MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Rio Ferdinand odlicza dni do swojego powrotu. Anglika na boisku powinniśmy zobaczyć jeszcze w tym miesiącu.

Ferdinand po raz ostatni zagrał w październikowym meczu z Liverpoolem (0:2). Obrońca Czerwonych Diabłów narzekał na uraz łydki, ale badania wykazały, że kontuzja jest efektem chronicznego bólu w plecach.

- Jest dobrze - mówi Ferdinand pytany o stan swojego zdrowia.

- Oczywiście, że chciałbym już wrócić do gry. Futbol to moja pasja i kocham to robić. Kontuzja niestety mi to uniemożliwia. Jestem na dobrej drodze i widzę światełko w tunelu. Powrót nie powinien zająć mi długo.

- Problemy z kręgosłupem mam już od osiemnastu miesięcy, ale mimo to grałem. Trzymam kciuki, że to już koniec moich kłopotów.

  - Otrzymuję leczenie, ciężko pracuję na siłowni i robię wszystko, aby nie było żadnego nawrotu. Mam nadzieję, że wrócę do gry w niedalekiej przyszłości - dodaje Ferdinand.

Lubisz to?
Niech wraca jak najszybciej, ale w pełni zdrowy i w pełni formy.
17 Desember 2009

 

Patrice Evra nie był do końca zadowolony z postawy Manchesteru United w meczu z Wolves. Zdaniem Francuza Czerwone Diabły powinny wymierzyć Wilkom znacznie większą karę.

Mistrzowie Anglii wygrali we wtorek z Wolverhampton 3:0, ale należy pamiętać, że trener Mick McCarthy wystawił do gry aż dziesięciu rezerwowych.

  - Nie byłem zadowolony z faktu, że strzeliliśmy tylko trzy gole - przyznał Evra.

  - Szanujemy Wolves, ale powinniśmy się spisać lepiej. Bilans bramkowy jest istotny i w takich spotkaniach powinniśmy wygrać pięcioma czy sześcioma golami - dodał Francuz.

Lubisz to?
Widać Evra nienasycony i o to biega :)
17 Desember 2009
konto usunięte
Nie bądźmy już tacy ważniacy :> ale racja w tym sezonie mało jest takich duuużych wygranych
17 Desember 2009

 

Uros Cosic, serbski obrońca, stał się nowym celem transferowym Manchesteru United. Mówi się, że Cosi ma jeszcze większy potencjał, niż jego rodak - Nemanja Vidic.

 

Yevgeni Giner, prezydent CSKA Moskwa, w którym obecnie gra utalentowany 17-latek twierdzi, że postara się za wszelką cenę zatrzymać Urosa. Możliwe jest jednak, że defensor zawita na Old Trafford już w przyszłym roku.

 

Zawodnik ten jest tak bardzo ceniony, że podjęto już odpowiednie kroki, które miałyby zagwarantować piłkarzowi rosyjskie obywatelstwo: - Muszę zaznaczyć, że chcielibyśmy zatrzymać Cosica. Zaoferowaliśmy mu nawet rosyjski paszport. Teraz wszystko zależy od prezydenta Medvedeva czy je dostanie czy też nie - mówił Giner.

 

- Nigdy wcześniej nie widziałem tak wspaniałego środkowego obrońcy, nie wspominając już o tym, że ma zaledwie 17 lat. Manchester United na pewno chciałby go mieć w swoich szeregach. Już kilkukrotnie próbowali się ze mną skontaktować w tej sprawie pytając czy zawodnik jest gotowy do podjęcia negocjacji.

 

- Oni dobrze wiedzą, że ten chłopak wyrośnie na jeszcze większą gwiazdę niż Nemanja Vidic - zakończył prezydent CSKA Moskwa.

Lubisz to?
Ciekawe czy rzeczywiście jest taki dobry jak mówią.
17 Desember 2009

 

Dymitar Berbatow oświadczył, iż weterani Manchesteru United, z którymi gra w jednym zespole, są jego piłkarską inspiracją.

Bułgar dodał też, że fakt, iż zbliża się do trzydziestego roku życia sprawia, iż coraz częściej rozprawia o tym jak to jest zakończyć karierę.

"Kocham piłkę nożną, ale to sport, którego nie można trenować zawodowo całe życie" - powiedział dla BBC Sport.

"Gdy piłkarz zbliża się do trzydziestki wszyscy mówią, że jest już skończony. Ale dzięki przykładom z mojej drużyny, takim jak Ryan Giggs, Paul Scholes czy Gary Neville, mogę powiedzieć, że oni są tak samo silni jak kiedyś."

"Oczywiście każdy zdaje sobie sprawę, że fizycznie w takim wieku człowiek czuje się zupełnie inaczej niż dawniej."

