MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Mike Phelan uważa sobotnią porażkę Manchesteru United z Fulham (0:3) za jak najbardziej zasłużoną.

Czerwone Diabły z Londynu wracają bez punktów po najgorszym występie w tym sezonie. Dla zespołu Sir Alexa Fergusona to już piąta porażka w obecnych rozgrywkach.

- Przegrana 0:3 jest ogromnie rozczarowująca, ale Fulham zasłużyło na to zwycięstwo. Musimy po prostu iść dalej - przyznał na antenie Sky Sports Mike Phelan.

- Były kluczowe momenty w tym spotkaniu. Pierwszy gol na pewno nie należał do najprzyjemniejszych do oddania rywalowi. Było tam kilka pomyłek.

- Strata gola tuż po przerwie nie jest rzeczą, którą chcesz oglądać, bo wtedy uzgodnienia z szatni nijak mają się do rzeczywistości - dodaje asystent Sir Alexa Fergusona.

Lubisz to?
Nie tylko on. Ale miejmy nadzieję, że to koniec porażek.
20 Desember 2009

 

W Manchesterze United niewiele zmieniło się po odejściu Cristiano Ronaldo - uważa Ryan Giggs. Walijczyk stosunkowo łatwo pogodził się z transferem Portugalczyka do Realu Madryt.

Odejście Ronaldo do Madrytu w angielskich mediach wywołało spore poruszenie. Dziennikarze zastanawiali się, czy ,,Czerwone Diabły'' znajdą następcę, który tak jak Ronaldo regularnie trafiałby do siatki rywali. Sukcesora Portugalczyka na razie nie widać, ale zupełnie nie martwi to Ryana Giggsa.

- Cristiano to jeden z najlepszych zawodników na świecie, ale szczerze mówiąc nie zauważyłem istotnej różnicy w klubie od czasu jego transferu - mówi Giggs w rozmowie z The People.

- Nigdy nie byliśmy drużyną jednego zawodnika. Mniej więcej wciąż jesteśmy tym samym zespołem, z kilkoma nowymi piłkarzami.

- Wszyscy wiedzieliśmy, że Cristiano chciał grać dla Realu Madryt. Kiedy tylko nadarzyła się taka okazja, to ją wykorzystał. Nie był stąd i zdawaliśmy sobie sprawę, że odejdzie. Nie żywimy jednak do niego negatywnych uczuć, bo niby dlaczego mielibyśmy to robić?

- To jeden z najlepszych zawodników z jakimi grałem i naprawdę miły chłopak. Wiedzieliśmy, że Madryt był miejscem, gdzie chce być - dodaje Ryan.

Giggs przyznaje również, że nie ma najmniejszego zamiaru kończyć piłkarskiej kariery. Walijczyk podpisał niedawno nowy kontrakt, który zatrzyma go na Old Trafford przynajmniej do 2011 roku.

- Wciąż mam energię, aby cieszyć się treningami. Kiedy sezon się kończy, to jestem niespokojny. Śpię wówczas tylko po pięć godzin - twierdzi Ryan.

- Rutyna dnia codziennego nie jest dla mnie nudna. Jeśli piłka przestanie mnie obchodzić, to wówczas będę musiał zrezygnować.

- Porażka z Aston Villą w miniony tygodniu bardzo mnie zabolała. Myślałem o niej na treningach. Kiedy porażki przestają cię boleć i nie chcesz trenować, to prawdopodobnie jest to czas na zawieszenie butów na kołku - dodaje Walijczyk.

Lubisz to?
A kto by tęsknił za nim ?!
20 Desember 2009
konto usunięte
...to taka ciągnąca się opowieść o Ronaldo :D
20 Desember 2009
konto usunięte
No pewnie, że nie :>
20 Desember 2009

Sir Alex Ferguson po spotkaniu z Fulham (0:3) był wyraźnie przybity. Szkot żałuje zwłaszcza łatwo oddanej pierwszej bramki.

