MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Danny Welbeck w poprzednim sezonie był jednym z kluczowych zawodników w walce o Puchar Ligi. Obecnie młody Anglik coraz częściej może liczyć na występy w pierwszym zespole Manchesteru United. 19-latek jest bez wątpienia przyszłością drużyny.

Carling Cup to turniej chyba dość szczególny dla Ciebie. Chcesz czy nie, musisz go uwielbiać.
Tak, to puchar, w którym menedżer lubi dawać szanse młodym, by ci pokazali na co ich stać, na jakim są poziomie. To zupełnie inne zawody niż pozostałe. Każdy chce się pokazać i wykorzystać każdą minutę spędzoną na boisku.

Jakie uczucie towarzyszyło Ci po wygranym finale Carling Cup kiedy to pokonaliście Tottenham ?
Gra na Wembley to coś naprawdę niezwykłego. Zagrałem od pierwszej minuty, a u mego boku biegał Carlos Tevez. Pamiętam, że już w pięciu pierwszych minutach miałem swoją okazję kiedy to ze środka pola otrzymałem piłkę od Paula Scholesa. Nie spisałem się wówczas najlepiej. Nie wszedłem w spotkanie tak jak bym chciał, ale mimo to zdobyłem cenne doświadczenie.


Zdobyłeś także trofeum...
To mój pierwszy puchar, po który udało mi się sięgnąć z pierwszym zespołem United. Wygrać cokolwiek z największym klubem na świecie podbudowałoby każdego. Chciałbym znów poczuć taką radość, rok po roku. Chciałbym też często pojawiać się na boisku, bo wówczas sukces smakuje jeszcze lepiej. Byłem z zespołem w Moskwie i do końca życia zapamiętam co tam zobaczyłem, jak zwycięstwo w finale Ligi Mistrzów może cieszyć. Mam już obraz tego wszystkiego. Chciałbym teraz przeżyć to co on.

 

W tym sezonie zdobyłeś już dwie bramki.
W meczu z Wilkami ograłem obrońcę, zagrałem szybką piłkę z Michaelem Owenem i udało mi się wykończyć akcję. Przeciwko Barnsley wyglądało to inaczej. Anderson zagrał z narożnika boiska na pierwszy słupek, wyskoczyłem do futbolówki i zdobyłem bramkę. Cieszę się z obu trafień. Chciałby uczynić to jeszcze przynajmniej raz.


Co nam powiesz o celebracji a'la Usain Bolt ?
(śmiech) Jeden z adeptów naszej szkółki miał latem zajęcia z pierwszym zespołem. Zauważył, że dość często z byle jakiego powodu wykonuje gest Usaina Bolta. Powiedział wówczas "Powinieneś robić to po zdobyciu bramki". Zareagowałem śmiechem. Mimo wszystko zrobiłem to. Wykonałem ten gest podczas meczu ze Stoke. Do końca nie pamiętam co na prawdę zrobiłem. Towarzyszyły mi wielkie emocje i trochę tam potańczyłem.


Dość często zdarzało Ci się grać w linii z Michaelem Owenem. Jak układa Wam się współpraca ?
Świetnie. To wielkiej klasy snajper. Jeżeli straci piłkę to zawsze o nią walczy dalej, nigdy nie odpuszcza. Jest wszędzie, zawsze w odpowiednim miejscu o odpowiednim czasie. Jego kontrola piłki mnie zadziwia. Aż miło się na niego patrzy. Dużo się od niego uczę.


Jesteś osobą pewną swego. Wierzysz, że uda Ci się wkrótce przebić do pierwszej jedenastki zespołu ?
Oczywiście. Ciężko nad sobą pracuję, by w miarę regularnie pojawiać się na boisku. Tylko o tym myślę. Staram się wiele udowodnić swoimi występami. Wszystko jest tak naprawdę w moich rękach. Mam dopiero 19 lat. Krok po kroku a pewnego dnia będę tam, o czym wspomniałeś w swoim pytaniu.

