MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Tomasz Kuszczak na pewno zagra w dzisiejszym meczu z Wolverhampton i w przedmeczowej wypowiedzi zaznaczył, że czuje się fantastycznie fizycznie jak i mentalnie.

- Drodzy kibice, w dniu dzisiejszym po raz kolejny otrzymam szansę gry !!! Będzie to mój szósty mecz z rzędu. Czuję się świetnie zarówno fizycznie jak i mentalnie. Ciąży na mnie wielka odpowiedzialność, ale uwielbiam takie sytuacje, lubię grać pod presją i myślę, że dobrze sobie z nią radzę - dodał Kuszczak.

- Sobotnie spotkanie z The Villans zapowiadało się na wyjątkowo trudne i takie też było. Stworzyliśmy mnóstwo okazji, jednak czasem tak bywa, że pomimo przewagi przegrywa się spotkanie. Cóż, życie toczy się dalej, a już dziś czeka nas równie trudne zadanie.

- W ostatniej kolejce Wolverhampton pokazało, że potrafi grać na wyjazdach. Po wygranej nad Tottenhamem z pewnością będą dziś równie bojowo nastawieni. Jednak wierzę w nasze pewne zwycięstwo po ciekawym widowisku w Teatrze Marzeń - zakończył Polak.

Lubisz to?
Zagrał, zachował czyste konto, ale za wiele się nie napracował :)
16 Desember 2009
konto usunięte
Ciesze sie ze gra wiecej :]
16 Desember 2009
konto usunięte
No i w bramce mamy Tomka dzisiaj!
15 Desember 2009

 

Były zawodnik Manchesteru United Roy Keane przyznał, że jest szczęśliwy z postawy Ryana Giggsa, który w niedzielę odebrał nagrodę BBC, Sportowa Osobowość Roku 2009.

Irlandczyk i Walijczyk byli wspólnie przez wiele lat filarami w ekipie Sir Aleksa Fergusona, razem zdobyli siedem mistrzowskich tytułów Premier League, cztery Puchary Anglii i Ligę Mistrzów.

Keane, który buty na kołku zawiesił w 2006 roku, wciąż podziwia postawę Giggsa w grze dla Red Devils.

"Ryan jest świetnym i bardzo sprytnym piłkarzem. Mimo 36 lat na karku wciąż pociąga za sznurki w United" - powiedział menedżer Ispwich Town.

"Giggs jest prawdziwym profesjonalistą. Zawsze jest na czas na treningu, gdzie prezentują wspaniałą postawę."

"Patrząc na moją karierę plusami są niekoniecznie medale, a ludzie których spotkałem. Cieszę się, że miałem zaszczyt gry z kimś takim jak Giggsy."

Lubisz to?
Jeden z nich powinien w przyszłości zastąpić SAF-a. Albo Solskjaer.
16 Desember 2009
konto usunięte
Keane - drugiego takiego w MU nie będzie ;) "Cieszę się, że miałem zaszczyt gry z kimś takim jak Giggsy." :D
15 Desember 2009

VS

 

Zespół rezerw Manchesteru United przegrał w karnych z Boltonem Wanderers w Manchester Senior Cup. W regulaminowym czasie gry było 2:2 po bramkach Paula Pogby i Nicky'ego Ajose.

Co ciekawe strzelcy obydwóch bramek zostali zapożyczeni przez Ole Gunnara Solskjaera z zespołu juniorów do lat 18., a dla Pogby był to debiut w rezerwach i uwieńczył go golem oraz przestrzelonym rzutem karnym.

Młody Francuz już w 11. minucie meczu trafił do siatki dając prowadzenie Czerwonym Diabłom, jednak już minutę później do wyrównania doprowadził Mooy.

W 50. minucie drugą bramkę dla Boltonu zdobył Obadeyi, a cztery minuty wyrównał Nicky Ajose. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i do rozstrzygnięcia niezbędna była seria jedenastek.

Podopieczni Solskajera w serii jedenastek prowadzili już 2:0, gdy pierwsze dwa rzuty karne obronił Amos, a do siatki trafili Oliver Noorwood i Sam Hewson. Potem jednak role się odwróciły i Bolton strzelił trzy pozostałe jedenastki, natomiast w ekipie United spudłowali Ryan Tunnicliffe, Paul Pogba i Cameron Stewart.

