MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

W niedzielę Chelsea pokonała u siebie 2:0 Arsenal i tym samym wróciła na pierwsze miejsce w tabeli w Premier League. - Pokonaliśmy ich, ponieważ zagraliśmy tak samo jak Manchester United w zeszłym tygodniu - przyznał pomocnik The Blues Michael Ballack. Niemiec uważa również, że Arsenal nie ma żadnych szans na zdobycie mistrzostwa Anglii.

- Chcieliśmy tylko wykonać naszą pracę - przyznał 33-latek. - Wiedzieliśmy jak gra Arsenal. Zawsze jest to ten sam styl. Jeżeli zagrasz taką taktyką jak my to możesz ich pokonać. W tym oraz poprzednich sezonach udowodnili, że nie są w stanie wygrać ligi. Po przegranych spotkaniach Arsene Wenger zawsze mówi jakieś dziwne rzeczy, ponieważ próbuje znaleźć wymówkę. Jednakże w piłce nożnej nie chodzi tylko o posiadanie piłki oraz o ładne podania.

- W futbolu najważniejsze są zwycięstwa. Manchester United również to pokazał w zeszłym tygodniu kiedy pokonali ich. Tak samo zrobiliśmy my. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ponieważ byliśmy efektywni i taki był nasz plan. Piłka nożna jest mieszanką nie tylko wygranych oraz siły fizycznej - równie ważne jest wyszkolenie techniczne.

Niemiec dodał również, że Arsenal nie ma już żadnych szans na zdobycie tytułu. - Jeżeli spojrzysz na obecną sytuację w tabeli to wszystko wskazuje na to, że o mistrzostwo będziemy rywalizować tylko z Manchesterem United. Z drugiej strony cztery tygodnie temu sytuacja była zupełnie inna. Jeżeli zaczniesz tracić punkty to wszystko może się zmienić bardzo szybko - zakończył Ballack.

Lubisz to?
Z tego co Kasia pisze wynika, że porównanie taktyki MU i Chelsea w meczach z Arsenalem jest nie na miejscu :D
9 Februari 2010
konto usunięte
Chelsea wygrało ostatni mecz z Arsenalem, ale kto go oglądał ten wie, że na boisku to właśnie Arsenal był lepszy, niestety mieli mniej szczęścia przy strzelaniu bramek, bo bramkarz Chelsea tak naprawdę wygrał im mecz.
9 Februari 2010

 

Gary Neville jest zachwycony formą Antonio Valencii, który trafił do Manchesteru latem ubiegłego roku.

- Antonio świetnie sobie u nas radzi gdyż wcześniej także grał w Premiership. To bardzo trudna i agresywna liga, do której on z pewnością pasuje.

- Jest potężny, silny i szybki co ułatwia mu poruszanie się po boisku. Może każdego pokonać dzięki znakomitej sylwetce. Bardzo dobrze pasuje do reszty drużyny i tak jak oni chce zdobywać wiele trofeów - pisał Neville dla Sunday Times of Malta.

- Valencia grając w Wigan nie był znany. Przenosząc się do nas zapewnił sobie lepszą przyszłość. Ten chłopak ma ogromne możliwości, które u nas może w pełni zaprezentować. Jest bocznym pomocnikiem, ale często podłącza się do ataku - zakończył kapitan Czerwonych Diabłów.

Lubisz to?
No fakt, Valencia to świetny zawodnik, bez niego nie byłoby wielu wygranych.
9 Februari 2010

 

Sir Bobby Charlton jest przekonany, iż Sir Alex Ferguson nie planuje przejść na emeryturę.

- Nie jestem w stanie nawet o tym myśleć. Myślę, iż Ferguson nic takiego nie planuje. Pamiętam, że kiedyś miał pomysł aby przejść na emeryturę, lecz szybko zrozumiał, że byłoby to dużym błędem - mówi Charlton.

- On jest geniuszem. Jego wszystkie decyzje o tym świadczą. Ferguson ułatwia pracę dla zarządu United. Odkąd trenuje Manchester nie pamiętam aby któryś z zawodników podniósł głos. On jest po prostu magiczny.