Lubisz to?
konto usunięte
"Powinieneś robić to po zdobyciu bramki" - no i zrobił :D Nasz Diabelski "Usain Danny Bolt" :D
14 Desember 2009
Przed Dannym maluje się ciekawa przyszłość w United. To talent czystej wody.
14 Desember 2009

 

W ostatnich tygodniach media sugerowały, że w kadrze reprezentacji Anglii udającej się na przyszłoroczne mistrzostwa świata w RPA może zabraknąć miejsca dla trzech piłkarzy Manchesteru United: Rio Ferdinanda, Wesa Browna oraz Michaela Owena. - Uważam, że cała trójka pojedzie na mundial - zdradził sir Alex Ferguson.

- Jeżeli Rio będzie zdrowy, to pojedzie na Mistrzostwa Świata - przyznał doświadczony menedżer. - Przypuszczam również, że Wes Brown znajdzie się kadrze na ten turniej. Z kolei, Michael musi otrzymać szansę. Nie możemy zapominać o jego dotychczasowych osiągnięciach. Liczba bramek, które zdobył dla Anglii, jest imponująca. Fabio Capello również docenił to. Z drugiej strony, swoją postawą na boisku musi udowodnić, że zasługuje na wyjazd.

- Niektóre osoby mówią, że rozegrał zbyt mało meczów w tym sezonie. Aczkolwiek uważam, że reprezentacja potrzebuje też "świeżych" zawodników. Od początku wiedziałem, że nie będzie u mnie grał co tydzień. Jednakże, musimy go ocenić pod kątem wielkiego turnieju, w którym w przyszłym roku zagra reprezentacja Anglii. Jestem pewien, że Fabio sprawiedliwie oceni jego umiejętności.

- W spotkaniu z Vfl Wolfsburg był po prostu wspaniały. Dzięki temu występowi ma szansę na wyjazd na mundial. Mogę zapewnić, że w tym sezonie zagra jeszcze w wielu spotkaniach - zakończył Ferguson.

Lubisz to?
Pewnie, że fajnie :) Co do artykułu to myślę tak jak SAF :)
14 Desember 2009
konto usunięte
Troche zgapiłem za Wami dodawanie fotek! Wybaczcie, ale to fajnie wygląda! ;)
14 Desember 2009

 

Angielska legenda piłki nożnej Gary Lineker uważa, że piłkarz Czerwonych Diabłów Michael Owen musi pojechać na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata w RPA.

"Dla mnie to jest logiczne i proste. Jeśli Owen jest zdrowy to zalicza występy dla Manchesteru United. A gdy on gra dla United to strzela gole" - powiedział Lineker dla Mail on Sunday.

"Później wszystko zależy od Fabio Capello, ale według moich przemyśleń Michael jest za dobrym graczem by tak po prostu go zignorować."

"Najlepszymi atutami Michaela są jego zdolności do odnalezienia się w polu karnym rywala. Robi to lepiej niż jakikolwiek kandydat do składu Synów Albionu choć Jermain Defoe ostatnio poczynił naprawdę wielkie postępy."

"Dodatkowo Owen ma idealny temperament na zawody w stylu Mistrzostw Świata."

"A gdy chłopaki w szatni na Mistrzostwach zaczną rozglądać się po szatni i ujrzą Michaela Owena - zawodnika klasy światowej, zdobywcę Złotej Piłki i króla strzelców Premier League to poczują się o wiele pewniej siebie" - zakończył.

 

 

AKTYWNOŚĆ - 177 MIEJSCE (- 2)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
Pojedzie... zasługuje na to :)
14 Desember 2009
Skoro legenda tak mówi to tak właśnie powinno być :)
14 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson chce zabrać sędziom zegarki - pisze The Sun po porażce Manchesteru United z Aston Villą (0:1).

Menadżer Czerwonych Diabłów był wściekły, że sędzia techniczny sobotniego spotkania doliczył tylko trzy minuty do regulaminowego czasu gry. W drugiej połowie mieliśmy aż sześć zmian i dwie długie przerwy w grze.

