Rooney przeprasza kibiców

Wayne Rooney przeprosił kibiców za ironiczną wypowiedź po meczu z Algierią. Gwiazdor reprezentacji Anglii powiedział wówczas do kamery: "Miło słyszeć jak twoi fani cię wygwizdują. To prawidzi kibice."
Napastnik stracił nad sobą kontrolę po bardzo słabym meczu Trzech Lwów. Skład Fabio Capello pokazał wówczas kompletny brak kreatywności i zaangażowania. Taka słaba postawa zmusiła kibiców zgromadzonych na stadionie do wygwizdania schodzących z boiska piłkarzy.
Sam Rooney w tym meczu niczym nie błysnął, nie pokazując nic ze swoich znakomitych występów w Manchesterze United w zakończonym w maju sezonu Premiership. Udając się po końcowym gwizdku sędziego do szatni, Rooney ze zgorzkniałą miną, pełen żalu powiedział do kamery:
- Miło słyszeć, jak twoi fani cię wygwizdują.
Po dwóch słabych meczach, zakończonych remisami fala krytyki spłynęła głównie na najbardziej doświadczonych piłkarzy w drużynie oraz na Fabio Capello. Rooney, aby nie pogłebiać złej już sytuacji, postanowił przeprosić za swoje słowa.
- Ubiegłego wieczoru wypowiedziałem się pod wpływem chwili, w skutek ogromnej frustracji po nieudanym meczu - sprostował Rooney w oświadczeniu wydanym przez Angielską Federację Piłkaską. - Ze swojej strony bardzo przepraszam za wszelkie akcje, które mogły wydać się ofensywne po meczu z Algierią.
W środę Anglicy zagrają mecz decydujący o ich losach na tegorocznym mundialu. Wyspiarze zmierzą się z liderem grupy - Słowenią. Co ciekawe, mimo wcześniejszych niepowodzeń, nadal mają szansę wyjść z grupy i to z pierwszego miejsca!