MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Patrice Evra nie wyobraża sobie Manchesteru United bez Sir Alexa Fergusona. Francuski obrońca ma nadzieję, że Szkot będzie kierował klubem z Old Trafford do końca swojego życia.

Sir Alex Ferguson prowadzi Manchester United z powodzeniem już od 23 lat. W tym czasie Szkot miał tylko jeden moment zwątpienia kiedy w sezonie 2001/2002 ogłosił koniec menadżerskiej kariery. Ferguson ostatecznie zdanie zmienił i poprowadził klub do kolejnych sukcesów.

- Sir Alex Ferguson to dziecko. Widzieliśmy to w meczu przeciwko Manchesterowi City. Było w nim mnóstwo pasji - mówi Patrice Evra na łamach The Sun.

- Po tym spotkaniu skakał i cieszył się jak mały dzieciak. Miało się wrażenie, że nigdy wcześniej nie wygrał żadnego meczu!

- W wieku 70 lat Ferguson nie zamierza prowadzić spokojnego trybu życia. Oglądanie telewizji czy czytanie książek na pewno by go znudziło.

- Myślę, że nie ogłosi końca swojej kariery. Będzie kontynuował swoją pracę dopóki będzie miał siły. Zostanie w klubie do ostatniego oddechu - dodaje Evra.

Lubisz to?
No co jak co, ale Boss wkłada w drużynę całą duszę.
4 Februari 2010

Wygląda na to, że zbiera się spora grupa inwestorów gotowych do wykupienia Manchesteru United z rąk rodziny Glazerów. Manchester Evening News twierdzi, że 50 bogatych fanów United, którzy nazywają samych siebie Czerwonymi Rycerzami ma w najbliższym czasie zamiar złożyć ofertę kupna klubu.

Keith Harris, który pracuje dla banku i
nwestycyjnego Seymour Pierce został poproszony o pomoc przez wspomnianą grupę biznesmenów. Harris miałby reprezentować zjednoczonych kibiców w trakcie bezpośrednich negocjacji z aktualnymi właścicielami zespołu.

"Jest to 50 bogatych osób z Londynu, Manchesteru i północnego-zachodu kraju, które kibicują United i chciałyby wesprzeć klub w tym trudnym okresie czasu. Dopóki wszystko nie jest jeszcze do końca p
rzygotowane nie mogę publicznie podać ich godności."

"Wciąż przygotowujemy to wielkie przedsięwzięcie. Widoczne są już w tej sprawie postępy, ale zajmie nam to jeszcze trochę czasu" - komentuje Duncan Drasdo z Manchester United Supporters Trust.

Podobno potencjalni inwestorzy zaoferowaliby miliard funtów, który zapewne przekonałby Glazerów do opuszczenia Old Trafford.

Lubisz to?
konto usunięte
O kurcze jak szykuje się taka akcja to na prawdę super :) Widać,że są prawdziwi kibice Man Utd dla których ten klub jest wszystkim.
4 Februari 2010
Ooo, to by było coś cudownego :)
4 Februari 2010

Sir Alex Ferguson wycofał Owena Hargreavesa z listy piłkarzy, którzy będą mogli grać w Lidzie Mistrzów w drugiej połowie sezonu. Oznacza to, że Anglik może już nigdy nie powrócić do gry na najwyższym europejskim poziomie.

Przed kilkoma dniami menedżer Manchesteru United przyznał, że zamierza zgłosić Hargreavesa do udziału w Lidze Mistrzów jednak jak informuje "The Telegraph" doświadczony pomocnik został zastąpiony przez Ritchie'go De Laeta. UEFA potwierdziła w środowy wieczór, że klub z Old Trafford zwrócił się z prośbą o wycofanie Anglika z rozgrywek. Sir Alex Ferguson zastąpił również Danny'ego Welbecka, który znajduje się na wypożyczeniu w Preston obiecującym senegalskim napastnikiem Mame Biram Dioufem.

Pominięcie Hargreavesa oznacza, że 29-latek ma nikłe szanse na udział w teogorocznych Mistrzostwach Świata. Anglik ostatni raz zagrał w barwach Manchesteru United w 2008 roku kiedy to Czerwone Diabły zremisowały w Londynie z Chelsea.

