MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Manchester United zajmuje obecnie drugie miejsce w tabeli Premier League, a do pierwszej Chelsea traci 3 punkty. - Jestem całkiem zadowolony z naszej sytuacji - zdradził sir Alex Ferguson.

- Bardzo ważne jest, że strzelamy sporo goli, ponieważ bramki oznaczają punkty - przyznał doświadczony menedżer. - Jestem przekonany, że w tym miesiącu pokazaliśmy się z dobrej strony. Co więcej, grudzień jest zazwyczaj bardzo dobrym miesiącem dla nas. Mam nadzieję, że bieżący rok nie będzie wyjątkiem.

- Będę naprawdę zadowolony, jeżeli 31 stycznia będziemy bardzo blisko drużyny, która będzie zajmować pierwsze miejsce w tabeli. Wiem, że wtedy jesteśmy w stanie zdobyć tytuł - zakończył Ferguson.

 

A tabela wygląda tak:

 

lp. drużyna m. z. r. p. bramki pkt.
1. Chelsea Londyn (P) 17 13 1 3 42:14 40
2. Manchester United (M) 17 12 1 4 37:14 37
3. Arsenal Londyn 16 10 2 4 41:20 32
4. Aston Villa B. 17 10 4 3 28:14 32
5. Tottenham Hotspur 17 9 3 5 38:22 30
6. Liverpool FC 17 8 3 6 34:23 27
7. Birmingham City 17 8 3 6 19:16 27
8. Manchester City 16 6 8 2 29:24 26
9. Fulham Londyn 16 6 5 5 20:17 23
10. Sunderland AFC 17 6 3 8 22:25 21
11. Stoke City 16 6 5 5 15:19 21
12. Everton FC 16 4 5 7 22:30 19
13. Burnley FC 17 5 4 8 21:34 19
14. Blackburn Rovers 17 5 4 8 16:31 19
15. Wigan Athletic 17 5 3 9 20:38 18
16. Hull City 17 4 5 8 17:34 17
17. Bolton Wanderers 16 4 4 8 23:32 16
18. Wolverhampton Wanderers 17 4 4 8 15:31 16
19. West Ham United 17 3 5 9 24:34 14
20. Portsmouth FC 17 3 2 12 15:26 11

 

Lubisz to?
To tylko 3 pkt, ze spokojem nadrobimy.
18 Desember 2009
konto usunięte
Zawsze moze być lepiej...
18 Desember 2009

 

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce rozegra się wielka batalia o pozyskanie Francka Ribery'ego. Prezydent Bayernu Monachium Uli Hoeness przekazał, że klub będzie musiał sprzedać Francuza, jeżeli ten nie zdecyduje się podpisać nowego kontraktu.

To właśnie 26-latek miał na Old Trafford wypełnić lukę powstałą po sprzedaży Cristiano Ronaldo. Problemem okazała się jednak zaporowa cena ustalona przez włodarzy niemieckiego klubu. Bayern może jednak zostać postawiony pod ścianą, ponieważ w 2011 roku wygasa kontrakt Ribery'ego. W takiej sytuacji Francuz może stać się łakomym kąskiem dla czołowych klubów Europie.

- Jeżeli Ribery na wiosnę nie podpisze nowej umowy wówczas zatrzymanie go w klubie w sytuacji, gdy jego umowa wygasa w 2011 roku będzie finansowo nieodpowiedzialne. - powiedział Hoeness. - Mówimy w tym przypadku o kwocie rzędu 50 lub 60 milionów euro.

Lubisz to?
Chcą go sprzedać, bo nic nie gra :D
18 Desember 2009
konto usunięte
Dziękujemu chcemy tylko Ville :>
18 Desember 2009

 

Młody skrzydłowy Manchesteru United Gabriel Obertan zdradził, iż w przeszłości jego piłkarskim idolem był były piłkarz Arsenalu - Thierry Henry.