- Straciliśmy strasznie łatwo pierwszą bramkę, co było punktem wyjściowym dla Fulham - przyznał na antenie MUTV sir Alex Ferguson.

  - Dla nich było to niezwykle istotne trafienie, a dla nas fatalne. Później mieliśmy pod górkę. Drugi gol przyszedł tuż po wznowieniu gry i mecz się rozstrzygnął. To było zabójcze trafienie. Nie spodziewaliśmy się tego.

Przy stanie 2:0 dla Fulham szkocki menadżer dokonał pierwszych zmian w składzie. Na placu gry pojawił się Dymitar Berbatow i Fabio da Silva.

- Musieliśmy dokonać zmian w obronie, aby gonić wynik. Fabio trafił na prawe skrzydło, a Darren Fletcher i Michael Carrick grali na środku.

  - Przy trzecim goli sędzia podjął złą decyzję, ale mimo tego nie mogliśmy znaleźć sposobu na Fulham. Bronili się bardzo dobrze i byli świetnie zorganizowani. Dla nas był to naprawdę trudny dzień - dodał Szkot.

Lubisz to?
konto usunięte
A kto się tego spodziewał :/
21 Desember 2009
Po prostu pechowy dzień. Ale następne mecze będą na pewno lepsze :)
20 Desember 2009

W sobotę Manchester United przegrał na stadionie Craven Cottage 0:3 z Fulham. - Nie jestem tym zaskoczony - przyznał menedżer Arsenalu, Arsene Wenger. 

Wczoraj "Kanonierzy" pokonali na własnym stadionie 3:0 następnego rywala klubu z Old Trafford, Hull City. Tym samym londyński zespół wykorzystał potknięcie swojego rywala w walce o tytuł i obecnie w tabeli Premier League traci do "Czerwonych Diabłów" dwa punkty. Należy również pamiętać, że Arsenal ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie.

Na pomeczowej konferencji prasowej Arsene Wenger wypowiedział się również na temat porażki Manchesteru United.

- To wyraźnie pokazuje, że każda drużyna może ponieść porażkę na każdym stadionie - przyznał Francuz. - Muszę przyznać, że od pierwszego mojego sezonu w Anglii zawsze tak było. Po drugie, uważam, że mistrzostwo zdobędzie drużyna, która będzie grała najrówniej.

Lubisz to?
Słuszne słowa Wengera. A najrówniej gra i będzie grać MU :)
20 Desember 2009

Sir Alex Ferguson ma nadzieję, że doświadczenie Manchesteru United z gry w ostatnich dwóch finałach Ligi Mistrzów pomoże drużynie zakończyć złą passę w meczach z AC Milanem. Już 16 lutego odbędzie się pierwsze spotkanie obu zespołów na San Siro, a w barwach "Rossonerich" powinien wystąpić David Beckham.

Mistrzowie Anglii nigdy nie pokonali w dwumeczu Milanu, a ostatnie spotkanie obu drużyn zakończyło się druzgocącą porażką United 3:0, kiedy doszło do rewanżu w półfinale Ligi Mistrzów w 2007 roku. Jednak w kolejnym sezonie podopieczni sir Aleksa zwyciężyli w tych rozgrywkach, a w 2009 roku doszli do finału, przegrywając z Barceloną. Szkot uważa, że jego drużyna jest w stanie wyeliminować Włochów.

- Podejmowaliśmy Milan kilka razy w ćwierćfinałach i półfinałach, więc to będzie fantastyczne widowisko z dwoma wielkimi klubami w rolach głównych. Już nie możemy się doczekać tego pojedynku - mówił Ferguson. - Myślę, że ważne będzie nasze doświadczenie, wyniesione z dwóch ostatnich finałów Ligi Mistrzów. Istotny jest również fakt, że w meczu z Barceloną doznaliśmy porażki. To był pierwszy raz, kiedy przegrałem jakikolwiek europejski finał.

