MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

18. kolejka Premiership stała pod znakiem sensacyjnych rozstrzygnięć. Już w pierwszym spotkaniu Liverpool poległ na Fratton Park z Portsmouth, później Fulham rozbiło w Londynie Manchester United, a w niedzielne popołudnie Chelsea ugrała zaledwie punkt w starciu z broniącym się przed spadkiem West Hamem.

W najciekawszym meczu weekendu, Manchester City pokonał na własnym obiekcie Sunderland 4:3. "The Citizens" w środku tygodnia przegrali z Tottenhamem aż 0:3. Mark Hughes, aby zachować posadę na ławce trenerskiej, musiał pokonać "Czarne Koty". Udało mu się, jednak arabscy właściciele stracili do niego cierpliwość i postanowili w jego miejsce zatrudnić Roberto Manciniego.

Aston Villa wygrała czwarty mecz z rzędu, nie tracąc przy tym bramki. Wcześniej odnosiła zwycięstwa a pojedynkach z Hull, Manchesterem United i Sunderlandem, natomiast w sobotę pokonała u siebie Stoke City. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył John Carew. Dzięki zdobyciu kompletu punktów, "The Villans" umocnili się na czwartym miejscu w tabeli i do prowadzącej Chelsea tracąc jedynie sześć "oczek".

Coraz niżej w ligowej klasyfikacji spada Liverpool. Gracze Rafy Beniteza w ostatnich pięciu meczach zdobyli zaledwie siedem punktów, a w sobotnie południe doznali sensacyjnej porażki z ostatnim w tabeli zespołem Portsmouth. Drużyna prowadzona przez Avrama Granta tydzień temu wywiozła punkt z Sunderlandu, w środę była bardzo bliska wywalczenia remisu z Chelsea, a już w najbliższą sobotę będzie miała szansę na kolejne punkty - tym razem zawita w Londynie, aby zagrać z West Hamem, który także walczy o utrzymanie.

"Młoty" w niedzielę dzielnie walczyły z liderem Premiership, ekipą "The Blues". Podopieczni Gianfranco Zoli prowadzili na Upton Park do przerwy 1:0, dzięki trafieniu z rzutu karnego Alessandro Diamantiego. W drugiej połowie jednak Frank Lampard wyrównał stan meczu, także po uderzeniu z "wapna". "Jedenastka" dla piłkarzy Carlo Ancelottiego była jednak dość kontrowersyjna, ponieważ podczas ostrego wejścia w Daniela Sturridge'a, Matthew Upson najpierw trafił w piłkę. Chelsea tym samym powiększyła swoją przewagę nad drugim w tabeli Manchesterem United o zaledwie jeden punkt.

Wyniki 18. kolejki Premiership

Portsmouth - Liverpool 2:0 (1:0)
Bramki:
Belhadj 33', Piquionne 82'

Aston Villa - Stoke 1:0 (0:0)
Bramka:
Carew 61'

Blackburn - Tottenham 0:2 (0:1)
Bramki:
Crouch 45' 83'

Fulham - Manchester United 3:0 (1:0)
Bramki:
Murphy 22', Zamora 46', Duff 75'

Manchester City - Sunderland 4:3 (3:2)
Bramki:
Santa Cruz 4' 69', Tevez 12' (k.), Bellamy 35' - Mensah 16', Henderson 24', Jones 62'

Arsenal - Hull 3:0 (1:0)
Bramki:
Denilson 45', Eduardo 59', Diaby 80'

Wolverhampton - Burnley 2:0 (1:0)
Bramki:
Milijas 15', Doyle 50'

Everton - Birmingham 1:1 (1:1)
Bramki:
Bilyaletdinov 5' - Larsson 22'

West Ham - Chelsea 1:1 (1:0)
Bramki:
Diamanti 45' (k.) - Lampard 61' (k.)

Mecz kończący 18. kolejkę Premiership, Wigan - Bolton, który był zaplanowany na dzisiejszy wieczór, został przełożony ze względu na duże opady śniegu.

