MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

As Manchesteru United Wayne Rooney nie spodziewa się aby Manchester City stanowił jakieś zagrożenie w najbliższym czasie.

Rooney dzięki bramce w ostatnich minutach środowego półfinałowego meczu Carling Cup przeciwko City zakończył ich marzenia na pierwsze od wielu lat trofeum.

- Manchester City zrobił wielki postęp w tym sezonie i bardzo oczekują trofeów. Nadal jednak uważam, że dostanie się do grona najlepszych zespołów zajmie im trochę czasu - dodał Anglik.

- Tytułów które zdobyliśmy na przestrzeni ostatnich 20 lat nie da się zdobyć w jeden sezon. To my nadal jesteśmy jednym z najlepszych klubów na świecie.

- Wygraliśmy ostatnie trzy mistrzostwa i walczymy o czwarte co tworzy historię tego klubu. Gra jest o wiele trudniejsza, ale mamy nadzieję, że możemy tego dokonać - zakończył Wayne.

Lubisz to?
No jeszcze z 10 lat minie aż City wygra jakieś trofeum.
30 Januari 2010

 

Ferguson jutrzejszy pojedynek z Arsenalem postrzega jako najważniejsze spotkanie ligowe tego sezonu. Arsene Wenger ma jedno nieco odmienne zdanie na ten temat. Francuz twierdzi, że niezależnie od jutrzejszego wyniku jego drużyna będzie miała szanse na wygranie Premiership.

- Wierzę, że niezależnie od tego co się jutro stanie nadal będziemy w pozycji i będziemy mieli szansę w następnych spotkaniach. Możemy jednak wywalczyć sobie dobre miejsce w tabeli co też chcemy zrobić - mówił Wenger.

- Aby odnieść sukces w tej fazie rozgrywek należy grać całą drużyną. Potrzeba dużo siły i solidarności aby przetrwać ten okres. To chcemy pokazać w sobotę. Uwielbiamy uczestniczyć w pościgu po tytuł. Naszym marzeniem było znaleźć się w takim miejscu w jakim jesteśmy o tej porze roku.

Wenger jest pod wrażeniem wysokiej formy Wayne'a Rooney'a. Francuz uważa jednak, że Sol Campbell jest w stanie powstrzymać Anglika: - Sol da sobie radę z Rooney'em. Będzie gotowy o ile całkowicie wyzdrowiał.

- Campbell jest doświadczony i lubi ważne mecze. To pomaga w takich spotkaniach - zakończył szkoleniowiec Arsenalu Londyn.

Lubisz to?
Znów dostaną i znów Wenger będzie się pieklił :D
30 Januari 2010
konto usunięte
Presja nadejdzie, gdy United będzie z Wami wygrywać :D
29 Januari 2010

 

Menadżer Arsenalu wyjawił, że nigdy nie miał szansy na podpisanie kontraktu z Wayne'm Rooney'em kiedy napastnik był jeszcze zawodnikiem Evertonu. Anglik pomimo młodego wieku już wtedy imponował francuskiemu szkoleniowcowi swoimi umiejętnościami.

Rooney opuścił klub z Goodison Park w 2004 roku i dołączył do Manchesteru United kiedy to Sir Alex Ferguson zapłacił za niego porażającą sumę 30 mln funtów.

Trener Kanonierów następująco wypowiada się na temat Wayne'a:

"Nigdy nie miał okazji, żeby ściągnąć go do swojego zespołu, ponieważ United szybko zaoferowali za niego aż 30 mln funtów."

"Ponadto mieliśmy wówczas Henry'ego."

Cofając się w czasie aby wybrać kluczowy moment w karierze Rooney'a Wenger wspomina 2002 rok i mecz Evertonu z Arsenalem kiedy The Toffees przerwali passę 30 meczów bez porażki Kanonierów. Decydującą bramkę zdobył 16-letni wówczas reprezentant Anglii.

"Nie zapominajcie, że powiedziałem po tym spotkaniu, że on będzie znakomitym zawodnikiem."


Szkoleniowiec Arsenalu nie zgadza się ze stwierdzeniem, że po odejściu Cristiano Ronaldo cała gra United za bardzo opiera się na Rooney'u.

