MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Patrice Evra nie może doczekać się spotkania z Davidem Beckhamem w Lidze Mistrzów.

W dzisiejszym losowaniu Champions League los skojarzył ze sobą Manchester United i AC Milan, do którego Beckham uda się w styczniu na wypożyczenie. Dla Anglika marcowy mecz będzie jego pierwszym na Old Trafford odkąd opuścił zespół Czerwonych Diabłów.

- Cieszę się szczęściem Davida Beckhama. Zrobił on dla Manchesteru United wiele wielkich rzeczy, dlatego chcę go przywitać i powiedzieć "witaj w domu" - mówi Evra.

- Spotkałem go kiedyś. To prawdziwy dżentelmen. Jest dobrym człowiekiem i prawdziwym profesjonalistą. To dlatego AC Milan znów go wypożyczył.

- Lubię takich zawodników. Wciąż jest jednym z najlepszych prawonożnych piłkarzy na świecie. Mam jednak nadzieję, że przeciwko nam zagra źle. Zrobię wszystko, aby nie poszło mu zbyt dobrze.

Evra doskonale zdaje sobie sprawę, że cała uwaga angielskich mediów będzie przed spotkaniem skierowana właśnie na Davida Beckhama.

- Nikt nie wie czy to nam pomoże czy nie. Graliśmy przeciwko Barcelonie i tam media koncentrowały się na pojedynku Messiego z Ronaldo. Dla nas to normalna sytuacja. Presja nie będzie wyjątkowa - twierdzi Evra.

- Bardziej interesuję mnie mecz przeciwko Milanowi niż Davidowi Beckhamowi. Wiem, że nasza pewność siebie jest duża. Celem, podobnie jak co roku, jest awans do finału, a następnie zwycięstwo - dodaje Francuz.

 

AKTYWNOŚĆ - 156 MIEJSCE (+ 1)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Dokładnie Dawid. Ale będą ciekawe pojedynki Beckhama z Evrą :)
19 Desember 2009
konto usunięte
wielki powrót Beckhama ale nie nie w tych barwach, w których chcielibyśmy go widzieć!
19 Desember 2009

VS

 

Manchester United został pierwszym brytyjskim Mistrzem Świata w 1999 roku pokonując zwycięzców Copa Libertadores Palmeiras w Japonii. Jednak honor ten mógł zostać osiągnięty już w 1968 roku, kiedy podopieczni Matta Busby'ego po wygraniu Pucharu Europy walczyli o kolejne trofeum.

Historia: United przyszło zmierzyć się z Estudiantes, Mistrzami Ameryki Południowej. Potyczkę między zespołami postanowiono podzielić na dwumecz, zaś nagrodą miało być oczywiście Klubowe Mistrzostwo Świata. Pierwsze spotkanie potoczyło się po myśli Estudiantes, które wygrało po bramce Marcosa Conigliaro. Czerwony kartonik ujrzał zawodnik Czerwonych Diabłów Nobby Stiles, który kwestionował decyzję arbitra. Co ciekawe piłkarze z Ameryki słynęli wówczas z bardzo nieczystej gry charakteryzującej się sporą ilością fauli, kopnięć i zaczepek.

Okazja: Przedmeczowy optymizm zespołu szybko wybił z głowy Juan Ramon Veron, ojciec Juana Sebastiana Verona, który zaledwie po kilku minutach wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Spotkanie było bardzo ostre, czego dowodem mogła być sytuacja na dziesięć minut przed końcem. Nieczysto zatrzymywany (po raz kolejny) George Best nie wytrzymał i uderzył zawodnika rywali. Obaj piłkarze wylecieli z boiska. "Po prostu miałem dość" - komentował Best. "Nawet nie czekałem, uderzyłem go i poszedłem do szatni. Nie było zbytniego sensu, żeby nawet próbować grać w piłkę, ponieważ oni na to nie pozwalali". Mecz trwał dalej i końcówka okazała się zabójcza. Do wyrównania doprowadził Willie Morgan dobijając uderzenie Pata Creranda z rzutu wolnego. Chwilę później Brian Kidd wykończył dośrodkowanie Morgana, rozpoczynając tym samym szaloną celebrację, lecz kilka sekund wcześniej sędzia zarządził koniec spotkania. United przegrało dwumecz.