 

lp. drużyna m. z. r. p. bramki pkt.
1. Chelsea Londyn (P) 18 13 2 3 43:15 41
2. Manchester United (M) 18 12 1 5 37:17 37
3. Arsenal Londyn 17 11 2 4 44:20 35
4. Aston Villa B. 18 11 4 3 29:14 35
5. Tottenham Hotspur 18 10 3 5 40:22 33
6. Manchester City 17 7 8 2 33:27 29
7. Birmingham City 18 8 4 6 20:17 28
8. Liverpool FC 18 8 3 7 34:25 27
9. Fulham Londyn 17 7 5 5 23:17 26
10. Sunderland AFC 18 6 3 9 25:29 21
11. Stoke City 17 6 5 6 15:20 21
12. Everton FC 17 4 6 7 23:31 20
13. Wolverhampton Wanderers 18 5 4 8 17:31 19
14. Burnley FC 18 5 4 9 21:36 19
15. Blackburn Rovers 18 5 4 9 16:33 19
16. Wigan Athletic 17 5 3 9 20:38 18
17. Hull City 18 4 5 9 17:37 17
18. Bolton Wanderers 16 4 4 8 23:32 16
19. West Ham United 18 3 6 9 26:35 15
20. Portsmouth FC 18 4 2 12 17:26 14
Lubisz to?
konto usunięte
Teraz damy czadu!! :* UNITED!!
22 Desember 2009
konto usunięte
Forever United :D Chelsea niech się goni :D
22 Desember 2009
Pewnie, że damy radę. Niech tylko Chelsea przestanie mieć fuksa i 12 zawodników na boisku :/
22 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson i Arsene Wenger powalczą o pozyskanie wschodzącej gwiazdy belgijskiej piłki, Edena Hazarda - podaje serwis Sport.co.uk. Młody zawodnik OSC Lille jest już nazywany drugim Cristiano Ronaldo.

Walka o podpis 18-letniego Belga ma się rozegrać już w styczniowym oknie transferowym. Faworytami do jego pozyskania są Manchester United i londyński Arsenal, ale zainteresowanie Hazardem wyrażają również FC Barcelona, Inter Mediolan i Real Madryt.

Reprezentant Belgii na zakończenie poprzedniego sezonu otrzymał tytuł najlepszego młodego piłkarza ligi francuskiej. Obecnie prezentuje bardzo dobrą formę - w miniony weekend zdobył bramkę i asystował przy dwóch innych w spotkaniu z Le Mans. W poprzednim roku zarówno Ferguson, jak i Wenger, bacznie przyglądali się rozwojowi 18-latka.

We wrześniu Hazard przyznał w wywiadzie dla "Daily Mail", że najchętniej przeszedłby do Arsenalu lub Realu Madryt. Wówczas sam Zinedine Zidane wyrażał się o młodym zawodniku w superlatywach. - Od dziecka najbardziej marzyłem o grze w Realu i Arsenalu - mówił.

- Oczywiście, gdyby udało się zasilić szeregi Interu czy Barcelony, tam również grałbym z radością, ale bardziej cenię dwa pierwsze kluby. Obie te drużyny grają bardzo atrakcyjny, techniczny futbol. Z kolei moim idolem był Zidane - największy piłkarz swojego pokolenia.

- Powtórzę jednak, że na transfer jest jeszcze za wcześnie. Prawdopodobnie kolejny krok w karierze wykonam dopiero za rok albo za dwa. Lille gra w europejskich pucharach, co jest również dla mnie szansą na pokazanie się. Dla mnie najbardziej liczy się to, że dostaję szanse gry. Obowiązują mnie trzy lata kontraktu i myślę, że mogę się w Lille sporo nauczyć. Sytuacja mogłaby się zmienić, jeżeli jakaś inna drużyna wyłożyłaby za mnie 26 milionów funtów. Jednak na razie proszę wszystkie kluby o szanowanie mojej decyzji: chcę rozwinąć się w Lille przez następny rok.