"Nie sądzę aby za bardzo na nim polegali. Trochę zmieniają styl swojej gry, np. nie skorzystali z usług dwóch napastników w meczu z City i jedynie Rooney był wysoko ustawionym graczem."

"Oczywiście potem to on stał się głównym elementem całej tej układanki."

Lubisz to?
konto usunięte
no wlasnie popieram xD
30 Januari 2010
Za dużo gadał, za mało robił :D
30 Januari 2010
konto usunięte
Przepowiedział, to fakt :D Tylko, że on jest nasz :D
29 Januari 2010

 

Rio Ferdinand zastanawia się nad złożeniem drugiej apelacji w sprawie swojego zawieszenia, które ma trwać cztery spotkania za zaatakowanie Craiga Fagana w meczu na Old Trafford w miniony weekend.

Anglik został ukarany w czwartek po tym jak odwoływał się od pierwotnej decyzji FA.

Ponadto Ferdinand otrzymał zawieszenie na jeden dodatkowy mecz za zdaniem FA "frywolną" apelację.

Sir Alex Ferguson nie jest zbytnio zadowolony z zaistniałej sytuacji i szefostwo klubu ponownie przeanalizuje całe zajście zanim zgłosi sprzeciw co do werdyktu FA.

Nie miałoby to żadnego wpływu na zawieszenie na trzy najbliższe spotkania P
remier League - przeciwko Arsenalowi, Portsmouth i Aston Villi. Jest jednak szansa na to, że byłoby kluczowe w kontekście meczu z Evertonem 20 lutego.

Jeśli jednak Federacja Angielska uzna, że apelacja jest niesłuszna może dołożyć jeszcze jeden - już piąty - mecz zawieszenia. Wówczas Ferdinand nie zagrałby w finale Carling Cup.

"Musimy to wszystko gruntownie przemyśleć ponieważ istnieją okoliczności z powodu których takie decyzje są negatywnie odbierane" - powiedział szkocki menadżer Czerwonych Diabłów.

Lubisz to?
konto usunięte
juz niech wytrzyma te 4 mecze !
30 Januari 2010
Raczej nie złożą tej apelacji.
30 Januari 2010
konto usunięte
Wątpię żeby coś mu to dało :p
29 Januari 2010

 

Były piłkarz takich klubów jak Tottenham Hotspur czy Newcastle United David Ginola uważa, że Wayne Rooney jest marzeniem transferowym każdego menedżera na świecie.

Od kilku dni media obiegają wiadomości z samymi pochwałami Anglika, który zaliczył bardzo dobre zawody z Hull City (4:0) oraz Manchesterem City (3:1).

"Rooney ma nowoczesną psychologię atakowania" - powiedział Ginola dla Daily Mail. "On jest kimś więcej niż napastnikiem. W ogóle nie powinien być porównywany do napastników."

"Odznacza się w swoim pokoleniu. Jest wartościowym i zespołowym piłkarzem - marzeniem każdego trenera. Strzela gole i bardzo umiejętnie wykorzystuje wszystkie sytuacje."

"Ma też znakomitą zdolność do obserwowania gry. Podoba mi się w nim też to, że potrafi odzyskać piłkę. Jeśli człowiek przypatrzy się jego ruchom zauważyć można, że równie dobrze mógłby grać jako obrońca."

"Ma wszystko czego potrzebują dzisiejsi napastnicy tacy jak Ibrahimović, Messi, Drogba, Ronaldinho, Pato, Kaká i Ronaldo" - zakończył.

 

BLOG NR 1500 :)

Lubisz to?
konto usunięte
Wpisze sie do Historii United !!
30 Januari 2010
Ostatnimi występami Wayne przypieczętował swoje miejsce w United :)
30 Januari 2010
konto usunięte
Hehe napisałabym dokładnie to samo :D że nie każdy może go mieć :D
29 Januari 2010

 

Nie słabną spekulacje na temat przyszłości playmakera Manchesteru United Andersona, który od dwóch spotkań jest poza kadrą i dzisiaj po raz kolejny pojawiły się informacje o zainteresowaniu zawodnikiem przez Olympique Lyon.