Następstwa: Sezon 1968/69 nie potoczył się po myśli United. Środkowe miejsce w ligowej tabeli, porażka z Milanem w półfinale Pucharu Europy, przegrana z Evertonem w Pucharze Anglii. Czerwone Diabły sięgnęły ostatecznie po Klubowe Mistrzostwo Świata w 1999 roku, kiedy to pokonali Palmeiras.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Szkoda, że im się wtedy nie udało. Może Barcy się dziś uda ich pokonać :)
19 Desember 2009

 

Wciąż nie jest znana dokładna data powrotu na boisko Owena Hargreavesa - poinformował Sir Alex Ferguson. Pomocnik Czerwonych Diabłów ostatni raz na murawę wybiegł ponad rok temu. W tym czasie Anglik przeszedł operację kontuzjowanych kolan, ale rezultaty rehabilitacji ciągle nie są zadowalające.

- W tym tygodniu Owen radził sobie trochę lepiej. Wszystko postępuje powoli. Mam nadzieję, że pod koniec stycznia powróci na boisko - powiedział menedżer Manchesteru United.

Kontuzja kolana wyklucza z gry także Edwina van der Sara. To z pewnością dobra wiadomość dla Tomasza Kuszczaka, który pod nieobecność 39-latka pełni rolę podstawowego bramkarza. Ferguson spodziewa się, że wkrótce jego podopieczny będzie do jego dyspozycji.

- Edwin wrócił do kraju i teraz lekarz z Holandii przyjrzy się temu urazowi. Nigdy wcześniej w swojej karierze nie zmagał się z taką kontuzją, więc sądzimy, że to dobry pomysł i za kilka dni będzie już z nami.

Szkot ma także nadzieję, że w jutrzejszym meczu z Fulham zagra Nemanja Vidić. Do Londynu na pewno nie pojadą Rio Ferdinand, Wes Brown, Gary Neville, Jonny Evans i John O'Shea. Z powodu kontuzji kostki przez następne dwa tygodnie nie zagra Nani, który urazu nabawił się w meczu z Wolfsburgiem.

 

SESSION FIGHTER :)

 

BLOG NR 1000 !!!

Lubisz to?
Noo, ani się obejrzeliśmy :) Co do Owena to niech wróci później, ale zdrowy :)
19 Desember 2009
konto usunięte
Jak to leci już tysiak jest :>
18 Desember 2009

Obecnie Manchester United ma spore problemy z kontuzjami, więc w sobotnim pojedynku z Fulham w pierwszym składzie zagra najprawdopodobniej Ritchie de Laet. - Jestem na to przygotowany - zapewnił Belg.

Młody obrońca wystąpił we wtorkowym meczu z Wolverhampton (3:0). Warto wspomnieć, że był to zaledwie drugi występ byłego piłkarza Stoke City w Premier League.

- Mogę zagrać na każdej pozycji w obronie - przyznał 21-latek. - Na szczęście, menedżer potrzebuje mnie teraz, więc mogę zostać w pierwszej drużynie. Muszę przyznać, że podczas meczu z Wolverhampton byłem bardzo zdenerwowany. Jednakże, po kilku minutach Paul Scholes i Nemanja Vidić powiedzieli mi, że gram bardzo dobrze. Dzięki temu zapomniałem o stresie i zyskałem pewność siebie.

Lubisz to?
Kolejny młody zdolny, który gra dobrze :)
18 Desember 2009

Ryan Giggs podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United i zostanie w kubie co najmniej do 30 czerwca 2011 roku - donosi oficjalna strona "Czerwonych Diabłów". 36-latek rozegrał ponad 800 meczów w barwach aktualnych mistrzów Anglii.


Sir Alex Ferguson uważa, że skrzydłowy zapracował na nową umowę. - Ryan zasłużył na nowy kontrakt. Jestem pewny, że będzie grał jeszcze przez dwa kolejne lata. Obecnie znajduje się w fantastycznej formie i gra najlepiej jak potrafi - przyznał.

Sam Walijczyk jest również niezmiernie zadowolony z podpisania nowej umowy i już myśli o przyszłości. - Jestem zachwycony, że zostanę w klubie na kolejny rok - zdradził. - Czerpię ogromną radość z gry w piłkę. Już myślę o przyszłości i mam nadzieję, że zdobędę z Manchesterem United jeszcze więcej trofeów.