- Dobrze wiemy, gdzie popełniliśmy błędy i myślę, że wszyscy piłkarze chcą ponownie zagrać w finale. Zwycięstwo w Moskwie było wspaniałe, ale z niektórych względów porażka w finale była dla nas jeszcze lepsza. Dzięki temu uświadomiliśmy sobie, jak wielkim wydarzeniem jest finał i kiedy nie możesz cieszyć się ze zwycięstwa.

- Kiedy świętujesz wygraną, czasami to przerasta twój umysł, a wszystko dzieje się tak szybko, ponieważ każdy jest we wspaniałym nastroju. Nie ma nic lepszego niż radość ze zdobycia Ligi Mistrzów. Jednak kiedy przegrywasz, ma to na ciebie dużo większy wpływ. To było dla nas ogromne rozczarowanie - zakonczył Szkot.

Lubisz to?
Dadzą sobie radę z Milanem. Dla mnie to Old Boys Team :D
20 Desember 2009
konto usunięte
Ja też :):):):):):):)
20 Desember 2009

 

Na konferencji prasowej Sir Alex Ferguson chwalił młodego Belga i powiedział również, że mógłby grać nawet na środku obrony jeśli nie będzie mógł zagrać Vidić.

- Ritchie jest fantastyczny. Daliśmy mu nową umowę około sześć tygodni temu, ponieważ widzimy jakie on ma duże możliwości - powiedział Ferguson.

- Rozwija się na każdym treningu. Ma dopiero 20 lat, a już jest silny i szybki, a nawet już doceniono go w Belgii, gdzie gra w pierwszym zespole reprezentacji narodowej.

De Laet przeszedł do Manchesteru United w styczniu 2009 roku ze Stoke City.

Lubisz to?
Ritchie przez kontuzje ma szansę zaistnieć w pierwszym składzie. Oby szło mu jak najlepiej :)
20 Desember 2009

 

Obrońca Manchesteru United Nemanja Vidić twierdzi, że choćby krótka przerwa w rozgrywkach Premier League byłaby bardzo przydatna wszystkim klubom.

Kiedy najlepsi gracze z Hiszpanii, Niemiec i Włoch mają przerwę w rozgrywkach, wówczas piłkarze angielskich klubów muszą grać mecze co 2-3 dni.

"Inne ligi mają przerwę zimową" - powiedział Serb. "Pomaga to odetchnąć nie tylko fizycznie, ale i psychicznie."

"Mój pierwszy sezon na Old Trafford był dla mnie bardzo ciężki. Była to dla mnie wielka zmiana" - dodał.

"Jednak teraz to już nie jest żaden problem. Wiem jakie wyzwania na mnie czekają i jestem na nie gotowy."

Lubisz to?
Moim zdaniem wtedy liga angielska straciłaby swój urok.
20 Desember 2009

 

Redaktorzy Sky Sports przygotowali statystyki ze spotkania 18. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United a Fulham. Mecz zakończył się przegraną "Czerwonych Diabłów" 0:3. 

              

Fulham - Manchester United

3 Bramki 0
1 Bramki w pierwszej połowie 0
9 Strzały 14
6 Celne 2
3 Niecelne 12
2 Strzały zablokowane 2
5 Rzuty rożne 2
10 Faule 9
3 Spalone 1
0 Żółte kartki 1
0 Czerwone kartki 0
77,8% Celne podania 79,3%
19 Próby wślizgów 25
73,7% Udane wślizgi 88%
40,9% Posiadanie piłki 59,1%

Manchester United niespodziewanie uległ stołecznemu Fulham aż 0:3. Podopieczni Sir Alexa Fergusona zagrali poniżej krytyki, a jedynym wyróżnionym zawodnikiem był polski bramkarz - Tomasz Kuszczak.

Poniżej przedstawiamy Wam oceny jakie zawodnikom United wystawili za ten mecz dziennikarze Sky Sports.

