MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Manchester United z ogromnym smutkiem informuje, że w wieku 74 lat zmarł były zawodnik Czerwonych Diabłów Albert Scanlon - czytamy w oświadczeniu na ManUtd.com. Skrzydłowy był jednym z ocalałych członków drużyny sir Matta Busby'ego w katastrofie lotniczej z 1958 roku pod Monachium.

Scanlon urodził się 10 października 1935 roku. Był jednym z zawodników, którzy ukształtowali się na podstawie systemu szkolenia młodzieży wprowadzonego na Old Trafford przez Matta Busby'ego. Skrzydłowy zadebiutował w drużynie w 1954 roku w wieku 19 lat. Stał się wtedy członkiem sławnych "dzieciaków Busby'ego".

Urodzony w Hulme piłkarz zdobywał wraz z Man Utd mistrzostwo Anglii w latach 1956 i 1957. Rok później był jednym z pasażerów samolotu podczas feralnej podróży z Belgradu do Manchesteru. Scanlon szczęśliwie ocalał w katastrofie, a po wyleczeniu wszystkich ran kontynuował karierę na Old Trafford. W sumie wystąpił w 127 spotkaniach, w których strzelił 35 bramek dla Czerwonych Diabłów.

W 1960 roku przeniósł się do Newcastle United, a następnie był zawodnikiem Lincoln City i Mansfield Town. Piłkarską karierę zakończył w wieku 31 lat.

 

[*][*]

Lubisz to?
Spoczywaj w spokoju [*]
23 Desember 2009

 

Kapitan Manchesteru United Gary Neville przyznał, iż londyńska Chelsea nie ma żadnych powodów na narzekania w związku ze zbliżającym się Pucharem Narodów Afryki.

The Blues będą musieli sobie poradzić bez takich piłkarzy jak Didier Drogba, Michael Essien, John Obi Mikel i Salomon Kalou. Każdy z tych zawodników
pełni ważną rolę w klubie Carlo Ancelottiego.

Żywa legenda Czerwonych Diabłów uważa jednak, że to klub z Old Trafford ma bardziej dziurawą kadrę.

"Chelsea straci kilku wielkich piłkarzy jak Drogba czy Essien" - powiedział dla Daily Express. "Ale nie będą musieli walczyć o przetrwanie."

"Przecież oni swoich kluczowych graczy stracą na trzy lub cztery ligowe mecze. A my straciliśmy siedmiu obrońców z powodów kontuzji na miesiąc."

"Zarząd Chelsea był świadomy w chwili podpisywania kontraktu z tymi zawodnikami, że do nich w każdym momencie może ktoś zadzwonić w sprawie Pucharu Narodów Afryki. Nie powinni więc narzekać."

"Ponad 30 piłkarzy w styczniu pojedzie na te zawody
, ale u nas nie gra żaden gracz z Czarnego Kontynentu, więc można powiedzieć, że to nas nie dotyczy."

"Słyszałem też coś o przesunięciu tych rozgrywek
na koniec piłkarskiego kalendarza i myślę, że to ma sens" - zakończył.

Lubisz to?
Dokładnie. Chelsea podnosi lament jak Real po kontuzjach Krisa i Pepe :/
23 Desember 2009

 

Zawodnik Aston Villi Carlos Cuéllar nazwał Wayne'a Rooneya najbardziej brutalnym piłkarzem Premier League.

Defensor słowa krytyki wypowiedział odnośnie meczu The Villans z Czerwonymi Diabłami, który ci pierwsi wygrali 1:0.

"Już wiele razy cierpiałem gdy grałem przeciwko niemu" - powiedział Cuéllar w wywiadzie dla El Paris.

"To człowiek, który często oszukuje na boisku
, ponieważ wyrobił sobie markę osoby pełnej dobrego serca."

"Na jego grę nie mamy więc większego wpływu. Ale uważajcie na niego !!!" - zakończył.

Lubisz to?
konto usunięte
"To człowiek, który często oszukuje na boisku, ponieważ wyrobił sobie markę osoby pełnej dobrego serca." - co za brednie!
23 Desember 2009
Zastanawiam się skąd on takie wymysły wziął.
23 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson w Sylwestra kończy 68 lat. Chociaż niektórzy uważają, że Szkot powinien już zejść z tronu manager United ani myśli rezygnować. Ryan Giggs stwierdził nawet, że Ferguson będzie szkoleniowcem Diabłów jeszcze długo po tym, jak on zawiesi buty na kołku.