Lubisz to?
A z pewnością jeszcze dłużej zostanie na Old Trafford :)
18 Desember 2009

Dzisiaj w szwajcarskim Nyonie o godzinie 12:00 odbyło się losowanie 1/8 finału piłkarskiej Ligi Mistrzów. Manchester United, który był zwycięzcą swojej grupy zmierzy się z AC Milan. Pierwsze spotkanie podopieczni sir Aleksa Fergusona rozegrają na wyjeździe. Pojedynek obu ekip oznacza powrót na Old Trafford Davida Beckhama. Kilka dni temu Anglik zapewniał, że marzy o takim spotkaniu.
 

Główną postacią dwumeczu Interu z Chelsea będzie Jose Mourinhio, który obecnie jest szkoleniowcem ekipy z Mediolanu. Portugalczyk jeszcze nie tak dawno prowadził ekipę "The Blues".

Również ciekawie zapowiada się starcie Milanu z Manchesterem United. Włosi wyszli z drugiego miejsca w grupie, jednak udało im się jesienią pokonać madrycki Real. Anglicy nie mieli trudnych rywali w grupie i bez większych problemów zajęli pierwszą pozycję.

 

Klub   Klub  
VfB Stuttgart - FC Barcelona
Olympiakos Pireus - Girondins Bordeaux
Inter Mediolan - Chelsea
Bayern Monachium - Fiorentina
CSKA Moskwa - FC Sevilla
Olympique Lyon - Real Madryt
FC Porto - Arsenal
AC Milan - Manchester United
Lubisz to?
konto usunięte
Beckham wróci na OT :D Szkoda tylko, że jako nasz rywal :p
19 Desember 2009
Będzie pięknie. Moi faworyci to oczywiście MU, a z pozostałych: Barca, Bordeaux, Inter, Fiorentina, Sevilla, Lyon i Arsenal.
18 Desember 2009
konto usunięte
No to tak jak chciałam :> DIABŁY :*
18 Desember 2009

 

Już dzisiaj, o 12.00 czasu polskiego, w szwajcarskim Nyonie, odbędzie się losowanie par 1/8 Ligi Mistrzów. Sir Alex Ferguson podchodzi do tego ze spokojem twierdząc, że nie ma sprecyzowanego zdania jeśli chodzi o to, na jakiego przeciwnika chciałby trafić.

Bayern Monachium, AC Milan, FC Porto, Inter Mediolan, Lyon, Stuttgart oraz Olimpiakos zakończyły zmagania grupowe na drugich miejscach. Są więc potencjalnymi przeciwnikami Czerwonych Diabłów w następnej kolejce Ligi Mistrzów.

Boss United po raz kolejny wyjawił, jak bardzo imponuje mu poziom tegorocznej edycji Champions League. Dodał również, że każdy z ewentualnych oponentów może stanowić zagrożenie.

- W tym roku poziom jest niezmiernie wysoki, z łatwością można dostrzec jak wyrównana była walka w poszczególnych grupach. Więc trudno mi się określić, nie wiem na kogo chciałbym trafić w 1/8 - wyjawił w wywiadzie dla manutd.com.

- Wielu twierdzi, iż Stuttgart to najsłabsza z możliwych drużyn. Nie zgadzam się z tym. Mają nowego coacha, (były szkoleniowiec Tottenhamu, Christian Gross przyp. red.) jak wiemy wiele zmienia się pod wpływem trenera - dodał.

  - Cieszy mnie fakt, że rewanż gramy u siebie. Daje nam to przewagę, postaramy się ją wykorzystać jak najlepiej - zakończył.

Lubisz to?
Z Milanem to będzie spacerek :D
18 Desember 2009

 

Cel transferowy Manchesteru United, Manuel Neuer zasugerował, że z chęcią zostałby w Schalke, gdyby klub bramkarza występował regularnie w Lidze Mistrzów. Agent Niemca wyznał ostatnio, że "Czerwone Diabły" wyrażały zainteresowanie jego klientem, poszukując następcy Edwina van der Sara.