Agent zawodnika przyznał też na łamach włoskiego serwisu Tuttomercatoweb.com, że zainteresowanie jego klientem przejawiają również "Czerwone Diabły". - Poza Włochami, mój klient od dwóch lat jest obserwowany przez Barcelonę i Manchester United. Teraz, gdy Hazard gra regularnie, zespół z Katalonii już próbował pozyskać go minionego lata.

- Największe zagrożenie, w kontekście włoskiego futbolu, stwarza Premier League. Przykro mi to mówić, ale włoska liga jest w takich przypadkach często pomijana.

Walka o młodego Belga pomiędzy szkoleniowcami Arsenalu i Man Utd może być niezwykle ciekawa. Przypomnijmy, że latem 2003 roku Arsene Wenger był pewny, że przekonał
Cristiano Ronaldo do reprezentowania barw "Kanonierów", dając Portugalczykowi podczas treningu na Emirates Stadium klubową koszulkę. Jednak to właśnie Ferguson, głównie dzięki Carlosowi Queirozowi, ostatecznie sprowadził wówczas 18-letniego skrzydłowego na Old Trafford.

Eden Hazard, choć ma dopiero 18 lat, zdołał już wystąpić w barwach Lille 51 razy, zdobywając pięć bramek.

Lubisz to?
konto usunięte
Zaczyna się... ja już się nie mogę połapać...
22 Desember 2009
konto usunięte
Hehehe dobre z tym "lepszym" :D poza tym za dużo już tego :D kupić, nie kupić... szkoda, że to nie zależy od kibiców :p
22 Desember 2009
Normalnie paranoja. Co jakiś młody zdolny to czytam o zainteresowaniu realu A co do tego, że to drugi CR to zamiast "drugi" należy czytać "lepszy" :D
22 Desember 2009

 

Lionel Messi zostanie wybrany Piłkarzem Roku 2009 na świecie, natomiast Wayne Rooney zajmie prawdopodobnie najwyższe miejsce wśród angielskich zawodników.

Żaden Anglik nie był laureatem nagrody od momentu jej powstania w 1991 roku. Najbliżej był David Beckham, który dwukrotnie zajmował drugie miejsce. Podobnie jest z Frankiem Lampardem, jednak pomocnik Chelsea tylko raz znalazł się na tak wysokiej pozycji. Gary Lineker był trzeci, czyli tuż za Lotharem Matthausem i Jeanem-Pierre Papinem. Na podium znalazł się jeszcze Alan Shearer.

Pierwsze trzy miejsca powinny przypaść zawodnikom FC Barcelony - pierwsze dla Messiego, drugie dla Xaviego i trzecie dla Andresa Iniesty.

Któż mógłby twierdzić, że na przykład Steven Gerrard nie zasługuje na miano najlepszego zawodnika świata. W Stambule w 2005 roku przeżył swój największy moment na arenie międzynarodowej. Jednak pomocnik Liverpoolu przegrał z lepiej grającym Ronaldinho w plebiscycie na najlepszego Piłkarza Roku.

Gerrard ma szansę zostać najlepszym angielskim piłkarzem w Afryce Południowej. Mimo wszystko każdy ma do tego prawo, a w szczególności Wayne Rooney. Napastnik Manchesteru United zdobył 14 bramek w obecnym sezonie.

Nawet na Craven Cottage, gdzie Czerwone Diabły poniosły sromotną porażkę, Rooney był jednym z najbardziej zaangażowanych zawodników na boisku. Niestety, Manchesterowi już tak dobrze nie idzie, nie gra tak jak grał, gdy w drużynie był Cristiano Ronaldo. Rooney stał się najważniejszym graczem United w tym sezonie, podobnie jest w reprezentacji Anglii.

Rooney daje niepowtarzalne emocje na arenie międzynarodowej. Przez ostatnie lata był w cieniu Ronaldo dojrzewając do roli kluczowego zawodnika ekipy z Old Trafford. Najważniejszym zawodnikiem jest również w drużynie Fabio Capello.