"Decyzja o zakończeniu kariery należy tylko i wyłącznie do piłkarza, ale zawsze wie, że może grać dopóki dopóty jest na topie. To też najlepszy moment, aby zakończyć karierę."

"Rzecz jest też w tym, że treningi są jednakowe dla wszystkich, włączając w to Giggsa i Scholesa."

"Oni zawsze są pierwsi na treningu i ciągle pokazują pasję z jaką darzą ten sport. Zachowują się zupełnie jak dzieci. To miłe, że mogę grać z tak dobrymi piłkarzami" - zakończył.

Lubisz to?
No lepszych wzorów nie mógł sobie znaleźć :)
17 Desember 2009

 

 

Mick McCarthy nie uniknął ostrej krytyki po tym jak na mecz z Manchesterem United wystawił kompletnie zmieniony skład w porównaniu do zwycięskiego spotkania z Tottenhamem (1:0).

 

W wyjściowym składzie Wolverhampton we wtorek zobaczyliśmy aż dziesięciu zawodników, którzy nie grali w spotkaniu z Tottenhamem. Czerwone Diabły z rezerwami Wilków wygrały gładko 3:0.

 

- W sobotę wywalczyliśmy świetny rezultat, ale kosztowało nas to mnóstwo sił. Za każdym razem oceniamy formę zawodników. Tym razem dziewięciu czy dziesięciu nie nadawało się do gry. Jeśli ci sami zawodnicy mieliby znów grać spotkanie tak dużego kalibru to nie daliby rady - tłumaczył na antenie Sky Sports trener McCarthy.

 

- Mam 21 zdrowych zawodników, trzech dopiero co miało operacje. Muszę ich chronić, bo czeka nas sporo meczów - dodał.

 

Pytany już o sam przebieg meczu menadżer Wolves stwierdził: - Niektóre zagrania były dobre, niektóre w porządku. Dokonałem zmian, bo nie dalibyśmy rady zagrać tak ważnych meczów jeden po drugim. Myślę, że Mancienne, Surman i Foley byli dziś świetni. Przegraliśmy jednak 3:0, choć można było dostrzec w naszej grze pozytywy.

 

Warto dodać, że w środę zarząd Premier League wysłał pismo do Wolverhampton, w którym prosi o wyjaśnienie decyzji personalnych Micka McCarthy'ego. W myśl zasad obowiązujących w angielskim futbolu trenerzy są zobligowani do wystawiania najsilniejszych składów w każdym ze spotkań.

Lubisz to?
Oczywiste, że wygrana z Kogutami musiała ich kosztować wiele sił.
17 Desember 2009

 

Piłkarze Manchesteru United zwycięstwem z Wolverhampton 3:0 uczcili jubileuszowy, 900. ligowy mecz w tym klubie trenera Alexa Fergusona.

Ferguson pracuje na Old Trafford od 1986 roku. W tym czasie 11 razy zdobył mistrzostwo kraju, pięć razy Puchar Anglii, trzy razy Puchar Ligi, dwukrotnie wygrywał Ligę Mistrzów, raz zdobył Puchar Zdobywców Pucharów, Superpuchar Europy i Puchar Interkontynentalny, a także raz triumfował w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Obecnie Manchester United zajmuje drugie miejsce w tabeli Premier League. Ma tyle samo punktów co Chelsea, ale o jeden mecz rozegrany więcej.

 

AKTYWNOŚĆ - 156 MIEJSCE (+ 5)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
No to czekamy na kolejny, 1000. mecz i oby był również zwycięski :)
17 Desember 2009
konto usunięte
Kłaniam się nisko :)
16 Desember 2009
konto usunięte
Szacunek!!!!!!!!! :* Dziękujemy Bossie! :*
16 Desember 2009

 

Fabio Capello uważnie śledzi występy Michaela Owena. Włoch nie zgadza się jednak z polityką rotacji Sir Alexa Fergusona, przez którą Owen rzadko ma okazję gry w pierwszym składzie Manchesteru United.

- Owen jest zawodnikiem, którego obserwuję. W telewizji widziałem jego ostatni występ, w którym strzelił trzy gole w Lidze Mistrzów - mówi Capello.

- W następnym spotkaniu jednak nie zagrał. Pytam siebie, dlaczego ? Dlaczego Rooney gra zawsze, a Owen nie ? Jest przecież istotnym zawodnikiem dla reprezentacji Anglii - dodaje Włoch.

Owen po hat-tricku w meczu z Wolfsburgiem wylądował na ławce rezerwowych w spotkaniu z Aston Villą. We wtorkowym starciu z Wolverhampton angielski napastnik zagrał zaledwie ostatnie piętnaście minut.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Nie tylko Ty Kasiu. Chyba każdy kibic United.
17 Desember 2009
konto usunięte
No ja właśnie zadaje sobie takie same pytanie :/
16 Desember 2009

 

Tomasz Kuszczak w pomeczowym wywiadzie nie krył zadowolenia z tego, iż udało mu się zachować czyste konto w meczu z Wolverhampton Wanderers. Polski bramkarz w swojej wypowiedzi odniósł się też do wyścigu o mistrzostwo z Chelsea.