23-latek jest zaszczycony zainteresowaniem ze strony mistrza Anglii, lecz włodarze Schalke, które zmaga się z problemami finansowymi, poinformowali, że bramkarz nie jest na sprzedaż. Jednak czynnikiem mającym największy wpływ na decyzję Neura jest regularna gra w Lidze Mistrzów, którą Niemiec uważa za konieczność do bycia bramkarzem numer jeden w reprezentacji Niemiec.

- Moim celem jest gra w podstawowym składzie reprezentacji, a żeby to osiągnąć, muszę grać w Lidze Mistrzów - mówił Neuer dla Sport-Bild. - Doskonale zdaję sobie z tego sprawę. Menedżer zna moje ambicje i wie, że w każdym sezonie chciałbym grać w europejskich rozgrywkach.

- Jeśli będziemy grać tak dobrze jak w tym sezonie, z pewnością możemy osiągnąć nasz cel. Wtedy być może przedłużyłbym kontrakt z klubem. Jakkolwiek potoczy się przyszłość, moje serce zawsze będzie z Schalke.

W związku z zainteresowaniem Manchesteru United, Neuer postanowił wypowiedzieć się na ten temat. - Fakt, że Manchester obserwuje mnie w akcji jest mi dobrze znany. To dla mnie wielki zaszczyt być obserwowanym przez klub o takiej renomie - zakończył Niemiec.

Lubisz to?
Mamy Tomka, a Manuelowi życzę jak najlepiej w Schalke :)
18 Desember 2009

 

W bieżących rozgrywkach Premier League Manchester United strzelił 37 goli w 17 meczach. - Powiedziałem moim podopiecznym, że muszą być jeszcze bardziej skuteczni - zdradził sir Alex Ferguson.

Przypomnijmy, że w sezonie 1999/2000 "Czerwone Diabły" zdobyły w lidze angielskiej aż 97 bramek. Znaczący udział w tym osiągnięciu miała czwórka napastników: Andy Cole, Dwight Yorke, Ole Gunnar Solskjaer oraz Teddy Sheringham. Natomiast w zeszłym roku Manchester United zdobył zaledwie 68 bramek.

- Wprawdzie wystarczyło to do zdobycia tytułu, ale nie byliśmy najlepsi pod tym względem - przyznał Szkot. - Liverpool strzelił o 9 goli więcej.

- Zazwyczaj zdobywaliśmy co najmniej 75 bramek. Byłem zaskoczony, że wypadliśmy aż tak słabo. Wobec tego poprosiłem moich piłkarzom, żeby byli bardziej zdecydowani oraz skuteczni pod bramką przeciwnika. Muszą pamiętać, że z sytuacjami strzeleckimi nie jest jak z autobusami: nie możesz liczyć, że w ciągu kilku minut będziesz miał kolejną okazję - zakończył Ferguson.

Lubisz to?
W tym roku będą mieli koło 85-90 bramek.
18 Desember 2009

Bayern Monachium, AC Milan, FC Porto, Inter Mediolan, Olympique Lyon, VfB Stuttgart albo Olympiakos Pireus - z którąś z tych drużyn Manchesterowi United przyjdzie zmierzyć się w 1/8 finału tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Losowanie par już o godzinie 12. w szwajcarskim Nyonie.

"Czerwone Diabły", ubiegłoroczni finaliści Champions League, rozgrywki grupowe zakończyli na pierwszym miejscu. Teraz więc czeka ich pojedynek z którąś z ekip plasujących się na drugich lokatach w swoich grupach. Sir Alex Ferguson, zapytany o to, na kogo chciałby trafić w losowaniu, nie potrafił wskazać konkretnej drużyny.

- Standardy w tym sezonie są niezwykle wysokie. Wystarczy popatrzeć, jak "ciasna" była sytuacja w niektórych grupach - przyznaje Szkot. - Trudno jest więc ocenić, kogo najlepiej wylosować.

- Może się wydawać, że najsłabszą drużyną z tego grona jest Stuttgart, jednak z nowym szkoleniowcem [Christianem Grossem] wiele potrafi się zmienić. Nas cieszy przede wszystkim fakt, że rewanż będzie rozgrywany na Old Trafford. Miejmy nadzieję, że będziemy potrafili to wykorzystać.

Lubisz to?
Liczyłem, że zagramy z Bayernem, ale nie dało rady :)
18 Desember 2009
1 310 311 312 313 314 412