MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Barcelona szykuje ofertę opiewającą na 80 milionów funtów za Wayne'a Rooney'a! - twierdzi The Daily Express.

W przyszłym miesiącu odbędą się wybory prezydenta katalońskiego klubu, a obaj kandydaci - obecny prezydent Joan Laporta oraz jego rywal Sandro Rossell - obiecują sprowadzenia Wazzy na Camp Nou.

Duma Katalonii chce jak najszybciej wrócić na szczyt europejskiego futbolu po odpadnięciu z Interem Mediolan w półfinale Ligi Mistrzów. Trener Pep Guardiola jest gotów przebudować zespół, a Cesc Fabregas i Wayne Rooney mieliby być nowymi motorami napędowymi Barcelony.

24-letni napastnik przeżywał najlepszy sezon w swej karierze strzelając 34 bramki i zdobywając wiele indywidualnych nagród. Teraz przygotowuje sie do Mistrzostw Świata w RPA gdzie wraz z reprezentacją Anglii będzie miał szansę na zdobycie Pucharu Świata.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Hehe, prasa ma teraz raj na ziemi :D Co rusz będą takie ploty :D
21 Mei 2010
Mają Ville i Ibre
20 Mei 2010
konto usunięte
Rooney zostanie w Manchesterze
20 Mei 2010

Teraz już oficjalnie informujemy, iż Ben Foster opuścił Old Trafford i podpisał trzyletni kontrakt z Birmingham City. Transfer angielskiego bramkarza potwierdził dzisiaj Sir Alex Ferguson.

"Myślę, że Ben zasługuje na więcej szans do gry. To właśnie dlatego zdecydowaliśmy się zaakceptować tę ofertę. Poza tym wciąż mam w głowie ten transfer... Myślę, że to najlepszy angielski bramkarz" - powiedział Sir Alex Ferguson.

Brytyjskie media we wtorek poinformowały, że kluby doszły do porozumienia i po testach medycznych w Birmingham 27-letni golkiper zmieni barwy klubowe. Foster do Manchesteru United trafił w 2005 roku jednak przez pięć lat na Old Trafford rozegrał zaledwie 23 mecze.

Ferguson uważa, że odejście Fostera nie spowodowało konieczności sprowadzenia nowego bramkarza gdyż oprócz Edwina van der Sara i Tomasza Kuszczaka do pierwszej drużyny puka Ben Amos, który świetnie spisywał się w Rezerwach prowadzonych przez Ole Gunnara Solskjaera.

20-letni Amos ma już za sobą debiut w pierwszej drużynie. W ubiegłym sezonie zagrał w trzeciej rundzie Carling Cup przeciwko Middlesbrough.

"Kiedy zdecydowaliśmy się pozwolić na odejście Bena Fostera wypożyczony był już Ben Amos. On jest bramkarzem reprezentacji Anglii do lat 21, a w kadrze musimy mieć co najmniej trzech bramkarzy. Teraz kiedy Foster odszedł będziemy musieli sprowadzić Amosa przed zakończeniem jego kontraktu wypożyczenia."

"Teraz to on jest naszym trzecim bramkarzem. Jest to bardzo utalentowany golkiper i zapowiada się bogata przyszłość bramkarska przed nim. Tak więc mamy trzech bramkarzy - Edwina van der Sara, Tomasza Kuszczaka i Bena Amosa, więc wszystko jest w porządku."

Jak już informowaliśmy Ben Amos w marcu został wypożyczony do norweskiego Molde FK gdzie miał grać do końca sezonu. Wypożyczenie zakończy jednak wcześniej i pojedzie z Manchesterem United na tournee do USA. W Norwegii gra się bowiem systemem wiosna-jesień, więc teraz sezon jest na półmetku.

