MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Choć Michael Owen końcówkę sezonu spędził w gabinecie klubowego lekarza to ze swojego pierwszego roku pobytu na Old Trafford jest zadowolony. - Gra dla Sir Alexa Fergusona jest niczym zdobycie pucharu - mówi Anglik.


Po swoim zaskakującym transferze Owen błyskawicznie zaaklimatyzował się w Manchesterze United. Anglik miał duży wkład w zwycięstwo Czerwonych Diabłów w Pucharze Ligi.

- Świetne w Manchesterze United jest to, że standardy są tak wysokie. W innych klubach twoja forma spada, a tutaj trenując ze znakomitymi piłkarzami możesz być tylko lepszy. Jeśli nie będziesz prezentował odpowiedniej formy to zginiesz. Na każdym treningu musisz ciężko pracować aby dorównać pozostałym - tłumaczy Owen.

Z perspektywy czasu angielski napastnik żałuje, że nie było mu dane zagrać w decydującej części sezonu. - Oczywiście, że chciałbym zagrać. O tym czy zrobiłbym różnicę już się nie przekonamy - mówi Michael.

Mimo złapania kontuzji Owen z sezonem 2009/2010 będzie miał związane miłe wspomnienia. Anglik dostarczył kibicom Manchesteru United sporo radości strzelając dziewięć goli we wszystkich rozgrywkach.

- Najlepszym momentem było zdobycie hat-tricka w meczu z Wolfsburgiem. Strzelenie zwycięskiej bramki przeciwko Manchesterowi City również było fantastyczne podobnie jak wpisanie się na listę strzelców w finale Pucharu Ligi. Byłem do dyspozycji menadżera przez 33 mecze, więc nie czuję żadnej klątwy - kończy Owen.

Lubisz to?
Oby w przyszłym sezonie nie dokuczały mu kontuzje.
23 Mei 2010
konto usunięte
no to było fajne
22 Mei 2010
MŚ: Rooney jedynym napastnikiem?
Wayne Rooney będzie prawdopodobnie pełnił rolę osamotnionego napastnika na Mistrzostwach Świata.

Według informacji Daily Mail Fabio Capello rozważa radykalną zmianę swojej dotychczasowej taktyki. Wysoko ustawionego Rooney'a w ofensywie wspierać mieliby dwaj skrzydłowy - Aaron Lennon i Theo Walcott.

Choć ustawienie Anglików jest nadal w fazie eksperymentalnej to na piątkowych treningach Lennon grał na lewym skrzydle i posyłał mnóstwo piłek w pole karne.

Do tej pory Capello nie był zwolennikiem wystawiania Rooney'a jako jedynego napastnika. Do zmiany decyzji przekonał Włocha sam piłkarz, który ma za sobą doskonały sezon w Manchesterze United.
Lubisz to?
Dał radę w MU to i w reprezentacji powinien :)
23 Mei 2010
konto usunięte
ciekawe czy se sam poradzi
22 Mei 2010
Odejście Bena Fostera z Manchesteru United nie było podyktowane kłótnią z Sir Alexem Fergusonem choć taki powód wielokrotnie wymieniała angielska prasa.
 
Foster postanowił zaakceptować ofertę Birmingham gdzie otrzyma szansę regularnej gry w pierwszym składzie.

- Czy moje relacje z Sir Alexem były napięte? Nie, zdecydowanie nie - mówi Foster.
 
- Czytałem kilka artykułów na temat naszej wielkiej sprzeczki po meczu z Sunderlandem. Kłótnia wymaga udziału dwóch stron, a mówiła tylko jedna osoba!

- Nasze relacje nie były napięte. Sir Alex był wobec mnie fantastyczny. Czytałem też jego ostatnie wypowiedzi, które były bardzo miłe.

- Na pewno te słowa dodają pewności siebie. Kiedy odchodzisz z klubu to menadżer nie musi nic mówić. Do samego końca moje relacje z Sir Alexem były dobre i niestety to już koniec - dodaje Anglik.

- Byłem w Manchesterze United przez pięć lat z czego dwa lata spędziłem w Watford. Gra dla Czerwonych Diabłów to zupełnie inny świat. Ostatnie dwa lata były jednak wielkim wahaniem. Wskakiwałem do drużyny, a następnie z niej wylatywałem.

- Wiem, że byłem w Manchesterze United, największym klubie na świecie, ale siedzenie na ławce rezerwowych mnie nie zadowalało - kończy Foster.
Lubisz to?
Ale całe szczęście Fostera nie ma już na OT :D
23 Mei 2010

Sir Alex Ferguson ciągle odczuwa niedosyt po odpadnięciu z Ligi Mistrzów. Szkot twierdzi, że to nie Bayern Monachium a Manchester United powinien jutro zagrać na Santiago Bernabeu z Interem Mediolan w finale Ligi Mistrzów.

