MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB


Zwycięstwo 3:1 z Kogutami pokazało prawdziwe umiejętności Berbatowa. Być może nie jest on maszynką do strzelania goli, ale z przyjemnością ogląda się jak dyryguje grą drużyny. Wydaje się być taką klasyczną "10", jest tłem dla bardziej skutecznego napastnika.

Sezon w skrócie: Od samego przyjścia na Old Trafford spłynęła na niego fala krytyki. Nie ma jednak wątpliwości, że wkład Berby w grę United był nieodzowny w poprzednim sezonie. Strzelał bramki oraz zaliczył sporo asyst. Wybiegł w pierwszym składzie w pięciu z dziesięciu spotkań otwierających sezon. Jednak zmiana taktyki na 4-5-1 z Rooney'em jako wysuniętym napastnikiem sprawiła, że Dymitar był tylko uzupełnieniem. Niemniej jednak kiedy przyszło mu grać robił swoje. Poprowadził drużynę do zwycięstw z Wolves, Boltonem i Tottenhamem. W wygranym 4:0 spotkaniu na Reebok Stadium Berbatow po raz pierwszy strzelił dwie bramki w jednym meczu. Co więcej zaliczył kilka doprawdy widowiskowych bramek. Zarówno strzał nożycami w spotkaniu z Sunderlandem jak i gol przeciwko Blackburn kandydowały na bramkę sezonu w United.

Pamiętna chwila:
Mecz ze swoim byłym klubem. Miał udział przy obu podyktowanych rzutach karnych później wykorzystanych przez Giggsa. Jego gra była najwyższych lotów, zapewne uświadomił tym meczem Sir Alexowi Fergusonowi, że pieniądze wydane na niego nie poszły na marne. Pokazał również, iż jest niezwykle silny fizycznie. Z łatwością dawał sobie radę z Kingiem i Dawsonem.

Co dalej?: Aż huczało od plotek o jego odejściu w letnim okienku transferowym. Jednak boss ani myśli sprzedawać Bułgara. Zachwyca się geniuszem Dymitara, twierdzi również, że dzięki wielkiemu doświadczeniu może wiele nauczyć swoich młodszych kolegów.

Ilość występów: Premier League 24 (9), Liga Mistrzów 1 (5), Puchar Anglii 1, Carling Cup 2, Razem 29 (14)

- Jest inteligentny, świetnie panuje nad piłką i cały czas wnosi coś nowego do drużyny - stwierdził Sir Alex Ferguson.

Lubisz to?
Czuję, że w przyszłym sezonie w pełni pokaże na co go stać.
20 Mei 2010

Zoran Tosić może być kolejnym po Benie Fosterze zawodnikiem, który latem pożegna się z Old Trafford.

Serb spędził ostatnie pół roku na wypożyczeniu w FC Koeln, lecz po Mistrzostwach Świata zawodnik powinien znów stawić się na treningu pod okiem Sir Alexa Fergusona.

Świetne występy Tosicia w Niemczech zaowocowały zainteresowaniem zespołu z Bundesligi, który może niebawem złożyć ofertę w wysokości 4 milionów funtów, a według gazet taka oferta zadowoliłaby włodarzy Czerwonych Diabłów, których nie interesuje opcja kolejnego wypożyczenia piłkarza.

- Walczymy o tego zawodnika - stwierdza prezes klubu Wolfgang Overath. - Myślę, że znajdujemy się w pierwszej linii, więc wszystko może zależeć od Zorana. Definitywnie staramy się o jego pozyskanie.

Tosić w 14 występach zdobył pięć bramek i zaskarbił sobie zaufanie fanów na RheinEnergie Stadion, którzy chętnie zobaczą go w składzie na przyszły sezon, więc wiele wskazuje na to, że przygoda Serba z Manchesterem United dobiega już końca.

 

AKTYWNOŚĆ - 462 MIEJSCE (- 13)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Spodobało mu się w Koeln i odejdzie.
20 Mei 2010
konto usunięte
Zobaczymy co na to United,ale myślę że go sprzedadzą ;p
19 Mei 2010

Luis Nani uważa, że dorósł do roli piłkarza, który będzie mógł pomóc Portugalii na Mistrzostwach Świata w RPA, na które został powołany.

