MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Paris Saint Germain jeszcze wczoraj próbowało wypożyczyć Andersona. Do porozumienia z Manchesterem United jednak nie doszło.

Dzisiejszy Daily Mail ujawnia, że paryżanie byli żywo zainteresowani ściągnięciem do siebie brazylijskiego pomocnika. Ostatecznie do wypożyczenia nie doszło, bo PSG nie chciało płacić wysokich tygodniówek zawodnika.

Andersonem wcześniej interesował się Olympique Lyon, ale żadna oferta przez francuski klub nie została złożona.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Anderson zostaje, jest potrzebny :)
3 Februari 2010

 

Wayne Rooney zamierza zrobić wszystko aby Manchester United w tym sezonie sięgnął po historyczny tytuł mistrza Anglii.

Czerwone Diabły mogą w tym roku dokonać rzeczy bez precedensu - wygrać po raz czwarty z rzędu Premier League.

- Mam nadzieję, że zdobędziemy ten tytuł - mówi Rooney.

- Wygraliśmy ligę trzy razy z rzędu, a nikt nie dokonał tego czterokrotnie. Chcemy zatem ustanowić nowy rekord.

- W tym sezonie walka jest bardziej zacięta. Chelsea i Arsenal cały czas się liczą, a Liverpool choć miał gorszy okres to na pewno będzie walczył do końca sezonu - dodaje Anglik.

Dla Rooney'a obecny sezon jest wyjątkowy. W Premier League napastnik Manchesteru United ma już dwadzieścia trafień.

- Przez lata nie strzeliłem tylu bramek z pola karnego co w obecnych rozgrywkach. Pracowałem jednak nad tym i teraz są tego efekty - mówi Rooney.

- Kilka lat temu w Manchesterze United zrobiliśmy testy kto potrafi najmocniej kopnąć piłkę. Wyszło na to, że byłem to ja i Scholesy.

- Jako kibic chcesz oglądać bramki zdobywane z każdej pozycji. Ja zbyt wielu ładnych goli nie strzeliłem. Wszystkie były bardzo podobne do siebie!

- Moją ulubioną bramką jest drugie trafienie przeciwko Chorwacji na EURO 2004. Zawsze lubię oglądać tego gola. Wymieniłem jedno podanie z Michaelem Owenem, znalazłem się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i wpakowałem piłkę do siatki. Na zawsze zapamiętam uczucie po tej bramce. Czułem się tak jakbyśmy mogli wygrać te rozgrywki - dodaje Rooney.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Nieważne czy ładne, ważne, że strzela :)
3 Februari 2010

Sir Alex Ferguson nazwał medialny szum wokół powrotu Davida Beckhama na Old Trafford cyrkiem.

Beckham przyjedzie do Manchesteru z AC Milanem na rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów. Mecz zaplanowano na 10 marca.

Anglik opuścił Manchester United na rzecz Realu Madryt w 2003 roku. Cztery lata później Beckham zasilił Los Angeles Galaxy, z którego niedawno, już po raz drugi, został wypożyczony do drużyny rossonerich. Sir Alex Ferguson pytany o decyzję o sprzedaży pomocnika odparł: - Niczego nie żałowałem. Po prostu graliśmy dalej.

- Jedyną różnicą pomiędzy jego powrotem na Old Trafford a innych piłkarzy jest to, że kiedy Milan przyjedzie do Manchesteru Beckhama będzie otaczać wielki medialny cyrk.

- On jest nie tylko cenionym piłkarzem, ale przede wszystkim wielką osobistością. Do tej pory nie widzieliśmy nikogo kto powracałby do klubu w takich okolicznościach.

- Musimy skupić się na meczu i pozwolić temu cyrkowi się toczyć. Wiemy, że w żaden sposób go nie powstrzymamy - dodał Ferguson.

Lubisz to?
konto usunięte
Ja bym wszystko dała za jego autograf na koszulce MU :D
2 Februari 2010
No tego powrotu nic nie przebije :)
2 Februari 2010

 

Legenda Arsenalu Thierry Henry uważa, że Wayne Rooney stał się lepszym graczem po odejściu Cristiano Ronaldo z Manchesteru United do Realu Madryt.

Napastnik Barcelony uważa, że Anglik gra lepiej po odejściu Ronaldo. Dodał również, że napastnik Czerwonych Diabłów zmienił swój styl gry.

- Ludzie mówią, że Rooney strzela mało goli - powiedział Henry, który zdobył 174 bramki w Premier League.

- Jak on miał strzelać bramki gdy biegał jak szalony by przejąć piłkę? Gra zupełnie inaczej niż w zeszłym sezonie. Jeśli zostanie w United na najbliższe 10 lat to przez ten okres będzie regularnie zdobywał bramki.