Tommy Docherty również jest zdania, że Fergie porządzi na Old Trafford jeszcze długie lata: - Ferguson może trenować tak długo jak tylko pozwoli mu na to zdrowie. Nie wygląda wcale na takiego, który stracił entuzjazm. Jeżeli nadal czuje się fizycznie dobrze pozostanie tak długo jak będzie chciał co pozwoli mu na kontynuowanie niesamowitych wyników.

Ferguson planował zakończyć swoją karierę w 2002 roku. Jako jego następcę wymieniano Svena-Gorana Erikssona. Do takiej sytuacji jednak nie doszło i Fergie pracuje teraz na rocznych odnawialnych umowach.

Ostatnie lata pokazują, że Ferguson wcale nie stracił swojego zapału i talentu. W przeciągu trzech sezonów zaliczył 3 tytuły mistrzowskie w lidze, sięgnął po puchar Ligi Mistrzów, a rok później doszedł aż do finału Champions League.

- Nie sądzę, aby ktoś kiedykolwiek powtórzył taki sukces jaki osiągnął Ferguson. Gdy popatrzymy na jego trofea robi się przykro na myśl o osobie, która go zastąpi. Nikt nie ma z nim szans. To tak jak objęcie stanowiska po Sir Mattcie Busby'm. Nie jestem pewny co Sir Alex zrobi po zakończeniu kariery. Może postanowi po prostu spędzać czas ze swoją rodziną, jednak jego rekord pozostanie tu na zawsze - zakończył Tommy Docherty.

Lubisz to?
Po prostu jeden jedyny niepowtarzalny :)
23 Desember 2009

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji (Home Office) ujawniło liczbę kibiców danego klubu, która została aresztowana w sezonie 2008/2009. Na pierwszym miejscu w tym zestawieniu znalazł się Manchester United.

 

W minionych rozgrywkach zatrzymano 185 fanów Czerwonych Diabłów. Na drugiej pozycji znalazło się Newcastle United (144 aresztowanych kibiców), które spadło z ligi angielskiej, a a trzecie miejsce zajął Everton (139).

Natomiast pod względem liczby kibiców z orzeczonymi zakazami stadionowymi na pierwszym miejscu znalazł się beniaminek Wolverhampton Wanderers. Obecnie aż 98 kibiców Wilków nie ma wstępu na stadiony w Anglii. W tym zestawieniu klub z Old Trafford zajął piąte miejsce (74 fanów z zakazem stadionowym). 

Liczba aresztowanych kibiców w sezonie 2008/2009

Arsenal 133
Aston Villa 77
Blackburn Rovers 31
Bolton Wanderers 50
Chelsea 102
Everton 139
Fulham 13
Hull City 61
Liverpool 100
Manchester City 82
Manchester United 185
Middlesbrough 75
Newcastle United 144
Portsmouth 31
Stoke City 118
Sunderland 138
Tottenham Hotspur 71
West Bromwich Albion 26
West Ham United 65
Wigan Athletic 23

Liczba kibiców z zakazami stadionowymi

Arsenal 44
Aston Villa 79 
Birmingham City 73
Blackburn Rovers 23
Bolton Wanderers 44
Burnley 30
Chelsea 63
Everton 56
Fulham 5
Hull City 53
Liverpool 78
Manchester City 53
Manchester United 74
Portsmouth 88
Stoke City 48
Sunderland 67
Tottenham Hotspur 39
West Ham United 55
Wigan Athletic 13
Wolverhampton Wanderers 98

Lubisz to?
No w końcu Diabły :D
23 Desember 2009
konto usunięte
No cóż by tu rzec... ZAWSZE WIERNI ]:-> hehehe :)
22 Desember 2009

 

Dziewiąte miejsce, w zestawieniu ManUtd.com na najlepszego zawodnika minionej dekady, zajął Edwin van der Sar.