 

Rodak pomocnika w barwach Kanonierów strzelił ponad 200 bramek w przeciągu ośmiu lat, które spędził na Emirates Stadium.

 

"Gdy byłem młody moim idolem był Thierry Henry" - powiedział Obertan dla ManUtd.com.

 

"Później, gdy dorastałem podziwiałem Brazylijczyka Ricardo Kakę oraz byłego Czerwonego Diabła Cristiano Ronaldo."

 

"Teraz jestem chyba typowym skrzydłowym, lecz zawsze mogę zagrać jako napastnik."

 

"Lubię też pojedynki jeden-na-jeden. Jestem szybki, więc biegnę za obrońców i stwarzam sytuacje strzeleckie" - zakończył.

Lubisz to?
Teraz to się pewnie wstydzi za tego "idola" :/
18 Desember 2009
konto usunięte
Wybrał sobie niezłego idola!
18 Desember 2009

 

Leonardo Bonucci, który jest piłkarzem beniaminka włoskiej Serie A Bari, może w letnim okienku transferowym trafić na Old Trafford.

Jak podały dziś angielskie media obrońcą zainteresowany jest zarząd Manchesteru United oraz Arsenalu, a sam 21-latek nie wyklucza transferu do Premier League.

 

"Jestem graczem Bari, a jeśli miałbym wybierać to pozostałbym na Stadio San Nicola" - powiedział Bonucci.

 

"Ale bardzo prawdopodobnym jest, że moja przyszłość przyniesie mi nowe możliwości. Wtedy być może odnajdę w sobie cel i wyruszę na podbój świata" - zakończył.

 

Leonardo był zawodnikiem takich klubów jak Inter Mediolan czy Genua, lecz nigdzie nie zagrzał dłużej miejsca.

Lubisz to?
Pierwszy raz słyszę o kimś takim.
18 Desember 2009

 

Manchester będzie jednym z miast gospodarzy Mistrzostw Świata w 2018 roku jeżeli Anglia wygra przetarg na organizację turnieju. Zarówno stadiony United jak i City byłyby areną zmagań reprezentacji z całego świata.

Komunikat w tej sprawie został ogłoszony wczoraj w Londynie przez Federację Angielską. Zadowolony z tego faktu był prezes Czerwonych Diabłów David Gill.

"To świetna wiadomość, że Old Trafford jest częścią oferty. To jeden z najwspanialszych stadionów w historii futbolu, w lutym będzie obchodził stulecie istnienia. W 2003 roku był gospodarzem finału Champions League, zaś reprezentacja Anglii grała tutaj swoje mecze w eliminacjach do Mistrzostw Świata w RPA. Jestem pewny że oferta Anglii, zawierająca ten stadion, na pewno będzie o wiele atrakcyjniejsza" - zakończył Gill.

Wspólne oświadczenie na temat sukcesu miasta Manchester postanowili wyrazić radny miasta Manchester Mike Amesbury oraz rzecznik Manchesteru City:

"Futbol jest duszą tego miasta, na całym świecie znany jest futbol w Manchesterze. Dziesiątki milionów funtów będą pompowane w rozwój miasta i oczy całego świata będą ponownie na nas skierowane."

"Głównym atutem naszej oferty było to, iż w Manchesterze są dwa wspaniałe stadiony: Old Trafford i City of Manchester Stadium."

 

AKTYWNOŚĆ - 157 MIEJSCE (- 1)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I żeby mecze fazy pucharowej też tam rozgrywali :)
18 Desember 2009
konto usunięte
Świetna wiadomość! Teraz nic tylko wygrać!
18 Desember 2009

 

Antonio Valencia za swoje występy w Manchesterze United zbiera bardzo dobre noty. Ekwadorczyk zapowiada, że na laurach na pewno nie spocznie.

Sir Alexa Fergusona i kibiców Czerwonych Diabłów muszą cieszyć zwłaszcza bramki regularnie zdobywane przez Valencię.