Ben Foster w Manchesterze United

Debiut: z Derby County 15 marca 2008

Występy:
Premier League: 12
FA Cup: 3
Carling Cup: 4
Areny europejskie: 3
Inne: 1
Razem: 23

Statystyki:
Wpuszczone gole - 20
Czyste konta - 10

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Ciekawe czy Foster spuści Blues do Championship :D
21 Mei 2010

 

Zdaniem Davida Gilla głównym powodem, dla którego Manchester United wybiera się na tournee jest przygotowanie się do trudów następnego sezonu.

Dyrektor wykonawczy United podczas oficjalnego spotkania
w Nowym Jorku mówił jak ważny będzie dla klubu ten przyjazd jednak sprawy czysto sportowe stawia na pierwszym miejscu.

"Przygotowania przedsezonowe w Ameryce pozwolą nam pokazać zespół tym fanom, którzy nie mają możliwości oglądania naszej drużyny
na żywo, a co najwyżej w telewizji" - powiedział Gill.

"Wyjazd
daje nam też szanse na odwiedzenie naszych coraz to nowych partnerów z naszej globalnej komercyjnej rodziny. To kluczowe w naszych relacjach. Będziemy mogli zobaczyć się z kluczowymi partnerami na ich terenie, takimi jak Nike czy Aon, nasz nowy sponsor na koszulkach. Pomagają nam oni angażować ludzi poprzez Manchester United Foundation gdzie młodzi chłopcy mogą realizować swój potencjał."

"Ale przede wszystkim ten wyjazd pomoże nam przygotować się do ponad sześćdziesięciu meczów w co wliczają się spotkania Premier League, miejmy nadzieję, że też dalsze fazy Ligi Mistrzów oraz być może dłuższe przygody w krajowych pucharach" - dodaje dyrektor wykonawczy United.

"Wiemy, że w Ameryce stadiony i warunki są świetne. Dlatego też wracamy do Filadelfii gdzie przygotowywaliśmy się głównie w 2003 oraz 2004 roku."

"Jesteśmy zachwyceni możliwością powrotu do Ameryki. To miejsce gdzie piłkarze zawsze z chęcią przyjeżdzają. Przyślemy tu mocny skład, bowiem przyjadą tacy gracze jak: Ryan Giggs, Gary Neville, Paul Scholes, Edwin van der Sar, Darren Fletcher, John O'Shea i miejmy nadzieję też Michael Owen. Przyjadą też młodzi jak chociażby bliźniacy da Silva, Federico Macheda czy Danny Welbeck."

"Nie możemy doczekać się ciepłego przyjęcia. Chcemy aby 9 milionów fanów zobaczyło dobry football w naszym wykonaniu" - zakończył David Gill.

Lubisz to?
Fajnie by było jakby kiedyś do Polski na takie tournee przyjechali :)
20 Mei 2010

 

Owen Hargreaves ma obawy dotyczące jego przyszłości na Old Trafford po tym jak nie został powołany do 30-osobowej kadry reprezentacji Anglii na nadchodzące Mistrzostwa Świata.

29-letni pomocnik miał poważne problemy z kolanami przez ostatnie dwa sezony, tak więc decyzja Fabio Capello nie była niespodzianką. Jednak również w klubie jego sytuacja nie wygląda najlepiej.

Anglik podobno wszczął małą awanturę w przeddzień ostatniego ligowego pojedynku ze Stoke City po tym jak nie został uwzględniony w składzie. Mówi się, że Hargreaves domaga się rozmowy z Sir Alexem Fergusonem aby ustalić jego przyszłość w drużynie Czerwonych Diabłów.

Lubisz to?
Chyba Owen odejdzie latem.
20 Mei 2010

 

Obrońca Manchesteru United Nemanja Vidić stał się numerem jeden na liście transferowej Roberto Manciniego z Manchesteru City.

 

Mancini stara się pozyskać obrońcę klasy światowej aby wzmocnić linię obronną drużyny oraz by przygotować klub na zdobycie podium w przyszłym sezonie w Premier League. Serbski obrońca spełnia wszystkie wymagania ambitnych The Citizens i prawdopodobnie złożą United ofertę wartą 20 milionów funtów.

