MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Atletico czeka na oferty za Sergio Aguero

 
Prezydent Atletico Madryt - Enrique Cerezo przyznał, że w do tej pory w klubie nie pojawiły się żadne oferty za argentyńskiego napastnika - Sergio Aguero.

Aguero już od dłuższego czasu jest silnie łączony z przeprowadzką do Premier League. Manchester United i Chelsea mają w planach pozyskanie tego piłkarza.

- Nie mamy potrzeby sprzedawania naszych piłkarzy. Aguero jest bardzo szczęśliwy w Hiszpanii, a co ważniejsze - nie napływają za niego żadne oferty - powiedział Carezo.

Czyżby zainteresowanie ze strony United tym napastnikiem było tylko wymysłem prasy?
Lubisz to?
Transfer Toure do Anglii na dniach

 
Transfer jednego z gwiazdorów FC Barcelony - Yaya Toure wydaje się być praktycznie przesądzony. Ma on dojść do skutku w ciągu najbliższych dni.

Manchester City, Manchester United i Chelsea wyrażają zainteresowanie piłkarzem Wybrzeża Kości Słoniowej. Sam gracz nie zabrał jeszcze głosu w całej tej sprawie.

- Ten transfer to już tak naprawdę kwestia dni. Otrzymaliśmy kilka konkretnych ofert, które trzeba teraz rozważyć - powiedział agent piłkarza.

- FC Barcelona chciałaby za mojego klienta 30 milionów euro, jednak z ceny tej z pewnością da się zejść - zakończył.
Lubisz to?
konto usunięte
Coś mi się wydaje że pójdzie do City.
4 Juni 2010
Messi: Chciałbym zagrać z Rooneyem

 
Lionel Messi reprezentujący Argentynę na nadchodzących mistrzostwach świata powiedział, że w finale tych rozgrywek chciałby zmierzyć się z Waynem Rooneyem.

Zawodnik Barcelony po wspaniałym sezonie w klubie będzie starał się przenieść wysoką formę do drużyny narodowej. W meczach grupy B Argentyna zmierzy się z Grecją, Nigerią oraz Koreą Południową . Ostatni triumf na mundialu Argentyna zaliczyła w 1986 roku po pokonaniu w ćwierćfinale Anglików. To w tym turnieju Maradona przeszedł do historii strzelając gola ręką, co zostało nazwane przez dziennikarzy ?ręką Boga?.

- Wspaniale byłoby móc zagrać przeciwko Rooneyowi, chociaż nie sądzę, żebyśmy walczyli oko w oko, gdyż gramy po przeciwnych stronach boiska. Kadra Anglii jest świetnie zbilansowana. Wyglądają bardzo groźnie kiedy Crouch gra razem z Rooneyem. Lubię też Gerrarda i Lamparda, jednak to Wazza będzie kluczowym piłkarzem ? mówił Messi.

- Możliwość spotkania Wayne?a w na mundialu byłaby świetna ? najchętniej w finale, jeżeli to możliwe. Wiem, że pomiędzy naszymi krajami wiele wydarzyło się na boisku. Wiem jednak również, że nasi zawodnicy podziwiają angielski styl gry.

- Mentalnie Anglicy są silni i mają utalentowanych graczy. Capello uczynił ich mocnym składem, wiele razy widziałem ich grę w telewizji i byłem pod wrażeniem. Mają szansę na triumf, podobnie jak Hiszpania. Również Brazylia i Włochy będą walczyć. To będą wspaniałe mistrzostwa z niespodziankami.

- Tu przede wszystkich chodzi o wiarę ? drużyna Capello na pewno będzie silnie przygotowana psychicznie ? zakończył Lionel Messi.
Lubisz to?

 

Clayton Blackmore uważa, że mistrzostwo Anglii powróci na Old Trafford, po nieudanym sezonie 2009/10.

"Zawsze potrzeba trochę szczęścia, aby wygrać Premier League. Manchester miał w tym sezonie sporo pecha i wiele razy nic nie szło po ich myśli."

"Sędziowie liniowi popełniali fatalne pomyłki podczas meczu Czerwonych Diabłów z Chelsea na Old Trafford. Być może to zaważyło o losach tytułu."