Według Fergusona kluczowym momentem dwumeczu z Bawarczykami była czerwona kartka dla Rafaela da Silvy.

"Powinniśmy zagrać w finale" - powiedział Ferguson.

"Byliśmy dużo lepsi na Old Trafford w meczu z Bayernem jednak nie mieliśmy szczęścia i sędzia podjął beznadziejną decyzję, która zaważyła o losach awansu."

"Jeśli spojrzymy na grę Bayernu w przeciągu całego sezonu można stwierdzić, że mieli sporo szczęścia."

Ferguson dodał, iż Inter jest jutro faworytem spotkania.

"Inter jest lepszą drużyną, to bardzo, bardzo dobry zespół."

"Mourinho zmienił wszystko związane z tym klubem. Inter powinien jutro wygrać jednak muszą uważać, ponieważ Bayernowi w nieoczekiwanym momencie może się poszczęścić."

 

AKTYWNOŚĆ - 579 MIEJSCE (- 16)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Pewnie by pokonali Inter, nie takim klubom dawali radę :)
23 Mei 2010
konto usunięte
no dokładnie Czerwone diabły powinny zagrać w finale
22 Mei 2010

Prezydent Atletico Madryt Enrique Cerezo zaprzeczył jakoby Manchester United złożył ofertę za 21-letniego napastnika Los Rojiblancos Sergio Aguero.

Sprowadzeniem Argentyńczyka, za którego prezes Atletico podobno oczekuje 50 mln funtów zainteresowana jest również Chelsea oraz Real Madryt. Aczkolwiek dziś przeczytać możemy, iż Cerezo nie zamierza sprzedawać zarówno Aguero jak i Diego Forlana.

"Oni nie są na sprzedaż" - cytuje prezydenta hiszpańskiego klubu AS.

"Ze strony United nie wpłynęła do nas żadna oferta za Aguero. Poza tym sam zawodnik obecnie koncentruje się na zbliżających się Mistrzostwach Świata."

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
50 mln to moim zdaniem gruba przesada.
23 Mei 2010

Milos Krasić coraz bliżej transferu do Manchesteru United - donoszą serbskie serwisy. Według Blic Online działacze Czerwonych Diabłów zaproponują CSKA Moskwa 10 milionów euro. W ramach rozliczenia szeregi rosyjskiej drużyny zasili także Zoran Tosić, który wyceniany jest na pięć milionów.

O zainteresowaniu klubu z Old Trafford pozyskaniem gwiazdy CSKA prasa informowała już od dawna. Kilkanaście dni temu agent Serba przyznał, że jego klient marzy o grze dla Czerwonych Diabłów i właśnie dlatego w styczniu odrzucił ofertę z Manchesteru City. Kluczem do całej transakcji może okazać się Tosić, który ma za sobą udany sezon na wypożyczeniu w FC Koeln.

Pomocnik ekipy z Old Trafford przyznał ostatnio, że chciałby ponownie w przyszłym sezonie reprezentować barwy niemieckiej drużyny. Manchester United wolałby natomiast sprzedać Serba. W takiej sytuacji 23-latek najprawdopodobniej stanowiłby część rozliczenia w ramach transferu Krasicia. Media podają, że oficjalnie potwierdzenie nastąpi dopiero po nadchodzących Mistrzostwach Świata.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Moim zdaniem to niezbyt wygórowana cena, ale zobaczymy czy rzeczywiście MU go pozyska.
23 Mei 2010

 

Mimo iż działacze Manchesteru United do samego końca starali się o zakontraktowanie Davida Villi to sam piłkarz zgodnie z zapowiedziami i doniesieniami prasy wybrał FC Barcelonę, w której będzie występował od przyszłego sezonu.

Brytyjska prasa donosi, że włodarze United złożyli ofertę za piłkarza jednak to ostatecznie 35 milionów funtów jakie wyłożyła Barca zadecydowało o przyszłości bramkostrzelnego napastnika.

- Pojawiło się jeszcze oferta z Anglii i nie była to Chelsea - powiedział prezydent Valencii Manuel Llorente.

- Oferta Barcelony była najlepsza dla nas i dla samego piłkarza. Villa od zawsze powtarzał, że chce pozostać w Hiszpanii i dlatego wszystko tak się zakończyło - zakończył.

Lubisz to?
konto usunięte
Jest za slaby fizycznie
22 Mei 2010
Wiedziałem, że Villa nie przejdzie do MU. Nie odpowiada mu wyspiarski styl gry.
22 Mei 2010

 

Mimo 36 lat Ryan Giggs stanowi nieodzowną część drużyny Manchesteru United. Po próbach gry w środku pomocy w sezonie 2008/09 powrócił do nękania obrońców na skrzydle.

