Gol Parka , Korea wygrywa !

Pierwszy mecz grupy B za nami! Reprezentacja Korei Południowej podejmowała drużynę Grecji. Zespół Park Ji-Sunga, zasłużenie pokonał ekipę Otto Rehhagela.
Prowadzenie szybko objęli gracze reprezentacji Korei. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, gola strzałem z nogi zdobył Lee. Gracz Manchesteru United, Park Ji Sung, rozegrał całe spotkanie w koreańskiej ekipie, wpisując się na listę strzelców w 52 minucie.
Piłkarz United rozegrał bardzo dobry mecz. Dużo prostopadłych podań, z których istniało spore zagrożenie bramkowe. Po świetnym podaniu właśnie Parka z pierwszej połowy, przed 100% szansa na zdobycie gola stanął Chu Young Park, jednak pomylił się w sytuacji 'sam na sam'.
W końcu, w drugiej połowie, po świetnym rajdzie gracza Czerwonych Diabłów, padł gol na 2-0. Świetny rajd i pewny strzał dał drugiego gola ekipie Huh Jung-moo'a.
Korea rozbija dziś Greków będących w bardzo słabej dyspozycji. Po tej wygranej, nadzieje na awans na pewno wzrosły. Warto dodać, że to zwycięstwo, jest pierwszym na mundialu. Dotąd, przy dwóch rozegranych meczach, padły wyniki remisowe.
Już dziś, o godzinie 20.30 w akcji będziemy mogli zobaczyć kolejnych graczy Manchesteru United. Wayne Rooney zagra dziś ze Stanami Zjednoczonymi, a występ Michaela Carricka jest w tym meczu niepewny, gdyż Fabio Capello ma dużą możliwość roszady składu w środku pola.