Holenderski bramkarz do Manchesteru United trafił w 2005 roku i Sir Alex Ferguson mógł wreszcie zakończyć sześcioletnie poszukiwanie następcy Petera Schmeichela.

Świetna forma Edwina van der Sara, w połączeniu z Rio Ferdinandem i Nemanją Vidicem, pozwoliły Manchesterowi United na dominację w drugiej połowie ostatniej dekady. Czerwone Diabły w Premier League sięgnęły po trzy tytuły mistrzowskie z rzędu.

Edwin był również kluczowym zawodnikiem, kiedy Manchester United wygrał Ligę Mistrzów w 2008 roku. Czy ktoś mógłby zapomnieć o jego obronie rzutu karnego wykonywanego przez Nicolasa Anelkę?

Najznamienitsze osiągnięcie Edwina miało miejsce w sezonie 2008/2009, kiedy Holender nie puścił bramki w czternastu ligowych spotkaniach z rzędu. Van der Sar czyste konto zachował od listopada do marca i był niepokonany przez 1311 minut.

EDWIN VAN DER SAR
Pozycja: Bramkarz
Występy w United: 198
Kupiony: 1 czerwca 2005

Sukcesy w United
Klubowe Mistrzostwo Świata: 2008
Liga Mistrzów: 2007/2008
Premier League: 2006/2007, 2007/2008, 2008/2009
Puchar Ligi: 2005/2006
Tarcza Wspólnoty: 2007 i 2008

 

AKTYWNOŚĆ - 160 MIEJSCE (- 6)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Po Schmeichelu najlepszy bramkarz MU. A jego miejsce zajmie Tomek :)
23 Desember 2009
konto usunięte
No ja chce już wiedzieć kto jest na pierwszym miejscu :p Brawo Edwin :)
22 Desember 2009
konto usunięte
Mój mistrzunio :* jak go nazywam często gęsto Szczurkiem :*
22 Desember 2009

 

Agent Sebastiana Freya uciął spekulacje na temat styczniowego transferu Francuza do Manchesteru United. Wczoraj włoskie media poinformowały, że golkiper Fiorentiny znalazł się na liście potencjalnych zastępców Edwina van der Sara w bramce Czerwonych Diabłów.

Sir Alex Ferguson na chwilę obecną ma do dyspozycji aż trzech klasowych bramkarzy, jednak nieuchronnie zbliżający się koniec kariery van der Sara sprawia, że media przymierzają do Manchesteru United nazwiska coraz to nowych bramkarzy. Wcześniej sporo mówiło się o Manuelu Neuerze z Schalke oraz Igorze Akinfiejewie, z którego CSKA Moskwa Czerwone Diabły miały być już nawet dogadane w kwestii sumy odstępnego.

- Nie wiem nic na temat Manchesteru United - ucinał sprawę krótko przedstawiciel Freya Giovanni Branchini. - Nie kontaktowaliśmy się.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Noo, a na bramce nasz Tomek :)
23 Desember 2009
konto usunięte
luuudzie... za duzo już tych domniemanych transferów! Ja nikogo nie chce prócz duetu z Valencii :p
22 Desember 2009

 

W 1970 roku Old Trafford gościło finał Pucharu Anglii, kiedy to piłkarze Chelsea oraz Leeds potrzebowali rewanżowej potyczki.

Historia: Mimo, że murawa Wembley na której rozgrywano pierwsze spotkanie była w złym stanie, w związku z organizowanymi wcześniej wyścigami koni, mecz obu drużyn obfitował w emocje. Leeds dwukrotnie wychodziło na prowadzenie, lecz za każdym razem Chelsea doprowadzała do wyrównania. Dogrywka również nie wskazała zwycięzcy, zatem potrzebne było kolejne spotkanie na nowym stadionie. Padło na Old Trafford, które zostało tym samym pierwszym stadionem poza Wembley, gdzie rozgrywano finał Pucharu Anglii od 1923 roku.

Okazja: Dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy akcję Alana Clarka wykończył Mick Jones zdobywając bramkę dla Leeds i otwierając wynik meczu. Wydawało się, że prowadzenie uskrzydliło zespół, jednak Chelsea na dwanaście minut przed końcem zdołała wyrównać za sprawą główki Petera Osgooda. Po raz kolejny konieczna była dogrywka, w niej Jack Charlton zgrał piłkę do obrońcy Davida Webba i The Blues mogli świętować zdobycie trofeum.