23-latek do Manchesteru United dołączył w 2007 roku, lecz dopiero w drugiej części obecnego sezonu złapał najrówniejszą i najwyższą formę, która w znacznej mierze pomogła Czerwonym Diabłom.

Nani w Premier League wystąpił 19 razy od pierwszych minut i 4 razy wchodził z ławki rezerwowych. Teraz może cieszyć się, że pokonał własne słabości i udowodnić swoją wartość na Mundialu.

"Ostatnio musiałem się zmierzyć z bólem, który przyszedł gdy nie udało nam się wygrać Premier League. Ale osobiście jestem zadowolony z mojego ostatniego sezonu w United" - powiedział Nani.

"Jestem bardziej dojrzałym graczem, a przy tym posiadam więcej doświadczenia. A to może mi się przydać gdy będę reprezentował Portugalię na Mistrzostwach Świata."

"Mundial to nie jest łatwa sprawa. Ale my jesteśmy zobowiązani do znacznej poprawy naszej gry, zwłaszcza po EURO 2008 [Portugalia odpadła w ćwierćfinale z Niemcami]."

"Moje morale są wysokie i jestem gotowy do mistrzostw. Moje marzenia mnie napędzają, ale ważne jest też bycie członkiem tej drużyny."

Portugalia trafiła do grupy z Brazylią, Koreą Północną i Wybrzeżem Kości Słoniowej. Swój pierwszy mecz zagrają z tymi ostatnimi 15 czerwca na Port Elizabeth.

"To nie będą łatwe początki. Portugalia to nie tylko Cristiano Ronaldo i będziemy musieli to udowodnić. Naszym pierwszym wielkim finałem będzie mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej."

"To będzie nasz klucz. Będziemy musieli wierzyć, że Portugalia jest zdolna do namieszania w RPA" - zakończył.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Mam nadzieję, że uda im się wyjść z grupy kosztem Brazylii :D
20 Mei 2010

Z transferu Gianluigiego Buffona z Juventusu do Manchesteru United nic nie wyjdzie. Agent włoskiego bramkarza zaprzeczył wszelkim spekulacjom pojawiającym się w mediach.

W ostatnich tygodniach w prasie głośno było na temat zmiany barw klubowych przez Buffona. Zainteresowanie Włochem wyrażać miał Manchester United, który powoli przygotowuje się na odejście Edwina van der Sara.

- Chciałbym przypomnieć wszystkim, że Buffon ma ważny kontrakt z Juventusem i w przyszłym sezonie będzie grał w Turynie - mówi Silvano Martina, agent zawodnika.

- Kiedy został zapytany gdzie chciałby grać po odejściu z Juventusu odpowiedział, że byłaby to Anglia. Było to jednak hipotetyczne.

- Nigdy nie powiedział, że odejdzie z Juventusu - dodaje Martina.

Kontrakt Buffona z Juventusem Turyn wygasa w czerwcu 2013 roku.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Sam SAF wyraził się jasno - ma 3 bramkarzy: VDS, Tomka i Amosa.
20 Mei 2010
konto usunięte
I dobrze nie chcialbym go w Manchesterze ;pp
19 Mei 2010

 

Sir Alex Ferguson menadżerów drużyn przeciwnych zawsze podejmuje lampką wina. W barku Szkota już wkrótce pojawi się zapewne nowy trunek, bo Manchester United podpisał trzyletnią umowę z Concha y Toro, wiodącym producentem win w Ameryce Południowej.

Od przyszłego sezonu wina Concha y Toro, powstałe z winogron rosnących w Chile i Argentynie, będą serwowane w lożach dyrektorskich, a także barach na Old Trafford.

- Tak jak Manchester United Concha y Toro jest firmą z bogatą historią. Nie obawiają się zmian, ale zawsze trzymają się swoich korzeni. Ta umowa łączy dwie wielkie południowoamerykańskie pasje - futbol i wino. Bardzo się z niej cieszę - mówi Sir Alex Ferguson.

Oficjalna prezentacja nowego sponsora, w której weźmie udział Sir Alex Ferguson i zawodnicy pierwszego składu będzie miała miejsce na Old Trafford w sierpniu.

