Ferguson wspiera Katar - MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

W związku z tym, że kadra Czerwonych Diabłów przebywa obecnie w Katarze na czterodniowych treningach spowodowanych złym stanem pogody w Anglii, a Katar jest jednym z krajów, które ubiegają się o organizację Mistrzostw Świata 2022 Sir Alex Ferguson postanowił wesprzeć państwo z Półwyspu Arabskiego.

"W tym roku mistrzostwa odbędą się w RPA, a podróżowanie pomiędzy miastami będzie dosyć drogie, a dla fanów również o wiele bardziej utrudnione" - przyznał Sir Alex.

"To dlatego takie małe państwo jak Katar będzie miało przewagę w wyścigu o organizację tak wielkiego turnieju jakim jest Mundial."

"Bezpieczeństwo jest kolejną zaletą Kataru. Tam nie ma problemów z przestępcami czy chuliganami. Można więc uważać, że poradzą sobie."

Wybory organizatora Mistrzostw Świata w 2022 roku odbędą się w grudniu bieżącego roku, a poza Katarem o prawo do imprezy walczy jeszcze 11 krajów.

Ferguson uważa również, że niedawno zorganizowany sparing pomiędzy Anglią a Brazylią rozegrany właśnie w Katarze może pomóc temu państwu w organizacji.

"To spotkanie miało wpływ na to jak postrzegany jest Katar w kontekście wielkich meczy."

"To im się bardzo przydało, zresztą to, że w ogóle wyrazili chęć organizowania takich rozgrywek bardzo im pomogło. Taki nietypowy region powiedział FIFIE 'możemy to zrobić', co jest jedną z głównych idei tej sprawy."

 

BLOG NR 1300 :)

Lubisz to?
A to nie wiedziałem, że Katar stara się o organizację Mundialu 2022.
14 Januari 2010