- Ligę Mistrzów wygraliśmy trzykrotnie, lecz dla niego to wciąż mało. Myślę, że w tym roku jesteśmy w stanie wygrać Puchar Europy jednak aby tego dokonać potrzebujemy dobrej gry w Premier League - dodaje Sir Bobby Charlton, który w barwach Czerwonych Diabłów ustrzelił 247 bramek.

Lubisz to?
Ferguson do 90-tki będzie trenował Diabły :D
9 Februari 2010

 

Po kontrowersjach związanych z życiem pozaboiskowym Johna Terry'ego nowym kapitanem Anglii zostanie Rio Ferdinand. Publicznie zadowolenie z tego faktu wyrazili Sir Alex Ferguson i Gary Neville.

- Jesteśmy zadowoleni. Wspaniale mieć w zespole kapitana drużyny narodowej. W przeciągu lat byli nim również Gary Neville, Bobby Charlton i Bryan Robson, który z kolei był kapitanem przez prawie sześćdziesiąt spotkań. Jesteśmy bardzo dumni z tego powodu - powiedział Ferguson.

Gary Neville nie miał wątpliwości komu Fabio Capello powierzy opaskę kapitana. Rio od lat prezentuje znakomitą formę w reprezentacji i dla Gary'ego był jedynym kandydatem do objęcia tej funkcji.

- To wielki zaszczyt być kapitanem swojego kraju. Rio spisywał się bardzo dobrze od długiego czasu, można powiedzieć, że był vice-kapitanem i z tego powodu jest naturalnym następcą. Wspaniale, że United ma w swoich szeregach kapitana Anglików - przyznał Neville.

Lubisz to?
I taki właśnie powinien być kapitan Anglii - czerwony :)
9 Februari 2010

Michael Carrick uważa, że Rio Ferdinand będzie świetnym kapitanem reprezentacji Anglii.

Ferdinand kapitańską opaskę przejmie od Johna Terry'ego. Zawodnik Chelsea został pozbawiony swojej funkcji przez Fabia Capella po skandalu obyczajowym, którym od kilkunastu dni żyje cała Anglia.

- Rio jest świetnym liderem i fantastycznym kapitanem. To zawodnik światowej klasy - mówi Carrick w rozmowie z The Sun.

- Był naszym kapitanem kiedy wygraliśmy Ligę Mistrzów, więc na pewno nie przerazi go ta funkcja. Rio wzbudza szacunek u kolegów. Jestem przekonany, że z powodzeniem będzie wypełniał powierzone mu zadania - dodaje Carrick.

 

AKTYWNOŚĆ - 160 MIEJSCE (- 2)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Rio będzie kapitanem, sam Capello to potwierdził.
9 Februari 2010
konto usunięte
ale i tak ma nim zostać dal ej ponoć Terry :/ tyle plotek już jest, ze nie wiadomo w co wierzyć :p
8 Februari 2010

Półfinał FA Youth Cup 2006/07 dostarczył niezapomnianych wrażeń kiedy to w spotkaniu z Arsenalem w Teatrze Marzeń młodzież udowodniła swoją wartość.

Historia: Niezależnie od wieku zawodników potyczki United z Arsenalem zawsze są emocjonujące. W pierwszym spotkaniu Kanonierzy zgromadzili na Emirates aż 40 tysięcy fanów i oglądali zwycięstwo swojego zespołu, który wygrał 1-0 po bramce Kierana Gibbsa. Rewanż odbył się 2 kwietnia 2007 roku i Czerwone Diabły nie pozostały dłużne swoim rywalom.

