MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 
Czerwone Diabły będą starały się odzyskać utracony na rzecz Chelsea tytuł Mistrza Anglii i tym samym ustanowić rekord wygranych trofeów ligowych. Pomimo tego, że The Citizens nie załapali się do czołowej czwórki w tym sezonie Sir Alex Ferguson przewiduje, że w następnej kampanii będą stanowili poważne zagrożenie.

 

- Tym razem będą dużo silniejsi. Z doświadczeniem z ubiegłego sezonu będą lepiej wyposażeni do walki o tytuł, ponieważ zapewne i tym razem wydadzą sporo pieniędzy na transfery. Wygranie ligi będzie trudniejsze niż kiedykolwiek. Teraz walczyliśmy tylko z Chelsea i Arsenalem przez pewien okres - mówił Fergie.

- Oprócz City spodziewam się, że Tottenham sporo namiesza. Myślę, że neutralni kibice będą zadowoleni, że walka o mistrzostwo wciągnie więcej drużyn. Oczywiście jestem zawiedziony tym, że nie udało nam się tego dokonać w tym sezonie jednak to nie znaczy, że zamierzamy przebudować cały skład.

- Uważam, że jesteśmy w dobrej pozycji aby zaatakować w przyszłych rozgrywkach. Sprowadziliśmy kilku młodych piłkarzy w ciągu ostatnich kilku lat i tym razem poradzą sobie o wiele lepiej. Mamy również niesamowicie doświadczonych graczy.

- Będę chciał podpisać kilka nowych kontraktów jednak rynek póki co jest bardzo wąski. Dodatkowo wiele klubów będzie chciało kupić tego samego zawodnika, a nie wszyscy mogą dostać to czego chcą -zakończył Sir Alex Ferguson.

Lubisz to?
Ma rację, przyszły sezon może być jeszcze bardziej zacięty.
17 Mei 2010

 

Fabio Capello poinformował media, że po ciężkim sezonie 2009/2010 Wayne Rooney jest w tej chwili fizycznie wrakiem piłkarza. Gra na najwyższych obrotach i częste kontuzje przyczyniły się do osłabienia zawodnika. Wazza jest teraz bardziej podatny na kontuzje niż kiedykolwiek.


Niemniej jednak manager kadry Anglii jest przekonany o tym, że Rooney zdoła odzyskać siły do czasu startu Mistrzostw Świata, które rozpoczynają się za około miesiąc.

- Rooney rozegrał masę spotkań i pod koniec sezonu był bardzo zmęczony. Po kontuzji kostki nie wykazywał już takiej równowagi podczas gry, więc z tego powodu łatwo złapać kolejny uraz. Niemniej jednak myślę, że Rooney szybko wyzdrowieje. To bardzo ważny dla nas piłkarz - mówił Capello.

Angielski sztab szkoleniowy z pewnością będzie teraz oszczędzał Rooney'a, który na swoim koncie ma już 58 występów dla kadry narodowej. Sam piłkarz twierdzi, że do czasu rozpoczęcia Mundialu będzie zwarty i gotowy. Inauguracyjne spotkanie Wyspiarzy zostanie rozegrane 12 czerwca przeciwko USA.

Dużo wskazuje na to, że Wazza dostanie więcej czasu na odpoczynek i nie zagra w towarzyskich pojedynkach z Meksykiem oraz Japonią.

Lubisz to?
Do Mundialu odpocznie i nabierze świeżości :)
17 Mei 2010

Prawa telewizyjne: Man Utd na szczycie

 
Manchester United może pochwalić się największymi dochodami z tytułu praw telewizyjnych za sezon 2009/2010 - informuje ESPN.


Czerwone Diabły za zakończony niedawno sezon zarobiły blisko 53 miliony funtów co jest wynikiem lepszym o 167 tysięcy funtów od londyńskiej Chelsea.

Aż 24 spotkania z udziałem Manchesteru United były pokazywane na żywo w angielskiej telewizji. To wynik o dwa mecze lepszy od Chelsea i jeden od Arsenalu (51,712 mln funtów).