Anderson podobno wybrał się do Brazylii bez wiedzy klubu i został za to ukarany grzywną wstrzymania pensji przez dwa tygodnie. Pierwotnie Brazylijczyk był bowiem łączony transferem z Vasco da Gama. Ten klub zdementował jednak plotki na temat zainteresowania zawodnikiem Manchesteru United.

Agenci 21-letniego rozgrywającego potwierdzili za to zainteresowanie jednego z francuskich gigantów - Lyonu.

"Obecnie pracujemy nad otrzymaniem pozwolenia na rozpoczęcie rozmów od Manchesteru United. Rozmowy mogą zostać dopięte jeszcze w tym tygodniu" - powiedział dla The Sun jeden z przedstawicieli Andersona.

Pojawiły się również spekulacje, iż w zamian za sprzedaż Andersona do Lyonu francuski klub otworzyłby drzwi na rozmowy Manchesteru United z bramkarzem reprezentacji Francji Hugo Llorisem.

Anderson, który w 2007 roku przybył na Old Trafford z FC Porto jak na razie rozegrał 96 występów w pierwszej drużynie, w których strzelił jedną bramkę - w wygranym 3:1 meczu z Tottenhamem Hotspur.

Lubisz to?
konto usunięte
czyzby juz koniec dla andersona ?
30 Januari 2010
No już się może pakować.
30 Januari 2010
konto usunięte
Z tym to w ogóle same problemy są ostatnio!
29 Januari 2010

 

Darren Fletcher zdecydował się pochwalić swojego kolegę z szatni Manchesteru United Wayne'a Rooney'a oraz dodał, że Anglik jest tak dobry, że na boisku gra za dwóch piłkarzy.

Rooney w 92 minucie spotkania z Manchesterem City w ramach drugiego meczu Carling Cup strzelił bramkę na 3:1, która ostatecznie dała zwycięstwo Czerwonym Diabłom w całym dwumeczu, a co za tym idzie finał tych rozgrywek.

Fletcher uważa więc, że Wazza przebywający na boisku daje United tyle co dwóch napastników ustawionych na szpicy.

"Wayne był ustawiony jako jeden napastnik, a wiem, że dla niego to czasem jest trudne" - powiedział szkocki pomocnik.

"Ale tak naprawdę nie ma nikogo kogo można by tam samego zostawić, ponieważ on jako wysunięty napastnik na murawie gra za dwóch" - zakończył.

Lubisz to?
konto usunięte
on jest najlepszy !
30 Januari 2010
Wayne się ostatnio rozkręcił :)
30 Januari 2010
konto usunięte
Ostatnio daje z siebie bardzo dużo!
29 Januari 2010

 

W rozmowie z "Magazynem Sportowym" legenda Manchesteru United Bryan Robson wyznał, że Tomasz Kuszczak w jego odczuciu może w przyszłości być pierwszym bramkarzem Czerwonych Diabłów.

"Dobrze znam Tomasza Kuszczaka. Trenowałem go podczas pracy w West Bromwich Albion" - powiedział Bryan Robson. "Aby grać w drużynie Fergusona i mieć podstawowe miejsce w składzie trzeba być najlepszym."

"Tomek jest na razie bardzo dobry i ma ogromny potencjał. Pewnie jak Edwin van der Sar zakończy karierę to Kuszczak wskoczy do bramki Manchesteru United."

"I ten czas będzie dla niego najważniejszy. Bo pewnie Sir Alex dokupi wtedy świetnego golkipera tak aby Tomek pokazał, że jeszcze może się rozwinąć. Jeśli tak się stanie będzie tym najlepszym i może przez długie lata grać w podstawowym składzie" - zakończył Robson.

 

AKTYWNOŚĆ - 166 MIEJSCE (- 1)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
zycze mu tego :]
30 Januari 2010
No tego mu życzę oraz pewnie większość kibiców MU :)
30 Januari 2010
konto usunięte
Kuszczak Number One!!!
29 Januari 2010

VS

 

Zespół Manchesteru United U-18 odpadł z rozgrywek FA Youth Cup przegrywając w V rundzie z Blackburn Rovers. Podopieczni Paula McGuinnessa byli tłem dla rozpędzonych rywali i przegrali 0:3.

