MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Wayne Rooney z wysoko podniesioną głową opuszczał w sobotę Old Trafford. Napastnik Manchesteru United w meczu z Hull City zdobył cztery bramki.

- Prawdopodobnie po raz ostatni strzeliłem cztery gole kiedy miałem 12 lat! - żartował Rooney w rozmowie z MUTV.

- Po raz pierwszy w zawodowej karierze zdobyłem cztery bramki więc jestem zachwycony. Strzelenie jednego gola w Premier League to wspaniałe uczucie, zatem cztery trafienia sprawiają, że jestem bardzo dumny.

- Hull miało kilka okazji przy stanie 1:0 i było nieco nerwowo. Musieliśmy pokazać nasze doświadczenie i zrobić wszystko aby zdobyć kolejną bramkę.

- Mieliśmy już wcześniej kilka okazji na strzelenie gola i być może powinniśmy byli zrobić to już w pierwszej połowie. Na szczęście w końcówce przycisnęliśmy i rozstrzygnęliśmy losy spotkania na swoją korzyść.

Rooney nie krył swojego zadowolenia również z faktu awansu na pierwsza pozycję w Premier League.

- Bycie na szczycie jest bardzo ważne. Możemy tylko wykonywać naszą pracę, co dziś zrobiliśmy. Awans na pierwsze miejsce wywiera dodatkową presję na pozostałe drużyny - dodał Rooney.

Lubisz to?
Każdy byłby dumny z 4 goli w jednym meczu :)
24 Januari 2010

 

Pobyt Manchesteru United na pozycji lidera Premier League może być krótki, ale Sir Alex Ferguson nie kryje zadowolenia z faktu pierwszego miejsca w tabeli.

Czerwone Diabły dzięki zwycięstwu 4:0 nad Hull City przeskoczyły Chelsea i Arsenal, które swoje mecze zagrają dopiero w przyszłym tygodniu.

- To może być istotne. Bycie na szczycie ligi na tym etapie sezonu jest znaczące - przyznał po spotkaniu z Hull Sir Alex Ferguson.

- Chelsea i Arsenal mają zaległe spotkania, ale najpierw muszą je wygrać. Jesteśmy na właściwym miejscu. Dobrze być na szczycie w styczniu, czyli miesiącu, kiedy zaczyna się atak na pozycję lidera.

Wysoka wygrana nad Hull City jest jeszcze ważna z innego powodu. Manchester United za sprawą czterech bramek Wayne'a Rooneya poprawił swój bilans bramkowy, który może okazać się kluczowy na zakończenie sezonu.

- Wynik jest dobry, więc jestem zadowolony - cieszył się po spotkaniu Ferguson.

- Zaczęliśmy bardzo dobrze, ale momentami graliśmy zbyt frywolnie jeśli chodzi o kontrolę gry. Powinniśmy strzelić więcej bramek w pierwszych 20 minutach kiedy graliśmy naprawdę dobrze. Zamiast tego zdjęliśmy nieco nogę z gazu.

- Mieliśmy świetne okazje na podwyższenie prowadzenia w pierwszej połowie. Za postawę w drugiej części Hull zasłużyło na szacunek. Każdy zespół, który jest w dole ligowej tabeli zrobiłby to samo. Na dwadzieścia minut przed końcem mieli pecha, że piłka nie wpadła do naszej bramki. Na nas podziałało to jak zimny prysznic, bo 1:0 to bardzo niebezpieczny wynik - dodał Szkot.

Na szczególne słowa pochwały zasłużył dziś nie tylko Wayne Rooney, ale i Nani. Portugalczyk zagrał najlepsze spotkanie od bardzo bardzo dawna.

- W drugiej połowie posłał kilka fantastycznych dośrodkowań w pole karne. Innego dnia strzelilibyśmy z tego cztery czy pięć goli. Jestem zatem z niego bardzo zadowolony. Solidnie wyglądała również nasza obrona poza dwoma minutami w drugiej połowie. Obecność Rio Ferdinanda była widoczna. To dla nas wielki bonus znów mieć go w składzie - stwierdził Ferguson.

Lubisz to?
Objęliśmy lidera i nie oddamy :)
24 Januari 2010

 

Dziennikarze "Sky Sports" i "Manchester Evening News" ocenili grę piłkarzy Manchesteru United w wygranym 4:0 meczu z Hull City. Najlepiej wypadł Wayne Rooney, a najniższe oceny otrzymał Park Ji-sung.

