Neville broni Rooneya

Gary Neville uważa, że ostry temperament Wayne?a Rooneya nie jest żadnym problemem w kadrze Anglii. Kolega z drużyny twierdzi również, że całe zamieszanie i presja spoczywająca na Wazzie nie wpłynie na jego grę.
- Nie wiem czy mam się śmiać, płakać czy złościć gdy słyszę jak ludzie podważają temperament Rooneya. Problem? Jego charakter to jedna z jego mocnych stron. Wazza jest wojownikiem i okazjonalnie prowadzi to do tarapatów. Jednak to zdarza się marginalnie ? od dwóch lat nie dostał żadnej kartki w reprezentacji kraju. Również w Manchesterze United, przez cztery lata gry został odesłany z boiska zaledwie raz.
- Co z jego dobrymi cechami? Odwagą, bezgranicznym entuzjazmem, parciem na bramkę? Doprowadza mnie do szaleństwa szukanie przez ludzi dziury w całym. Czy oni oczekują perfekcji?
- Gra w kadrze Anglii potrafi rozbić zawodnika. Już to widziałem. Jednak nie sądzę, żeby cokolwiek mogło zniszczyć Rooneya. Chce grać, da z siebie wszystko i jeżeli to nie pomoże, wróci w następnym tygodniu i spróbuje ponownie.
- Charakter? Nie znam chyba drugiego takiego zawodnika, na którego nie wpływa codzienny nastrój czy zewnętrzna presja. Jego forma może się wahać, jak każdego piłkarza, jednak on zawsze chce dostawać piłkę i ciągnąć grę dalej ? zakończył Gary Neville.