"Gdyby Chelsea również nawiedziła plaga kontuzji, to jestem przekonany, że to teraz United cieszyliby się z kolejnego mistrzostwa Anglii. Do tego 'The Blues' nie stracili swoich dwóch najlepszych piłkarzy, a z Manchesteru odszedł przecież Cristiano Ronaldo, którego nikt nie jest w stanie zastąpić, nawet Messi. Mają oni zupełnie inną rolę na boisku."

"Niecierpliwie czekam na przybycie Javiera Hernándeza, którego będziemy mogli obserwować na mundialu. Do tego liczę na powrót Owena Hargreavesa. Jeśli wszystko pójdzie po myśli podopiecznych Fergusona, to jestem przekonany, że tytuł wróci do Manchesteru."

"Jeżeli natomiast okaże się, że Hargo nie wróci, to Sir Alex powinien zastanowić się nad kupnem nowego pomocnika."

Lubisz to?
konto usunięte
a jak Manchester United
3 Juni 2010

 

Napastnik Sevilli Luís Fabiano uważa, że Wayne Rooney może zostać królem strzelców na Mistrzostwach Świata w RPA.

Brazylijczyk liczy na to, iż na mundialu uda mu się strzelić kilka bramek, ale sam przyznał, że walka o Złotego Buta rozegra się między
Rooneyem, a Davidem Villą z Hiszpanii.

Przypomnijmy, że na poprzednich mistrzostwach w 2006 roku królem strzelców został Miroslav Klose, który zdobył 5 bramek.

Fabiano uważa jednak, iż zarówno Rooneya, jak i Villę stać na lepszy rezultat.

"Wayne oraz David są piłkarzami, którzy powalczą o koronę króla strzelców. Myślę, że również Leo Messi może włączyć się do tej walki
."

Lubisz to?

 

Rio Ferdinand, który na mundialu w Południowej Afryce będzie nosił opaskę kapitana, jest przekonany, że jego drużyna może pokonać każdego i sięgnąć po najważniejsze piłkarskie trofeum świata.

- Chcę po prostu pokonać każdego, kto stanie nam na drodze, dojść do finału i zwyciężyć. Nie obchodzi mnie kogo wyeliminujemy po drodze. Nie boimy się. Mundial gra się co cztery lata, byłem już na trzech turniejach i rozkoszowałem się każdą minutą - mówił obrońca United i kadry Anglii.

- To świetne uczucie wyjść na murawę, wiedząc, że są tam jedni z najlepszych piłkarzy twojego kraju walczący z najlepszymi graczami na świecie. To samo w sobie jest już wielkim osiągnięciem.

- Manager jest bardzo wyrozumiały. Potrafi wysłuchać co masz do powiedzenia, jednak nie koniecznie musi to wziąć pod uwagę. To samotny przywódca, który pracuje w sposób, jaki mu odpowiada - podobnie jak Ferguson w Manchesterze United.

- Bycie kapitanem nie zmieni sposobu w jaki zachowuję się w hotelu czy też na boisku. Jeżeli będzie trzeba coś powiedzieć, będę chciał to zrobić w szatni i pogadać z każdym. Jeżeli uważam, że komuś należy zwrócić uwagę, zawszę to robię, tak więc bycie kapitanem nic tu nie zmieni. To już część mnie.

- To obowiązek, który sprawowałem już w klubie. Czuję się zaszczycony móc prowadzić kadrę narodową na mistrzostwach świata - zakończył Rio Ferdinand.

Lubisz to?

 

Zgodnie z informacjami jakie podaje nam Sunday Mirror, włodarze Manchesteru United i londyńskiej Chelsea będą musieli wyłożyć 25 milionów funtów, aby zakupić bramkarza Atletico Madryt - Davida De Geę.

19-letni bramkarz swoimi występami w minionym sezonie sprawił, że większe kluby zaczęły interesować się tym zawodnikiem. W międzyczasie został on nawet powołany do 30-osobowej kadry reprezentacji Hiszpanii.

De Gea to obecnie rezerwowy bramkarz Atletico, więc wydaje się być wielce prawdopodobne, iż klub, który sprosta oczekiwaniom finansowym madryckiego zespołu, będzie mógł bez większych trudności pozyskać tego świetnie zapowiadającego się bramkarza.