Lista zwycięzców:
1991 - Lothar Matthäus
1992 - Marco van Basten
1993 - Roberto Baggio
1994 - Romário
1995 - George Weah
1996 - Ronaldo
1997 - Ronaldo
1998 - Zinedine Zidane
1999 - Rivaldo
2000 - Zinedine Zidane
2001 - Luís Figo
2002 - Ronaldo
2003 - Zinedine Zidane
2004 - Ronaldinho
2005 - Ronaldinho
2006 - Fabio Cannavaro
2007 - Kaká
2008 - Cristiano Ronaldo

 

AKTYWNOŚĆ - 154 MIEJSCE (- 1)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Przydałoby się, żeby Wazza za rok wygrał ten konkurs :)
22 Desember 2009

 

Wciąż grająca legenda Manchesteru United Ryan Giggs powiedział na łamach mediów, że nigdy nie chciał być w świetle reflektorów jak na przykład David Beckham tylko wolał się chować w cieniu i skupiać na jak najlepszej grze.

Giggs jest rekordzistą w historii United pod względem występów, od początku kariery zaliczył już 821 występów dla ekipy Sir Alexa Fergusona. Walijczyk przyznał, że w przeciwieństwie do takich piłkarzy jak David Beckham nigdy nie lubił specjalnie się promować i być w centrum zainteresowania.

"Kiedy miałem dwadzieścia lat i swój wolny wieczór spędzałem w Londynie gdzie się nie ruszyłem byłem fotografowany co było bardzo niewygodne." - mówi Giggs dla The People.

"Pamiętam, że Lee Scharpe zawsze się tym szczycił i nie przeszkadzało mu to. Potem podobnie było z Becksem. Prawdę mówiąc nigdy nie chciałem być w centrum uwagi i robi jakieś show wokół swojej osoby."

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Dokładnie Kasiu. I dobrze, że Giggs nadal jest na OT, a na powrót Becksa czekamy :)
22 Desember 2009
konto usunięte
Nie ma drugiego takiego jak Giggs i takiego jak Beckham ;) Każdy z nich jest wybitną indywidualnością :)
21 Desember 2009

 

Redaktorzy oficjalnej strony dokonali wyboru dziesięciu najlepszych zawodników Manchesteru United ostatniej dekady. Zestawienie otwiera Patrice Evra.

Francuski obrońca na Old Trafford gra od czterech lat i w tym czasie stał się jednym z najlepszych lewych obrońców na świecie.

Evra, dawniej środkowy obrońca, lewym skrzydłem atakuje z dużą gracją i odwagą. Francuz posiada odpowiednią szybkość, aby zgubić pilnującego go zawodnika. Dzięki swoim doskonałym występom dwukrotnie (2007 i 2009) znalazł się w najlepszej drużynie wybieranej przez Professional Footballers' Association (PFA).

Pobyt Evry na Old Trafford wiąże się z dużą liczbą pucharów wywalczonych przez klub. Francuz może pochwalić się dziewięcioma medalami, w tym za zwycięstwo w Lidze Mistrzów. Patrice na każdym kroku podkreśla, że chce wygrać jeszcze więcej.

Charyzmatyczny 28-latek jest również zafascynowany bogatą historią Manchesteru United. Oby pozostał w zespole na wiele lat.

PATRICE EVRA
Pozycja: Obrońca
Kupiony: 10 stycznia 2006
Występy: 170
Bramki: 2

Sukcesy z United:
Klubowe Mistrzostwo Świata: 2008
Liga Mistrzów: 2007/2008
Mistrzostwo Anglii: 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009
Puchar Ligi: 2005/2006, 2008/2009
Tarcza Wspólnoty: 2007 i 2008

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
W żadnym innym klubie nie osiągnąłby w tak krótkim czasie tak wiele :)
22 Desember 2009

Jak donosi włoska prasa na celowniku Manchesteru United znalazł się bramkarz Fiorentiny, Sebastien Frey. 29-latek miałby zastąpić na Old Trafford Edwina van der Sara, który boryka się ostatnio z licznymi kontuzjami.