 

Manchester United - Bolton Wanderers 2:2 (karne 2:3)

Bramki: Pogba 11', Ajose 54' - Mooy 12', Obadeyi 50'

United:
Amos - Gill, Tunnicliffe, McGinty, Wootton - Norwood, Pogba, Hewson, Stewart - Eikrem (C), Ajose (65' Cofie)

Bolton: Lainton - Eckersley, Stokes (74' Harsanyi), Sheridan, Connolly - Bennett, Obadeyi, McDonald, O'Halloran - Mooy, Blakeman.

Lubisz to?
Przegrać w karnych to nie wstyd.
16 Desember 2009
konto usunięte
no zdarza sie... młodzież i tak mamy dobrą :) a przegrane tylko mobilizują do lepszej gry ;)
15 Desember 2009

 

W ostatnich tygodniach Manchester United ma spore problemy z kontuzjami obrońców. Wystarczy wspomnieć, że aż 7 defensorów, w tym Gary Neville, narzeka na urazy. - Mam nadzieję, że zagram jeszcze w tym roku - zdradził 34-latek.

 

- Sądzę, że nie będę grał przez najbliższe 2-3 tygodnie - przyznał kapitan Manchesteru United. - Mam nadzieję, że uda mi się wrócić do zdrowia w tym roku. Obecnie wielu obrońców jest kontuzjowanych. Mówiąc szczerze nie spotkałem się jeszcze z taką sytuacją, żeby problemy ze zdrowiem miało aż tylu zawodników, którzy grają na tej samej pozycji.

 

- Z drugiej strony dysponujemy bardzo szerokim składem i w kadrze mamy 8 obrońców, którzy mogą występować na różnych pozycjach. Wobec tego, jak kilku defensorów będzie kontuzjowanych, to poradzimy sobie z tym. Aczkolwiek aż 7 obrońców ma problemy ze zdrowiem. Taka sytuacja jest wręcz niewiarygodna, nieprzewidywalna i bardzo pechowa - zakończył Neville.

Lubisz to?
Czyli w tym roku już raczej nie zagra.
16 Desember 2009

 

Dymitar Berbatow zdaje sobie sprawę z tego, że ciąży na nim presja rekordowej sumy, którą zapłacili za niego włodarze Manchesteru United. Bułgar przekonuje, że ciężko sprostać wszystkim oczekiwaniom, ale pierwszy sezon spędzony na Old Trafford uważa za bardzo udany.

 

Bułgar kosztował prawie 31 milionów funtów, co na pewno musiało wpłynąć na jego postawę. - Ludzie różnią się pod względem radzenia sobie z presją. Każdy człowiek myśli inaczej. Dla mnie jest to czasami trudne, ponieważ dużo się oczekuje ode mnie. Fani prawdopodobnie zauważyli moje najlepsze bramki, podania i występy.

 

- Wiem, że muszę ciągle to demonstrować i to mój główny cel - w każdym meczu prezentować moje najlepsze występy. Ale tak musi być, ponieważ ludzie zapłacili za mnie wiele pieniędzy. Daję z siebie wszystko co mogę, by zespół mógł wygrywać. Myślę, że udało się to w pierwszym sezonie. Wygraliśmy mistrzostwo i uważam, że wszyscy są szczęśliwi z tego powodu.

Lubisz to?
Jak Berba zacznie grać na swoim poziomie to MU będzie nie do zatrzymania :)
16 Desember 2009
konto usunięte
No i powinien ją czuć... czasami gra, tak jakby mu się nie chciało :p Musi się bardziej starać :)
15 Desember 2009

 

Gwiazdor Manchesteru United Ryan Giggs uważa, że odejście Cristiano Ronaldo do Realu Madryt nie odbiło się negatywnie na postawie Czerwonych Diabłów - Dotychczas nie zauważyłem zbyt wielkiej różnicy w naszej grze bez Cristiano - powiedział Walijczyk.


- Oczywiście, on jest niesamowitym piłkarzem, ale w składzie mamy zawodników o mniej więcej takich samych umiejętnościach - zauważył 36-letni pomocnik.

Walijczyk nie ma pretensji do Ronaldo o to, że odszedł z klubu. - On nie jest z Manchesteru, nie jest nawet Anglikiem. Ma po prostu inną mentalność - powiedział Giggs dodając jednocześnie, że piłkarze Manchesteru wiedzieli, iż gra dla Realu jest marzeniem Cristiano.