 

Pogłoski o przyszłości Serba koncentrują się głównie na jego żonie, ponieważ chciałaby zamieszkać w kraju o cieplejszym klimacie. Żądanie to może okazać się przeszkodą dla Manciniego gdyż zawodnik może opuścić Old Trafford i przenieść się do klubu z Hiszpanii.

Lubisz to?
Hahaha, niech ten Mancini zmieni dilera :D
20 Mei 2010

Ryan Giggs pomimo tego, że jest Walijczykiem zamierza kibicować reprezentacji Anglii podczas zbliżających się Mistrzostw Świata w RPA. Skrzydłowy United nie sądzi jednak aby Wayne Rooney wrócił po Mundialu do klubu jako mistrz świata.

Rooney ma za sobą wielki sezon w Manchesterze United, ale według Giggsa marzenia angielskiego napastnika o triumfie podczas MŚ zostaną zniszczone przez Hiszpanów.

"Będę wylegiwał się na plaży, ale przy okazji będę kibicował moim kolegom klubowym, którzy będą grać na MŚ włączając w to Anglików" - oznajmił Giggs.

"Dopiero kiedy dojdzie do ćwierćfinałowych pojedynków usiądę przed telewizorem jak normalny kibic."

"Jest sześć czy siedem drużyny takich jak Brazylia, Niemcy, Hiszpania, Anglia czy Argentyna, które powinny stoczyć bój o końcowy triumf, ale ja typuję Hiszpanów. Na chwilę obecną to jest mój faworyt, przegrali zaledwie jeden mecz na 45 co jest czymś niewiarygodnym" - dodaje zastępca kapitana w Manchesterze United.

Po skandalu z udziałem Johna Terry'ego to Rio Ferdinand poprowadzi Anglików jako kapitan.

"Byłem zachwycony, że to właśnie Rio dostał opaskę kapitańską, ponieważ jest on dobrym materiałem na kapitana. Ma dobrą pozycję na boisku i odpowiedni charakter" - zakończył Giggs.

Lubisz to?
konto usunięte
bravo Giggs ja też stawiam na Anglię
20 Mei 2010
Hehe, jestem tego samego zdania co Ryan.
20 Mei 2010

Sir Alex Ferguson spodziewa się tylko jednego transferu w najbliższym oknie transferowym. Mimo to dyrektor wykonawczy United David Gill przyznaje, że klub posiada fundusze, które może przeznaczyć na pozyskanie nowych zawodników.

Szkocki menedżer uważa, że klub zmierza we właściwym kierunku i stawia na zawodników z Rezerw oraz Akademii wierząc w ich dalszy rozwój. Ponadto na Old Trafford wkrótce zawitają Chris Smalling oraz Javier Fernandez, więc Ferguson nie uważa by rewolucja w składzie była najlepszym rozwiązaniem.

- W dzisiejszych czasach bardzo ciężko jest dokonywać transferów, a struktura naszego składu jest w dobrym stanie biorąc pod uwagę wiek, równowagę i liczbę młodych piłkarzy, których posiadamy - uważa Szkot. - Czasami trzeba uwierzyć w rozwój piłkarzy w ostatnich latach i tak właśnie zamierzam zrobić.

- Być może dokonamy jednego transferu. Oczywiście chcielibyśmy sprowadzić dobrego piłkarza do klubu, ale to nie jest takie łatwe w dzisiejszych czasach. Nie powiem niczego konkretnego, ponieważ wciąż oceniamy dostępność piłkarzy i trudności wiążące się z ich pozyskaniem.

- Kupiliśmy już Hernandeza i Smallinga, a ponadto należy wziąć pod uwagę, że władze Premier League wprowadziły limit 25 piłkarzy w kadrze - zgodził się David Gill. - Liczba piłkarzy poniżej 21 roku życia będzie nieograniczona, a pojawią się też inne zasady, więc musimy wziąć to wszystko pod uwagę.