Lubisz to?
Dobre winko nie jest złe :D
19 Mei 2010

 

Zgodnie z najświeższymi porannymi informacjami bramkarz Manchesteru United Ben Foster ma dziś podpisać kontrakt z Birmingham City. Przejście Anglika ma opiewać na kwotę 6 milionów funtów.

Po wcześniejszych spotkaniach zarówno agent Fostera jak i włodarze Birmingham doszli do porozumienia. Dziś z samego rana brytyjscy paparazzi dostrzegli zawodnika United gdy ten pojawił się na Midlands w celu odbycia testów medycznych, które są tylko formalnością, a zarazem ostatnim krokiem w kierunku transferu do nowego zespołu.

W tym sezonie Ben przez krótki czas zagościł w bramce United popełniając przy tym kilka błędów, po których spłynęła na niego fala krytyki. Dobre występy Kuszczaka podczas nieobecności Edwina van der Sara i nowy kontrakt Holendra sprawiły, że Foster chcąc grać regularnie musiał zmienić klub.

Mimo dobrych występów w spotkaniach reprezentacyjnych z Białorusią i Brazylią Fabio Capello nie powołał gracza United na Mistrzostwa Świata w RPA tłumacząc to małą ilością gier w tym sezonie.

Po pięciu latach w United, w tym dwóch spędzonych na wypożyczeniu w Watford, Foster postanowił zadbać o swoją piłkarską przyszłość. Z kolei w Birmingham po powrocie z wypożyczenia do Manchesteru City Joe'a Harta potrzeba doświadczonego bramkarza. Dla szkoleniowca niebieskich Alexa McLeisha Foster będzie pierwszym transferem przed nowym sezonem.

- Nigdy nie chce się opuszczać Manchesteru United jednak ja chcę grać w piłkę. Nie jestem zainteresowany tylko siedzeniem na ławce rezerwowych. Jeśli klub będzie chciał mnie sprzedać wówczas odejdę - mówił przed kilkoma dniami Foster.

Lubisz to?
Najlepsze jak tam się nie sprawdzi i zimą będzie szukał nowego pracodawcy :D
19 Mei 2010

 

Anderson najlepiej czuje się w środku pola gdzie może rozsyłać piłki do napastników czy też skrzydłowych. Kontuzja znacznie skróciła jego grę w tym sezonie. Mamy nadzieję, że w przyszłym pokarze na co go stać.

Sezon w skrócie: Po zaledwie jednym występie w sierpniu wrzesień okazał się być udanym miesiącem dla Andersona. Strzelił bramkę Tottenhamowi i wywalczył sobie miejsce w pierwszym składzie na wygrane 4:3 derby z City. Później wybiegł w podstawowej jedenastce w spotkaniu w ramach Ligi Mistrzów z Besiktasem. Był to pierwszy raz podczas jego kariery w United gdzie zagrał trzy mecze z rzędu. Nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności Andi był kontuzjowany akurat wtedy kiedy boss zmienił taktykę z 4-4-2 na 4-5-1. Zapewne gdyby był zdrowy zaliczyłby więcej występów, ponieważ Ferguson używał większej ilości pomocników. Niemożność gry była dla niego ciężkim doświadczeniem.

Pamiętna chwila:
Nie jest tajemnicą, że Anderson nie zalicza się do najbardziej skutecznych zawodników. Po 77 występach bez zdobyczy bramkowej nadeszła w końcu wiekopomna chwila. Cztery minuty przed końcem pierwszej połowy w spotkaniu z Tottenhamem młody Brazylijczyk łupnął z dystansu i podwyższył rezultat na 2:1. Zapewnił tym samym cenne zwycięstwo na White Hart Lane.

Co dalej?:
Zapewne będzie chciał zrekompensować sobie stracony czas spowodowany długotrwałą kontuzją. Będzie miał wspaniałą okazję aby powrócić z hukiem - następny jego występ będzie 100 w barwach United.

Ilość występów: Premier League 10 (4) , Carling Cup 3, Liga Mistrzów 5, Puchar Anglii 1, Razem 19 (4)

- Środek pomocy to najcięższa pozycja na rozwój dla młodych zawodników, ponieważ mamy tam wspaniałych piłkarzy. Jednak duża konkurencja nie zachwiała jego pewności siebie, jestem przekonany, że w przyszłości stanie się wielkim piłkarzem - stwierdził Sir Alex Ferguson.

