MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Frank Lampard stwierdził, że gracze Stanów Zjednoczonych będą tylko marnować czas, jeśli zechcą spróbować prowokować Wayne'a Rooneya.

USA jest pierwszym przeciwnikiem Anglików w zbliżających się mistrzostwach świata. Były amerykański obrońca Alexi Lalas uważa w związku z tym, że jeśli jego rodacy pragną wygrać, to jedynym wyjściem jest skuteczne blokowanie i prowokowanie Rooneya.

Twierdzi też, że to właśnie ta druga możliwość może okazać się bardziej skuteczna, ponieważ uważa, iż Wayne często zapomina o panowaniu nad swoimi nerwami, tak jak uczynił to cztery lata temu w meczu z Portugalią.

Jednak Lampard twierdzi, że nic nie wie o nerwowości reprezentacyjnego kolegi i zapewnia, iż Rooney jest dzisiaj o wiele dojrzalszy.

- Wszyscy obserwujemy rozwój Wayne'a jako napastnika, ale na pewno każdy dostrzegł także, że gra o wiele dojrzalej. Dyscyplina odgrywa w futbolu wielką rolę na każdym poziomie.

- Musisz zrozumieć ważność wszystkich 11 zawodników, bo gdy rozgrywasz ważny mecz, to nawet najmniejsze detale decydują o wyniku - kontynuuje pomocnik Chelsea. - Jeśli dostaniesz czerwoną kartkę, to jest to po prostu głupie. Można w ten sposób bardzo zaszkodzić drużynie.

- Sędziowie coraz częściej doszukują się takich przewinień, ponieważ cały świat się patrzy. Ciąży na nich pewnego rodzaju presja. Menedżer zawsze powtarzał, jak ważne jest by nie stracić głowy. Wierzę, że Rooney przyjął to do wiadomości, dzięki czemu już tak wiele osiągnął.

Lubisz to?
konto usunięte
on się jeszcze cały czas rozwija
7 Juni 2010

 

Wayne Rooney nie będzie namawiał swojego syna do zawodowej gry w piłkę. Napastnik Manchester United przyznaje, że wolałby, aby Kai został gwiazdą rocka.

? Zostanie ojcem było najdumniejszym momentem w moim życiu. Gra w piłkę się do tego nie umywa ? mówi Rooney w rozmowie z magazynem ?Hello!?.

? Nie będę zmuszał Kaia, aby został piłkarzem. Będę szczęśliwy, bez względu na to co będzie chciał zrobić. Szczerze mówiąc wolałbym, aby został muzykiem, niż sportowcem. To właśnie robiłbym ja, gdybym nie zajął się futbolem.

Rooney przed rozpoczynającym się za kilka dni mundialem nakreślił sobie jasny plan. ? Jestem dumnym Anglikiem. Chcę zostać mistrzem świata, to dla mnie bardzo ważne. Chciałbym zrobić to dla Kaia, rodziny, kibiców i całego kraju ? twierdzi Wayne.

Lubisz to?
Lampard współczuje Ferdinandowi

 
Środkowy reprezentacji Anglii przyznał, że był przerażony, kiedy zobaczył atak, który zakończył marzenia Rio o mundialu.

Ferdinand doznał urazu w starciu z Emilem Heskey, podczas pierwszego treningu w Rustenburgu. Po prześwietleniu stało się jasne, że Rio będzie odpoczywał od piłki przez najbliższe sześć tygodni.

- Jest załamany - wyjawił Lampard. To najważniejszy turniej w piłce nożnej. Nie próbuje sobie nawet wyobrazić co czuje Rio - dodał.

- To było straszne. Podczas starcia z Heskeyem widać było na jego twarzy grymas bólu i przerażenia - stwierdził.

- Wszyscy go rozumiemy. Również miewaliśmy w swoich karierach trudne chwile. Tam również było do rozegrania wiele ważnych spotkań, wtedy pragniesz wrócić do gry jak najszybciej - powiedział.

- Widzieliśmy, że coś jest nie tak, jednak trzymaliśmy kciuki, aby prześwietlenie wyszło dobrze. Niestety nie udało się - zakończył.
Lubisz to?

 


Lubimy okres transferowy, ponieważ z reguły przygrzewa wtedy słońce. No, w tym roku niestety się nie udało. Poza tym lubimy okres transferowy dlatego, że możemy wtedy podyskutować, pospekulować na temat przyszłych transferów. A więc spekulujmy?