Przychody z praw do transmisji na krajowym rynku dzielone są następująco: połowa z całej kwoty jest równo rozdysponowywana pomiędzy wszystkie kluby, 25% kwoty jest wypłacane w zależności od miejsca zajętego przez drużynę. Pozostałe przychody dzieli się biorąc pod uwagę liczbę meczów pokazanych na żywo. Każdy klub ma gwarantowane przynajmniej 10 spotkań w sezonie.

Lubisz to?
Było do przewidzenia, najciekawsze mecze grali.
17 Mei 2010
konto usunięte
He he no ja się wgl nie dziwie :D Glory Man United :)
17 Mei 2010

 

Klasowy napastnik będzie celem Sir Alexa Fergusona w letnim okienku transferowym. Szkot chce zdjąć presję zdobywania bramek z Wayne'a Rooney'a.

The Guardian pisze, że nadmierne poleganie na Rooney'u jest głównym tematem rozmów Sir Alexa Fergusona ze sztabem szkoleniowym. Szkot ponoć nie wierzy w odrodzenie się formy Dymitara Berbatowa dlatego latem zamierza poszukać równorzędnego partnera dla Rooney'a.

Sir Alex Ferguson, który nigdy publicznie nie krytykuje swoich piłkarzy w prywatnych rozmowach przyznaje ponoć, że Manchester United jest teraz bardziej uzależniony od Wayne'a Rooney'a niż od Cristiano Ronaldo.

Pod nieobecność Portugalczyka Sir Alex miał do swojej dyspozycji Rooney'a, Berbatowa i Carlosa Teveza. Teraz choć ławka rezerwowych liczy siedmiu nominalnych napastników to żaden nie dorównuje umiejętnościom Rooney'owi.

Lubisz to?
Przydałby się jakiś konkretny napastnik za rozsądne pieniądze.
17 Mei 2010

 

Sir Alex Ferguson zapowiedział, że nie odejdzie z Manchesteru United jeśli prowadzona przez niego drużyna będzie mieć kłopoty.

Angielskie media były przekonane, że Szkot na zasłużoną emeryturę uda się w 2011 roku. W kwietniu Ferguson stwierdził jednak, że nie ma najmniejszego zamiaru zostawiać Czerwonych Diabłów.

- Jeśli przytrafiłby się nam słaby okres to na pewno nie byłby to najlepszy czas na odejście - wyjaśnia Ferguson.

- Nie chciałbym stawiać nowego menadżera w sytuacji, w której objąłby słaby zespół. Chcę zostawić Manchester United w dobrym stanie.

Sir Alex Ferguson już raz nosił się z zamiarem odejścia z klubu. W 2002 roku Szkot poinformował wszystkich o swoich planach po czym wycofał się ze złożonych deklaracji.

- W 2002 roku podjąłem pochopną decyzję. Miałem sześćdziesiąt lat, wygrałem Ligę Mistrzów i ludzie mówili, że drugi raz tego nie dokonam - mówi Ferguson.

- Wiele niedorzecznych myśli przeszło mi wówczas przez głowę. Nie chciałem aby Manchester United znów znalazł się w takiej sytuacji jaka miała miejsce po odejściu Matta Busby'ego. Po tym jak podjąłem decyzję forma zespołu poszła dramatycznie w dół. To był koszmar.

- W Nowy Rok poszliśmy na obiad. Kiedy wróciliśmy to usnąłem na kanapie. Wtedy podeszła do mnie moja żona Cathy z trójką chłopaków, kopnęła mnie w stopę i powiedziała: - Nie idziesz na emeryturę!? - wspomina Sir Alex.

 

BLOG NR 2600 :)

Lubisz to?
Widomo Alex będzie trwał na posterunku póki mu na to zdrowie pozwoli :)
17 Mei 2010

 

Terminarz Manchesteru United przed nowym sezonem został uzupełniony o kolejny mecz. Tym razem Czerwone Diabły wybiorą się do Dublina gdzie 4 sierpnia rozegrają inauguracyjny mecz z drużyną Airtricity League XI na przebudowanym obiekcie Aviva Stadium.

 

Sir Alex Ferguson nie może się doczekać wizyty w Dublinie gdzie po raz ostatni miał okazję zagrać w 2002 roku w meczu towarzyskim z Shelbourne, który jego podopieczni wygrali 5:0. Menedżer Czerwonych Diabłów pozytywnie nastawia się także na spotkanie z irlandzkimi kibicami.