 

"Sportmediaset.it" informuje, że klub z Old Trafford uważnie przygląda się sytuacji Francuza, który zakomicie prezentuje się w tym sezonie w barwach włoskiego zespołu.

Sprowadzenie francuskiego bramkarza nie będzie łatwe, ponieważ jego kontrakt wygasa dopiero w 2013 roku. Dodatkowo trzeba wziąć pod uwagę fakt, że Frey ma kontrakcie zapisaną klauzulę odejścia wynoszącą 18 milionów euro.

"La Gazzetta Dello Sport" również donosi o tym, że sir Alex Ferguson widzi we Francuzie następcę Edwina van der Sara. Według gazety klub z Florencji uważnie obserwuje Emiliano Viviano, który miałby być następcą 29-latka, jeżeli ten zdecydowałby się opuścić Włochy.

Lubisz to?
W życiu nigdy. Następcą VdS jest Tomek Kuszczak :)
21 Desember 2009

Andrea Pirlo jest przekonany, że David Beckham nie świętowałby zdobycia gola przeciwko Manchesterowi United. Przypomnijmy, że AC Milan to kolejny rywal klubu z Old Trafford w walce o triumf w Lidze Mistrzów.

 

Beckham, który już niedługo zostanie wypożyczony z LA Galaxy do AC Milanu, powróci w marcu na Old Trafford. Andrea Pirlo, przyznał w wywiadzie dla "The People", że Anglik ma duży szacunek do swojego byłego klubu.

- Może zdarzyć się sytuacja, w której David wejdzie na boisko i strzeli zwycięskiego gola na Old Trafford po stałym fragmencie gry kilka minut przed końcem spotkania. To piłkarz, który jest do tego zdolny.

- Jednak ma też klasę i nie sądzę żeby świętował zdobycie gola. Znam Davida, jeżeli strzeli gola w Manchesterze, mogę zagwarantować, że nie będzie okazywał wielkiej radości.

- Mecze takie, jak te przed nami są stworzone dla Beckhama. Jest jednym z pięciu piłkarzy na świecie, którzy radzą sobie znakomicie w takich sytuacjach. Wielokrotnie pokazywał zarówno w klubie, jak i reprezentacji, że jest zawodnikiem, który potrafi wziąć ciężar gry na swoje barki w najważniejszych spotkaniach - zakończył Pirlo

Lubisz to?
konto usunięte
Kochany Czerwony Diabeł :) Mógłby wrócić na OT ;)
21 Desember 2009
Wiadomo, że Becks to człowiek z Old Trafford :)
21 Desember 2009

Cristiano Ronaldo przyznał, że tęskni za życiem w Manchesterze United. Najdroższy piłkarz świata dodał jednak, że latem podjął słuszną decyzję, kończąc swój sześcioletni pobyt w Anglii i podpisując kontrakt z Realem Madryt.

 

Zdaniem wielu krytyków, odejście Portugalczyka miało zapoczątkować "chude lata" z Old Trafford i pogrzebać szanse "Czerwonych Diabłów" na 19. tytuł mistrzów Anglii. Tymczasem niesamowicie zdziesiątkowana ostatnio kontuzjami ekipa sir Aleksa Fergusona wygrała swoją grupę w Lidze Mistrzów, jest już w półfinale Carling Cup, a do liderującej Chelsea prowadzi w tabeli Premier League cztery punkty.

- Manchester United bardzo dobrze radzi sobie w tym sezonie - mówił Portugalczyk. - Przegrali co prawda ostatnio dwa spotkania, ale nadal są na drugim miejscu w lidze.

- Ludzie mogą sobie myśleć o mnie co chcą, ale ja naprawdę tęsknię za Manchesterem. Grałem tam przez sześć lat i zostawiłem kilku swoich przyjaciół. Brakuje mi trochę tego klubu. Jestem jednak w pełni skupiony na grze dla Realu Madryt i czuję się tutaj naprawdę szczęśliwy.

