Deklaracja Neuera

Manuel Neuer zapowiedział, że pozostanie w Schalke 04 Gelsenkirchen jeżeli klub zakwalifikuje się do przyszłorocznej edycji Champions League.
Niemieckim bramkarzem zainteresowany jest ponoć Manchester United a także ligowi rywale Schalke w walce o tytuł Bayern Monachium. Jednak klub z Gelsenkirchen jest zdeterminowany zatrzymać Neuera wbrew pojawiającym się spekulacjom o możliwym sprzedaniu bramkarza z powodu kłopotów finansowych.
Sam zainteresowany już wcześniej zapowiedział, że regularna gra w Lidze Mistrzów jest dla niego priorytetem w kontekście walki o bluzę z numerem 1 reprezentacji Niemiec. W rozmowie z Blid, Neuer po raz kolejny zaznaczył, że będzie szczęśliwy zostając w Schalke pod warunkiem, że w przyszłym roku ekipa z Gelsenkirchen będzie rywalizować w europejskiej elicie:
- Mój obecny kontrakt obowiązuje do 2012, jeśli zakwalifikujemy się do Champions League to stanę w bramce Schalke w następnym sezonie. Może nie wszyscy w to uwierzą ale nie zwracam uwagi na to co dzieje się w Bayernie czy Manchesterze United. Naszym celem jest zajęcie w Bundeslidze miejsca w pierwszej trójce i wyrobienie sobie w własnej marki w Europie. Nasz trener Felix Magath daje nam najlepszą z możliwych okazji by to osiągnąć - zakonczył 23-letni bramkarz.