MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Birmingham City zgodziło się na warunki postawione przez Manchester United i zapłaci 6 milionów funtów za bramkarza Czerwonych Diabłów Bena Fostera.

W weekend oba kluby się spotkały i wynegocjowały warunki korzystne dla obu stron, a także samego Anglika, który odchodzi z Old Trafford w poszukiwaniu regularnej gry.

Początkowo zarząd United otrzyma 4 miliony funtów, a pozostałe dwa Birmingham zapłaci w zależności od występów Bena w klubie i reprezentacji Anglii.

Foster w tym sezonie zaliczył dziewięć występów w Premier League, lecz później stracił miejsce w składzie na rzecz powracającego do zdrowia Edwina van der Sara oraz Tomasza Kuszczaka.

Anglik ma być zastąpiony przez kogoś z dwójki: Manuel Neuer, który broni barw Schalke 04 Gelsenkirchen czy Hugo Lloris, który jest piłkarzem Olympique Lyon.

Ben już wie, że jego dni na Old Trafford są policzone dlatego w ten weekend będzie żegnał się ze swoimi kolegami z drużyny.

Lubisz to?
konto usunięte
będzie teraz miejsce dla Tomasza Kuszczaka
11 Mei 2010
Długo musieliśmy na to czekać, ale się doczekaliśmy :)
11 Mei 2010
konto usunięte
W końcu !!! Bye, bye Benek :D :crylol:
10 Mei 2010

 

Sir Alex Ferguson uspokoił kibiców reprezentacji Anglii mówiąc, że uraz Wayne'a Rooney'a nie jest poważny i napastnik zagra na Mistrzostwach Świata.

Rooney opuścił boisko podczas wygranego 4:0 meczu ze Stoke na 13 minut przed jego zakończeniem. Fakt ten wzbudził niepokój fanów przed powracającą kontuzją pachwiny. Pod znakiem zapytania stanął również wyjazd Anglika na Mundial.

Obawy w pewnym sensie okazały się słuszne - Rooney faktycznie zszedł z boiska w wyniku powrotu kontuzji jednak uraz nie okazał się poważny i najskuteczniejszego gracza Manchesteru United w minionym już sezonie będziemy mogli oglądać na afrykańskich boiskach.

- Rooney znowu ma problem z pachwiną - powiedział po meczu Ferguson. - Nie sądzę jednak, żeby to było coś poważnego. Myślę, że do Mistrzostw Świata wydobrzeje.

Lubisz to?
Mundial za miesiąc, zdąży wszystko zaleczyć i wypocząć.
11 Mei 2010
konto usunięte
No i ekstra... bo to by była katastrofa dla Anglii ;)
10 Mei 2010

 

Struktura składu Czerwonych Diabłów dostanie się teraz pewnie pod falę krytyki po tym jak United nie zdołali dołączyć kolejnego pucharu za zwycięstwo w lidze do swojej gabloty z trofeami.

Jednak Sir Alex Ferguson nie zamierza wyciągać pochopnych wniosków i na szybko kupować nowych piłkarzy czy też przewidywać kogo sprowadzi na nowy sezon - a przynajmniej nie w kolejnych dniach po przegraniu tytuły z Chelsea o jeden punkt.

- Nie będę jej ogłaszał (listy transferowej) przed kamerami telewizji, ale to oczywiste, że przyjrzymy się strukturze klubu - powiedział Ferguson w wywiadzie dla MUTV. - Posiadamy dobrą kadrę. Myślę, że pracowaliśmy ciężko przez lata aby posiadać tak zdolną młodzież i odpowiednio ją u nas rozwinąć. Musimy to wszystko przemyśleć i być może zmienić jedną czy dwie rzeczy. Jednak w tej chwili nie mam nic do powiedzenia na ten temat.

Menadżer United zapytany o przyczynę zajęcia przez Czerwone Diabły drugiego a nie pierwszego miejsca odpowiada:

- Nie zamierzam się dziś tym zadręczać. Można wymienić wiele powodów. Być może wszystko zostało zaprzepaszczone podczas nieudanej konfrontacji z Chelsea na Stamford Bridge.. Jak teraz o tym myślę to mogła to być bezpośrednia przyczyna tego, że tytuł wypadł nam z rąk.

- Jednak nie można cały czas tego rozpamiętywać. Czasem się udaje, a czasem nie.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Ferguson przyznał, że za największą klęskę uważa odpadnięcie z Ligi Mistrzów po niezbyt szczęśliwej konfrontacji z Bayernem w ćwierćfinale.

