MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Wciąż niepewna jest obecność Ryana Giggs w składzie Manchesteru United na zbliżający się mecz z Wolverhampton.

 

36-letni Walijczyk, w przerwie spotkania z Aston Villą, został zmuszony do zejścia z boiska. Stała za tym oczywiście kontuzja. Sir Alex Ferguson, nie chcąc pogorszyć problemów swojego skrzydłowego, prawdopodobnie pominie go w ustalaniu wyjściowej jedenastki na wtorkową potyczkę.

 

Pierwsze skrzypce chcą odegrać Dymitar Berbatov i Michael Owen, który w tym sezonie zdołał już pokonać Wilki . Z pewnością podopieczni Fergusona nie chcą też stracić kolejnej szansy na zrównanie się z liderującą Chelsea.

Lubisz to?
Ale zdrowie najważniejsze, a z Wilkami damy radę bez niego :)
15 Desember 2009
konto usunięte
No szkoda by było, gdyby nie zagrał...
14 Desember 2009

 

Manager Wolverhampton Wanderers Mick McCarthy, z którym Manchester United zmierzy się jutro w ligowym pojedynku, twierdzi, że jego drużyna podejdzie do tego spotkania ostrożnie. Wilki nie zamierzają się jednak łatwo poddać graczom Fergusona.

 

- Diabły pewnie zacierają już ręce na myśl gry z nami na własnym stadionie i uważają, że najlepszym sposobem na odzyskanie formy po porażce z Aston Villa jest dokopanie takiemu małemu klubowi jak nasz - mówił McCarthy.

 

- Ja bym tak myślał, gdybym był zawodnikiem Manchesteru United. Nie mógłbym się doczekać takiej konfrontacji. Proszę sprawdzić kursy u bukmacherów. One nie są bezpodstawne. Tu nic nie jest naciągane.

 

- Znacie już jednak mój pogląd na te sprawy, prawda ? Nie zawsze wychodzi tak jak się planuje. Chłopaki, którzy będą grali, z pewnością zamierzają wygrać mecz. My nie zamierzamy jednak ganiać ich po boisku i grać otwartą piłkę, ponieważ wtedy United by nas rozgromiło.

 

- Będziemy ostrożni i zdyscyplinowani, tak samo jak w meczu z Tottenhamem - zakończył manager Wolves.

Lubisz to?
I tak dostaniecie lanie :D
15 Desember 2009

 

We wtorek o godzinie 21:00 czasu polskiego Manchester United zmierzy się na Old Trafford w meczu 17. kolejki Premier League z Wolverhampton Wanderers. Spotkanie będzie transmitowane przez polski Canal+ Sport (początek o 20:55).

 

Manchester United w ostatniej kolejce ligowej niespodziewanie przegrał na własnym stadionie 0:1 z Aston Villą i tym samym nie wykorzystał szansy na dogonienie Chelsea w tabeli ligowej. Zwycięstwo nad Wolverhampton jest bardzo ważne dla podopiecznych sir Aleksa Fergusona, ponieważ pozwoli im zapomnieć o ostatnim niepowodzeniu.

Z kolei, "Wilki"przystąpią do tego spotkania w zupełnie innych nastrojach. Wystarczy wspomnieć, że w sobotę drużyna prowadzona przez Micka McCarthy'ego pokonała na wyjeździe 1:0 faworyzowany Tottenham, a jedyną bramkę w tamtym meczu zdobył Kevin Doyle. Co więcej, było to drugie z rzędu zwycięstwo Wolverhampton w lidze. Po raz ostatni taka sztuka udała się "Wilkom" 26 lat temu.


Sytuacja kadrowa

We wtorkowym spotkaniu sir Alex Ferguson nie będzie mógł skorzystać z usług aż 9 piłkarzy: Edwina van der Sara, Jonny'ego Evansa, Fabio i Rafaela da Silvy, Rio Ferdinanda, Owena Hargreavesa, Federico Machedy, Johna O'Shea oraz Gary'ego Neville'a. Natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Ryana Giggsa, który w spotkaniu z Aston Villą odniósł niegroźną kontuzje. Do kadry meczowej powróci Paul Scholes, który z powodu żółtych kartek nie mógł zagrać w sobotnim pojedynku.

Z kolei, w drużynie gości nie zagrają David Edwards, Andy Keogh, Michael Kightly, Matt Murray oraz Ronald Zubar.