- Przez trzy lata mojej gry w Wigan strzeliłem tylko siedem bramek i prawdopodobnie wliczając w to trafienia na treningach - mówi Valencia w rozmowie z Daily Express.

- Jestem szczęśliwy z mojej formy, ale na pewno nie zadowoli mnie to co dotychczas zrobiłem. Chcę się poprawiać, uczyć i osiągać kolejne cele.

- Myślę, że kibice mogą się po mnie spodziewać jeszcze więcej w dalszej części sezonu - dodaje Valencia.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I o to biega :) Wymagać od siebie coraz więcej, dążyć do perfekcji :)
18 Desember 2009
konto usunięte
Oczywiście, że tak! Młody, energiczny i pełen pasji!
18 Desember 2009

 

Gabriel Obertan, który w lecie trafił na Old Trafford z francuskiego Girondins de Bordeaux, obiecuje, że strzelenie pierwszego gola dla Manchesteru United to kwestia czasu i kibice na pewno kiedyś go zobaczą.

20-letni Francuz długo czekał na debiut w barwach United, gdyż przez pierwsze kilka miesięcy w klubie leczył kontuzję i dopiero w październiku mógł zadebiutować w pierwszej drużynie.

Wczoraj Obertan doczekał się swojego pierwszego meczu ligowego, w którym wyszedł na murawę w podstawowym składzie i teraz pozostało tylko czekać aż po raz pierwszy pokona bramkarza rywali.

"Mam nadzieję, że w najbliższym czasie uda mi się strzelić pierwszego gola" - mówi reprezentant francuskiej młodzieżówki.

"To jest bardzo możliwe. Już w swoim debiucie przeciw Blackburn miałem kilka okazji. Wciąż pracuję nad lepszym wykańczaniem akcji, ale jestem pewien, że kiedyś uda mi się trafić do siatki."

Gdy zapytano Gabriela o to jak będzie celebrował bramkę powiedział, że na pewno wymyśli coś ze swoim rodakiem Patricem Evrą. Nie pozostało nic tylko czekać na pierwsze trafienie Francuza w barwach Manchesteru United.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Noo, ale jak zaczną to nie mogą skończyć :)
18 Desember 2009
konto usunięte
Niektórym strzelenie bramki przychodzi łatwo... inni potrzebują na to trochę czasu!
18 Desember 2009

 

- Chcę być podstawowym bramkarzem Manchesteru United na dłużej - deklaruje Tomasz Kuszczak. Polak w świetnym stylu wykorzystał daną mu szansę i pod nieobecność Edwina van der Sara to on, a nie Ben Foster, jest podstawowym golkiperem drużyny mistrza Anglii.

 

Obecny sezon polski bramkarz rozpoczął jako numer trzy w zespole Czerwonych Diabłów, za van der Sarem i Fosterem. Kontuzja, jaką Holender odniósł na początku rozgrywek, sprawiła, że do bramki wskoczył Foster, jednak po serii katastrofalnych błędów 26-latka wrócił on na ławkę rezerwowych.

 

To właśnie słaba forma Anglika dała szansę Kuszczakowi na występy od pierwszych minut w kolejnych sześciu meczach Manchesteru United, w których Polak został pokonany przez rywali tylko dwa razy. Po wtorkowym zwycięstwie 3:0 z Wolverhampton Wanderers bramkarz przyznał, że jest zachwycony, że Sir Alex Ferguson zdecydował się dać mu okazję do pokazania swoich umiejętności.

 

- To dla mnie wspaniałe, że mogę na dłużej zagościć w wyjściowym składzie - mówił Kuszczak. - Gra dla Manchesteru United to coś fantastycznego. Nawet gdy było mi ciężko i nie grałem miałem ambicję, by walczyć o miejsce w bramce. Nigdy nie przestałem wierzyć, że w końcu dostanę szansę. Teraz jest mój czas, by występować regularnie i chcę, żeby trwało to jak najdłużej.