Zdaniem "Sky Sports", najlepszym piłkarzem na boisku był Wayne Rooney, który otrzymał 10 "oczek" w dziesięciostopniowej skali. Na tle drużyny wyróżniony został także Nani, który otrzymał "dziewiątkę". Najsłabiej natomiast wypadli Rio Ferdinand, Darron Gibson, Park Ji-sung oraz Michael Owen, których postawę oceniono na 6.

Według lokalnej gazety z Manchesteru, najlepszymi piłkarzami na boisku był Wayne Rooney, którzy otrzymał dziewięć "oczek". Na tle zespołu wyróżniono również Naniego, któremu przyznano 8. Najniższe oceny otrzymali Park Ji-sung, Jonny Evans oraz Dymitar Berbatow, których oceniono na 5. 

Oceny - "Sky": Van der Sar 7 - Rafael 7, Ferdinand 6, Evans 7, Evra 7 (Fabio 7) - Nani 9, Fletcher 7, Scholes 7 (Gibson 6), Park 6 - Rooney 10, Owen 6 (Berbatow 7).

Oceny - "MEN": Van der Sar 6 - Rafael 6, Ferdinand 6, Evans 5, Evra 6 (Fabio ) - Nani 8, Fletcher 6, Scholes 7 (Gibson 6), Park 5 - Rooney 9, Owen 6 (Berbatow 5).

Lubisz to?
Za 4 gole to nic dziwnego, że dostał 10 :)
24 Januari 2010
konto usunięte
Dokładnie kolego! Nani był wczoraj świetny :) W końcu pokazał na co go stać :) Rooney - w końcu dostał "10" :]
24 Januari 2010
konto usunięte
Nani juz sie chyba dobije do pierwszej 11
23 Januari 2010

 

Boss Manchesteru United Sir Alex Ferguson uważa, iż John O'Shea może zagrać jeszcze raz w tym sezonie. Ferguson na początku tygodnia poinformował, że Irlandczyk nie wybiegnie na murawę do końca sezonu. Teraz jednak patrzy na to wszystko bardziej optymistycznie.

- Młodszy brat Wesa Browna Reece miał taką samą kontuzję jak John i bardzo szybko wrócił do gry - komentował Boss United dla ManUtd.com.

- Wydawało się, że Reece będzie pauzował przez długi czas. Nabawił się kontuzji w październiku, a mimo to już jest zdolny do gry.

- John nie wróci tak szybko do zdrowia, ale miejmy nadzieje, że ujrzymy go jeszcze w tym sezonie - zakończył Szkot.

 

AKTYWNOŚĆ - 155 MIEJSCE (- 6)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Każdy zdrowy zawodnik to silniejsza kadra :)
24 Januari 2010
konto usunięte
Kurcze mi go brakuje ostatnio na boisku...
24 Januari 2010

 

Boss Manchesteru United Sir Alex Ferguson potwierdził, że Owen Hargreaves będzie już w składzie pierwszego zespołu w fazie pucharowej Ligi Mistrzów.

 

Hargreaves będzie mógł już niedługo znowu grać w pierwszym zespole, z czego jest zadowolony Sir Alex Ferguson.

- Owen Hargreaves wciąż trenuje w naszych rezerwach - powiedział Ferguson. - Trzy treningi już ma za sobą razem z pierwszym zespołem w Katarze i mogę powiedzieć, że jestem z niego bardzo zadowolony.

- Prawdopodobnie będzie już w składzie mojej drużyny na Ligę Mistrzów w meczu przeciwko Milanowi.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
No mam nadzieję, że wkrótce zacznie grać.
24 Januari 2010
konto usunięte
No na reszcie :D
24 Januari 2010

 

W zakończonym dzisiaj meczu 23. kolejki Premier League na Old Trafford Manchester United po 4 golach Wayne'a Rooney'a pokonał zajmujące 18 miejsce Hull City i z 50 pkt objął pozycję lidera.

 

W dotychczasowych spotkaniach Czerwone Diabły odniosły 16 zwycięstw, zremisowały 2 razy, a 5 razy schodziły z boiska pokonane. Zawodnicy Sir Alexa Fergusona zdobyli 53 bramki, z czego 19 strzelił Wazza (5 goli w dwumeczu z Hull), a stracili 19. Poniżej prezentuję statystyki z dzisiejszego spotkania.


