MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Mourinho w każdej chwili może odejść do United!

 
Jose Mourinho, który od przyszłego sezonu będzie prowadził Real Madryt, na mocy klauzuli zawartej w kontrakcie w każdej chwili będzie mógł odejść do Manchesteru United.

The Special One oficjalnie zostanie zaprezentowany na Santiago Bernabeu dopiero jutro, ale od momentu rozwiązania kontraktu z Interem pewnym się stało, iż to on poprowadzi najbardziej utytułowany klub Europy.

Mimo że prowadzenie hiszpańskiego giganta jest wielkim wyzwaniem dla portugalskiego szkoleniowca, to wciąż jego marzeniem pozostaje prowadzenie Manchesteru United. Fakt ten spowodował, iż Mourinho wymógł na włodarzach madryckiego klubu wpisanie do kontraktu klauzuli, która pozwala mu odejście na Old Trafford w każdym momencie.

Zdaniem brytyjskich mediów Jose Mourinho, który z madryckim klubem podpisze czteroletni kontrakt, pierwotnie nie chciał wiązać się z Realem. Do zmiany decyzji zmusiło go postanowienie sir Alexa Fergusona, który zamierza dłużej niż przewidywano pozostać na Old Trafford.

Sam Mourinho już wielokrotnie podkreślał, iż Manchester United jest jedynym angielskim klubem, który chciałby prowadzić, zaznaczając jednocześnie, iż w dłużej perspektywie czasu jest możliwy jego powrót do Chelsea.

Na chwilę obecną w Manchesterze United zupełnie niezagrożona jest pozycja sir Alexa Fergusona, który po odejściu na emeryturę zostanie poproszony o wskazanie swojego następcy, o czym poinformował David Gill.

- Jest wąska grupa trenerów - odpowiedział Anglik zapytany o wskazanie potencjalnych następców. - On jest świetny. Ma w sobie 'to coś'. To prawdziwy zwycięzca - powiedział zapytany o Mourinho.

Portugalski szkoleniowiec w ciągu ostatnich dziewięciu lat pracy na stanowisku trenerskim wygrał już 18 trofeów, wliczając w to potrójną koronę wywalczoną z Interem.

Kolejnym faktem wskazującym na to, iż to Jose Mourinho może poprowadzić Manchester United jest informacja, iż marzy on, aby w przyszłości trenować Wayne'a Rooneya, ale zarazem nie zamierza ściągać go do Realu Madryt.
Lubisz to?

 

Vidić apelował do fanów

 
Reprezentacja Serbii, przygotowująca się do mistrzostw świata, rozegrała w sobotę w Klagenfurcie spotkanie z Nową Zelandią, które przegrała 0-1 po bramce Shane?a Smeltza, jednak nie to jest najważniejsze.

Podczas rozgrywania drugiej połowy na boisko wbiegli zagorzali fani serbskiej drużyny, którzy swoim zachowaniem doprowadzili do poważnych zamieszek. Serbscy kibice zaczęli rzucać na boisko race, a niektórzy byli na tyle agresywni, że musiała interweniować policja. Kilku fanów zostało ujętych, zaś resztę uspokajał Nemanja Vidić, który zastępował w roli kapitana drużyny narodowej Dejana Stankovica.

Obserwatorzy będący na meczu gotowi byli przerwać spotkanie i nakazać piłkarzom zejście z boiska, jednak głównie za sprawą Vidicia mecz został wznowiony.

 

 

Lubisz to?
United blisko Joe Cole'a

 
Niespodziewane wieści docierają do nas z Anglii. Kontrakt wiążący Joe Cole'a z Chelsea wygasa tego lata, a piłkarz nie może dojść z klubem do porozumienia w sprawie przedłużenia umowy.

Jak donoszą zarówno The Times jak i Daily Mail najbliżej pozyskania pomocnika jest Manchester United. Wszystko wskazuje na to, że Cole opuści Stamford Bridge i to za darmo. Od czasu zakończenia sezonu klub nie zwrócił się do przedstawiciela zawodnika, co sugeruje, że Joe nie jest już potrzebny w zespole Mistrzów Anglii.

Czerwone Diabły nie mogą kontaktować się z piłkarzem dopóki jego kontrakt nie wygaśnie, jednak sam zainteresowany zna już podobno swoją sytuację za sprawą różnych pośredników. Inni zainteresowani usługami Anglika to Tottenham i Juventus.

Jednym z powodów braku porozumienia z jego obecnym klubem są rzekomo zarobki. Cole chciałby zarabiać 100 tysięcy funtów miesięcznie, podczas gdy klub jest gotów zapłacić mu jedynie 85 tysięcy.
Lubisz to?

Piłkarz Liverpoolu, Fernando Torres ma wielką nadzieję, że jego klubowy kolega Steven Gerrard będzie partnerem w ataku dla Wayne'a Rooneya na Mistrzostwach Świata w RPA.

Zawodnik Czerwonych Diabłów jest pewniakiem jeśli chodzi o pierwszą jedenastkę, która będzie grała na boiskach w RPA. Wciąż nie znamy osoby, która będzie grała u jego boku.