Fabio Capello zamierza się spotkać z pomocnikiem i przedyskutować jego powrót do gry jednak decyzja Sir Alexa Fergusona o wycofaniu zawodnika ze składu Ligi Mistrzów oznacza, że możemy nie zobaczyć Hargreavesa na boisku przez następne pół roku.

Lubisz to?
A już myślałem, że uda mu się wrócić. Ale uważam, że w lidze może zagrać.
4 Februari 2010

Manchester United szykuje się do wystosowania oferty za transfer Sergio Canalesa z Racingu Santander - podaje "Daily Mail". 18-letni Hiszpan jest uważany za jeden z największych talentów grających w Primera Division.

Sprowadzeniem 18-latka w styczniowym oknie transferowym było zainteresowanych wiele klubów z Realem Madryt na czele. Wydawało się, że Królewscy wygrali wyścig o pozyskanie młodej gwiazdy jednak ostatnie informacje zdają się temu zaprzeczać. Wygląda na to, że klub z Santiago Bernabeu mogą uprzedzić Czerwone Diabły.

Skomplikowany kontrakt Canalesa wygasa już latem jednak jest mało prawdopodobne by Racing pozwolił mu odejść za darmo. Klub z Santander żąda 10 milionów funtów, a także będzie chciał zatrzymać swojego gracza na zasadzie wypożyczenia na kolejny sezon.

Właśnie ten ostatni warunek miał zniechęcić włodarzy z Santiago Bernabeu dlatego Sir Alex Ferguson chce wykorzystać ten moment i złożyć ofertę za Canalesa. Dziennik "Daily Mail" informuje, że Czerwone Diabły złożą ofertę niższą niż oczekiwana w Santander jednak zgodzą się na wypożyczenie piłkarza na kolejny sezon co ma być kluczem do całej transakcji.

Sergio Canales wystąpił w tym sezonie w 10 meczach ligowych zdobywając w nich pięć goli. Jest również reprezentantem Hiszpanii we wszystkich kategoriach młodzieżowych. Młody pomocnik rozmawiał już nawet ze swoim klubowym kolegą Xisco o życiu w Anglii dając tym samym do zrozumienia, że rozważa również przenosiny do Premier League.

Lubisz to?
Fajnie by było sprzątnąć go Realowi sprzed nosa :)
4 Februari 2010

 

Wayne Rooney jest o krok od grona powszechnie uważanego za najlepszych piłkarzy globu. Ryan Giggs wierzy, że już wkrótce nazwisko Wazzy będzie wymieniane obok Lionela Messiego, Cristiano Ronaldo i Kaki.

Rooney ma za sobą wyjątkowy tydzień. Anglik najpierw zdobył cztery bramki w meczu z Hull City, następnie dołożył kluczowe trafienie w spotkaniu z Manchesterem City, a w wygranym starciu z Arsenalem strzelił swojego setnego gola w Premier League.

- Rooney powoli zbliża się do tej grupy - mówi Giggs.

- Widzieliśmy na co go stać kiedy grał dla Anglii i dla nas w ważnych meczach. Właśnie tak grają czołowi zawodnicy.

- Najlepsze jest to, że Wayne wciąż się rozwija. Ma 24 lata i z każdym rokiem będzie coraz lepszy. Cały czas jest głodny sukcesów. Wspaniale mieć go w drużynie - dodaje Giggs.

Wyjątkową cechą charakteru Rooneya jest, według Giggsa, nieustępliwość. Angielski napastnik walczy o każdy centymetr boiska bez względu na to jaki jest wynik spotkania i jak radzi sobie drużyna.

- Nawet jeśli nie gra dobrze to wciąż stwarza problemy drużynie przeciwnej. To niezwykła umiejętność. Nawet zawodnicy, którzy potrafią rozstrzygać losy spotkania w pojedynkę są niewidoczni kiedy zawodzi zespół. W przypadku Wayne'a jest inaczej, bo nawet jeśli przytrafi mu się słabszy występ, co zdarza się rzadko, nigdy się nie poddaje - stwierdza Giggs.

- Wayne przeniósł swoją grę na wyższy poziom. Zawsze chce być zaangażowany w akcje. Tworzy okazje strzeleckie innym i sam wykańcza podbramkowe sytuacje. Czasami mu się nie udaje, ale Rooney nauczył się cierpliwości. Poprawił swoją grę dlatego teraz nie tylko strzela gole, ale również konstruuje akcje.