- Jeśli mam być z wami szczery to przyznam, że odpadnięcie z LM było dla mnie największym rozczarowaniem. Powinniśmy być w finale. Byliśmy lepszym zespołem i zagraliśmy tutaj (Old Trafford) naprawdę fantastycznie, po prostu szczeście nie było tej nocy po naszej stronie, a o to także chodzi w piłce nożnej. Potrzeba trochę szczęścia - kończy Fergie.

Lubisz to?
Ferguson chce poczekać z transferami do zakończenia Mundialu, wie co robi.
10 Mei 2010
konto usunięte
Nie wiem czy za wcześnie... ale myśleć o tym powinni ;) Liczę na jakiś fajny transfer ;) Napastnik by nam sie przydał ;)
10 Mei 2010

Zakończenie sezonu dla Rooney'a być może nie było wymarzone jednak ten sezon był dla niego wyjątkowy z powodu pewnego wydarzenia, które nie ma nic wspólnego z piłką nożną...

Otóż 6 miesięcy temu Rooney'owi urodził się syn Kai zaś United wraz z Wazzą w składzie byli faworytami do zdobycia Premier League i liczyli się w walce o finał Ligi Mistrzów.

Po wczorajszym spotkaniu ze Stoke Wayne dumnie prezentował się wraz ze swoją małą pociechą.






Kai z dumnym tatusiem



Żona Owena Louise wraz z synem Jamesem i Ana - żona Vidicia wraz z dwoma synami - Luką i Stefanem



Żona Ferdinanda Rebeca i syn Lorenz oraz Zach Giggs wraz z mamą Stacey



Tomek Kuszczak z córeczką i Daniella - dziewczyna Gibsona wraz z córką Evie


Michael Carrick z rodziną

Lubisz to?
Sandra - dziwne, ale ja naliczyłem większość chłopców :p Chyba Giggs ma najładniejszą żonę :p A najsłodsza jest córeczka Gibsona :) Ogólnie same słodziaki :)))
10 Mei 2010
konto usunięte
He he he dziękuje :D Staram się ;) Dzieciaczki prześliczne ;)
10 Mei 2010
konto usunięte
Fajne fajne cos dla odmiany :D niezle rodzinki :D
10 Mei 2010

 

Po raz pierwszy podczas swojej kariery w United Patrice Evra rozegrał pełny sezon bez końcowego zwycięstwa w lidze - i jak przyznaje nie lubi takiego zakończenia.

Lista ligowych pucharów zdobytych przez Francuza podczas pobytu na Old Trafford przeplata się z trofeami za wygranie Carling Cup - wygrana w Cardiff zaledwie kilka tygodni po tym jak dołączył do klubu w styczniu 2006 roku oraz tegoroczna wygrana z Aston Villą na Wembley. Jednak jak przyznaje Patrice dużo bardziej wolałby aby jego ostatnim zdobytym pucharem był ten za czwarte z rzędu zwycięstwo w lidze.

- To było bardzo bolesne gdy podczas przerwy dowiedziałem się, że Chelsea wygrywa 2:0. Było nam bardzo ciężko wyjść i dokończyć mecz, to był dla nas smutny dzień - powiedział Evra w wywiadzie dla MUTV.

- Ale to nie moja chwilowa mentalność. Zawsze powtarzałem, że jeśli nie zakończę ligi na pierwszym miejscu będę się czuł jakbym nie zrobił wszystkiego co w mojej mocy aby United wygrało. Kiedy się gra dla Manchesteru United zawsze musisz wygrywać. Jestem tutaj od czterech lat i to jest mój pierwszy (pełny) sezon kiedy nie wygrywam ligi. Czuję się dziwnie. Dziś jest bardzo smutny dzień dla mnie.

Zapytany o przyczynę dlaczego United nie zdobyło czwartego tytułu z rzędu Patrice odpowiada.

- Po prostu przegraliśmy zbyt wiele spotkań w tym sezonie. Nie powinniśmy tutaj przegrać z Chelsea, a następnie zremisować na Blackburn. To były m.in. te punkty, których nam zabrakło.

Evra zapowiada jednak walkę o tytuł w przyszłym sezonie.

- Chcę wygrywać ligę co roku i w przyszłym nic się pod tym względem nie zmienia. Każdego roku grając dla United chcę być najlepszy - kończy obrońca Czerwonych Diabłów.

Lista pucharów zdobytych przez Evrę od chwili przybycia na Old Trafford:

2005/2006* - Carling Cup
2006/2007 - Premier League
2007/2008 - Premier League, Liga Mistrzów i Tarcza Dobroczynności
2008/2009 - Premier League, Klubowe Mistrzostwo Świata, Tarcza Dobroczynności
2009/2010 - Carling Cup

Lubisz to?
Za rok znów wrócą do reguły, nie martw się Evra :)
10 Mei 2010
konto usunięte
Bo drugie to nie to samo co pierwsze ;)
10 Mei 2010

Sir Alex Ferguson jest przekonany, że drużyna Manchesteru United w przyszłym sezonie powróci silniejsza aby odebrać Chelsea tytuł mistrza Anglii. Dzisiejsze zwycięstwo nad Stoke City nie wystarczyło do wyprzedzenia The Blues, którzy rozgromili Wigan 8:0.