Sezon w skrócie:
Będąc używanym głównie jako skrzydłowy pokazywał jak wiele znaczy jego doświadczenie dla drużyny. Został wybrany najlepszym piłkarzem sierpnia, później odgrywał znaczącą rolę w zespole aż do lutego kiedy to po starciu ze Sidwellem uszkodził prawą rękę i został wykluczony z gry na pięć tygodni. Kontuzja wyeliminowała go z kluczowych spotkań w Lidze Mistrzów oraz finału Curling Cup. Powrócił na koniec sezonu jednak nie zdołał pociągnąć drużyny do czwartego mistrzostwa z rzędu.

Pamiętna chwila: Mecz o zachowanie szans na walkę o mistrzostwo z Kogutami na Old Trafford. Przez całe spotkanie ciągnął drużynę do przodu. Pod nieobecność Rooney'a to on wykonywał oba karne. Mimo, że przez 20 lat kariery na Old Trafford nie strzelał jedenastek obie wykonał perfekcyjnie. - Należało mu się - wyjawił boss.

Największa zaleta:
Widzieliście kiedyś Giggsa, który nie byłby spokojny i opanowany? Nie sądzę. United atakuje ze wszystkich stron, dryblingi, dośrodkowania, strzały, wtedy piłka wpada pad nogi Ryana. On jakby nie słyszał wrzawy na stadionie, pragnienia krwi przeciwnika, zatrzymuje piłkę i wykonuje proste podanie. Chwilę później daje sygnał do zadania śmiertelnego ciosu wywołując szał na Old Trafford.

Co dalej?:
Aż dziw bierze kiedy słyszy się głosy jakoby Giggs był namawiany do odejścia na emeryturę już w 2002 roku. On mimo swoich lat nadal jest czołową postacią w drużynie Sir Alexa Fergusona. Przedłużył kontrakt na kolejny rok. Nadal będziemy mieli przyjemność oglądać jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy jacy grali na Wyspach.

Ilość występów: Premier League 20 (5), Carling Cup 2 (1), Liga Mistrzów 1 (2), Razem 23 (8)

- Ryan jest nieziemski. Jego energia, praca jaką wkłada podczas meczów, niezwykłe podania, samo to jak porusza się po boisku jest niesamowite. Ma 36 lat, ale gra tak jakby miał 26, biega na całej długości boiska, jest dosłownie wszędzie - komplementował Ryana Rooney.

Lubisz to?
Ja nie wyobrażam sobie MU bez Giggsa, to ikona tego klubu.
22 Mei 2010

 

Jak donoszą informacje pojawiające się w mediach długi Manchesteru United stale rosną!

Według niektórych źródeł klub z Old Trafford jest zadłużony o 75 milionów funtów więcej niż przed ostatnim raportem. Wszystko jest powodem zbliżającego się wzrostu oprocentowania p
ożyczek.

Możemy się również dowiedzieć, że oprocentowanie pożyczki wynoszącej 220 000 000 funtów wzrosło z 14,25% do 16,25%.

Presja na rodzinę G
lazerów wciąż rośnie, ale Amerykanie zdają się mieć wszystko pod kontrolą choć niedługo obecna sytuacja może ich przerosnąć.

Właściciele Red Devils będą musieli znaleźć gdzieś te pieniądze,
ponieważ Czerwoni Rycerze wciąż mają zamiar wykupienia Manchesteru United.

Lubisz to?
Mam nadzieję, że wkrótce MU przejmą Czerwoni Rycerze.
22 Mei 2010

 

Javier Hernandez przyznał w jednym z wywiadów, iż graczy Manchesteru United zna tylko z gier komputerowych i telewizji.

Już w najbliższy poniedziałek popularny Groszek będzie miał okazję osobiście poznać Rooney'a i Ferdinanda, bowiem reprezentacja Anglii podejmie na Wembley piłkarzy Meksyku. Sam piłkarz przyznaje, iż jego najskrytsze marzenia powoli stają się rzeczywistością.

- Nagle zagram z piłkarzami, których znam tylko z gier na PlayStation i telewizji - powiedział Hernandez.

- Powoli spełniają się moje sny i mogę dziękować za to tylko Bogu. Myślałem, że oszaleję ze szczęścia gdy dowiedziałem się o transferze do Manchesteru. Są w życiu rzeczy, o których można tylko marzyć. W dzieciństwie bardzo dużo oglądałem europejskiej piłki nożnej w telewizji, teraz sam będę jej częścią. Chcę podziękować wszystkim, dzięki którym ten transfer staje się realny - zakończył Javier.

Lubisz to?
Oby mu presja nóg nie powiązała.
22 Mei 2010
1 145 146 147 148 149 412