Lubisz to?
Odejście Ronaldo spowodowało, że nie tylko Rooney, ale i cała drużyna gra lepiej :)
2 Februari 2010

 

Wayne Rooney jest głównym kandydatem na objęcie pozycji nowego kapitana reprezentacji narodowej Anglii na Mistrzostwa Świata w RPA wśród brytyjskich kibiców piłki nożnej.

Tak dowodzi ankieta przeprowadzona wśród fanów, którzy sugerują, że obecny kapitan John Terry powinien zostać zmieniony ze względów na ostatnie zamieszanie wobec jego osoby.

Oczekuje się, że selekcjoner kadry podejmie decyzje o losach opaski kapitańskiej do końca tygodnia. Fabio Capello został zmuszony do przemyśleń po wyjściu na jaw afery dotyczącej stopera Chelsea Londyn i byłej dziewczyny kolegi z reprezentacji Wayne'a Bridge'a.

Wpływ na decyzje Włocha mogą mieć kibice, którzy w niewielkiej przewadze wypowiadają się za Rooney'em, który otrzymał 33 % głosów, podczas gdy obecny kapitan 32 %. Do walki fani włączyli również kapitana Liverpoolu FC Stevena Gerrarda.

Lubisz to?
No to nie byłby taki zły pomysł :)
2 Februari 2010

 

Sir Alex Ferguson pytany o najpiękniejszego gola za jego kadencji rzadko zapomina o świetnej zespołowej akcji z Panathinaikosem Ateny oraz bramce Paula Scholesa.

Historia: United miało wielkie problemy w pierwszej fazie grupowej Ligi Mistrzów 2000/01 bowiem w trzech wyjazdowych spotkaniach mistrzowie Anglii zdobyli zaledwie jeden punkt. Awans został zapewniony przeciwko Dynamo Kijów, lecz jakież byłoby rozczarowanie gdyby zawodnik gości na cztery minuty przed końcem nie przestrzelił z kilku metrów. Po spotkaniu zawiedziony postawą kibiców był Roy Keane, który wówczas udzielił pamiętnego wywiadu o fanach oraz krewetkowych kanapkach. Podopieczni Sir Alexa Fergusona przeszli jednak dalej i w drugiej fazie grupowej pierwszym rywalem był Panathinaikos Ateny.

Okazja: Wynik meczu otworzył Teddy Sheringham jednak chwilę później goście doprowadzili do wyrównania. Na dziewięć minut przed końcem podwyższył Paul Scholes i United mogło spokojnie prowadzić grę co przyniosło efekt w postaci pamiętnego gola. Czerwone Diabły przez niemal półtorej minuty utrzymywały się przy piłce i rozprowadzały podania po całym boisku. Wtedy to Beckham zagrał prostopadle do Sheringhama, ten piętką odegrał do wbiegającego Scholesa, który delikatnym lobem pokonał Antonisa Nikopolidisa.

Następstwa: Sir Alex Ferguson żartował po meczu: "Scholes zepsuł całą akcję poprzez umieszczenie piłki w siatce!", po czym dodał: "Zobaczycie kiedykolwiek piękniejszego gola? Był niesamowity". Sam zawodnik również nie krył swojego zadowolenia stwierdzając, że było to jego jedno z najlepszych wykończeń w dotychczasowej karierze.

Lubisz to?
To była piękna akcja i wspaniałe wykończenie Scholesa :)
2 Februari 2010

David Beckham odlicza dni do swojego powrotu na Old Trafford. Choć Becks tym razem zagra przeciwko United to i tak przygotowuje się na bardzo emocjonalne spotkanie z byłymi kolegami i kibicami.

Beckham może spodziewać się entuzjastycznego przyjęcia w Teatrze Marzeń gdzie 10 marca zostanie rozegrany rewanżowy mecz 1/8 finału Ligi Mistrzów pomiędzy Manchesterem United a AC Milanem.

Anglik barw Czerwonych Diabłów bronił przez dwanaście lat. W tym czasie zanotował 265 występów w zespole Sir Alexa Fergusona. W 2003 roku po kłótni ze Szkotem odszedł do Realu Madryt.

- Kiedy byłem w Realu Madryt to uważałem powrót na Old Trafford za niewłaściwy - mówi Beckham w rozmowie z Inside United.

- Myśl o graniu przeciwko United zawsze powodowała, że czułem się nie najlepiej, bo bardzo tęskniłem za tym klubem.

- Pierwsze lata były bardzo trudne. Wielu rzeczy mi brakowało. Manchester United był bowiem klubem, dla którego zawsze chciałem grać. Cieszyłem się każdą minutą spędzoną na Old Trafford.

- Cząstka Manchesteru United na zawsze pozostanie we mnie. Choć nie gram już w tym klubie to wciąż jestem ogromnym fanem i staram się oglądać każde możliwe spotkanie. Zawsze trzymam kciuki za United, bo ten klub wiele dla mnie znaczy.

- Kiedy rozlosowano pary 1/8 finału Ligi Mistrzów to poczułem, że najwyższy czas na powrót. Nie ma szczególnego zawodnika, z którym chciałbym się ponownie zobaczyć. Cieszę się na myśl świetnej atmosfery i gry w tym dwumeczu.