Szaleje Barcelona, szaleje Real Madryt, Chelsea i Manchester City szalały będą na pewno. A co w United? Tutaj bez zmian.

Strategia
Całkiem niedawno świat obiegła informacja, że Czerwone Diabły mają budżet transferowy sięgający 180 milionów funtów. Świetnie! Należy jednak nadmienić, iż rocznie możemy stracić ?zaledwie? 25 milionów. Cóż, gdyby wszystkie kluby polskiej ekstraklasy do dyspozycji miały taką kasę, to w naszej rodzimej lidze zaroiłoby się od serbskich czy też białoruskich gwiazd. Ekstraklasa to jednak nie Premiership, a Legia Warszawa to nie Manchester United. Nie trudno zatem wywnioskować, że takie pieniądze to zaledwie kropla w morzu finansowych potrzeb diabelskiego klubu.

Początkowo myślałem, że ściąganie młodych, utalentowanych piłkarzy za relatywnie małe pieniądze jest naszą strategią transferową. Powiem więcej, takie podejście bardzo mi odpowiadało. ? A nóż trafi się drugi Cristiano Ronaldo ? powtarzałem sobie. Na straży podobnego stanowiska stali sir Alex Ferguson i David Gill . Jednak po doniesieniach angielskiej prasy stwierdzam, iż jest to strategia nie tyle preferowana przez trenera, co wymuszona przez właścicieli. Nie łudźmy się zatem, że na Old Trafford zawitają takie gwiazdy jak Sergio Aguero, Zlatan Ibrahimovic, czy Franck Ribery. Lecz boss na rynku transferowym nie śpi, on działa.

Chicharito!
Nie będę oszukiwał, że podszedłem dość sceptycznie do tego transferu. Jest Latynosem, a jak wiemy piłkarzom z Ameryki Południowej z reguły nie wiodło się w Manchesterze United. Przykłady Juana Sebastiana Verona, Klebersona, czy nawet Andersona mówią same za siebie.

Postanowiłem jednak sprawdzić co to za jeden. Obejrzałem kilka jego spotkań w kadrze oraz w klubie i muszę przyznać, iż chłopak piłkę kopać potrafi. Imponuje świetną skutecznością, jest szybki i nieźle współpracuje z kolegami. Największą jego zaletą jest gra głową. Hernandez nie zalicza się do najwyższych, co nie zmienia faktu, że zdobył sporo bramek właśnie strzałami z główki. Pokładam w nim wielkie nadzieje, jestem przekonany, iż to właśnie Chicharito będzie idealnym partnerem dla Wayne?a Rooneya.

Trzeba działać
Hernandez Hernandezem, ale jakieś zakupy robić trzeba. Fakt, mamy Gabriela Obertana, Mame Birama Dioufa, Chrisa Smallinga, Federico Machedę i kilku innych młodych gniewnych, ale United potrzebuje wzmocnienia ?na już?. Jestem pewny, że właśnie pomyśleliście o Yoannie Gourcuffie, Davidzie Silvie, Juanie Macie i innych zawodnikach, w przypadku których negocjacje transferowe zaczynają się od 30 milionów funtów. Tutaj pole do popisu ma Real Madryt i Manchester City.

Bądźmy realistami, aktualnie jest dwóch zawodników z uznanymi nazwiskami, którzy mają szanse na dołączenie do Manchesteru United. Są nimi Joe Cole oraz Rafael van den Vaart. Ten pierwszy jest świetnym angielskim skrzydłowym i jest do ściągnięcia za darmo, co zapewne ucieszy szanownych właścicieli naszego klubu. Drugi z kolei jest niezadowolony ze swojej pozycji w Realu i pragnie jak najszybciej zmienić pracodawcę. Cena za Holendra nie będzie również zbyt wygórowana, bo czym jest marne 20 milionów funtów, w porównaniu z aktualnymi, wywindowanymi cenami za piłkarzy?

Czas rozstań?
Jeśli zapytać kibiców, którego z piłkarzy należałoby przepędzić jak najdalej z Old Trafford, to odpowiedź byłaby jedna ? Dymitar Berbatow. Innego zdania jest Ferguson, a jak powszechnie wiadomo to on ma ostateczne zdanie, więc Bułgar zostaje.