Man Utd

Niepewni występu: Giggs
Kontuzjowani: Evans, Fabio, Ferdinand, Hargreaves, Macheda, Neville, O'Shea, Rafael, Van der Sar

Wolverhampton

Kontuzjowani: Edwards, Keogh, Kightly, Murray, Zubar


Fakty meczowe

Spotkania obu drużyn

- "Wilki" po raz ostatni pokonały na wyjeździe Manchester United 9 lutego 1980 roku;

- "Czerwone Diabły" wygrały we wszystkich rozgrywkach 3 z ostatnich 4 meczów z Wolverhampton. 17 stycznia 2004 roku mistrz Anglii przegrał na stadionie Molineux 0:1 z "Wilkami".

Manchester United

- "Czerwone Diabły" są jedyną drużyną w Premier League, która nie straciła punktów w spotkaniu, w którym objęła prowadzenie;

- Sobotnia porażka z Aston Villą była zaledwie drugą przegraną Manchesteru United w 32 ostatnich meczach Premier League w "Teatrze Marzeń". Ponadto była to pierwsza porażka mistrza Anglii na własnym stadionie od 14 marca. Wtedy mistrz Anglii przegrał u siebie 1:4 z Liverpoolem;

- Wtorkowe spotkanie będzie 900. meczem ligowym rozegranym przez Manchester United pod wodzą sir Aleksa Fergusona;

- Paul Scholes może zdobyć 100. bramkę w Premier League, a Michael Owen rozegrać mecz nr 300 w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii;

Wolverhampton

- W zeszły weekend "Wilki" pokonały na wyjeździe Tottenham i tym samym odniosły drugie z rzędu zwycięstwo w lidze angielskiej. Po raz ostatni udało im się to w 1983 roku;

- Wolverhampton zdobyło na obcych stadionach w Premier League 15 na 81 możliwych punktów;

- W spotkaniu na White Hart Lane "Wilki" nie straciły żadnego gola i po raz drugi zachowały czyste konto w tym sezonie.


Najlepsi strzelcy

Manchester United: Rooney: 12 bramek (11 w lidze); Owen: 7 bramek (2 w lidze)

Wolverhampton: Craddock, Doyle: 4 bramki (4 w lidze)


Sędziowie

Sędzią spotkania będzie Steve Bennett. W bieżącym sezonie angielski arbiter sędziował 12 spotkań, w których pokazał 50 żółtych oraz 2 czerwone kartki. W jednym z tych spotkań Manchester United pokonał na Old Trafford 3:0 Everton. W zeszłych rozgrywkach Bennett prowadził trzy pojedynki z udziałem Manchesteru United. "Czerwone Diabły" pokonały u siebie Wigan (1:0) i wygrały na wyjeździe z Newcastle (2:1) oraz Blackburn (2:0). W sezonie 2008/2009 arbiter prowadził 34 meczów, w których pokazał 119 żółtych oraz 1 czerwoną kartkę.

Główny: Steve Bennett
Asystenci: Michael Murphy, Ron Ganfield
Sędzia techniczny: Lee Mason


Ostatnie spotkania ligowe zespołów

Man Utd: (przegrana 0:1 z Aston Villą na własnym stadionie): Kuszczak, Fletcher, Brown, Vidić, Evra, Carrick, Anderson (Gibson 68'), Valencia, Giggs (Owen 46'), Park (Berbatov 63'), Rooney.

Wolverhampton (wygrana 1:0 z Tottenhamem na wyjeździe): Hahnemann, Stearman (Iwelumo 79'), Craddock, Berra, Ward, Milijas (Mancienne 70'), Henry, Edwards (Foley 59'), Jarvis, Ebanks-Blake, Doyle.


Ostatni pojedynek

23 września 2009 roku
Manchester United - Wolverhampton 1:0
Bramki: Danny Wellbeck 66'.


Przewidywane kadry meczowe:

Manchester United: Kuszczak, Foster, Fletcher, Vidić, Brown, De Laet, Evra, Park, Nani, Valencia, Obertan, Anderson, Carrick, Scholes, Gibson, Giggs, Rooney, Berbatov, Owen, Welbeck.

