Ferguson chwali Andersona

Anderson słabo rozpoczął swój trzeci sezon na Old Trafford, ale ostatnio rozegrał kilka bardzo dobrych spotkań. - Jest w świetnej formie, więc po prostu musiał częściej grać - zdradził Sir Alex Ferguson. Szkot uważa również, że 21-latek będzie wspaniałym piłkarzem.
- Pomoc jest najtrudniejszą pozycją dla naszych młodych zawodników, którzy jeszcze się rozwijają - przyznał doświadczony menedżer. - Musimy pamiętać, że w tej formacji mamy wielu wspaniałych piłkarzy. Z drugiej strony Anderson znajduje się obecnie w świetnej formie i wywalczył sobie miejsce w pierwszej drużynie. Co więcej, jest teraz bardziej dojrzały, a trzeba również pamiętać, że ma dopiero 21 lat.
Sir Alex zdradził też, że jeżeli wszyscy zawodnicy są zdrowi to ma bardzo duży problem z wyborem linii pomocy.
- Zacięta rywalizacja nie obniżyła jego wiary we własne umiejętności - a to jest bardzo ważne. Co więcej, tak jak każdy Brazylijczyk, jest przekonany o swoich możliwościach. W przyszłości na pewno zostanie klasowym pomocnikiem. Obecnie znajduje się w świetnej dyspozycji i chce grać jak najwięcej. Muszę przyznać, że jest bardzo rozczarowany, kiedy nie wystawiam go w pierwszym składzie - zakończył Ferguson.