- Pomiar czasu powinien być poza władzą sędziego. Te dwie przerwy w grze trwały dwie minuty i 20 sekund. Mieliśmy też sporo zmian. To bardzo rozczarowujące - przyznał Sir Alex Ferguson.

- Mamy już prawie rok 2010. Jakaś zmiana powinna się dokonać - dodał Szkot.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
Bez komentarza :D
14 Desember 2009
Ma SAF rację. Co najmniej 5 min. powinno być doliczone.
14 Desember 2009

 

Pierwszy kontakt Teatru Marzeń z międzynarodowym futbolem miał miejsce w 1926 roku. Teraz, po czterdziestu latach, na Old Trafford czekała organizacja największej piłkarskiej imprezy - Mistrzostw Świata.

Historia: W 1966 roku Anglia wywalczyła sobie prawo do organizacji tej imprezy, a na Old Trafford miały zostać rozegrane spotkania grupowe. Zmiany na stadionie zaczęły się w trybie natychmiastowym, zaczęto pracować nad dachem w Północnej Trybunie jak i zbudowano prywatne sektory, jedne z pierwszych na Wyspach Brytyjskich. Gotowy Teatr Marzeń został przydzielony do grupy trzeciej, z Brazylią, Bułgarią, Węgrami oraz Portugalią.

Okazja: Główna gwiazda grupy, Brazylia, rozegrała swoje wszystkie spotkania na Goodison Park, gdzie frekwencja wynosiła od 48 do 62 tysięcy. Old Trafford gościło potyczki Portugalczyków z Bułgarią oraz Węgrami, a na koniec odbyło się spotkanie pomiędzy dwoma ostatnimi zespołami. Zainteresowanie tymi meczami nie było aż tak wysokie jak w przypadku Brazylijczyków, bowiem frekwencja wahała się od 22 do 37 tysięcy. Portugalia wygrała swoje oba spotkania na Old Trafford, a zwycięstwo w grupie przypieczętowali pewną wygraną 3-1 nad Brazylią na Merseyside.

Następstwa: Portugalia za pomocą Eusebio rozprawiała się z kolejnymi rywalami aż w półfinale trafiła na reprezentację Anglii, gdzie dwa trafienia Bobby'ego Charltona dały awans Anglikom do finału. Tam czekała na nich zachodnia kadra Niemiec i po dogrywce górą byli również Synowie Albionu, dla których do dzisiaj jest to jedyny triumf w Mistrzostwach Świata. Old Trafford ma nadzieję, że w przyszłości również uda się zorganizować turniej, bowiem Anglicy ubiegają się o organizację MŚ w 2018 roku.

Spotkania MŚ 1966 na Old Trafford:

13/07/66 - Portugalia 3 Węgry 1
Frekwencja: 37 000

16/07/66 - Portugalia 3 Bułgaria 0
Frekwencja: 26 000

20/07/66 - Węgry 3 Bułgaria 1
Frekwencja: 22 000

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Szkoda, że Old Trafford nie gościło Brazylii i że tylko mecze grupowe rozgrywano w Manchesterze.
14 Desember 2009

 

Kolejny sezon, kolejna walka United o Mistrzostwo. Tym razem rywalami Czerwonych Diabłów byli Liverpool oraz Nottingham Forest, które przyjechało na Old Trafford na mecz o niesamowitej wadze.

Historia: W decydującej części sezonu United znajdowało się punkt za Liverpoolem a na trzecim miejscu plasowała się ekipa Forest, prowadzona przez byłego zawodnika klubu Johnny'ego Careya. Wszyscy wiedzieli, że zwycięzca pojedynku z 11 lutego 1967 będzie w bardzo dobrej pozycji na resztę sezonu.