Wolverhampton Wanderers: Hahnemann, Stearman, Craddock, Berra, Ward, Foley, Henry, Milijas, Jarvis, Doyle, Ebanks-Blake, Surman, Mancienne, Iwelumo, Hill, Maierhofer, Castillo, Elokobi, Halford, Hennessey.

Lubisz to?
Dokładnie :) Ja stawiam 4:1 :)
15 Desember 2009
konto usunięte
Po przegranej z Astą Villa odbijemy sobie wszytko i uczynimy pogrom na Wolverhampton :D
14 Desember 2009

 

Richard Dunne, który grał przeciwko Manchesterowi United w ostatnim ligowym meczu na Old Trafford uważa, że odejście Cristiano Ronaldo bardzo osłabiło klub Sir Alexa Fergusona.


- Strata takiego piłkarza jak Ronaldo odbiła by się na każdej drużynie - mówił Dunne po wygranym sensacyjnie 1:0 meczu z United.

- Manchester United stworzył wiele akcji i dominował na boisku przez długi czas, jednak Brad Freidel nie miał zbyt wiele do roboty. Jednak kiedy musiał już interweniować, robił to znakomicie.

- Cieszyliśmy się, gdy zobaczyliśmy formację United z jednym napastnikiem na szpicy. Wiedzieliśmy również, że kiedy się zmęczymy, oni ruszą do ataku kolejnymi dwoma snajperami.

- Osiągnęliśmy świetny wynik, jednak trzeba być ostrożnym. Kiedy zaczynasz bronić własnej połowy, wszystko może się źle skończyć - zakończył Dunner.

Dzięki tej wygranej Aston Villa awansowała na 4. Lokatę w Premier League. Do Chelsea, która również uległa The Villans, zawodnicy Martina O'Neilla tracą 8 punktów, zostawiając w tyle takie zespoły jak Tottenham, Manchester City oraz Liverpool FC.
Lubisz to?
Nic dodać, nic ująć Kasiu :) A porażka z Aston to wypadek przy pracy :)
15 Desember 2009
konto usunięte
ciekawe z której strony ta strata :p ja tam nic nie zauważyłam... jesteśmy teraz lepszą drużyną :) a nie osłabioną :)
14 Desember 2009

???

Za osiemnaście dni otwarte zostanie styczniowe okienko transferowe. Serwis "Manchester Evening News" spekuluje, że Sir Alex Ferguson może sięgnąć po Karima Benzemę lub Klaasa-Jana Huntelaara. Obaj napastnicy już od dłuższego czasu znajdują się na liście życzeń Szkota.

Reprezentant Francji był priorytetem Manchesteru United w letnim okienku, ale to Real Madryt wygrał wyścig o utalentowanego napastnika. W ostatnich dniach prasa rozpisywała się jednak o możliwym transferze Benzemy na Old Trafford. 21-latek nie mógłby zagrać w Lidze Mistrzów, ale na pewno stanowiłby olbrzymie wzmocnienie w walce o czwarte z rzędu mistrzostwo Anglii.

Ferguson może jednak skorzystać z drugiego wariantu, którym byłoby ściągnięcie Huntelaara. Holdender popisał się w swojej karierze fantastycznym rekordem strzeleckim, ale jego dotychczasowy pobyt w AC Milan nie potwierdza tego. Pojawiły się pogłoski, że Twente FC chce wypożyczyć 26-latka. Na takie rozwiązanie mogą zdecydować się także "Czerwone Diabły" lub po prostu wyłożyć na stół 10 milionów funtów. 

Menedżer "Czerwonych Diabłów" kolejny raz może jednak zaskoczyć. Niewykluczone, że na Old Trafford trafi któryś z graczy Valencii: David Villa lub David Silva. Za tego ostatniego Ferguson złożył ofertę w 2008 roku, ale ostatecznie 23-latek został w Hiszpanii. Szkot z pewnością nie zapomniał Edina Dżeko, który w zakończonej fazie grupowej Ligi Mistrzów zdobył w meczach z Manchesterem United dwie bramki.

Wątpliwości może budzić kondycja finansowa mistrzów Anglii. Ferguson zapewnia, że Glazerowie udostępnią mu fundusze na wzmocnienia, jeżeli zajdzie taka potrzeba. Większość wspomnianych zawodników zagra w nadchodzących Mistrzostwach Świata. Taka sytuacja może wymusić na Szkocie dokonanie wzmocnień już w styczniu lub zaraz po zakończeniu sezonu, co pozwoliłoby uniknąć wzrostu ceny, spowodowanego dobrymi występami na mundialu.