Zespół Blackburn jak najbardziej zasłużył na miejsce w kolejnej rundzie, bo byli skuteczniejsi pod bramką United oraz bardzo dobrze zorganizowani w obronie.

Czerwone Diabły były bardzo nieskuteczne - pierwszą okazję w meczu zmarnował Paul Pogba, który niecelnie główkował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Potem seriami okazje marnowali William Keane i Joshua King, a niemocy strzeleckiej nie przerwał nawet Ryan Tunnicliffe, który strzelał z dystansu.

W efekcie w 37 minucie Blackburn Rovers objęło prowadzenie po tym jak do siatki trafił Jason Lowe wykorzystując zamieszanie w polu karnym i niezdecydowanie młodych Diabłów pod bramką Conora Devlina.

Gospodarze tego spotkania mieli multum sytuacji do podwyższenia wyniku, ale na drodze stanął im młody golkiper United, który popisał się kilkoma świetnymi paradami.

Jedną z nich odnotował w 68 minucie fantastycznie broniąc uderzenie jednego z rywali, ale był bezradny wobec dobitki Granta Hanleya, który głową skierował piłkę do bramki.

Podopieczni Paula McGuinnessa mieli jeszcze okazje do strzelenia kontaktowego gola, ale do siatki nie trafili ani John Cofie ani Ravel Morrison. W 87 minucie Nicky Ajose uciekł się do faulu w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Co prawda Devlin obronił uderzenie Lowe'a, ale był bezradny wobec dobitki napastnika Blackburn, który ustalił wynik spotkania na 3:0 strzelając swojego drugiego gola.

Piłkarzem Meczu jednogłośnie ogłoszono bramkarza Manchesteru United Conora Devlina, który wielokrotnie ratował ekipę United i tylko dzięki niemu porażka nie była dotkliwsza...

Blackburn Rovers 3:0 Manchester United

Bramki: 37' i 87' Jason Lowe, 69' Grant Hanley.

Kartki: Ravel Morrison, Nicky Ajose (United).

Skład United: Devlin - Brown (72' Morrison), Wootton, McGinty, Fryers (77' Cofie) - Ajose, Tunnicliffe, Pogba, King - Petrucci (53' Hussain), W.Keane.
Niewykorzystani rezerwowi: Johnstone, Massaci.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
A myślałem, że zwyciężą :/
30 Januari 2010
konto usunięte
Zdarza się... nie zawsze trzeba wygrywać ;)
29 Januari 2010

VS

 

Rezerwy Manchesteru United wygrały 1:0 z Boltonem Wanderers i dzięki tym trzem punktom podopieczni Ole Gunnara Solskjaera zostali liderem Północnej Ligi Rezerw.

Gola na wagę trzech punktów zdobył kapitan zespołu United grający na prawej obronie David Gray wykorzystując dośrodkowanie z rzutu rożnego w 44 minucie meczu.

Z dobrej strony w tym spotkaniu zaprezentował się Ben Foster, dla którego był to pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym po kontuzji pleców. Swój ostatni mecz zagrał przeciwko Beşiktaşowi w Lidze Mistrzów.

W zachowaniu czystego konta Anglikowi bardzo pomogli Ritchie De Laet i Oliver Gill, którzy świetnie zagrali w środku obrony i dowiezienie jednobramkowego zwycięstwa do końca spotkania było w dużej mierze ich zasługą.

Cały mecz w rezerwach United rozegrali także aspiranci do gry w seniorskiej drużynie - lewy obrońca Fábio da Silva, skrzydłowy Gabriel Obertan oraz napastnik Mame Biram Diouf.

Manchester United 1:0 Bolton Wanderers

Bramka: 44' David Gray.

Skład United: Foster - Gray (C), De Laet, Gill, Fábio - Stewart (46' Norwood), C.Evans (16' Brandy, 83' Dudgeon), James, Hewson, Obertan - Diouf.
Ławka rezerwowych: Zieler, Moffat.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Obertan i Diouf akurat nic ciekawego nie zagrali. Ważne zwycięstwo :)
30 Januari 2010
konto usunięte
lepsze to niż nic :) Obertan - Diouf :D
29 Januari 2010
1 260 261 262 263 264 412