MU                         Hull


59% Posiadanie piłki 41%

19 Sytuacje bramkowe 5

9 Strzały na bramkę 2

10 Strzały niecelne 3

11 Rzuty wolne 9

12 Rzuty rożne 8

1 Spalone 2

18 Wrzuty z autu 18

2 Interwencje bramkarzy 6

8 Auty bramkowe 11

8 Faule 9

1 Żółte kartki 1


SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
W pierwszej połowie było jako tako, ale w drugiej Hull już nie dało rady :)
24 Januari 2010
konto usunięte
Oj było, bo Hull nieźle nas cisło, ale nie dali rady :p
24 Januari 2010
konto usunięte
Było groźnie w pierwszej połowie, ale jak widać United górą!
23 Januari 2010

Manchester United pokonał w sobotę w jedynym spotkaniu angielskiej Premier League Hull City. Wynik już w ósmej minucie otworzył niezawodny Wayne Rooney. Skromne prowadzenie mistrzów kraju z minuty na minutę było coraz bardziej zagrożone i kiedy wydawało się, że Tygrysy wyrównają Rooney pokazał wielką klasę strzelając klasycznego hattricka w ciągu zaledwie ośmiu minut!

Mecz świetnie ułożył się dla gospodarzy. W ósmej minucie gry Wayne Rooney dobił strzał Paula Scholesa i Myhill musiał wyjmować piłkę z siatki. Kilka minut później najwyżej w pole karne do dośrodkowania Fletchera wyskoczył Park i posłał piłkę minimalnie nad bramką.

W 18. minucie niefrasobliwość Evansa wykorzystał Barmby i tylko przytomna interwencja holenderskiego bramkarza uchroniła United od utraty gola. W odpowiedzi na jeden z nielicznych ataków gości, Manchester przeprowadził prawdziwą kanonadę na bramkę Myhilla i nie wiedzieć czemu, golkiper wyszedł z tego obronną ręką. Szanse na drugą bramkę w tym meczu miał w 32. minucie Rooney. Zdecydowany lider zespołu Alexa Fergusona uderzył z dystansu minimalnie obok słupka. W końcówce pierwszej połowie trzykrotnie uderzał jeszcze Owen i w każdym przypadku niecelnie.

Na początku drugiej połowy miała miejsce dość nietypowa sytuacja. Fagan przypadkiem wpadł na sędziego i powalił go na ziemię. Na szczęście jednak arbiter mógł kontynuować sędziowanie. Poza tą sytuację niewiele działo się na boisku. Przyjezdni z coraz większą łatwością przedostawali się pod pole karne Van der Sara, zaś United nie potrafili skutecznie zaatakować.

W 73. minucie niecelny strzał oddał Mendy. Już dwie minuty później stuprocentową okazję zmarnował Ghiles. Kiedy przewaga Hull systematycznie wzrastała, Wayne Rooney zadał trzy decydujące ciosy zaliczając klasycznego hattricka! Najpierw w 82. minucie dobił strzał Naniego. Chwilę później wpakował piłkę do siatki głową po dośrodkowaniu Portugalczyka. A już w doliczonym czasie gry wykorzystał podanie Berbatova i ustalił wynik spotkania!

 

               

Manchester Utd 4 - 0 Hull City
1:0 Rooney 8'
2:0 Rooney 82'
3:0 Rooney 85'
4:0 Rooney 90'

 

Żółte kartki: Rooney 42' - Fagan 79'

 

Man Utd: Van der Sar - Rafael, Ferdinand, Evans, Evra (Fabio 87') - Nani, Fletcher, Scholes (Gibson 72'), Park - Rooney, Owen (Berbatow 72').

Hull: Myhill - McShane, Gardner, Zayatte, Dawson - Barmby (Mendy 58'), Boateng, Geovanni (Kilbane 74'), Garcia (Ghilas 70'), Hunt - Fagan.

Lubisz to?
konto usunięte
Jachuuuu !!! Rooney cudotwórca :D 4 bramki :D Szacunek :D W końcu pokazał, że jest naszym liderem w ekipie :) Nani rewelacyjny :)
24 Januari 2010
konto usunięte
No i mamy fotel lidera!
23 Januari 2010
konto usunięte
jestem zadowolony z wyniku i ze Nani wystapil i asyste zaliczyl
23 Januari 2010

 

SkySports donosi, że Preston jest poważnie zainteresowany ściągnięciem Danny'ego Welbecka z Manchesteru United. Ciekawy jest fakt, że managerem Preston jest syn Sir Alexa Fergusona Darren.