Okazja: Młoda ekipa Arsenalu prowadzona przez legendarnego stopera Steve'a Boulda postawiła w tym spotkaniu na rozważną grę w defensywie. Tuż po przerwie goście wyszli na prowadzenie za sprawą wspomnianego już Gibbsa, zatem piłkarze United potrzebowali już dwóch bramek do przedłużenia swoich szans na awans. W 74' było już 1-1 za sprawą Chrisa Fagana, zaś na trzy minuty przed końcem United wyszło na prowadzenie dzięki świetnemu wykończeniu Antona Bryana. Fani na Old Trafford byli zatem świadkami dogrywki, w której to do wyrównania doprowadzili Kanonierzy prowadząc tym samym w dwumeczu. Tuż po przerwie na gola Arsenalu odpowiedział Fabian Brandy, a na sześć minut przed końcem dogrywki o losach dwumeczu przesądził Danny Welbeck, który wykorzystał dogranie Danny'ego Galbraitha i doprowadził tłumy do szaleńczej radości.

Następstwa: "W historii United było już wiele świetnych powrotów i ten wcale nie był gorszy" - mówił po meczu zadowolony trener McGuinness. "Piłkarze czują się teraz uniesieni niczym latawce, całkiem zasłużenie, bowiem to było świetne zwycięstwo". Niestety pomimo wygranej na Anfield 2-1 Czerwone Diabły przegrały 0-1 na Old Trafford i w serii rzutów karnych okazały się słabsze od rywali.

- Sir Alex Ferguson obserwował jak wschodzące gwiazdy klubu zapewniły sobie awans do finału młodzieżowego Pucharu Anglii gdzie czekał już Liverpool - pisał po meczu David McDonnell z Daily Mirror.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Młodzi to od lat duży potencjał :)
9 Februari 2010

Jedno z najbardziej dramatycznych spotkań Manchesteru United z Liverpoolem miało miejsce w styczniu 2006 roku kiedy to Rio Ferdinand stanął na wysokości zadania i został bohaterem szlagieru.

Historia: Sezon 2005/06 bez wątpienia należał do londyńskiej Chelsea, która spokojnie prowadziła w lidze. Za plecami ekipy Jose Mourinho plasowały się kolejno United oraz Liverpool i to pomiędzy tymi zespołami rozgrywała się walka o drugie miejsce. Mecz z 22 stycznia 2006 roku miał zatem kluczowe znaczenie w kwestii wicemistrzostwa kraju i bezpośredniego awansu do Ligi Mistrzów.

Okazja: Goście przez całe spotkanie dzielnie trzymali się surowej taktyki narzuconej przez Rafę Beniteza, zaś Manchester United w ofensywie osłabiony był brakiem Cristiano Ronaldo zawieszonego na trzy spotkania za atak na Andy'ego Cole'a grającym wówczas w Manchesterze City. Brak Portugalczyka osłabił ofensywny polot zespołu czego efektem było niezbyt ciekawe 90 minut na Old Trafford. Wtedy to do rzutu wolnego z lewej strony boiska podszedł Ryan Giggs i posłał mocną centrę w pole karne, której adresatem został Rio Ferdinand. Anglik mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości Jose Reinę i zapewnił swojej drużynie jakże cenne trzy oczka. Do historii przejdzie również celebracja gola przez Gary'ego Neville'a, który po meczu został nawet ukarany przez Angielską Federację.

Następstwa: Dla młodego dojrzewającego zespołu wygrane w wielkich spotkaniach były niezbędnym doświadczeniem. "Nasze poprzednie zespoły specjalizowały się w ważnych oraz późnych golach, zatem cieszymy się, że wracamy do tych czasów" - mówił po meczu Sir Alex Ferguson. Chelsea ostatecznie sięgnęła po ligowe trofeum, jednak dobra druga połówka sezonu 05/06 dawała nadzieję na nowy lepszy sezon 2006/07.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
To był niezwykle ważny mecz i świetna końcówka :)
9 Februari 2010

Edwin van der Sar w najbliższym czasie podpisze nowy kontrakt z Manchesterem United - donosi "Sunday Express". Umowa będzie obowiązywać do zakończenia sezonu 2010/2011, a doświadczony Holender zarobi prawie 5 milionów funtów.

Dziennikarze twierdzą, że bramkarz uzgodnił warunki nowej umowy kilka tygodni temu. Jednakże zwlekał z podjęciem ostatecznej decyzji, ponieważ jego żona Annemarie miała problemy ze zdrowiem. Małżonka van der Sara czuje się już dużo lepiej, więc w najbliższym czasie 39-latek powinien podpisać kontrakt, na mocy którego będzie zarabiał 90 tysięcy funtów tygodniowo.