Lubisz to?
Moim zdaniem SAF nikogo nie kupi zimą.
15 Desember 2009
konto usunięte
Tak, tak, tak :D Poproszę Davidka do United :D
14 Desember 2009

 

Nemanja Vidić wraz z reprezentacją Serbii zagra na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata, które odbędą się w RPA. - Na razie nie myślę o Mundialu tylko skupiam się na grze w Manchesterze United - zapewnił Serb.

 

W 2006 roku Vidić doznał urazu tuż przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata w Niemczech i nie rozegrał żadnego meczu na tym turnieju.


- Nie wybiegam myślami aż tak daleko - przyznał obrońca. - Czasami kiedy tak robisz to możesz rzeczywiście odnieść kontuzję. Wobec tego najlepszą rzeczą jest granie kolejnych meczów i koncentrowanie się tylko na najbliższym spotkaniu.


- Do rozpoczęcia Mistrzostw Świata zostało jeszcze sporo czasu. W związku z powyższym skupiam się obecnie tylko na ważnych meczach, które czekają mnie w Manchesterze United - zakończył Vidić.

 

AKTYWNOŚĆ - 169 MIEJSCE (+ 8)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I to jest pełen profesjonalizm :)
15 Desember 2009

Jest sobotni poranek. Odliczamy czas pozostały do rozpoczęcia następnego meczu. Kiedy zbliża się godzina "0" włączamy telewizor - komentatorzy wyczytują już składy drużyn, zbliżenie na ławkę rezerwowych, na której... nie widać Sir Alexa...


Jeśli wybiegniemy myślami w dalszą przyszłość bo, choć chcielibyśmy by ten czas nigdy nie nadszedł, pewnego dnia rozpoczniemy oglądanie meczu United widząc na ławce rezerwowych innego szkoleniowca oraz mając świadomość, że Sir Alex Ferguson już nigdy na niej nie zasiądzie. Zmartwienie to najdelikatniejsze słowo jakie potrafię znaleźć na określenie uczucia, które towarzyszy mi w trakcie tych przemyśleń.


Zaraz za tym uczuciem przychodzi szereg pytań. Kiedy nastąpi ten dzień ? Kto zastąpi Mistrza ? Czy będzie to były piłkarz United ? Ktoś młody, a może starszy ? Jak długo będzie trenerem ? Czy będzie w stanie zbudować sobie w klubie tak silną pozycję jak jego poprzednik ? Czy nie staniemy się kolejną drużyną zmieniającą trenera co sezon ? Jaki wpływ będzie miała ta zmiana na naszą grę ?


Tyle pytań i póki co żadnych odpowiedzi. Jedno jest za to pewne - kiedy najbardziej utytułowany menadżer na Wyspach w końcu zdecyduje się na odejście pozostawi po sobie niezwykle wysoko zawieszoną poprzeczkę.

W związku z tym prezentuję Wam listę "Top Ten" kandydatów do objęcia schedy po Sir Alexie:


10. Roy Keane


Był uznawany za naturalnego następcę Sir Alexa. Jego reputacja została jednak mocno nadszarpnięta po chłodnym rozstaniu ze Stadium of Light w Sunderlandzie i tragicznym starcie w nowym klubie - Ipswich Town. Renoma Keane'a, który niegdyś stanowił siłę napędową środka pola oraz był boiskowymi oczami i uszami Fergiego urosła po tym jak w ciągu ośmiu miesięcy sezonu 2006-07 wyprowadził Sunderland z dna tabeli Championship na sam jej szczyt. Mimo to jego zastraszający styl prowadzenia zespołu stawia pod znakiem zapytania długoterminową przydatność jako menadżera.


9. Fabio Capello


Obecny selekcjoner reprezentacji Anglii - Fabio Capello - ma cień szansy na to, by zastąpić Sir Alexa po tym jak z Anglików - wiecznie niespełnionych faworytów do tytułu mistrzów świata - w ciągu zaledwie dwóch lat stworzył realnych kandydatów na to miano. Capello jest zwolennikiem dyscypliny na wzór tej wprowadzanej przez swego odpowiednika z United, a co więcej, wywarł znaczący wpływ na piłkarzy United grających regularnie w reprezentacji. Włoch może pochwalić się ogromnym doświadczeniem - wygrywał on mistrzostwo ligi z każdym z klubów które prowadził. AC Milan, Roma, Juventus oraz Real Madryt - wszystkie te znane marki znajdują się w jego CV.