 

Były golkiper West Bromwich Albion wywołał parę tygodni temu niemałą kontrowersję mówiąc, że gdy pozostawał trzecim bramkarzem nie otrzymywał rad ani żadnej pomocy ze strony Edwina van der Sara. Niektórzy kibice do tej pory nie wierzą, by Polak mógł na stałe przejąć miejsce Holendra w bramce Man Utd. Kuszczak wciąż wdaje się dość niepewny co szczególnie widać było w meczu z Wilkami, jednak sam zainteresowany zdaje sobie sprawę z popełnianych błędów i wie, że musi je wyeliminować.

 

- Dobrze wiem co mam robić. Muszę grać i w każdym meczu zachowywać czyste konto. Powinienem też zmniejszyć liczbę błędów do absolutnego minimum. Ciągle zdarzają mi się jakieś drobne wpadki, z których jestem niezadowolony. Staram się być szczery co do moich wstępów. Wczoraj nie puściłem gola, ale popełniłem kilka błędów, po których mógł paść gol. Na szczęście tak się nie stało, ale następnym razem muszę zagrać lepiej. Na razie każdy występ jest dla mnie solidną lekcją.

Lubisz to?
No ja liczę na to, że nie odda miejsca w bramce do końca sezonu :) A kolegę Dawido0503 odsyłam do regulaminu i historii Manchesteru United !!!
17 Desember 2009
konto usunięte
ManUTD!!!!
17 Desember 2009
konto usunięte
bardzo dobrze Kuszczak jest teraz bramkarzem nr. 1 w Manu i bierze lekcje żeby bronić tak jak Van Der Sar w finale Ligi Mistrzów gdzie Czerwone Diabły grały z Chelsea
17 Desember 2009

 

Anderson słabo rozpoczął swój trzeci sezon na Old Trafford, ale ostatnio rozegrał kilka bardzo dobrych spotkań. - Jest w świetnej formie, więc po prostu musiał częściej grać - zdradził Sir Alex Ferguson. Szkot uważa również, że 21-latek będzie wspaniałym piłkarzem.

 

- Pomoc jest najtrudniejszą pozycją dla naszych młodych zawodników, którzy jeszcze się rozwijają - przyznał doświadczony menedżer. - Musimy pamiętać, że w tej formacji mamy wielu wspaniałych piłkarzy. Z drugiej strony Anderson znajduje się obecnie w świetnej formie i wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie. Co więcej, jest teraz bardziej dojrzały, a trzeba również pamiętać, że ma dopiero 21 lat.

 

Sir Alex zdradził też, że jeżeli wszyscy zawodnicy są zdrowi to ma bardzo duży problem z wyborem linii pomocy.

 

- Zacięta rywalizacja nie obniżyła jego wiary we własne umiejętności - a to jest bardzo ważne. Co więcej, tak jak każdy Brazylijczyk, jest przekonany o swoich możliwościach. W przyszłości na pewno zostanie klasowym pomocnikiem. Obecnie znajduje się w świetnej dyspozycji i chce grać jak najwięcej. Muszę przyznać, że jest bardzo rozczarowany, kiedy nie wystawiam go w pierwszym składzie - zakończył Ferguson.

Lubisz to?
Z meczu na mecz się rozkręca :)
17 Desember 2009
konto usunięte
i dobrze że go chwali bo dobrze gra Anderson
17 Desember 2009

 

Ostatnio w Manchesterze trudno było znaleźć zawodnika nie narzekającego na jakiś uraz, bądź jakąś lekką kontuzję. Wesa Browna również to nie ominęło. Nasz obrońca zapowiada wielki powrót i zapewnia, że Manchester da z siebie wszystko dla obrony Mistrzostwa Anglii.

 

Z własnego doświadczenia doskonale wiesz jak to jest wrócić do zdrowia po dłuższej przerwie w grze. Jakie uczucia Ci towarzyszą?

