Kolejni kontuzjowani


Kolejnych dwóch graczy dołączyło do listy kontuzjowanych w drużynie Sir Alexa Fergusona. Mimo kłopotów w defensywie, na listę trafiło dwóch napastników - Wayne Rooney i Dymitar Berbatow.
United muszą sobie radzić bez Johna O'Shea i Jonny'ego Evansa aż do Nowego Roku. Menadżer Manchesteru United wyleciał do Niemiec razem ze swą 19-osobową kadrą, w której znajduje się aż 13 pomocników.
Sir Alex dobrze wie, że starcie z Wolfsburgiem jest mniej ważne od sobotniego meczu z Aston Villą w ramach rozgrywek Premier League.
W ostatnim meczu kontuzji nabawili się dwaj obrońcy - Wes Brown (ścięgno udowe) i Nemanja Vidić (chory na grypę). Problemy zdrowotne dopadły również napastników - Rooneya (ścięgno udowe) i Berbatowa (kolano). Występ czwórki Diabłów sobotę stoi pod znakiem zapytania.
- Nie mamy dobrych wiadomości na temat kontuzjowanych graczy - powiedział Sir Alex na konferencji prasowej w poniedziałek. - Mamy kilku graczy, którzy na szczęście nie są kontuzjowani. Musimy poważnie zastanowić się nad wyborem jedenastki na jutrzejszy mecz.
Czerwone Diabły mają zapewniony awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, ale ich pierwsze miejsce w grupie B nie jest pewne.
- Nie wiem, kiedy wróci Rio Ferdinand. Jeśli chodzi o Johna O'Shea i Jonny'ego Evansa to mają wrócić dopiero w styczniu. Czują się oni dobrze, ale ich kontuzje są poważne - dodał Fergie. - Rafael i Fabio na pewno nie zagrają przeciwko Aston Vilii. Mamy nadzieję, że Wes Brown wyleczy kontuzję i będzie mógł zagrać. Jednak to nie będzie łatwe.
Jest również kilka dobrych informacji. Ryan Giggs, co prawda nie otrzymał powołania na mecz, ale poleciał do Wolfsburga i dlatego będzie mógł zagrać w sobotę. Jednak wiadomości, które dotyczą Berbatowa i Rooneya nie są zbyt dobre.
- Nie powołaliśmy Giggsa, bo chcemy, aby był on zdrowy na mecz z Villą. obecnie jest zdolny na starcie z Villą, ale występ Berbatowa i Rooneya stoi pod znakiem zapytania.
AKTYWNOŚĆ - 176 MIEJSCE (- 6)
SESSION FIGHTER :)