Tomasz Kuszczak: 8
Ritchie De Laet: 5
Michael Carrick: 5
Darren Fletcher: 5
Patrice Evra: 6
Antonio Valencia: 5
Darron Gibson: 5
Paul Scholes: 4
Anderson: 5
Michael Owen: 5
Wayne Rooney: 6

ZMIENNICY
Dymitr Berbatow (Gibson 58.): 5
Fábio da Silva (De Laet 58.): 6
Danny Welbeck (Owen 72.): 5

Lubisz to?
Prawie 60 % posiadania piłki, więcej strzałów i taka klęska :/ Dobrze, że Tomek bronił :) Przynajmniej rozmiary porażki mniejsze.
20 Desember 2009
konto usunięte
Najlepszy pilkarz na boisku Kuszczak !!
19 Desember 2009
konto usunięte
No nie zaciekawe te oceny, ale Tomasz!! Rewelka widzę! :*
19 Desember 2009

 

Szkoleniowiec Blackburn Rovers Sam Allardyce powiedział, że Sir Alex Ferguson w najbliższym czasie nie wybiera się na emeryturę.

Allardyce jest dobrym przyjacielem Szkota, razem spędzili wigilię menedżerów w zeszłym tygodniu. Sam wierzy, że Szkotowi dopisze zdrowie, by ten jak najdłużej pracował w Premier League.

"Myślę, że Alex będzie dalej pracował - to proste" - powiedział dla Daily Mail.

"Odejdzie, kiedy futbol przestanie go cieszyć. Potrafię jednak zrozumieć, że na jego decyzję mogą mieć wpływ inne czynniki, jak na przykład zdrowie. On jest najlepszym szkoleniowcem, jakiego miałem okazję spotkać. Od długiego czasu pokazuje swoją wysoką wartość."

"On ma prawie 68 lat, ale nie sądzę, by miał zamiar odejść na emeryturę. Jest zdrowy jak ryba, kocha piłkę tak samo, gdy zaczynał swoją karierę. Wszystko zależeć będzie od tego jak się będzie czuł. A na razie czuje się świetnie, więc jeszcze przez długi okres czasu będziemy go widzieć na ławce trenerskiej."

"Często mówił, że w tym wieku będzie nienawidził futbolu, ale widzimy jak jest teraz. Premier League wciąż wywiera presję, ale on sobie z nią świetnie radzi" - zakończył Allardyce.

Lubisz to?
Pewnie, SAF zapuścił korzenie na ławce MU :D
20 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson powiedział na wczorajszej konferencji prasowej, że chciałby, aby wyścig po mistrzostwo Anglii nie był pojedynkiem dwóch drużyn, ale żeby to rywalizacji włączyło się kilka innych zespołów.

W ostatnich sezonach Manchester United walczył o mistrzostwo głównie z Chelsea i w bieżącym sezonie sytuacja w tabeli wyklarowała się bardzo podobnie. Ferguson apeluje jednak, aby pozostałe drużyny włączyły się do otwartej rywalizacji.

"Rywalizacja może być otwarta. Premier League jest trudną ligą. Nasza wpadka w meczu przeciwko Aston Villi powoduje, że po meczu człowiek odwraca się za siebie i zastanawia się co się stało. Do czołówki puka też Tottenham co mnie bardzo cieszy" - powiedział Ferguson.

"Patrząc w historię tej ligi widać, że walka o mistrzostwo zazwyczaj rozgrywała się między dwoma zespołami, ale wydaje mi się, że wszyscy tak samo jak ja woleliby, aby to się zmieniło."

"Wyobraźcie sobie sytuację, w której cztery lub pięć zespołów walczy o tytuł mistrzowski, a do końca rozgrywek zostaje na przykład miesiąc. To byłoby fantastyczne."

 

AKTYWNOŚĆ - 151 MIEJSCE (+ 5)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Zgadzam się z tym. Im więcej drużyn ma szansę tym jest ciekawiej :)
20 Desember 2009
1 308 309 310 311 312 412