8. Carlos Queiroz


Trener Portugalczyków - Carlos Queiroz - typowany był przez samego Fergusona jako ten, który stoi tuż za nim w kolejce do objęcia gorącej posady na Old Trafford. Queiroz dwa razy pracował już jako prawa ręka Fergusona i jest szanowany za swe postępowe pomysły dotyczące rozwoju piłkarzy. Choć Queiroz odnosił sukcesy jako asystent jego menadżerskie referencje pozostają sprawą dyskusyjną, gdyż nie udało mu się osiągnąć zadowalających wyników będąc pierwszym trenerem Sportingu, Realu Madryt czy ostatnio reprezentacji Portugalii, która miała ogromne trudności z awansem do MŚ w RPA.


7. Harry Redknapp


Sir Alex Ferguson może w sposób decydujący wpłynąć na to, by trenerem wybrano jego wieloletniego przyjaciela i wielbiciela - Harry'ego Redknappa. Drużyny Redknappa grają odważny, ofensywny futbol. Sam trener znany jest zaś ze znakomitych ruchów na rynku transferowym. Jego największym sukcesem było wprowadzenie Portsmouth z Championship do Premier League oraz zdobycie z tym samym zespołem Pucharu Anglii w 2008 roku. Obecnie jest on menadżerem Tottenhamu, który skutecznie zagraża Wielkiej Czwórce zachwycając wszystkich grą w początkowej fazie sezonu.


6. Josep Guardiola


Uważany za jednego z najlepszych trenerów młodego pokolenia Pep Guardiola w swoim pierwszym sezonie jako menadżer Barcelony w bezprecedensowy sposób zdobył ze swym, prezentującym ofensywny styl gry i lekkość, zespołem potrójną koronę. Mimo, że prawdopodobieństwo opuszczenia przez niego katalońskiego klubu jest raczej nikłe, do momentu, w którym Ferguson przejdzie na emeryturę wiele może się jeszcze zdarzyć. Być może Guardiola, kiedy wygra już wszystko co jest do wygrania w Hiszpanii, będzie szukał nowych wyzwań.


5. Mark Hughes


Jeden z najbardziej błyskotliwych menadżerów młodego pokolenia. Mark Hughes aktualnie cieszy się ze swych kłopotów bogactwa w Manchesterze City. Kiedyś był on ulubieńcem fanów United - zdobył dla klubu ponad 100 bramek. Jednak jego arogancka postawa, którą zaszedł za skórę Sir Alexowi oraz fakt, że w trakcie letniego okna transferowego namówił Carlosa Teveza na przejście do City sprawiły, że wiele stracił w oczach kibiców z OT. Z pewnością podjąłby się wyzwania chcąc udowodnić im, że zasługuje na tę posadę.


4. Martin O'Neill


Martin O'Neill wywarł niezwykle pozytywne wrażenie na Fergusonie dzięki swemu rzeczowemu podejściu do zawodu. Pochodzący z Ulsteru Irlandczyk odniósł umiarkowany sukces z zespołami Leicester, Celticu oraz Aston Villi nie mając do dyspozycji zbyt wysokiego budżetu. Bez wątpienia chciałby spróbować swych sił wreszcie w wielkim klubie takim jak United. Kwestią czasu wydaje się być kiedy po tego, mającego świetne oko do wynajdywania młodych, brytyjskich talentów, szkoleniowca zgłosi się któryś z klubów Wielkiej Czwórki.


3. Steve Bruce


Steve Bruce jest wśród szkoleniowców z tzw. "fabryki trenerów" Fergusona uważany za faworyta do tego, by zająć miejsce po swoim byłym trenerze. Bruce był pierwszym Anglikiem w dwudziestym wieku, który jako kapitan zdobył ze swoją drużyną dublet (w sezonie 1993-94) oraz mimo młodego wieku rozegrał blisko 500 spotkań z opaską kapitana. Bruce, który aktualnie trenuje zespół Sunderlandu, wcześniej ze zmiennym szczęściem prowadził m.in. Wigan, Crystal Palace oraz Birmingham.