- Posiadamy rozbudowaną bazę kibiców w Irlandii - mówił Szkot. - Wspaniale będzie zagrać na ich obiekcie i wiem, że irlandzcy kibice uczynią atmosferę naprawdę wyjątkową.

Warto wspomnieć, że Irlandia zawsze stanowiła sporą część rodziny Manchesteru United. Wśród gwiazd irlandzkiego pochodzenia, które grały z diabełkiem na piersi przewinęły się takie nazwiska jak Johnny Carey, Frank Stapleton, Paul McGrath, Kevin Moran, Denis Irwin czy Roy Keane.

Jednak nie można zapominać o obecnych zawodnikach: Johnie O'Shea, Darronie Gibsonie, Robbie'm Brady'm oraz Seanie McGinty'm. Nie jest więc zaskoczeniem, że to w Irlandii sprzedano najwięcej, poza Zjednoczonym Królestwem, karnetów sezonowych. Miejscowi kibice z pewnością zgotują Czerwonym Diabłom gorące powitanie.

Lubisz to?
Bardzo dobrze, od czasu do czasu trzeba zawitać do kibiców w innych krajach :)
17 Mei 2010

 

Manchester United stanie do walki z londyńską Chelsea o defensywnego pomocnika Evertonu Jacka Rodwella - donosi dzisiejszy "The Times". Sir Alex Ferguson poszukuje podobno młodych angielskich zawodników, którzy mogą stworzyć trzon ekipy Czerwonych Diabłów na najbliższe kilka sezonów, a mający 19 lat utalentowany wychowanek The Toffies wpisuje się w te ramy wręcz idealnie.

 

Ferguson już jakiś czas temu ogłosił transfer 21-letniego obrońcy Fulham Chrisa Smallinga. Jednak zdając sobie sprawę z nieuchronnie zbliżającej się emerytury Gary'ego Neville'a, Paula Scholesa i Ryana Giggsa w grę wchodzą kolejne wzmocnienia - poza Rodwellem sporo mówiło się ostatnio także o Jamesie Milnerze z Aston Villi.

"The Times" przekonuje, że powrót do probrytyjskiej strategii doboru nowych twarzy w zespole ma nie tylko związek z nowymi zaleceniami UEFA odnośnie liczby posiadanych piłkarzy wychowanych w Anglii, lecz, zdaniem szkockiego szkoleniowca, gwarantuje ona przede wszystkim odpowiedniego ducha drużyny.

Rodwell zwrócił na siebie uwagę Fergusona od momentu przebicia się do pierwszego składu The Toffies. Przez drużyny młodzieżowe z Goodison Park przeszedł jako środkowy obrońca, z biegiem czasu przekwalifikowano go jednak do gry w środku pola, a w lutowym wygranym 3:1 meczu z Manchesterem United strzelił ostatniego gola.

Everton chciałby przedłużyć ze swoim wychowankiem kontrakt na kilka następnych lat jednak zainteresowanie ze strony największych klubów w Anglii może ich zmusić do transferu. W ubiegłym roku odrzucili ofertę rzędu 14 milionów funtów, która napłynęła z Chelsea, a Ferguson chce, gdy tylko Everton pogodzi się z odejściem Rodwella, za wszelką cenę sprowadzić go na Old Trafford.

"The Times" poruszył też kwestię pomocnika The Blues Joe Cole regularnie przymierzanego do Manchesteru United, któremu za kilka tygodni skończy się kontrakt. Gazeta twierdzi, że nowa polityka ma koncentrować się co prawda na piłkarzach młodych jednak podobnie jak było w przypadku Michaela Owena podpisanie z nim kontraktu może zostać potraktowane przez Fergusona jako "małe ryzyko". Ponadto dziennik informuje, że nie należy się spodziewać by w najbliższym czasie wicemistrzowie Anglii pożegnali się z Dymitarem Berbatowem.

Lubisz to?
To jest najlepszy sposób, a nie kupowanie znanych nazwisk za grube miliony, które później się nie sprawdzają.
17 Mei 2010


Michael Carrick twierdzi, że jeżeli sytuacja będzie tego wymagać to jest gotów wykonywać rzuty karne w reprezentacji Anglii podczas Mistrzostw Świata w RPA.