Ryan Giggs został zawodnikiem Manchesteru United w wieku 16 lat, kiedy podpisał pierwszy amatorski kontrakt. W tym sezonie, także dzięki dobrej postawie Walijczyka, piłkarze z Manchesteru zajmują drugie miejsce w tabeli Premier League i awansowali z pierwszego miejsca w grupie do 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Lubisz to?
Nawet dobrze, że się go pozbyli :)
16 Desember 2009
konto usunięte
nie jest potrzebny... no United ciągle dobrze, nawet bez tego płaczka :)
15 Desember 2009


Tomasz Kuszczak ma spore szansę na grę w dzisiejszym meczu z Wolverhampton. Z tej okazji Manchester Evening News poświęcił polskiemu bramkarzowi spory artykuł.

Zdaniem Stuarta Mathiesona Tomasz Kuszczak przysporzył Sir Alexowi Fergusonowi sporego bólu głowy związanego z obsadą bramki Manchesteru United.

Do dyspozycji szkockiego szkoleniowca pozostaje zdrowy Edwin van der Sar. Holender wyleczył już kontuzję kolana, której doznał w listopadowym meczu z Evertonem Liverpool. Van der Sara w bramce Manchesteru United udanie zastępuje Tomasz Kuszczak, dlatego to prawdopodobnie on, a nie Edwin, stanie dziś między słupkami Czerwonych Diabłów.

Kuszczak zagrał w ostatnich pięciu spotkaniach mistrzów Anglii. Cztery z nich zakończyły się zwycięstwem Manchesteru United. Za porażkę w ostatnim meczu z Aston Villą (0:1) Polak nie ponosi natomiast winy.

"Statystycznie Kuszczak jest teraz najbezpieczniejszym bramkarzem w tym sezonie. Zagrał w siedmiu meczach i wpuścił zaledwie cztery bramki. To daje jedną bramkę na 1,75 meczu" - analizuje Manchester Evening News.

Mathieson przypomina również o trudnych początkach obecnego sezonu dla Tomasza Kuszczaka. Polak był pomijany przez Sir Alexa Fergusona na rzecz Bena Fostera. Anglik w bramce Manchesteru United jednak zawiódł i teraz musi liczyć się z pozycją trzeciego bramkarza.

"Kuszczak z człowieka znikąd stał się numerem jeden i wsadził kij w mrowisko jeśli chodzi o bitwę o pierwsze rękawice na Old Trafford" - podsumowuje artykuł Manchester Evening News.

 

AKTYWNOŚĆ - 161 MIEJSCE (+ 8)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I dobrze, że latem nie zmienił klubu :)
16 Desember 2009
konto usunięte
Brawo Tomek! Brawo !!! :D SAF... w końcu zmądrzałeś :)
15 Desember 2009
konto usunięte
"Kuszczak z człowieka znikąd" słucham??!! Ale w dupie z tym... Tomasz gratuluje!! :* Jak się cieszę!! :* nareszcie SAF go docenia!
15 Desember 2009

 

Ryan Giggs zamierza zawiesić buty na kołku znacznie wcześniej niż na emeryturę odejdzie Sir Alex Ferguson.

Walijczyk wkrótce powinien otrzymać nową umowę, która zatrzyma go w Manchesterze United do 2011 roku.

- To kwestia tego jak będę czuł się po zakończonym sezonie - mówi Giggs w rozmowie z The Times.

- Będę musiał się zapytać czy gra w piłkę nadal mnie cieszy i czy jestem na tyle zmotywowany, aby trenować każdego dnia. Kiedy skończę grę w Manchesterze United to nie będę grał dla innego zespołu.

Giggs spodziewa się zakończenia swojej kariery przed Sir Alexem Fergusonem. Zdaniem Walijczyka szkocki menadżer na Old Trafford będzie niepodzielnie rządził jeszcze kilka lat.

- Myślę, że to będę ja - mówi Ryan pytany o to kto pierwszy przejdzie na sportową emeryturę.

- Menadżer ma się tak dobrze jak nigdy i będzie kontynuował swoją pracę jeszcze przez długi czas. Wyobrażam sobie go na trenerskim stołku w Manchesterze United za pięć lat. Jeśli tylko będzie zdrowy to na pewno nie zrezygnuje.

Giggs bardzo ceni sobie relacje z Sir Alexem Fergusonem. Walijczyk przyznaje, że obecnie jest traktowany przez Szkota jak przyjaciel.

- Nasze relacje nigdy nie były lepsze. One ewoluowały. Obecnie rozmawia ze mną jak z przyjacielem i pyta o rady. To daje mi olbrzymią pewność siebie. Wciąż się kłócimy, co jest normalne, bo jesteśmy zwycięzcami.