2. David Moyes


Rodak Fergusona został zaliczony do grona faworytów do roli trenera United dzięki imponującym wynikom jakie w ciągu 5 lat osiągnął z Evertonem. Moyes przekształcił The Toffees z drużyny ze strefy spadkowej w regularnych pretendentów do gry w europejskich pucharach. To on umożliwił Wayne'owi Rooney'owi debiut na Goodison Park, gdy ten miał zaledwie 16 lat. David Moyes minimalnym nakładem finansowym wniósł do zespołu ducha ofensywnej przyjemnej dla oka gry sięgając po zawodników takich jak Tim Cahill, Mikel Arteta, Joleon Lescott czy Phil Neville.


1. Jose Mourinho


"The Special One" pali się do posady na OT, a sam Ferguson darzy Portugalczyka szacunkiem i podziwia jego talent. Mourinho w 2004 roku doprowadził FC Porto do finału Ligi Mistrzów pokonując po drodze drużynę Czerwonych Diabłów. Następnie przeniósł się do Chelsea zdobywając z nią pierwszy od 50 lat ligowy tytuł oraz broniąc go w sezonie 2005/06. Obecnie trenuje Inter Mediolan, z którym w poprzednich rozgrywkach wygrał Serie A. Z pewnością jednak nie zastanawiałby się długo, gdyby pojawiła się oferta z OT, a wraz z nią szansa powrotu do Anglii.


A co Wy sądzicie o powyższych szkoleniowcach ? Jakie są ich dobre i złe strony ? Czy któryś z nich byłby w stanie godnie zastąpić Sir Alexa ? A może sami macie swoich, lepszych kandydatów ? Jeśli tak, to jakich i dlaczego ?

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Też bym tak chciał :) Moim faworytem jest Solskjaer :)
15 Desember 2009
konto usunięte
NIKT :D SAF na zawsze z nami :D
14 Desember 2009
konto usunięte
Guardiola :> lubie go :> ale SAF to SAF ;p
14 Desember 2009

 

Piłkarz Leeds United Mike Grella powiedział, że jest świadomy wielkiej rywalizacji pomiędzy jego klubem a Manchesterem United. Kibice obu drużyn lekko mówiąc nie przepadają za sobą, a los chciał, że będą mieli okazję spotkać się podczas spotkania trzeciej rundy Pucharu Anglii.

Popularni The Peacocks spotkają się z rywalem z Old Trafford po raz pierwszy od sześciu lat. Grella znacznie przyczynił się do awansu zespołu do następnej rundy, bowiem w drugiej rundzie rozgrywek dwukrotnie wpisał się na listę strzelców w spotkaniu z Kettering. Mimo, że Amerykanin jest piłkarzem Leeds od niespełna roku i nie pamięta wrogich potyczek z wcześniejszych lat wie, że emocje towarzyszące temu spotkaniu będą ogromne.

- Już od jakiegoś czasu wiem, że oba kluby się nienawidzą - mówił Grella. - Kiedy któregoś dnia oglądałem spotkanie United jego kibice śpiewali o tym jak bardzo nienawidzą fanów Leeds. Kibice Leeds także śpiewają o nienawiści do Manchesteru podczas meczów. To wspaniałe uczucie móc być częścią tego. Osiem miesięcy temu spełnieniem marzeń był pojedynek z Liverpoolem w Carling Cup. Teraz z kolei mamy okazję do gry na Old Trafford.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Leeds jest za słabe na nas. Wygramy ze spokojem.
15 Desember 2009

Ryan Giggs otrzymał tytuł Sportowej Osobowości Wielkiej Brytanii 2009 Roku przyznawaną przez stację BBC. Walijczyk jest pierwszym piłkarzem od 2001 roku, który wygrał tę nagrodę. Poprzednio zwyciężył były zawodnik Manchesteru United David Beckham.

Wychowanek Czerwonych Diabłów w mijającym roku prezentował bardzo wysoką i równą formę, szczególnie jak na 36-latka. Giggs zdobył swój 11. tytuł mistrza Anglii, a także po raz trzeci wystąpił w finale Ligi Mistrzów. Jest najbardziej utytułowanym brytyjskim piłkarzem. W tym roku rozegrał też swój 800. mecz i strzelił 150. gola w barwach Man Utd.