Ja pozbyłbym się natomiast jak najszybciej Michaela Carricka. Dlaczego? Ponieważ w tym sezonie grał katastrofalnie. Nie stworzył niczego, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że więcej akcji zepsuł. Nie zmienia to jednak faktu, iż Anglik, na moje nieszczęście, zostanie. Reszta składu jest w zasadzie nie do ruszenia, więc drużyna będzie się tylko poszerzała.

Już wkrótce?

W związku z tym, że jestem urodzonym optymistą, na zakończenie napiszę to, w co naprawdę wierzę. Do klubu trafi Joe Cole, Hernandez stworzy z Wazzą duet marzeń, a nasze młode wilki będą odgrywały coraz istotniejszą rolę w drużynie. Z tak szerokim i utalentowanym składem w następnym sezonie wrócimy i odbierzemy Chelsea to co nasze.

Lubisz to?


Defensor West Ham United - Jonathan Spector apeluje do swoich kolegów z reprezentacji USA, aby ci nie popadali w niepotrzebną obsesję przed meczem z Anglikami, którzy mają w składzie Rooneya.

Spector grając w obronie z pewnością będzie miał w tym meczu wiele pracy. Nie mniej jednak nie obawa się walki z gwiazdą Manchesteru United.

- Rooney to bardzo utalentowany piłkarz i wszyscy jesteśmy w pełni tego świadomi. Jednak reprezentacji Anglii to nie tylko Rooney, trzeba skoncentrować się na innych zawodnikach - rozpoczął Spector.

- Nie mamy jeszcze przygotowanego planu na mecz z Anglią, jednak pewne jest to, że nie możemy koncentrować się na zatrzymywaniu poszczególnych zawodników, tylko na całej reprezentacji Anglii.

- Jeśli wyjdziemy odpowiednio skoncentrowani to z pewnością Rooneya czeka bardzo ciężki mecz - zakończył piłkarz WHU.

Lubisz to?

 

Fabio Capello przyznaje, że jest w totalnym szoku po kontuzji kapitana reprezentacji Anglii - Rio Ferdinanda. Steven Gerrard podczas mundialu będzie kapitanem Synów Albionu.

Gracz United w dniu wczorajszym podczas treningu w jednym ze starć z Emilem Heskey'em zerwał więzadła w kolanie i wobec opinii lekarzy - nie zagra przez co najmniej sześć tygodni.

- Po jednym ze strać pojawił się u Rio straszliwy ból. Położył się wówczas na trawie i wiedzieliśmy, że jest źle - powiedział Capello.

- Wszyscy piłkarze bardzo to przeżyli. Wczoraj nikt nie mógł dłużej trenować. Każdy w naszym zespole jest ważny, jednak na kilka dni przed turniejem straciliśmy podstawowego gracza, naszego kapitana, prawdziwego lidera zespołu. Ciężko wyobrazić sobie gorszy dzień w życiu - zakończył ze smutkiem Włoch.

Lubisz to?

 

Historia sezonu: Kontuzja pleców z jaką od początku pobytu na Old Trafford zmagał się Obertan sprawiła, że na debiut Francuz musiał czekać aż do 27 października, wtedy to po raz pierwszy założył koszulkę United w spotkaniu Carling Cup z Barnsley. Gabriel swoją grą zrobił spore wrażenie, co poskutkowało debiutem ligowym już cztery dni później z Blackburn. Młody Francuz miał nawet szansę na zdobycie premierowego gola, lecz póki co ta sztuka Obertanowi się nie udała.

Najlepszy moment:
Ostatni mecz grupowy Champions League przeciwko Wolfsburgowi. Wówczas to Obertan pojawił się na boisku w 74. minucie i niedługo później zaliczył asystę przy drugiej bramce Michaela Owena. Kluczowe dogranie poprzedziło efektowne minięcie dwóch obrońców niemieckiego zespołu.

Najmocniejsza strona:
Drybling. Po odejściu Ronaldo fani obawiali się, że na Old Trafford zabraknie "magii". Jednak pewny siebie,szybki Obertan w najbliższych latach może zapełnić tą lukę i być postrachem ligowych obrońców.