- Szczerze mówiąc podczas drugiej połowy nie znałem wyniku Chelsea - powiedział Sir Alex. - W przerwie meczu pogodziłem się z faktem, że zdobędą oni mistrzostwo.

Czerwona kartka Gary'ego Caldwella i w konsekwencji rzut karny zamieniony na bramkę przez Franka Lamparda wyprowadził Chelsea na dwubramkowe prowadzenie. Dalsze losy pojedynku wydawały się jedynie formalnością.

- Wiedzieliśmy, że trudno będzie Wigan wywieźć coś ze Stamford Bridge i kiedy dowiedzieliśmy się, że kończą mecz w dziesięciu straciliśmy nadzieję - przyznał Szkot.

- Brawo dla Chelsea. Wiemy jak ciężko jest zdobyć mistrzostwo - w końcu to najsilniejsza liga na świecie, a nam udało się zwyciężyć w trzech ostatnich latach. Gratuluję Carlo Ancelottiemu wspaniałego osiągnięcia. To nie tylko dobry menedżer, ale również porządny gość.

- Poprzednio zdobyliśmy mistrzostwo trzy razy z rzędu. To było fantastyczne, a nasi piłkarze byli wspaniali. Wrócimy w przyszłym sezonie jak w zwyczaju ma Manchester United.

- Piłkarze i kibice zawsze byli niesamowici i tak było również teraz. Myślę, że możemy być dumni z rywalizacji jaką stoczyliśmy w walce o zdobycie czwartego z rzędu mistrzostwa Anglii. W następnym sezonie przywrócimy tytuł na najlepsze miejsce na świecie - zakończył Ferguson.

 

AKTYWNOŚĆ - 676 MIEJSCE (+ 30)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
to dobrze i tak Manchester United jest najlepszy
11 Mei 2010
Przyszły sezon będzie i tak czerwony :) Glory glory Manchester United !!!
10 Mei 2010


Do ogromnego protestu przeciwko rodzinie Glazerów doszło przed dzisiejszym spotkaniem ze Stoke City. Obok klubowego megastore odpalono natomiast świecę dymną. Policja potwierdziła, że nie wyrządziła ona żadnych szkód. Nikt nie został także aresztowany.

Wielu kibiców zgromadziło się przed biurami zarządu gdzie odśpiewano antyglazerowskie piosenki. To już kolejny protest kibiców, którzy sprzeciwiają się rządom amerykańskiej rodziny. Kontynuowany był on także podczas samego meczu. Pod koniec spotkania fani przy użyciu gwizdków wyrazili swoje niezadowolenie.

Od momentu przejęcia klubu Glazerowie byli krytykowani przez kibiców. Ich protesty przybrały jednak na sile kiedy opublikowano wyniki finansowe Czerwonych Diabłów, które zawierały informacje o rosnącym zadłużeniu klubu. W ciągu najbliższych kilkunastu dni konsorcjum Red Knights ma złożyć ofertę kupna Manchesteru United jednak obecni właściciele kilkakrotnie przyznali, że nie są zainteresowani sprzedażą zespołu.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
I to się nie skończy póki jankesi nie oddadzą klubu.
10 Mei 2010

Dziennikarze Sky Sports i "Manchester Evening News" ocenili grę piłkarzy Manchesteru United w wygranym 4:0 meczu z Stoke City. Najlepiej wypadło aż pięciu piłkarzy, a najniższe oceny otrzymali Darron Gibson oraz Federico Macheda.

Zdaniem Sky Sports najlepszymi piłkarzami na boisku byli Edwin van der Sar, Nemanja Vidić oraz Wayne Rooney, którzy otrzymali 8 "oczek" w dziesięciostopniowej skali. Na tle drużyny wyróżnieni zostali także Patrice Evra, Rio Ferdinand, Nani, Darren Fletcher oraz Ryan Giggs, którzy otrzymali "siódemkę". Najsłabiej natomiast wypadli Darron Gibson oraz Federico Macheda, których postawę oceniono na 5.

Według lokalnej gazety z Manchesteru najlepszymi piłkarzami na boisku byli Gary Neville, Rio Ferdinand, Patrice Evra, którzy otrzymali siedem "oczek". Najniższe oceny otrzymali Darron Gibson oraz Federico Macheda, których oceniono na 5. Warto jednak zaznaczyć, że obaj piłkarze pojawili się na boisku dopiero pod koniec spotkania.

