
Według Fabio Capello nie tylko Wayne Rooney, ale wszyscy reprezentanci Anglii byli zbyt zmęczeni, aby walczyć w mistrzostwach świata o najwyższe cele.
Anglicy z turniejem w RPA pożegnali się po dotkliwej porażce z Niemcami (1:4). Odpadnięcie już w 1/8 finału MŚ to klęska angielskiej kadry, bo wyspiarze mierzyli w zdobycie Pucharu Świata.
? Nie tylko Wayne Rooney, ale wszyscy piłkarze byli zmęczeni. Trenerzy powiedzieli mi, że kondycja zawodników nie była taka jak normalnie ? mówi Capello.
? Piłkarze nie grali tak dobrze jak potrafią, byli za wolni. Podczas ostatnich siedmiu spotkań, wliczając w to mecze towarzyskie, nie byli tak szybcy jak są zazwyczaj.
? Po tym turnieju rozumiem sporo. Piłkarze świetnie prezentowali się na treningach, byli skupieni, ale nasze występy nie były na odpowiednim poziomie. Prawdopodobnie byliśmy za bardzo zmęczeni.
Capello pytany o wprowadzenie przerwy zimowej w Premier League twierdzi: ? Niemcy zawsze dobrze spisują się w drugiej części sezonu, kiedy grają w Lidze Mistrzów. Regeneracja sił jest bardzo ważna w futbolu, ale nie w mojej gestii leży ustalanie terminarza.