Lubisz to?
konto usunięte
heh ten blog się nadaje to pewnego klanu :D
21 Desember 2009
A co to kogo obchodzi ?! Za Tobą nikt frajerze łasy na kasę nie tęskni !!!
21 Desember 2009

 

Występujący obecnie w Evertonie Louis Saha przyznał, że podczas pobytu w Manchesterze United myślał o zakończeniu kariery sportowej.

Spowodowane było to nagminnymi kontuzjami francuskiego napastnika, który znacznie więcej czasu spędzał w gabinetach lekarskich niż na boisku. Właśnie uraz spowodowały, iż sir Alex Ferguson zdecydował się na sprzedaż Sahy do Evertonu.

- Bardzo długo wówczas rozmawiałem z sir Alexem Fergusonem, żoną, a także rodziną i przyjaciółmi - wyznał Louis. - Byłem wówczas przygnębiony i naprawdę niewiele zabrakło to tego, abym zakończył karierę.

- Ciężko mi było się pogodzić z taką koleją rzeczy, ponieważ moja ciężka praca nie mogła być wówczas doceniana. Jestem uczciwym zawodnikiem i nigdy nie oszukiwałem. Wówczas nie mogłem zrozumieć niektórych rzeczy. Do dziś szukam odpowiedzi na pewne pytania, ale wciąż ich nie znajduję.

- W życiu trzeba umieć podejmować decyzje. Everton zaproponował mi kontrakt, za co wyrażam im wdzięczność. Jestem szczęśliwy, ponieważ mogłem zacząć nową drogę w mojej karierze i dawać z siebie, to co najlepsze - zakończył Saha.

Lubisz to?
No miał pecha, ale tak się czasem dzieje. Szkoda, że nie został w MU.
21 Desember 2009

 

Mimo że, z powodu kontuzji, sir Alex Ferguson ma poważne problemy ze skompletowaniem podstawowego składu, to Szkot nie planuje żadnych zakupów w zimowym okienku transferowym.

Także forma Manchesteru United nie jest w ostatnim czasie imponująca, bowiem podopieczni piłkarze z Old Trafford w ostatnich trzech spotkaniach zdobyli zaledwie trzy punkty.

Porażka z Fulham FC spowodowała, że strata United do liderującej Chelsea FC wzrosła do czterech punktów, bowiem we wczorajszym meczu The Blues, w derbach Londynu, zremisowali 1-1 z West Ham.

Jednak nie strata punktów, a problemy kadrowe, sprawiają największy problem dla Fergusona, bowiem kontuzjowani są Rio Ferdinand, Nemanja Vidic, Wes Brown, Jonny Evans, John O'Shea, Gary Neville and Rafael Da Silva, którzy występują w bloku defensywnym.

Wypada wspomnieć także o absencji Edwina van der Sara, ale jego brak jest najmniej odczuwalny, bowiem w bramce fantastycznie spisuje się Tomasz Kuszczak.

- Nie planuję transferów - stanowczo zakomunikował sir Alex Ferguson. - Wes Brown wróci do nas w przeciągu siedmiu, może dziesięciu dni. Rio Ferdinand czuje się już coraz lepiej, podobnie Gary Neville. Natomiast Rafeal rozpoczął już treningi.

W tym sezonie piłkarze Manchesteru United wyjątkowo będą mieli w tzw. Boxing Day (Święto Bożego Narodzenia), bowiem swój następny mecz rozegrają dopiero 27 grudnia z Hull City na Old Trafford. Kibice z Manchesteru na następny pojedynek nie będą musieli długo czekać, bowiem 3 dni później 'Czerwone Diabły' podejmą Wigan.

Lubisz to?
No zobaczymy jak to będzie.
21 Desember 2009
konto usunięte
Bossie!! Sam dobrze wiesz, że i tak kupisz Davidów dwóch i tak :> tylko nas tak straszysz ;>
21 Desember 2009
konto usunięte
ciągle tak gada, a później i tak kupuje :p I Szefie my się domagamy transferu!!! :D
21 Desember 2009
1 306 307 308 309 310 412