- Wiem, że jeśli poślę piłkę w pole karne to Wayne ze swoją brawurowością do niej dopadnie. Pracował bardzo ciężko nad tym elementem i na pewno znacząco się poprawił - kończy Walijczyk.

Lubisz to?
W takim tempie to urośnie na wielką gwiazdę w jak najbardziej pozytywnym znaczeniu tego słowa :)
4 Februari 2010
konto usunięte
On juz jest bardzo blisko tej czolowki
4 Februari 2010

 

Napastnik Manchesteru United Wayne Rooney został wybrany Piłkarzem Stycznia w plebiscycie organizowanym przez Związek Piłkarzy Zawodowych. Anglik w minionym miesiącu był w nieziemskiej formie strzelając 6 goli w Premier League.

Na uwagę zasługuje spotkanie z Hull City, w którym to słynny Wazza zdobył cztery bramki. Warto dodać, że 24-latkowi ta sztuka udała się po raz pierwszy w karierze.

Dzięki tym trafieniom Rooney z 20 golami na koncie jest liderem klasyfikacji strzelców Premiership i zanosi się na to, że pierwszy raz od 10 lat najlepszym strzelcem zostanie Anglik.

W dodatku niedzielna bramka z Arsenalem była setnym trafieniem Rooneya w Premier League.

Lubisz to?
Czemu mnie to nie dziwi :) Brawo Wazza :)
4 Februari 2010

 

Bramkarz Manchesteru United Edwin van der Sar przeczuwa, że doświadczenie jakim dysponują Czerwone Diabły może okazać się kluczowe w walce o mistrzostwo Anglii.

Większość z obecnych zawodników United wygrała chociaż raz Premier League. Wyjątkami są oczywiście letnie nabytki Fergusona czyli Michael Owen, Antonio Valencia oraz Gabriel Obertan.

Przypomnijmy, że po wczorajszym remisie Chelsea z Hull City zespół z Old Trafford zajmuje drugie miejsce ze stratą zaledwie dwóch punktów do The Blues.

"Doświadczenie nam pomoże" - powiedział Holender dla ManUtd.com. "Dzięki niemu wiemy jak się zachowywać w poszczególnych sytuacjach, ponieważ po prostu wcześniej tego doświadczyliśmy."

Edwin, który niedawno wrócił do gry po kontuzji przyznaje, że każdy dobry bramkarz musi współpracować z obrońcami.

"Generalnie lubimy grać w jednym ustawieniu z tymi samymi zawodnikami, lecz czasem nie jest to możliwe."

"Wówczas muszę zrozumieć styl oraz charakter gracza wchodzącego do gry, ponieważ każdy jest inny. Jednak moim obowiązkiem jest jak najlepsza współpraca z nim."

Lubisz to?
Teraz MU wyszło na prostą i mistrzostwo na pewno zdobędzie :)
4 Februari 2010

 

Ole Gunnar Solskjaer wkrótce może wrócić do Norwegii. Trener rezerw Manchesteru United jest już po pierwszych rozmowach z działaczami pierwszoligowego Stabaek.

Norweskie media zaczęły drążyć temat kiedy Solskjaer wraz ze swoimi podopiecznymi przyjechał do ojczyzny aby rozegrać sparing z zespołem Stabaek.

Dziennikarze Channel 2 Sport szybko ustalili, że norweski klub nie przedłuży umowy z obecnym szkoleniowcem Janem Jonssonem. - Nie zgodziliśmy się na kontynuowanie współpracy - przyznał przedstawiciel Stabaek Tom Schelvan.

- Rozmawialiśmy z Solskjaerem nieoficjalnie na temat jego planów na przyszłość. Zaprezentowaliśmy również nasze zamierzenia.

Schelvan dodaje jednak: - Solskjaer wybudował sobie dom w Manchesterze, ma tam pracę, a co więcej jest tam środek sezonu.

 

AKTYWNOŚĆ - 158 MIEJSCE (- 2)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Poczekajmy na oficjalne stanowisko Solskjaera. Moim zdaniem powinien zostać na Old Trafford.
4 Februari 2010

 

Żywa legenda Manchesteru United Peter Schmeichel zdaniem Ikera Casillasa jest najlepszym bramkarzem wszech czasów.

