0 Blackburn Rovers
Premier League

Lubisz to?
Racja Kasiu. Dlatego i tylko dlatego :D
13 Desember 2009
konto usunięte
hehe Kasia dokładnie tak :)
12 Desember 2009
konto usunięte
ze względu na to, że to bramka strzelona dla United życzę mu wygranej.
12 Desember 2009
1 317 318 319 320 321 412