Okazja: Spotkanie było niezwykle zacięte, zespoły podchodziły do siebie ze sporym szacunkiem i zmarnowały trochę szans. Podopieczni Matta Busby'ego mogli liczyć jednak na kunszt oraz klasę Goerge'a Besta oraz Denisa Lawa. Reprezentant Irlandii Północnej dograł z prawego skrzydła, a Lawman posłał niesamowite nożyce wprost do siatki rywala, tuż przed trybuną Stretford End. Manchester United zrobił tym samym kolejny krok do mistrzowskiego tytułu.

Następstwa: United nie przegrało żadnego spotkania do końca sezonu, a waga bramki Lawa w meczu z Forest widoczna była na koniec rozgrywek, kiedy to ekipa Notthingham zakończyła sezon z czterema oczkami mniej od United. Wygrana w lidze oznaczała możliwość powalczenia o Puchar Europy w sezonie 1967/68.

Statystyki z sezonu 1966/67

Ligowa tabela:

1. United - P42 W24 D12 L6 GD39 60Pts
2. Forest - P42 W23 D10 L9 GD23 56Pts
3. Spurs - P42 W24 D8 L10 GD23 56Pts
4. Leeds - P42 W22 D11 L9 GD20 55Pts

Strzelcy bramek:
Law - 23
Herd - 16
Charlton - 12
Best - 10
Aston, Sadler - 5

Najwięcej występów:
Best, Charlton - 42
Dunne - 40
Crerand - 39
Stiles - 37
Sadler, Law - 36

Lubisz to?
Nawet jakby był remis to MU by wygrało ligę :) Ale chwała Denisowi za tego gola :)
13 Desember 2009

Zaskakującą wymianę na linii Manchester United - Newcastle United ujawniły dzisiejsze media w Wielkiej Brytanii. Zdaniem News of the World w styczniowym oknie transferowym kluby miałby wymienić Stevena Taylora na Federico Machedę.

Taylor to jeden z najbardziej obiecujących obrońców młodego pokolenia w Anglii i 23-latek grający na St James Park miałby zostać na pół roku wypożyczony do ekipy Czerwonych Diabłów.

Liderujące w tabeli Coca-Cola Championship "Sroki" mają obecnie wielkie problemy z napastnikami i lekarstwem rozwiązującym te problemy miałoby być wypożyczenie z United 18-letniego Kiko Machedy.

Newcastle w zamian proponuje jednego z kluczowych zawodników swojego klubu - wspomnianego wcześniej Taylora, który może grać zarówno na prawej jak i w środku obrony.

Do wymiany miałoby dojść w styczniu, gdy dwóch podstawowych napastników Newcastle - Shola Ameobi i Marlon Harewood wyjadą na Puchar Narodów Afryki.

Lubisz to?
Już to widzę jak Macheda pójdzie do Newcastle :D
13 Desember 2009
konto usunięte
Ja też się nie zgadzam!! On jest nasz i dla nas ma strzelać gole!!
13 Desember 2009
konto usunięte
Ja się na to nie zgadzam :p Macheda powinien zostać na OT.
13 Desember 2009

 

Real Madryt oferuje Manchesterowi United obrońcę reprezentacji Argentyny - Ezequiela Garay'a, który został wystawiony na listę transferową w zespole "Królewskich."

Jak podaje The Mirror
- 23-letni reprezentant Argentyny nie zyskał uznania w oczach trenera Manuela Pellegriniego i ten konsekwentnie go pomija wystawiając duet Pepe-Albiol w środku obrony.

Garay co prawda wszedł na boisko we wczorajszym meczu z Valencią w końcówce pierwszej połowy za kontuzjowanego Pepe i w ostatnich minutach spotkania strzelił gola na wagę trzech punktów dla drużyny z Madrytu.

Wobec ostatnich informacji o domniemanym zainteresowaniu Solem Campbellem ze strony Manchesteru United, Real zaproponował bardziej perspektywicznego zawodnika.

Cena jaką United miałby wyłożyć za Ezequiela opiewa około sześć milionów funtów, a gdyby Ferguson nie chciał kupować Argentyńczyka, Real jest gotów go wypożyczyć do końca sezonu.