Lubisz to?
Zobaczymy czy przyszły sezon będzie bardziej pomyślny dla Andersona.
19 Mei 2010
Spekulacje transferowe zawsze pojawiają się tuż po zakończeniu sezonu, więc nie inaczej dzieje się w tym roku. Zdaniem brytyjskiej prasy Sir Alex Ferguson do Manchesteru United chce ściągnąć jeszcze co najmniej dwóch piłkarzy.

Od pewnego czasu Manchester United łączony jest z pomocnikiem Benfiki Lizbona Angelem Di Marią, którego kwota odstępnego wynosi aż 38 milionów funtów. Czerwone Diabły wyraziły zainteresowanie także Hatemem Ben Afrą występującym w Olympique Marsylia, a także snajperem Ajaxu Amsterdam Luisem Suarezem.

Ponadto z Old Trafford łączeni byli już Milan Pjanić, Gianluigi Buffon, James Millner, Sebastian Frey, Hugo Lloris, Karim Benzema oraz kilku innych zawodników.

Kto już tego lata trafi na Old Trafford? Dowiemy się w przeciągu kilku najbliższych tygodni.
Lubisz to?
Jak znam życie najciekawsze transfery to będzie ostatni tydzień sierpnia.
19 Mei 2010
konto usunięte
Ja też jestem ciekawa jaki skład ujrzę w następnym sezonie :)
18 Mei 2010
Dymitar Berbatow jest w klubie swoich marzeń i nie zamierza z niego odchodzić. Bułgar ma również dość pytań na temat swojej przyszłości w Manchesterze United.


Berbatow nie ma za sobą udanego sezonu. W Premier League zdobył zaledwie dwanaście bramek i w swoim drugim roku pobytu na Old Trafford nie zdołał do siebie przekonać większości kibiców Czerwonych Diabłów.

- Moim celem jest pozostanie w Manchesterze United, najlepszej drużynie świata. Chcę wypełnić mój kontrakt - mówi Berbatow.

- Wiem, że mam wystarczające umiejętności aby tego dokonać. Dołączając do Manchesteru United osiągnąłem wszystko czego chciałem.

- Chciałbym zapytać dlaczego co drugie pytanie kierowane do mnie dotyczy moich planów na przyszłość. Zastanawiam się dlaczego media nie życzą mi powodzenia tylko pytają gdzie się wybieram - dodaje Bułgar.

Lubisz to?
Zostanie, ale podstawowym napastnikiem raczej nie będzie.
19 Mei 2010
konto usunięte
Ha ha no ja się nie dziwię czemu o to pytają,ponieważ było wiele spekulacji na ten temat więc wolą zapytać setny raz dla pewności ;p
18 Mei 2010

Kuszczak traci rywala

Konkurent Tomasza Kuszczaka do miejsca w wyjściowym składzie Manchesteru United odchodzi z klubu. Ben Foster zostanie dzisiaj piłkarzem Birmingham City. Za byłego reprezentanta Anglii nowy zespół może zapłacić nawet 6 mln funtów.


Jeszcze we wtorek angielski bramkarz przejdzie w Birmingham badania medyczne, ale są one tylko formalnością.

Birmingham na gwałt potrzebuje dobrego golkipera gdyz wypożyczony do tej pory z Manchesteru City Joe Hart wraca do swojego macierzystego klubu.


Działacze z Birmingham są gotowi wyłożyć za Fostera nawet sześć milionów funtów. Kariera Bena w ostatnim roku zdecydowanie zwolniła. Głównie siedział na ławce i przegrywał rywalizację nie tylko z 40-letnim prawie Edwinem van der Sarem, ale także z Tomaszem Kuszczakiem.


Pod koniec sezonu rozegrał jednak kilka spotkań w bramce Czerwonych Diabłów. Foster nie został powołany nawet do wstępnej 30-osobowej kadry Fabio Capello na Mistrzostwa Świata w RPA.


Teraz piłkarz ma nadzieję, że w zespole ze stadionu St. Andrew's będzie miał szansę występowania w każdej kolejce.

Lubisz to?
Wreszcie się doczekaliśmy :D
19 Mei 2010
1 148 149 150 151 152 412