Bramkarz reprezentacji Polski po raz kolejny miał przed sobą eksperymentalnie zestawioną linię obrony, gdyż United zaczęli mecz w składzie Ritchie De Laet, Michael Carrick, Nemanja Vidić i Patrice Evra, a przez ostatnie pół godziny w zamian za Vidicia grał Darren Fletcher.

"To jest wszystko zagmatwane, nie mieliśmy czasu, aby móc nabrać spokoju w grze z tak zestawioną linią obrony, ale dzisiaj zagraliśmy dobrze" - powiedział Kuszczak dla MUTV. "Michael Carrick, Fletch i Ritchie zagrali dzisiaj naprawdę dobrze. Oczywiście to dla nich trudne, ale nie straciliśmy bramki, co jest najważniejsze."

"Dla Michaela gra w obronie to nowa pozycja, ale radzi sobie bardzo dobrze i możemy być szczęśliwi, że mamy zawodnika, który potrafi wykonywać tą robotę wobec tych wszystkich kontuzji."

Wtorkowe zwycięstwo spowodowało, że Czerwone Diabły zrównały się punktami z Chelsea. The Blues natomiast dzisiaj zmierzą się z zamykającym tabelę Portsmouth. Kuszczak podkreśla, że Premier League jest na tyle wyrównane, że każdy może tutaj stracić punkty w meczu z każdym.

"Każdy pojedynczy mecz jest bardzo trudny" - kontynuował Tomasz. "Najlepszym przykładem jest sobotni mecz z Aston Villą. Dzisiaj zagraliśmy lepiej, stworzyliśmy więcej szans i strzeliliśmy trzy bramki. Chelsea zdaje sobie sprawę, że musi wygrać, ale w Premier League jest tak, że ostatnia drużyna może pokonać lidera."

"Do końca sezonu pozostało jeszcze wiele meczów do rozegrania i jestem pewien, że wszystko będzie się zmieniać".

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Każdy by był zadowolony biorąc pod uwagę skład linii defensywnej :)
17 Desember 2009

 

Nemanja Vidić podczas meczu z Wolverhampton nabawił się lekkiej kontuzji łydki i pod znakiem zapytania stoi jego występ w sobotnim pojedynku z Fulham - przyznał Sir Alex Ferguson. Jeżeli Serb nie zaleczy urazu na czas na środku obrony zagra młody Belg Ritchie De Laet - wczorajszy zmiennik Vidy.

 

Z gry już wcześniej wyłączeni byli Rio Ferdinand, Jonny Evans i John O'Shea. Do grona kontuzjowanych środkowych obrońców dołączył jeszcze Wes Brown, a sporą niewiadomą jest stan zdrowia Vidicia.

 

- Wes naciągnął ścięgno i tym samym wypadł z gry na kilka tygodni - mówił w pomeczowym wywiadzie dla stacji MUTV szkocki szkoleniowiec. - Vidić z kolei nabawił się urazu łydki i to martwi w kontekście sobotniej potyczki. Musimy jakoś sobie poradzić.

 

- Młody De Laet grał obiecująco, a kiedy przesunęliśmy go z prawej strony na środek obrony radził sobie bardzo dobrze. To naturalny środkowy defensor i prawdopodobnie na tej pozycji zagra w sobotę.

 

Dla Belga wczorajszy występ był dopiero drugim ligowym w barwach Czerwonych Diabłów. Po raz pierwszy 21-latek zaprezentował swoje umiejętności w Premier League w kończącym ubiegły sezon, majowym pojedynku z Hull City.

Lubisz to?
Jak widać młodzież znakomicie wchodzi w pierwszy zespół.
16 Desember 2009

 

Antonio Valencia strzelił gola we wczorajszym pojedynku z Wolverhampton Wanderers. - Jestem bardzo zadowolony z niego - stwierdził Sir Alex Ferguson po zakończeniu pojedynku z Wilkami.

 

- Antonio cały czas robi postępy. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości - przyznał doświadczony menedżer. - Kiedy przyszedł do nas to był takim spokojnym i cichym piłkarzem. Teraz jest zupełnie inny, ponieważ jest bardziej agresywny i ma większy wpływ na naszą grę.

 

- Jak dotąd zdobył dla nas 6 bramek. Jest to niezły wynik, ponieważ pod tym względem z całą pewnością może być jeszcze lepszy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z niego - zakończył Ferguson.

Lubisz to?
Wiadomo było, że z Valencii będzie świetny zawodnik.
16 Desember 2009
1 312 313 314 315 316 412