Co dalej? W pierwszym sezonie na Old Trafford Francuzowi mocno dokuczały kontuzje, lecz o ile zdrówko dopisze, to w sezonie 2010/2011 zapewne 21-letni skrzydłowy otrzyma więcej szans. Pewne jest również to, że Obertan ma potencjał, aby zostać gwiazdą światowego formatu.

Lubisz to?

 

Sir Alex Ferguson nie zamierza się poddawać i po raz kolejny złoży ofertę za gwiazdę VfL Wolfsburga, Edina Džeko.

Bośniacki napastnik został wyceniony na 35 milionów funtów, jednak Szkot zamierza zaoferować Wolfsburgowi kwotę w granicach 25 milionów funtów.

Manchester United od dawna planuje zakup 24-latka. Zwłaszcza, że sam Wayne Rooney poprosił o nowego partnera do ataku, gdyż Dymitr Berbatow ma inne zadania na boisku, a Michaela Owena często łapią kontuzje.

Tym samym Džeko byłby idealnym wyjściem dla Czerwonych Diabłów, a dla samego Edina angielska Premier League byłaby tylko szansą na dalszy rozwój.

Bośniakiem zainteresowany jest też Manchester City i AC Milan. Trudno się dziwić, w końcu Džeko zdobył 65 goli w ostatnich dwóch sezonach w barwach "Wilków".

Edin tym samym będzie głównym celem transferowym Manchesteru United, który kupując go zużyje większość swoich środków na zakupy.

Lubisz to?

 

Leo Messi uważa, że jeżeli reprezentacja Anglii będzie musiała stawić czoła tak pechowym dla nich rzutom karnym, wtedy Wayne Rooney musi stanąć na czele swojej drużyny.

Laureat nagrody Najlepszego Piłkarza Roku na Świecie jest przekonany, że napastnik Manchesteru United jest idealnym kandydatem na przywódcę Anglików, ponieważ jest nieustraszony.

- Wayne Rooney musi zostać wykonawcą rzutów karnych Anglików. Jak dla mnie, to jedyny słuszny wybór - mówił zawodnik Barcelony.

- Frank Lampard oraz Steven Gerrard to zawodnicy światowej klasy, po których w Premier League spodziewałbyś się 99% skuteczności w wykonywaniu rzutów karnych, jednak różnica między nimi a Rooneyem polega na tym, że Wazza niczego się nie boi.

- Grałem przeciwko niemu. Nie daje się rozproszyć nikomu, ani kibicom, ani piłkarzom, niczemu. Kiedy jest na murawie istnieje tylko on i piłka - to takie nastawienie zrobi z niego wykonawcę rzutów karnych numer jeden Anglii. Jego brak strachu może uczynić go zawodnikiem nie do zatrzymania tego lata - zakończył Leo Messi.

Lubisz to?
konto usunięte
bo Rooney się nie boi
6 Juni 2010

 

 

Rio Ferdinand nie zagra w mistrzostwach świata z powodu kontuzji kolana, której nabawił się na piątkowym treningu. - Chyba ktoś rzucił na mnie klątwę - mówił przybity obrońca Manchesteru United.

  -Rio czuje się fatalnie, jest bardzo przybity. Nie może zrozumieć, dlaczego przytrafiło się to akurat jemu - mówi Pini Zahavi, agent piłkarza i jego wieloletni przyjaciel.

The Sun donosi, że po starciu Ferdinanda z Emilem Heskeyem pozostali kadrowicze usłyszeli przeraźliwy krzyk. Chwilę później Rio leżał na murawie i zwijał się z bólu. Po południu Anglik został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie po szczegółowych badaniach usłyszał decyzję lekarzy - sześć tygodni bez piłki.

  -Ta kontuzja nie ma nic wspólnego z urazami, z którymi borykał się Rio w tym sezonie. To zupełnie inna sprawa. Miał po prostu pecha - tłumaczy Zahavi.

  -Rio był gotowy na mistrzostwa świata. Od dawna czekał na ten turniej, aby pomóc Anglikom go wygrać.

  -To silny facet i na pewno wróci do gry. Jestem przekonany, że poprowadzi Anglię na mundialu za cztery lata - kończy agent piłkarza.

W miejsce Rio Ferdinanda Fabio Capello powołał do kadry Michaela Dawsona z Tottenhamu. Funkcję kapitana Anglików w mistrzostwach świata będzie pełnił Steven Gerrard.

Lubisz to?
1 136 137 138 139 140 412