Następstwa: Chelsea sięgnęła tym samym po swoje pierwsze FA Cup w historii, zaś Leeds United musiało poczekać dwa sezony na zwycięstwo w tych rozgrywkach pokonując w finale Arsenal. Jeśli mowa o Wembley finały Pucharu Anglii były rozgrywane tam do 2000 roku, kiedy to zaczęto modernizować stadion. Wówczas na sześć sezonów obowiązki przejął Millenium Stadium w Cardiff.

Powtórka finału FA Cup
29 kwietnia 1970, Old Trafford

Chelsea 2
(Osgood 78, Webb 104)

Leeds United 1
(Jones 35)

Frekwencja: 62 078

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Wielka szkoda, że to nie Leeds wygrało.
23 Desember 2009

Losy rywalizacji o mistrzostwo z całą pewnością nie są jeszcze rozstrzygnięte - zapewnił Gary Neville. Anglik uważa również, że Manchester City, Tottenham oraz Aston Villa są coraz silniejsze i chcą się liczyć w walce o tytuł.

- Już wcześniej wspominałem, że o mistrzostwo nie będą walczyć tylko dwie drużyny - przyznał kapitan "Czerwonych Diabłów". - Wszystko może się zmienić bardzo szybko. My straciliśmy punkty, Chelsea też. Jeszce raz powtórzę, że sytuacja w lidze może ulec zmianie.

W miniony weekend Manchester United oraz Liverpool poniosły porażkę, a Chelsea zaledwie zremisowała na wyjeździe z West Hamem. Doświadczony obrońca uważa, że inne drużyny stanowią coraz większe zagrożenie dla zespołów z "wielkiej czwórki".

- Uważam, że Premier League z każdym rokiem staje się coraz silniejsza. A to wszystko dzięki drużynom takim jak Manchester City, Tottenham Hotspur oraz Aston Villa, które wydają mnóstwo pieniędzy. Jednakże w Anglii zawsze tak było, że każdy może pokonać każdego - zakończył Neville.

Lubisz to?
No City już raczej w tym sezonie się nie liczy. Ja bym uważał na Aston i Arsenal.
22 Desember 2009

Podczas poniedziałkowej gali FIFA w Zurychu wybrano między innymi jedenastkę roku, w której znalazło się miejsce dla dwóch zawodników Manchesteru United: Nemanji Vidicia oraz Patrice'a Evry. 

Najlepsza jedenastka 2009 roku została wybrana przez stowarzyszenie profesjonalnych piłkarzy (FIFpro) i znaleźli się w niej następujący zawodnicy:

  1. Iker Casillas (Real Madryt),
  2. John Terry (Chelsea Londyn),
  3. Nemanja Vidić (Manchester United),
  4. Patrice Evra (Manchester United),
  5. Daniel Alves (FC Barcelona),
  6. Xavi (FC Barcelona),
  7. Andres Iniesta (FC Barcelona),
  8. Steven Gerrard (Liverpool FC),
  9. Lionel Messi (FC Barcelona),
  10. Cristiano Ronaldo (Manchester United/Real Madryt),
  11. Fernando Torres (Liverpool FC).


Podczas uroczystości przyznano również inne nagrody. Piłkarzem Roku 2009 został Lionel Messi, a wyboru dokonali trenerzy i kapitanowie drużyn narodowych. Natomiast za najpiękniejszą bramkę sezonu uznano gola Cristiano Ronaldo z meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Manchester United a FC Porto (1:0). Portugalczyk za to trafienie otrzymał nagrodę im. Ferenca Puskasa.

Lubisz to?
konto usunięte
Widziałam gale :> jak głupia krzyczałam do brata: patrz moi chłopcy xD
22 Desember 2009
konto usunięte
Gratulacje chłopaki :) Łukasz, Toressowi się należało ;)
22 Desember 2009
Fajnie, że 2 naszych, ale za Torresa powinien być Wazza, za Ronaldo Giggs, a za Ikera Edwin :)
22 Desember 2009
1 305 306 307 308 309 412