- Młodsi zawodnicy wciąż się go boją, ale nie tak jak ja kiedy byłem w ich wieku. Sir Alex złagodniał i nie jest już tak przerażający jak dwadzieścia lat temu - dodaje Giggs.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
No to przynajmniej jeszcze z 5 lat pogra :)
16 Desember 2009
konto usunięte
E tam... Wy nigdy nie odejdziecie z United :D Ani Ty Giggs, ani SAF :p
15 Desember 2009
15.12.2009

Urodziny Owena !!!

 

14 grudnia trzydzieści lat temu w angielskim mieście Chester na świat przyszedł piłkarz Manchesteru United Michael Owen. Z okazji jego święta pragniemy złożyć mu najserdeczniejsze życzenia.

Anglik piłkarską karierę rozpoczynał w Liverpoolu, gdzie stał się jedną z wielu legend klubowych. W koszulce The Reds wystąpił 216 razy zdobywając przy tym 118 goli. Przeżywał wówczas rozkwit swej kariery prowadząc Liverpool do wielu trofeów oraz stając się w 1999 roku tryumfatorem plebiscytu na Sportową Osobowość Roku 1999 w Wielkiej Brytanii. Został również uhonorowany w 2001 roku przez UEFA na Piłkarza Roku w Europie.

Przyszedł czas na Mistrzostwa Świata w Korei i Japonii, gdzie Owen strzelił dwie bramki i zaliczył asystę. Jednak Anglik nie będzie zbyt dobrze pamiętał tych zawodów, gdyż zaczynał grać coraz gorzej.

W 2004 roku niespodziewanie odszedł do hiszpańskiego Realu Madryt za 9 milionów funtów i Antonio Nú?eza. Owen na Santiago Bernabéu rozegrał jednak zaledwie jeden sezon z 35-oma występami i 13-stoma bramkami na koncie.

Następnie dołączył do Newcastle United za kwotę opiewającą na 16 milionów funtów. Gdy wydawało się, że Michael odzyska dawny blask, zderzył się z Paulem Robinsonem łamiąc palec u nogi co było początkiem jego długotrwałych kontuzji.

W 2009 roku na zasadzie wolnego transferu dołączył do Manchesteru United. Pierwszą bramkę zdobył w towarzyskim meczu przeciwko Malaysian XI, a w ostatnim spotkaniu Ligi Mistrzów z VfL Wolfsburgiem zdobył hat-tricka.

Z okazji urodzin Michaelowi życzymy wielu bramek dla Manchesteru United oraz małej podatności na kontuzje.

 

Wszystkiego najlepszego !!!

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Wszystkiego najlepszego i wyjazdu na MŚ :)
16 Desember 2009
konto usunięte
No to Wszystkiego Najlepszego ;)
15 Desember 2009
konto usunięte
Stooo Lat Michałku :* :* :*
15 Desember 2009

 

Park Ji-sung przyznał, że ciężko mu będzie porozumieć się na boisku z Carlosem Tévezem w styczniowym pojedynku z Manchesterem City, gdyż gracz The Citizens nie umie języka angielskiego. Koreańczyk dodał, że wciąż przyjaźni się z reprezentantem Argentyny.

 

Trójka Ji - Patrice [Evra] - Carlos od dawna uchodziła za dobrych przyjaciół. Nie zmieniło się to nawet w chwili, gdy Apacz opuścił Old Trafford na rzecz lokalnego rywala Czerwonych Diabłów.

 

"Ciągle mam kontakt z Carlosem, jednak musi być z nami Pat"- powiedział pomocnik dla United Review.

 

"Ostatnio nie mogłem z nim porozmawiać o losowaniu Pucharu Ligi, ponieważ on nie umie angielskiego, a ja nie potrafię mówić po hiszpańsku."

 

Dwa derbowe spotkania odbędą się w ramach półfinału Carling Cup, a pierwsze z nich rozegra się 6-ego stycznia. Koreańczyk wypowiedział się także na temat swojej ostatniej przebytej kontuzji.

 

"Ciężko jest być kontuzjowanym, ponieważ czujesz wtedy, że nic nie możesz zrobić dla drużyny" - powiedział Park. "Gdy grasz czujesz się przydatny."

 

"Przez kontuzję kolana opuściłem pięć czy sześć tygodni, a drużyna wciąż grała mecze i walczyła o najwyższe trofea."

 

"Teraz czuję jakby sezon dopiero się zaczął i obchodzi mnie tylko to co dzieje się teraz" - zakończył.

Lubisz to?
Ciekawe czy Park w ogóle w tym meczu zagra :)
15 Desember 2009
konto usunięte
Boziuuu z tym zdrajcą :/
14 Desember 2009
1 314 315 316 317 318 412