Lubisz to?

 

Michael Owen wznowił już treningi z kolegami w ekipie Czerwonych Diabłów. Angielski napastnik wypadł z gry końcem lutego tego roku z powodu kontuzji i operacji ścięgien udowych. Przez ten incydent Michael nie zagrał już do końca sezonu oraz nie mógł powalczyć o miejsce w kadrze Anglii na mundial.

Owen został wypatrzony przez dziennikarzy już kilkakrotnie w ośrodku szkoleniowym Manchesteru United ? Carrington. Anglik przechodzi podobno ostry trening wydolnościowy i wykonuje trochę ćwiczeń z piłką w celu szybszej rehabilitacji.

Napastnik United zanim doznał kontuzji, strzelił dla klubu 9 bramek, w tym w finale Carling Cup przeciwko Aston Villi. Owen ma się coraz lepiej i już za niedługo powinniśmy zobaczyć go z powrotem na murawie.

Lubisz to?

 

Sir Bobby'ego Charltona martwi presja towarzysząca występowi Wayne?a Rooneya na mundialu.

Napastnik Manchesteru United ma za sobą najlepszy sezon w karierze, czym rozbudził nadzieje angielskich kibiców przed mistrzostwami świata.

? Czuł bym się lepiej, gdyby nie wszystko spoczywało na jego barkach ? mówi Charlton.

? Jeśli nagle Rooney będzie miał spadek formy, miejmy nadzieję, że nie, to będzie obwiniany za całe zło, które przydarzy się drużynie.

? Rooney ma wielkie ambicje i tego wyzwania się nie boi. Wie, że jest dobrym piłkarzem. Jeśli będziemy mieli trochę szczęścia, a on, podobnie jak drużyna, będzie grał na najwyższym poziomie, to zobaczymy co się stanie ? dodaje Charlton.

Lubisz to?

 

Urodzony w Belfaście, wysoki, zwinny środkowy obrońca, którego niezwykła boiskowa inteligencja pozwala mu z łatwością odbierać piłki przeciwnikom.

Sezon w skrócie: Jonny od początku sezonu został rzucony na głęboką wodę. Nie wystąpił zaledwie w jednym meczu w sierpniu. Wyróżniała go niezwykłą zdolność do przyswajania się do gry drużyny. Przez nękające klub kontuzje grał w środku zarówno z Ferdinandem, jak i Johnem O?Shea, Brownem i Vidicem. Z każdym z nich potrafił się świetnie dogadywać. Do połowy listopada rozegrał więcej spotkań aniżeli jakikolwiek inny obrońca. Jednak i na niego przyszła pora i dołączył do długiej listy kontuzjowanych. Wrócił początkiem 2010 roku, zagrał w pierwszych siedmiu spotkaniach. Później wrócili Rio i Nemanja a występy Jonnego oglądaliśmy w dość okrojonej częstotliwości. Niemniej jednak wystąpił później w kilku ligowych spotkaniach, w wielu z nich, głównie dzięki jego postawie, udało się zachować czyste konto.

Pamiętna chwila: Dramatyczne derby Manchesteru na stadionie City. Zapewne wszyscy będą pamiętali głównie, dającą zwycięstwo w ostatniej minucie, bramkę Paula Scholesa, jednak postawa Evansa była nienaganna przez całe spotkanie. Totalnie wyłączył z gry Carlosa Teveza.

Co dalej? Oby tak dalej! Oczywistym jest, że pierwszą parą środkowych obrońców będą nadal Ferdinand i Vidic, jednak boss niezmiernie ufa Jonnemu i Wesowi upatrując w nich alternatywną dwójkę stoperów. ? Nie ma w Premiership wielu lepszych par obrońców od Evansa i Browna ? wyjawił sir Alex Ferguson.

- Jonny był fantastyczny, wróżę mu świetlaną przyszłość na Old Trafford. Jego postawa jest tak wspaniała, że czasami mam wyrzuty sumienia, iż sadzam go na ławce ? stwierdził boss.

Ilość występów: Premier League 18, Puchar Anglii 1, Carling Cup 5, Liga Mistrzów 3, Razem 27

Lubisz to?
1 138 139 140 141 142 412