Torres radzi jednak Fabio Capello by tym wybrańcem był Steven Gerrard, który może w wielkim stopniu pomóc Anglikom w osiągnięciu sukcesu na Mundialu.

"Wolę gdy w reprezentacji
Anglii Steven gra bardziej z przodu, gdzie jest w stanie wspierać Rooneya. Ta formacja wydaje się najbardziej niebezpieczna w wykonaniu Synów Albionu" - powiedział Torres.

"Dla Wayne'a i Stevie'ego to będzie wielki turniej. Będą musieli zagrać najlepiej jak potrafią, gdyż to spowoduje, że
Anglia będzie siała postrach" - zakończył.

Lubisz to?

David Gill stanął w obronie polityki transferowej prowadzonej przez United mającą na celu sprowadzanie piłkarzy poniżej 27. roku życia.

Czerwone Diabły pozyskały do tej pory dwóch piłkarzy - Javiera Hernandeza (21 lat) i Chrisa Smallinga (20), w styczniu do klubu dołączył też Mame Biram Diouf (22).

"Jedynym pozyskanym piłkarzem, który był grubo po 20-tce w dodatku za wielkie pieniądze jest Dymitar Berbatow. Ludzie zapomnieli, że wydaliśmy również dużo pieniędzy na transfer Cristiano Ronaldo, który miał zaledwie 18 lat. Piłkarze tacy jak Smalling czy Hernandez mają ogromny potencjał, w przyszłości będą wspaniałymi piłkarzami" - powiedział Gill w wywiadzie dla The Independent.

"Z drugiej strony musimy być fair w stosunku do UEFA. W przyszłym sezonie wchodzi przepis regulujący wielkość składu [25 piłkarzy, z czego 8 musi mieć status wychowanka] i jesteśmy w tej sytuacji w dobrym położeniu."

"Naszym celem jest sprowadzanie piłkarzy takich jak Chicharito, który zapowiada się na fantastycznego grajka. Kupowanie gwiazd nie jest naszą filozofią na rynku transferowym."

 

BLOG NR 2700 :)

 

AKTYWNOŚĆ - 544 MIEJSCE (- 5)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?

Rio Ferdinand przyznał, że reprezentacja Anglii ma przed sobą jeszcze dużo pracy w obliczu zbliżających się Mistrzostw Świata. Obrońca Czerwonych Diabłów podczas turnieju będzie pełnił funkcję kapitana swojego kraju. W pierwszym meczu Synowie Albionu zmierzą się z USA.

- Wciąż mamy przed sobą mnóstwo pracy i przygotowań - powiedział Ferdinand. - Musimy przenieść wskazówki menedżera na boisko, ale nie możemy zapomnieć o ciężkiej pracy. Będziemy musieli utrzymać koncentrację aby być w pełni przygotowanym kiedy wyjdziemy na boisko.

- Z każdym spotkaniem uczysz się nowych rzeczy i jestem przekonany, że menedżer wyciągnął dużo dobrych wniosków z poniedziałkowej potyczki z Meksykiem. Na pewno pojawiły się też negatywne aspekty o czym będziemy musieli porozmawiać.

Kapitan reprezentacji Anglii uważa, że wspaniały gol strzelony przez Glena Johnsona przeciwko Meksykowi pozytywnie wpłynie na zespół podczas Mistrzostw Świata w RPA. - Glen to utalentowany piłkarz. Miło jest widzieć, że bramki zdobywają różni zawodnicy. Mamy nadzieję, że to dobry znak przed turniejem - zakończył Anglik.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?

Park Ji-Sung przyznał, że piłkarze Manchesteru United byli bardzo zdołowani po przegraniu tytułu mistrzów Anglii z Chelsea.

Gdyby United sięgnęli po mistrzostwo Koreańczyk po raz czwarty założyłby na swoją szyję złoty medal za zwycięstwo w angielskich rozgrywkach ligowych.

"Byliśmy rozczarowani przegranym wyścigiem po mistrzostwo Anglii" - powiedział Park.

"Gdybyśmy zwyciężyli wpisalibyśmy się do historii jako pierwszy zespół, który wygrał Premier League cztery razy z rzędu."

"W szatni byliśmy bardzo przybici. Podczas ostatniej kolejki każdy wiedział, że wyprzedzenie Chelsea będzie trudne, bo oni grali z Wigan. Zrobiliśmy jednak to co do nas należało, bo w futbolu nigdy nic nie wiadomo. Ale losy tytułu nie były w naszych rękach."

"Tamten sezon mamy już jednak za sobą i teraz skupiamy się na kolejnym."

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?

 

Manchesterowi United najprawdopodobniej nie uda się pozyskać Karima Benzemy gdyż ten pozostanie w Realu Madryt na kolejny sezon.

Francuz trafił do hiszpańskiej drużyny rok temu, ale nie spełnił on pokładanych w nim nadziei i najczęściej zasiadał na ławce rezerwowych. Media coraz częściej spekulowały jakoby Benzema miał odejść już latem. Największe zainteresowanie piłkarzem wyrażał Sir Alex Ferguson,
który rok temu był bardzo blisko pozyskania tego zawodnika.