Rzuty karne od zawsze były zmorą kadry Anglii przez co zawsze maleją ich szanse na triumf w najważniejszych rozgrywkach. W ostatnich trzech z czterech rozgrywek finałowych Mundialu Anglia odpadała po rzutach karnych.

We Włoszech w 1990 roku Anglicy polegli ze swoim największym rywalom RFN. Osiem lat później była przegrana z Argentyną i potem z Portugalią w 2006 roku. Carrick uważa, że wie już wszystko o wykonywaniu ważnych rzutów karnych.

- Z chęcią chciałbym strzelić karnego dla Anglii. Ten jeden przeciwko Chelsea nie był dla mnie zbyt miłym przeżyciem. Trzeba ufać swojej technice. Miałem po prostu nadzieję, że bramkarz rzuci się w drugą stronę i piłka wpadnie - komentował Carrick.

- Kiedy wypadła moja kolej podbiegłem szybko do piłki tak, żeby nie mieć zbyt wiele czasu na rozmyślanie. Kiedy stałem przed piłką byłem pewny co do swojego strzału. Powtarzasz sobie, że tyle razy robiłeś to na treningu, więc wystarczy zrobić to jeszcze raz.

- Jednak to jest trudne w praktyce szczególnie przy tak mocnej presji otoczenia. Dopóki nie znajdziesz się w takiej sytuacji to tego nie wiesz. Wiesz, że jeżeli spudłujesz odpadasz. Na to nie da się przygotować - zakończył Carrick.

Lubisz to?
Do karnych trzeba mieć silną psychikę. Jeśli Carrick czuje się na siłach to super :)
17 Mei 2010


Wayne Rooney nie bierze po uwagę myśli, że miałby nie być gotowy do gry podczas Mistrzostw Świata w RPA.

Pod koniec sezonu Rooney zmagał się z kontuzjami, a w ostatnim meczu sezonu ze Stoke musiał przedwcześnie opuścić boisko z powodu bólu w pachwinie.

Jednak napastnik United już czuje się dobrze i ma nadzieję na dobry występ swojej reprezentacji na Mundialu.

"Czuję się dobrze. Opuściłem boisko w spotkaniu
ze Stoke, ponieważ mecz już był wygrany i nie było sensu abym przebywał na boisku, kiedy poczułem ból w pachwinie" - powiedział Rooney.

"Będę potrzebował kilku sesji treningowych, zanim znów zagram, ale obecnie czuję się dobrze."

Podczas Mundialu na pewno będzie ciążyła presja na najlepszym angielskim zawodniku
, ale Wayne jest przyzwyczajony do presji.

"Już jako 16 latek zacząłem grać w Evertonie i od tamtej pory jestem pod presją. Nie dotyka mnie to tak bardzo, ponieważ dokładnie wiem, że od mojej gry bardzo zależy gra reprezentacji" - dodaje Rooney.

"Jednak w drużynie
jest wielu zwycięzców i dobrych zawodników, więc nie tylko ode mnie zależy ta gra. Reszta drużyny też musi zagrać dobrze."

Lubisz to?

 

Jak donosi dziennik Record Sir Alex Ferguson zaoferuje Andersona i 10 milionów euro za piłkarza Benfiki Ángela Di Maríę.

22-latek występujący na pozycji lewoskrzydłowego miałby pomóc Czerwonym Diabłom w walce na wszystkich frontach, a szczególnie w Premier League.

To już drugi raz gdy Szkot złoży zapytanie odnośnie oferty za Ángela. Również w zimowym okienku transferowym Ferguson chciał zaoferować 10 milionów funtów z tą różnicą, że zamiast Andersona, do Benfiki dołączyłby Nani.

Anderson, który obecnie jest kontuzjowany, od pewnego czasu łączony jest z wieloma klubami, gdyż Sir Alex planuje jego sprzedać, po rzekomej kłótni i nierównej formie Brazylijczyka.

Jeśli Benfica chciałaby samej gotówki za Argentyńczyka, który włączony jest w skład na Mistrzostwa Świata to oferta musiałaby opiewać na około 40 milionów euro.

Lubisz to?
1 150 151 152 153 154 412