To może nieco ułatwić całą sprawę pozyskania młodego napastnika. Welbeck jest uznawany za jednego z najbardziej perspektywicznych młodych piłkarzy na Old Trafford, który niebawem zrobi wielką karierę.

Reprezentant Anglii U21 zaliczył w tym sezonie 11 występów. Sprowadzenie jednak do klubu Mame Biram Dioufa może pokrzyżować plany Danny'ego.

Zainteresowany Welbeckiem jest jeszcze Wigan Athletic, który szuka wzmocnień w linii ataku, i który wydaje się bardziej odpowiedni dla rozwijającego się piłkarza. Nie wiadomo jednak czy Sir Alex Ferguson zdecyduje się chociaż na wypożyczenie Anglika, gdyż Diabły nadal walczą o Puchar Ligi, mistrza Premiership oraz Champions League co wymaga szerokiej kadry.

Lubisz to?
konto usunięte
Raczej zostanie w United :D SAF mógłby go wystawić w jakimś meczu :p
24 Januari 2010
Zapewne zostanie tam wypożyczony lub w ogóle zostanie w MU.
23 Januari 2010

 

Old Trafford świętuje swoje setne urodziny. W związku z tym oficjalna strona klubu przypomina sto wielkich momentów w historii stadionu.

Najszybszy gol zdobyty na Old Trafford miał miejsce 18 listopada 1995 roku i jego autorem był nikt inny jak wciąż grająca legenda klubu, Ryan Giggs.

Historia: Po pamiętnej porażce z Aston Villa otwierającą nowy sezon Czerwone Diabły mogły pochwalić się serią 10 spotkań bez porażki. Passa została przerwana na dawnym Highbury, a tydzień później Ryan Giggs zdołał wpisać się do historii Old Trafford
, a rywalem była ekipa Southamptonu.

Okazja: Mnóstwo spośród ponad 39 tysięcy fanów wciąż nie zdołało dotrzeć do swoich miejsc kiedy to Paul Scholes przechwycił futbolówkę i posłał celnego crossa w kierunku Erica Cantony. Francuz przytomnie odegrał do nadbiegającego Giggsa i po zaledwie piętnastu sekundach podopieczni Sir Alexa Fergusona wyszli na prowadzenie. Trzy minuty później było już 2-0, również za sprawą Walijczyka. Poczynaniom Giggsa nie chciał się przyglądać David Beckham, który po chwili uderzył w poprzeczkę, zaś trzy minuty później Scholes podwyższył prowadzenie, mecz był w zasadzie skończony. W 68 minucie dośrodkowanie Beckhama wykorzystał jeszcze Andy Cole, zaś gościom udało się zdobyć honorowego gola na 4-1.

Następstwa: Po tym spotkaniu "dzieciaki" Fergusona zdobyły zaledwie sześć punktów z osiemnastu możliwych. Przełomowym punktem okazała się porażka Newcastle na Old Trafford pod koniec roku, po której to United stopniowo goniło Sroki ostatecznie wyprzedzając ich w ligowej tabeli zapewniając klubowi drugi w historii dublet.

Lubisz to?
konto usunięte
Mistrzu Nasz :D
24 Januari 2010
Tak szybko to chyba nikt dwóch goli nie strzelił. Brawo :)
23 Januari 2010

 

Garry Neville i Carlos Tévez unikną kary ze strony Federacji Angielskiej, ale zostali ostrzeżeni, że ten konflikt musi zostać natychmiast zażegnany.

Żadne środki nie zostaną podjęte w
sprawie obu piłkarzy, których kłótnia rozpoczęła się od wypowiedzi kapitana Manchesteru United dla prasy.

Po tym jak Neville powiedział, że Ferguson zazwyczaj podejmuje dobre decyzje w sprawie transferów A
rgentyńczyk był bardzo rozgniewany co zaprezentował po strzeleniu drugiej bramki w derbowym meczu w ramach półfinału Carling Cup.

To sprawiło, że angielski obrońca United pokazał mu popularny gest z użyciem środkowego palca co Tévez skomentował jako zachowanie "idioty" w wywiadzie dla radia.


Na różne sposoby sytuacje próbowali również załagodzić Sir Alex Ferguson i Roberto Mancini.

Tym razem sprawa zakończyła się na solidnej reprymendzie, ale jeżeli się powtórzy to na pewno będziemy świadkami surowych konsekwencji.

Lubisz to?
Całe szczęście tylko ostrzeżenie dla Neville'a.
23 Januari 2010
1 268 269 270 271 272 412