Drugie miejsce w plebiscycie BBC zajął kierowca Formuły 1 Jenson Button, a na najniższym stopniu podium stanęła mistrzyni świata w siedmioboju Jessica Ennis.

Zawodnik Manchesteru United był wyraźnie zaskoczony otrzymanym tytułem: - To szok, wielki szok. Chciałbym podziękować wszystkim, którzy na mnie głosowali. Wychowałem się oglądając ten program i, pamiętając wcześniejszych laureatów, znalezienie się w tym samym miejscu jest czymś nieprawdopodobnym.

- Wygrałem w futbolu wiele trofeów grając z najlepszymi piłkarzami będąc pod wodzą największego menedżera jaki kiedykolwiek się urodził i reprezentując barwy najwspanialszego klubu na świecie. Może ludzie zaczynają mnie doceniać, bo się starzeję - dodał tegoroczny laureat. - To nietypowe dla 36-letniego zawodnika, że gra w takiej drużynie jak Manchester United i to przez 20 lat, ale ja się tym cieszę i chciałbym, by trwało to jak najdłużej.

Giggs to pierwszy piłkarz od ośmiu lat, w którego ręce trafiła statuetka dla Osobowości Roku. Poprzednim zwycięzcą był David Beckham, który wówczas był jeszcze klubowym kolegą Walijczyka. Wcześniej, z piłkarzy, tego zaszczytu dostąpili również: Bobby Moore (1966), Paul Gascoigne (1990) i, obecnie również zawodnik Czerwonych Diabłów, Michael Owen (1998).


Nasz Mistrz :D

Lubisz to?
konto usunięte
Dokładnie :) Nasz Mistrzunio Kochany :*
14 Desember 2009
W pełni zasłużył na to wyróżnienie :)
14 Desember 2009

 

Asystent Sir Alexa Fergusona Mike Phelan przyznaje, że liga angielska jest coraz trudniejsza. Najlepiej pokazują to ostatnie wyniki drużyn z tzw. Wielkiej Czwórki.

Wczorajszego wieczoru Manchester United przegrał u siebie z Aston Villą. Tym samym United zakończyło swoja długą serię bez porażki w lidze na Old Trafford. Strzelcem jedynej bramki był Gabriel Agbonlahor.

Tuż przed meczem Manchesteru United swój mecz rozgrywała londyńska Chelsea. Na Stamford Bridge padł remis 3-3. Gdyby United zwyciężyło, odrobiło by stratę punktową do The Blues. Niestety zamiast przewagę zmniejszyć zwiększyła się ona o jedno oczko.

Mistrzowie Anglii nie po raz pierwszy tracą punkty na Old Trafford. Nie tak dawno Czerwone Diabły ledwo co zremisowały z Sunderlandem 2-2. Jeszcze wcześniej, w meczu przeciwko drużynie Boltonu, United po wielkich trudach wygrało 2-1.

Mike Phelan przyznał, że te wszystkie wyniki to nie przypadek. Wygrywanie meczów nie jest już takie łatwe jak kiedyś i walka o mistrzostwo będzie toczyła się do ostatniej kolejki.

- Teraz o mistrzostwo będzie walczyło więcej drużyn w porównaniu z poprzednimi sezonami. Do tej pory o mistrzostwo walczyła tylko Wielka Czwórka, teraz jednak ilość drużyn mogących zdobyć mistrzostwo jest większa.

- Obecnie każdy mecz jest trudny. Nawet drużyny z początku tabeli będą tracić punkty z drużynami z końca tabeli. Nie ma drużyn dobrych i słabych. Każdy przeciwnik jest trudny, co pokazuje np. mecz United z Burnley. To wszystko motywuje nas do jeszcze lepszej gry.

- Wiemy, że Chelsea może w każdej chwili zgubić punkty. Jeszcze nie tak dawno traciliśmy do niej pięć punktów. Teraz zaś tracimy tylko trzy. Sami też musimy uważać. Przed nami mecz z Wolverhampton. Musimy go wygrać, aby odzyskać pewność siebie. Myślę że wynik będzie korzystny dla nas lecz nigdy nic nie wiadomo - zakończył asystent Fergusona.

Lubisz to?
Wiadomo, poziom futbolu wszędzie się wyrównuje.
14 Desember 2009
1 315 316 317 318 319 412