 

Bardzo się cieszę. Trening nie sprawia mi trudności i kiedy będę czuł, że nadszedł odpowiedni moment to na pewno wybiegnę na boisko. Jeżeli nie jest się tego pewnym w stu procentach to nie ma nawet o czym myśleć, gdyż w taki sposób drużynie się nie pomaga. Zajmie mi trochę czasu zanim wrócę do takiej dyspozycji jakiej bym chciał. Zdaję sobie z tego sprawę, ale będę dawał z siebie wszystko.


Twoje ostatnie występy to gra na środku defensywy. To Twoja ulubiona pozycja?

 

Zagram tam gdzie na mnie postawią !!! Rio i Vida (Rio Ferdinad i Nemanja Vidić) opuścili kilka spotkań, kiedy to na środku grałem z Johny Evansem i przyznam się szczerze, że było to ciekawe doświadczenie. Przez całą moją karierę zawsze powtarzałem, że chcę grać w miarę regularnie bez względu na to, gdzie mnie obsadzą. Grając na angielskich boiskach więcej czasu spędziłem na prawej stronie, ale to nie ma naprawdę znaczenia. Po prostu cieszę się każdą minutą na boisku.


Jak wspomniałeś grałeś kilka razy w parze z Johny Evansem. Co wyniosłeś z tych spotkań?

 

Johny to świetny zawodnik - silny, dobrze grający głową, waleczny. Jeszcze nigdy nas nie zawiódł. Dobrze, że Rio i Vida mają w rezerwie Johny'ego i mnie. Możemy zagrać w każdej chwili i na pewno nie będzie to osłabienie dla drużyny. Myślę, że na każdej pozycji mamy zawodników, którzy mogą godnie zastąpić tych grających w podstawowej jedenastce. To ważne, że wygrywamy znaczące pojedynki, gdy nasi najważniejsi zawodnicy nie mogą wybiec na boisko.


Jak myślisz dlaczego w tym sezonie macie wyjątkowo mało spotkań, gdzie nie straciliście bramki?

 

Obrońca nigdy nie lubi jak ktoś strzeli jego drużynie bramkę, nawet jeżeli wygrasz ten mecz to dzień i tak możesz zaliczyć do mało udanych. Fakt utraconego gola zawsze siedzi w twojej psychice, każdy obrońce powie Ci to samo. Nie wiem dlaczego w tym sezonie nie radzimy sobie w defensywie tak dobrze jak w zeszłym. Pozostaje nam jedynie ciężko pracować nad pewnymi elementami gry i z czasem na pewno będzie lepiej.


Jakie nadzieje wiążesz z dalszą częścią sezonu?

 

Chciałbym uniknąć kontuzji, grać dobrze i pomagać drużynie, by ta sięgnęła po kolejny sukces. Kiedy nie grało się przez jakiś czas tak jak ja każda minuta spędzona na boisku jest ważna. To także szansa, by się pokzać. Mam nadzieję, że będzie mi to dane.


Troszkę inne pytanie... Twój brat Reece jest częścią drużyny U-18 Manchesteru United. Oglądasz czasami jego występy?

 

Staram się śledzić jego poczynania tak często jak się to tylko da. Zagrał kilka spotkań w naszych rezerwach, a ja jeżeli nie mogę być bezpośrednio na meczu to staram się obejrzeć spotkanie razem z mamą. Jesteśmy trochę do siebie podobni, ale on jest dużo wyższy i silniejszy. Radzi sobie nieźle, zdobył bramkę w debiucie w angielskiej kadrze U-19. Dużo rozmawiamy o piłce nożnej. Mam nadzieję, że będziemy mieli kiedyś szansę by zagrać razem.

Lubisz to?
A pomyśleć jakim słabym był kiedyś Wes zawodnikiem...
17 Desember 2009
1 311 312 313 314 315 412