- Powrót na Old Trafford będzie wyjątkowy i bardzo emocjonalny. Rozmawiałem już z Garym Neville'em i obaj się zgadzamy, że czeka nas wielkie spotkanie - kończy Beckham.

Lubisz to?
Szkoda, że nie wraca jako nasz zawodnik.
2 Februari 2010

Sir Alex Ferguson wierzy, że Nani wreszcie dorósł do odpowiedniego poziomu by reprezentować barwy Manchesteru United. Bez zwątpienia skrzydłowy udowodnił to podczas niedzielnego meczu z Arsenalem przyczyniając się do zdobycia trzech punktów przez Czerwone Diabły.

- Nani nareszcie znalazł swoje miejsce i zaczyna dojrzewać. Od momentu przybycia na Old Trafford nie zachowywał się do końca odpowiedzialnie, ale widoczny jest postęp w tej kwestii. Brakuje mu nieco pewności siebie, ale po takich meczach jak tym z Kanonierami nadrobi ten brak. Jesteśmy zachwycenie jego postawą - powiedział Ferguson dla MUTV.

- To zachwycające kiedy rozmawiasz z piłkarzami wszyscy są zgodni, że jest świetny i sugerują by grał w następnym meczu. Teraz przekonuje nas do siebie. To stawia nas jednak przed ciężkim wyborem miedzy Nanim a Antonio Valencią.

Manchester United wygrywając ostatni mecz wywarł presję na Chelsea. Londyńczycy mogą jednak powiększyć przewagę nad mistrzami Anglii do czterech punktów jeśli wygrają zaległe spotkanie z Hull City.

- Teraz musimy konsekwentnie wygrywać do końca sezonu - kończy Ferguson.

Lubisz to?
Moim zdaniem i Valencia i Nani mogą grać razem na boisku :)
2 Februari 2010

 

Żywa legenda Manchesteru United Ryan Giggs wyjawił jak uczy młodszych zawodników zwracać uwagę na potencjalnych naciągaczy. Walijczyk wykazał się trenerskimi predyspozycjami troszcząc się o graczy z Akademii United.

"Kiedy młody człowiek dorasta jako przyszły gracz Manchesteru United i ma zaledwie 17 lat wielu ludzi po prostu chce by uważał ich za swoich przyjaciół" - powiedział w wywiadzie dla Esquire.

"Szybko to zauważyłem dzięki wsparciu moich znajomych, z którymi zadawałem się od dziesiątego czy też jedenastego roku życia."

Giggs stara się uświadomić młodzieży jak oceniać innych ludzi.

"Pytam chłopaka: 'Więc co robiłeś w weekend? Tak? I jak długo go znasz?' Jeżeli mówi, że jedynie pół roku to odpowiadam: 'Ah tak, ale ze względu na to, że trenujesz w United ludzie trochę inaczej na Ciebie patrzą'."

Jeżeli jednak młodzi zawodnicy będą słuchać rad osoby takiej jak utytułowany Walijczyk to na pewno na tym nie stracą.

Lubisz to?
Niezły psycholog jest z Giggsa :)
2 Februari 2010

 

Manchester United zaryzykuje absencję Rio Ferdinanda w wielkim finale Carling Cup i ponownie odwoła się od kary opuszczenia czterech nadchodzących meczy nałożonej na Anglika przez FA.

Początkowo stoper Czerwonych Diabłów miał nie zagrać w trzech spotkaniach za uderzenie Craiga Fagana w trakcie spotkania z Hull City. Następnie karę przedłużono o kolejny mecz ze względu na "bezpodstawną apelację" jak nazwała to działanie Federacja Angielska.

Powtórne odwołanie się od decyzji władz ligi byłoby bardzo ryzykownym posunięciem ze strony United, ponieważ absencja Rio ponownie mogłaby zostać źle zinterpretowana. Wówczas istnieje możliwość, że sytuacja jedynie by się pogorszyła i Ferdinand nie miałby pozwolenia na rozegranie aż pięciu spotkań, a to sprawia, że obrońca reprezentacji Anglii nie wystąpiłby w prestiżowym meczu przeciwko Aston Villi na Wembley, które odbędzie się pod koniec lutego.

Jedno jest pewne: Rio nie zagrał wczoraj na Emirates Stadium, nie zagra w starciu z Portsmouth w sobotę i na pewno nie zobaczymy go również na boisku w ligowym spotkaniu z drużyną The Villans w następną środę.

Lubisz to?
Zgadzam się, tak długo leczył kontuzję, więc nie ma teraz co kombinować.
2 Februari 2010
konto usunięte
nie wiem po co się odwołuje... kara mu się należy... niech ja przyjmie z pokorą a nie robi z siebie pośmiewiska...
2 Februari 2010
1 255 256 257 258 259 412