Lubisz to?
Jak zwykle racjonalna polityka transferowa. Niby nic, ale zawsze się w istotny sposób zespół zmienia.
20 Mei 2010

Agent Nemanji Vidicia na łamach serwisu Sport.co.uk zapowiedział, że już wkrótce będzie znana przyszłość jego klienta. Na razie nie doszło do żadnych rozmów dotyczących nowego kontraktu, ale w najbliższych tygodniach zarząd Manchesteru United prawdopodobnie rozpocznie negocjacje z 28-latkiem.

Sprawa przyszłości Serba od kilku miesięcy budzi wątpliwości fanów Czerwonych Diabłów. Co prawda Vidić ma kontrakt ważny jeszcze przez dwa sezony, ale prasa wielokrotnie informowała o jego ewentualnym odejściu. 28-latek ma być na liście życzeń włodarzy Realu Madryt, Barcelony i AC Milanu.

Przedstwciciel defensora Manchesteru United przekazał, że wkrótce wszystko powinno się wyjaśnić. - Nie powiedziałem, że nie podpisze on nowego kontraktu. Na odpowiedź będziemy musieli zaczekać jednak dwa lub trzy tygodnie. Nie było jeszcze żadnych negocjacji, ale myślę, że to kwestia najbliższych dwóch tygodni, więc zobaczymy.

Lubisz to?
Vida zostanie, nie po to powtarzał to przez cały sezon, żeby teraz odchodzić.
20 Mei 2010

 

Lizbońska Benfica wzięła na swój celownik Andersona z Manchesteru United. Brazylijczyk miałby zająć miejsce Angela Di Marii jeśli ten ostatecznie odejdzie tego lata.

Ostatni sezon nie był dobry dla Andersona. 22-letni pomocnik nie znalazł u
znania w oczach Sir Alexa Fergusona co doprowadziło do kłótni obu panów. Po powrocie do gry nabawił się kontuzji kolana, która wyklucza go z gry na sześć miesięcy.

United od dłuższego czasu jest zainteresowane Di Marią i możliwe, że dojdzie do wymiany między klubami.

Lubisz to?
Moim zdaniem Anderson zostanie, a Di Maria przejdzie do Realu.
20 Mei 2010

 

Manchester Evening News podaje, że Manchester United jest gotów do rozpoczęcia negocjacji z Bayernem Monachium w sprawie transferu Francka Ribery'ego. Rozmowy mają się rozkręcić po finale Ligi Mistrzów, który odbędzie się już w tę sobotę.

Ribery niestety nie zagra przeciwko Interowi na Santiago Bernabeu z powodu czerwonej kartki, którą otrzymał w półfinale z Lyonem. Bawarczycy uważają, że uznanie faulu Ribery'ego za brutalny było błędne i zaapelowali do Sportowego Sądu Arbitrażowego o skrócenie zawieszenia. Wniosek został jednak oddalony.

Bawarczycy chcą zatrzymać zawodnika w swoich szeregach jednak sam Ribery stwierdził, że szanse na pozostanie w Bayernie wynoszą 50%. Kontrakt zobowiązuje Francuza do gry na Allianz do 2011 roku. Jeżeli jednak Franck nie zechce przedłużyć umowy kontrakt zostanie szybko spieniężony aby uniknąć straty około 35 milionów funtów.

O Francuza rok temu zabiegał Real Madryt jednak teraz Królewscy nie wykazują zainteresowania piłkarzem Bayernu. United jednak nie rezygnuje wierząc, że uda im się ściągnąć utalentowanego zawodnika na Old Trafford.

Ferguson chce wzmocnić ofensywę United po tym jak Dymitar Berbatow nie spełnił pokładanej w nim nadziei i ciężar gry spoczywał w większości na Rooney'u co odbiło się w końcówce sezonu na jego zdrowiu. W planach Ferguson ma również próbę ściągnięcia Karima Benzemy oraz Davida Villę.

Lubisz to?
To byłby ciekawy ruch. O Villi można już zapomnieć.
20 Mei 2010
1 147 148 149 150 151 412