Hiszpan, którego obecnie często określa się mianem najlepszego bramkarza globu został poproszony przez prasę o wybranie dziesiątki najlepszych bramkarzy. Chociaż odmówił uszeregowania ich w kolejności to postanowił wskazać swojego faworyta, którym był właśnie Duńczyk.

- Jeśli musiałbym wybierać numer jeden wszech czasów to byłby to z pewnością Peter Schmeichel. Według mnie po prostu najlepszy - przyznaje Iker.

Opisując Petera jako swojego piłkarskiego bohatera 29-letni bramkarz uzasadnił również swój wybór.

- Był masywnym i potrafił niesamowicie bronić strzały. Pomimo swojej postury był zdolny do popisów akrobatycznych i imponował refleksem. Jego ciało i osobowość powodowały, że wzbudzał szacunek taki jak wszyscy wyśmienici bramkarze. Napastnicy nie mieli z nim szans.

Dziewięć goli zdobytych przez Duńczyka również nie umknęły Hiszpanowi w bardzo odważnym stylu gry jego idola.

- Bardzo dobrze spisywał się przy rzutach rożnych, potrafił bez problemu oczyścić pole karne z zagrożenia. Widziałem również wiele goli Czerwonych Diabłów padających po szybkim wprowadzeniu piłki do gry przez Petera - dodaje Casillas.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
A ja zgadzam się z Casillasem, Schmeichel to klasa światowa :)
4 Februari 2010

 

Teatr Marzeń był świadkiem wielu świetnych występów jednak mało który może rywalizować z inspirującą postawą Davida Beckhama przeciwko reprezentacji Grecji w 2001 roku.

Historia: Modernizacja stadionu Wembley krzyżowała plany Anglików, którzy eliminacje do Mistrzostw Świata w 2002 roku musieli rozgrywać na stadionach w całym kraju, z których to ostatnie przypadło właśnie na Old Trafford. Podopieczni Sven Gorana Erikssona musieli pobić rezultat Niemców z Finlandią aby zapewnić sobie pierwsze miejsce w grupie oraz bilety do Japonii.

Okazja: Atmosfera na Old Trafford była gorąca czego najlepszym dowodem były słowa Daily Mail: "Przez pierwsze piętnaście minut fani stworzyli taką wrzawę jakiej na Wembley nie widziano od 35 lat!". Piłkarze nie sprostali jednak poziomowi narzuconemu przez fanów bowiem prezentowali się mizernie i pozwolili sobie strzelić bramkę. Rezerwowy Teddy Sheringham zdołał jednak głową wykończyć dośrodkowanie Davida Beckhama i Synowie Albionu dość niezasłużenie doprowadzili do remisu. Nie powstrzymało to jednak Greków od kolejnych ataków co przyniosło efekt w postaci kolejnej bramki. W doliczonym czasie gry Anglicy mieli ostatnią okazję i do rzutu wolnego podszedł Beckham posyłając futbolówkę do siatki. "Byłem zdesperowany aby wykonać tą ostatnią próbę" - stwierdza Sheringham. "Jednak David się nie zgodził. Odpuściłem więc i powiedziałem, że to on tu rządzi". Dobrze się stało bowiem to Beckham został bohaterem i doprowadził swoją reprezentację do upragnionego sukcesu strzelając gola tuż przed trybuną Stretford End.

Następstwa: W Japonii Anglicy zostali przydzieleni do grupy F, w której znajdowały się również Szwecja, Argentyna oraz Nigeria. Synowie Albionu wygrali zaledwie jedno spotkanie grupowe, 1-0 z Argentyną po trafieniu Davida Beckhama z rzutu karnego. W kolejnej rundzie Anglicy rozprawili się z Duńczykami jednak w ćwierćfinale zbyt mocna okazała się Brazylia, która pokonała Beckhama i spółkę 2-1 pomimo otwierającego gola Michaela Owena oraz czerwonej kartki dla Ronaldinho.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
To był ważny mecz i gol dla Becksa. Wreszcie angielscy kibice mu wybaczyli tą czerwoną kartkę z Francji 98.
4 Februari 2010
1 253 254 255 256 257 412