Ballack: liczą się tylko dwa zespoły

W niedzielę Chelsea pokonała u siebie 2:0 Arsenal i tym samym wróciła na pierwsze miejsce w tabeli w Premier League. - Pokonaliśmy ich, ponieważ zagraliśmy tak samo jak Manchester United w zeszłym tygodniu - przyznał pomocnik The Blues Michael Ballack. Niemiec uważa również, że Arsenal nie ma żadnych szans na zdobycie mistrzostwa Anglii.
- Chcieliśmy tylko wykonać naszą pracę - przyznał 33-latek. - Wiedzieliśmy jak gra Arsenal. Zawsze jest to ten sam styl. Jeżeli zagrasz taką taktyką jak my to możesz ich pokonać. W tym oraz poprzednich sezonach udowodnili, że nie są w stanie wygrać ligi. Po przegranych spotkaniach Arsene Wenger zawsze mówi jakieś dziwne rzeczy, ponieważ próbuje znaleźć wymówkę. Jednakże w piłce nożnej nie chodzi tylko o posiadanie piłki oraz o ładne podania.
- W futbolu najważniejsze są zwycięstwa. Manchester United również to pokazał w zeszłym tygodniu kiedy pokonali ich. Tak samo zrobiliśmy my. Zasłużyliśmy na zwycięstwo, ponieważ byliśmy efektywni i taki był nasz plan. Piłka nożna jest mieszanką nie tylko wygranych oraz siły fizycznej - równie ważne jest wyszkolenie techniczne.
Niemiec dodał również, że Arsenal nie ma już żadnych szans na zdobycie tytułu. - Jeżeli spojrzysz na obecną sytuację w tabeli to wszystko wskazuje na to, że o mistrzostwo będziemy rywalizować tylko z Manchesterem United. Z drugiej strony cztery tygodnie temu sytuacja była zupełnie inna. Jeżeli zaczniesz tracić punkty to wszystko może się zmienić bardzo szybko - zakończył Ballack.