Jednak dyrektor generalny Realu Jorge Valdano nie dopuszcza do siebie myśli o sprzedaży Karima i uważa, że następny sezon w jego wykonaniu będzie dużo lepszy.

Jednym z powodów odejścia Benzemy miał być też fakt o kupnie nowego napastnika przez włodarzy Królewskich.

"Nie potrzebujemy wielkich wzmocnień w ofensywie, p
onieważ w tym sezonie w La Liga strzeliliśmy 102 bramki."

"Spekulacje o rzekomym odejściu Karima są również wyssane z palca. Pozostanie on z nami na kolejny sezon i gwarantuje, że będzie on dużo lepszy od tego minionego."

Lubisz to?
konto usunięte
no i dobrze Gerrard może przejdzie do Manchesteru
30 Mei 2010
Moim zdaniem zainteresowanie SAF-a nim to były plotki.
30 Mei 2010

 

Przewlekłe kontuzje sprawiły, iż Fabio da Silva nie otrzymał w minionym sezonie wielu szans na grę. Wydaje się jednak, że już niebawem Brazylijczyk będzie czołową postacią zespołu z Old Trafford.

Sezon w skrócie: Brazylijski obrońca sezon rozpoczął z wielkim animuszem, ponieważ w rozpoczynającym rozgrywki meczu z Birmingham przebywał na boisku przez pełne 90 minut. Niestety były to miłe złego początki dla Fabio, ponieważ był to zarazem jego ostatni występ w podstawowym składzie w meczu ligowym. Następnie Brazylijczyk wchodził z ławki w meczach z Fulham (dwukrotnie), Wigan oraz Hull. Ważnym momentem w karierze młodego obrońcy był niewątpliwie debiut w Lidze Mistrzów w meczu przeciwko CSKA. Da Silva szansę na grę otrzymywał także w meczach pucharowych z Leeds, Barnsley oraz Wolves. Meczu z Wilkami nie będzie jednak dobrze wspominał, ponieważ otrzymał w nim czerwoną kartkę. Minionego sezonu Fabio nie będzie wspominał tylko w czarnych barwach, ponieważ kilka miesięcy temu podpisał nową umowę, która na Old Trafford zatrzyma go do 2014 roku. - To marzenie każdego młodego chłopaka - mówił wówczas.

Pamiętny moment: Trudno jest wybrać moment, który utkwił w pamięci kibiców, ale wydaje się, że takim mógł być moment gdy w meczu z Barnsley został ukarany żółtą kartką zamiast swojego brata Rafaela. Prowadzący spotkanie Chris Foy zmienił po spotkaniu swoją decyzję przypisując kartonik Rafaelowi.

Co dalej?: Nie ma dyskusji. Fabio pozostaje na Old Trafford, ponieważ w pełni zdrowy jest świetną alternatywą dla Patrice'a Evry do gry na lewej stronie obrony.

Występy: Premier League 1 (4)/0; Carling Cup 2/0; FA Cup 1/0; Liga Mistrzów 2/0; Łącznie (5)/0.

- Już niebawem będzie znaczącym piłkarzem Manchesteru United - Sir Alex Ferguson.

Lubisz to?
Za rok lub dwa bracia da Silva będą rządzić w obronie MU :)
30 Mei 2010

 

Sir Alex Ferguson będzie kluczową osobą w kwestii wyboru jego następcy na stanowisko managera zespołu - zapewnia David Gill.

Szkot w ciągu swojej 23 letniej kariery na Old Trafford wywalczył z Diabłami 34 puchary, w tym 11 tytułów ligowych oraz 2 europejskie korony. Gill twierdzi, że zarząd będzie radził się 68-letniego Fergusona w kwestii zatrudnienia nowego trenera. Mimo wszystko Fergie wcale nie zamierza odchodzić na emeryturę w najbliższym czasie.

- Nie wiemy kiedy Sir Alex zamierza przejść na emeryturę. Sprawa jego następcy będzie przedyskutowana z nim, Sir Bobbym Charltonem oraz właścicielami klubu. Alex będzie kluczem do tej decyzji. Zna ludzi i będzie miał znaczącą rolę w zasugerowaniu nowego managera - mówił Gill.

- To byłoby niedbalstwo z naszej strony gdybyśmy nie skorzystali z wiedzy i doświadczenia, które posiada Ferguson.

David Gill ujawnił, że na radarze United znajduje się mała grupka potencjalnych kandydatów jednak odmówił podania nazwisk. Zapytany o Jose Mourinho, który najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu podpisze kontrakt z Realem Madryt Gill odpowiedział: - On zdecydowanie ma coś w sobie. To zwycięzca.

Na koniec dyrektor wykonawczy United odpowiedział na pytanie dotyczące możliwego przejścia Rooney'a do Królewskich: - On tam nie pójdzie, nie chce tam iść. Prawdopodobnie będzie wokół tej sprawy trochę szumu. Nie obchodzi mnie to.

Lubisz to?
Moim zdaniem min. 5 lat SAF jeszcze będzie w MU.
30 Mei 2010
1 140 141 142 143 144 412