Z tej decyzji z całą pewnością będzie zadowolony Sir Alex Ferguson, który wysoko ceni umiejętności Holendra. - Edwin robi wielką różnicę. Tu nie chodzi tylko o jego interwencje, ale o całokształt - jego sposób bycia na boisku oraz wpływ na całą drużynę. Wiem, że kilku młodszych bramkarzy czeka na swoją szansę, ale Edwin jest w tej chwili najlepszym bramkarzem w Premier League.

Lubisz to?
Jeśli tak się stanie to Kuszczak zapewne odejdzie z MU :/
8 Februari 2010

Po odejściu Cristiano Ronaldo do Realu Madryt Nani zapowiadał eksplozję swojej formy. Po słabej pierwszej części sezonu portugalski skrzydłowy zaczyna wreszcie spełniać daną kibicom obietnicę.

Nani od początku swojego pobytu w Manchesterze United dobre występy przeplata kiepskimi. Wszystko wskazuje jednak na to, że Portugalczykowi udało się ustabilizować chwiejną formę. Od kilku spotkań Nani prezentuje się naprawdę imponująco.

- Nani podejmuje teraz właściwe decyzje na boisku - tłumaczy Gary Neville w rozmowie z MUTV.

- Trudno go upilnować, bo jest szybki i może pobiec w każdym kierunku. W ostatnich tygodniach robi szybkie postępy, a do tego jest bardzo pewny siebie. Świetnie wstrzelił się z czasem co jest bardzo korzystne dla drużyny - dodaje kapitan United.

Dobrą grę Naniego zachwycony jest również Patrice Evra. Francuz ma nadzieję, że wysoką formę jego klubowy kolega utrzyma do końca sezonu.

- Nani się nie zmienił. Wszyscy wiedzieli, że ma talent. Fani czasami byli sfrustrowani, bo wiedzieli na co go stać. Jest silny i szybki, ale potrzebował czasu - mówi Evra.

- Rozegrał swój czwarty mecz z rzędu i nie jestem tym zaskoczony, bo wiem jakie ma umiejętności. Nie mówię mu po każdym spotkaniu, że wykonał dobrą robotę, bo to normalne. Musi nadal grać na takim poziomie. Bardzo cieszę się z jego występów - dodaje Francuz.

Lubisz to?
Forma Naniego będzie systematycznie rosła :)
8 Februari 2010

W ostatnich tygodniach Anderson stracił nawet miejsce w kadrze meczowej Manchesteru United, a prasa donosi, że Brazylijczyk wkrótce opuści Old Trafford. - Nigdzie się nie wybieram i zamierzam walczyć o miejsce w drużynie - zapewnił piłkarz Czerwonych Diabłów.

- Żaden piłkarz nie jest zadowolony jeżeli znajduje się poza zespołem - przyznał pomocnik. - Jeżeli nie będzie przeszkadzało siedzenie na ławce czy też na trybunach to nigdy nie osiągniesz sukcesu. Zwłaszcza w takim klubie jak United. Po prostu musisz być nieszczęśliwy jeżeli nie grasz.

- Z drugiej strony nawet jak nie biorę bezpośredniego udziału w meczu to zawsze staram się wspierać moich kolegów. Oczywiście, że zawsze chciałbym grać w pierwszym składzie. Jednakże jeżeli tak nie jest to pomagam moim kolegom, ponieważ jesteśmy jedną drużyną i musimy się trzymać razem.

- Wiem, że czeka mnie bardzo trudne zadanie. Aczkolwiek rywalizacja jest bardzo dobra, ponieważ jest to najlepsza droga, żeby dany zawodnik mógł grać najlepiej jak potrafi. Jeżeli wszyscy będą walczyć o miejsce w składzie to poziom występów zawsze będzie wyższy - zakończył Anderson.

Lubisz to?
Będzie w rezerwach się ogrywał.
8 Februari 2010
1 247 248 249 250 251 412