Lubisz to?
Hmm, chyba wobec ciężkiej kontuzji Pepe jednak go nam nie zaoferują :D Zresztą chcą za "słabeusza" aż 10 mln euro !!!! Szok.
13 Desember 2009

 

Manchester United jest bliski podpisania kontraktu z bramkarzem Schalke 04 Gelsenkirchen, Manuelem Neuerem - donosi brytyjski tabloid "News of the World". "Kuszczak będzie zdruzgotany" - czytamy na stronach "NOTW".

O zainteresowaniu "Czerwonych Diabłów" bramkarzem Schalke spekuluje się od dłuższego czasu. Zdaniem angielskich mediów to właśnie Neuer ma zostać następcą Edwina van der Sara.

Aktualnie pierwszym bramkarzem Man Utd jest Tomasz Kuszczak. Polak rozegrał w barwach "Czerwonych Diabłów" pięć meczów z rzędu i spisał się bez zarzutu, ale zdaniem angielskich mediów nie ma szans na wyrobienie sobie pozycji numer 1 na stałe.

"Kuszczak, który za każdym razem, kiedy stawał w bramce United w tym sezonie, bronił znakomicie, będzie zdruzgotany, jeśli Neuer rzeczywiście podpisze kontrakt" - oceniają dziennikarze "NOTW".

Zdaniem "NOTW" Manchester wyłoży na transfer około 10 milionów funtów.

Lubisz to?
Plotki. Raz - SAF nikogo nie kupi zimą, dwa - Schalke nie puści Manuela.
13 Desember 2009
konto usunięte
Ja bym nie kupowała na razie jest jeszcze Edwin :> a Benka nie wywalą ;/ i dupaaaa ;/
13 Desember 2009
konto usunięte
Kupić go !!! Wywalić Fostera !!! Tomek nr Jeden w bramce :p
13 Desember 2009

Darren Fletcher, który nie mógł zagrać w ostatnim finale Ligi Mistrzów z powodu czerwonej kartki, przyznał, że stara się już o tym nie myśleć.

W rzymskim finale Czerwone Diabły zmierzyły się z Barceloną, a formacja pomocników Katalończyków była wyraźnie lepsza od pomocników Red Devils. Wszyscy kibice gdybali, co by było, gdyby Szkot wystąpił w tym meczu. Fakt, że Carrick musiał grać ze złamanym palcem, jeszcze bardziej frustrowało kibiców United.

Fletcher po półfinałowym spotkaniu z Arsenalem, powiedział rodzinie, że obiecuje, iż jeszcze kiedyś zagra w finale Ligi Mistrzów.

"Starałem się nie nad tym nie rozwodzić. To, że nie zagrałem, powoduje, że jeszcze bardziej jestem zmotywowany do dojścia do kolejnego finału" - powiedział Darren.

"Po spotkaniu z Arsenalem rozmawiałem przez telefon z mamą, która płakała i z młodszymi siostrami. Nie byli na stadionie, ale widziałem w telefonie kilka nieodebranych połączeń. Rodzice i siostry byli zrozpaczeni."

"Moje rodzeństwo to trzy siostry, które mają 10 i 16 lat oraz rok młodsza ode mnie. Musiałem stanąć twarzą w twarz z nimi i obiecać, że zagram w kolejnym finale Ligi Mistrzów. "Co ma być, to będzie" - odpowiedziały."

"Potem musiałem skupić się na wygraniu ligi z United. Musiałem wziąć się za siebie" - zakończył Fletcher.

Lubisz to?
Skoro ma aż takie zobowiązanie to na pewno je spełni :)
13 Desember 2009
konto usunięte
Oj jak słodko!!!! No nie mogę! Jaki słodki brat :> :* No to teraz musisz dotrzymać słowa ;p
13 Desember 2009
konto usunięte
Oj chłopie... będzie ten finał, będzie :) Ja w to wierzę :)
13 Desember 2009
1 316 317 318 319 320 412