Oceny - "Sky": Van der Sar 8 - Neville 6, Ferdinand 7, Vidić 8, Evra 7 - Nani 7, Fletcher 7, Scholes 6 (Gibson 5), Giggs 7, Rooney 8 (Park 6), Berbatow 6 (Macheda 5)

Oceny - "MEN": Van der Sar 6 - Neville 7, Ferdinand 7, Vidić 6, Evra 7 - Nani 6, Fletcher 6, Scholes 7 (Gibson 5), Giggs 6 - Rooney 6 (Park 6), Berbatow 6 (Macheda 5)


***


Redaktorzy Sky Sports przygotowali statystyki ze spotkania ostatniej kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United a Stoke City. Mecz zakończył się zwycięstwem Czerwonych Diabłów 4:0.

Manchester          Stoke City

4 Bramki 0
2 Bramki w pierwszej połowie 0
11 Strzały 7
6 Celne 6
5 Niecelne 1
10 Rzuty rożne 2
11 Faule 5
2 Spalone 3
2 Żółte kartki 0
0 Czerwone kartki 0
82% Celne podania 75,71%
25 Próby wślizgów 16
60% Posiadanie piłki
40%

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
bravo Manchester świetna wygrana
11 Mei 2010
Oceny takie jaki przeciwnik - przeciętne. Co do statystyk - świetna skuteczność graczy MU :)
10 Mei 2010

Nie będzie czwartego z rzędu mistrzostwa Anglii dla Manchesteru United. W tym sezonie tytuł zdobyła Chelsea, która w ostatniej kolejce rozgromiła na własnym stadionie 8:0 Wigan Athletic. Zwycięstwo zanotowały także Czerwone Diabły wygrywając na Old Trafford 4:0 ze Stoke City.

Przed tym spotkaniem Manchester United miał już tylko niewielkie szanse na zdobycie tytułu. Mało kto oczekiwał, że prowadząca w tabeli Chelsea zgubi w meczu z Wigan punkty. Zgodnie z oczekiwaniami The Blues nie dali żadnych szans swoim rywalom i to oni mogą cieszyć się w tym sezonie z mistrzostwa Anglii.

Warto także dodać, że królem strzelców Premier League został Didier Drogba, który o trzy trafienia wyprzedził Wayne'a Rooney'a. Napastnik Czerwonych Diabłów nie zdobył dzisiaj żadnej bramki. Snajper Chelsea w pojedynku z Wigan ustrzelił natomiast hat-tricka.

Manchester United - Stoke City 4:0 (0:0)
Bramki: Fletcher 31', Giggs 38', Higginbotham 54' (s.), Park 84'

Man Utd: Van der Sar - Neville, Ferdinand, Vidić, Evra -
Nani, Fletcher, Scholes (Gibson 62'), Giggs - Rooney (Park 78'), Berbatow (Macheda 62')

Stoke: Begović - Wilkinson, Shawcross, Huth, Higginbotham (Collins 68'), Delap, Whitehead (Diao 67'), Whelan, Etherington, Sidibe (Pugh 67'), Fuller

Lubisz to?
Brawo za walkę do końca, w przyszłym sezonie się odgryziecie :)
10 Mei 2010
konto usunięte
Bravo Manchester United jesteście najlepszy na świecie
9 Mei 2010
konto usunięte
Bardzo dobry emocjonujacy sezon dobrze ze mamy chociaz jeden puchar
9 Mei 2010

 

Rio Ferdinand nie ukrywa, że przeżywa najbardziej frustrujący sezon w karierze. Kontuzje środkowego obrońcy spowodowały, iż zaliczył on jedynie 11 występów ligowych w Manchesterze United od pierwszej minuty w tym sezonie.

Reprezentant Anglii ma nadzieje na czwarty tytuł mistrzowski z rzędu zanim uda się ze swoją reprezentacją na Mistrzostwa Ś
wiata do RPA.

"Trzeba trzymać kciuki abym pojechał na Mundial bez żadnej kontuzji i
absolutnie świeży. Mijający sezon jest dla mnie najgorszym jeśli chodzi o częstotliwość kontuzji" - przyznał Ferdinand.

Kapitan United trzyma też kciuki za Wigan, które postara się powalczyć z Chelsea na Stamford Bridge.

"Pozostaje nam tylko czekać. Miejmy nadzieję, że wykonamy naszą robotę, a wtedy wszystko co będziemy mogli zrobić to modlić się za Wigan" - dodaje Rio.

Lubisz to?
Pojedzie i będzie filarem defensywy :)
10 Mei 2010
1 155 156 157 158 159 412