MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

Dziennikarze "Sky Sports" i "Manchester Evening News" ocenili grę piłkarzy Manchesteru United w wygranym 4:0 meczu z West Hamem. Najlepiej wypadł Ryan Giggs, a najniższe oceny otrzymał Gary Neville.

Zdaniem "Sky Sports", najlepszym piłkarzem na boisku był Ryan Giggs, który otrzymał 9 "oczek" w dziesięciostopniowej skali. Na tle drużyny wyróżnieni zostali także Paul Scholes, Antonio Valencia oraz Dymitar Berbatow, którzy otrzymali "ósemkę". Najsłabiej natomiast wypadli Gary Neville oraz Michael Owen, których postawę oceniona na 6.

Według lokalnej gazety z Manchesteru, najlepszymi piłkarzami na boisku byli Ryan Giggs oraz Paul Scholes, którym przyznano osiem "oczek". Najniższe oceny otrzymał Gary Neville którego oceniono na 5. Warto jednak zaznaczyć, że Anglik z powodu kontuzji zszedł z boiska w 33. minucie spotkania.

Oceny - "Sky": Kuszczak 7 - Fletcher 7, Neville 6 (Carrick 7), Brown 7, Evra 7 - Anderson 7, Scholes 8, Gibson 7 (Berbatow 8) - Valencia 8, Rooney 7 (Owen 6), Giggs 9.

Oceny - "MEN": Kuszczak 7 - Fletcher 7, Neville 5 (Carrick 7), Brown 7, Evra 7 - Anderson 6, Scholes 8, Gibson 7 (Berbatow 6) - Valencia 7, Rooney 6 (Owen 6), Giggs 8.

 

 

Redaktorzy "Sky Sports" przygotowali statystyki ze spotkania 15. kolejki Premier League pomiędzy Manchesterem United a West Hamem. Mecz zakończył się zwycięstwem "Czerwonych Diabłów" 4:0.

West Ham United            Manchester United


0 Bramki 4

0 Bramki w pierwszej połowie 1

7 Strzały 13

3 Celne 5

4 Niecelne 8

4 Strzały zablokowane 4

2 Rzuty rożne 8

9 Faule 14

3 Spalone 2

0 Żółte kartki 1

0 Czerwone kartki 0

80,3% Celne podania 85%

16 Próby wślizgów 17

62,5% Udane wślizgi 58,8%

42,4% Posiadanie piłki 57,6%

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
Ładne ocenki! :>
6 Desember 2009

VS

 

Trafienia Paula Pogby i Ryana Tunnicliffe'a zapewniły Młodym Czerwonym Diabłom zwycięstwo w meczu z West Bromwich Albion 2:1 w Carringhton.

Drużyna Paula McGuinnessa w ostatnim czasie przechodziła okres wielu kontuzji, na szczęście w dzisiejszym meczu zdołali wystąpić Michele Fornasier, John Cofie i Ravel Morrison.

Wynik meczu w 5. minucie otworzył Paul Pogba. Francuz oddał znakomity strzał z 28 metrów, a piłka trafiła w sam róg bramki.

Drugi gol padł w 24. minucie, gdy Ryan Tunnicliffe strzelił w stronę bramki z 23 metrów. Futbolówka z ogromną precyzją wpadła w dolny róg siatki rywali.

Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienił. Z kolei w drugiej części gry swoje szanse mieli Will Keane, Scott Wootton i Tunnicliffe lecz nie zdołali pokonać golkipera "The Baggies".

Goście honorowe trafienie zdobyli w ostatniej minucie meczu. Conora Delvina pokonał Thorne.

Zwycięstwo nad West Bromwich sprawiło, że Młode Diabełki kontynuują liczbę pięciu spotkań bez porażki.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
konto usunięte
młodzi też wymiataj! :>
6 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson wyraził swoje uznanie dla piłkarzy Manchesteru United. Dzisiaj Czerwone Diabły wygrały na Upton Park 4-0 z West Ham United.

Pierwszą bramkę, po silnym strzale, zdobył Paul Scholes, a Szkot twierdzi, że to właśnie dzięki temu trafieniu Red Devils wygrali aż tak wysoko.

"To był ważny gol, Scholes trafił w bardzo ważnym momencie, co przyczyniło się do dalszego przebiegu spotkania" - powiedział Fergie dla Sky Sports.

United w drugiej połowie mieli jeszcze większą przewagę, a to przeniosło się na strzelone gole. Bramkę na 2-0, pięknym strzałem, zdobył Darron Gibson, który w ostatnim spotkaniu z Tottenhamem Hotspur na listę strzelców wpisał się dwukrotnie.

"On jest jednym z tych piłkarzy, którzy umieją celnie uderzyć piłkę zza pola karnego. Posiada silny strzał, a dzisiejsza bramka była pierwszej urody" - chwalił Irlandczyka Szkot.

"Dobrze skończyliśmy. Po dwóch bramkach poszliśmy za ciosem i wygraliśmy aż 4-0. Jest to bardzo dobry i ważny wynik, gdyż podreperuje to naszą różnicę bramek."

Ferguson po tej konfrontacji czuł jednak pewne niezadowolenie, chodzi oczywiście o urazy Gary'ego Neville'a i Wes Browna.

Nemanja Vidić z powodu choroby nie mógł wystąpić w tym starciu, a Manchester United kończył ten mecz w eksperymentalnej linii obrony.

Szkot ma nadzieję, że w spotkaniu z Wolfsburgiem będzie mógł wystawić silniejszą defensywę.

"Mam teraz sześciu kontuzjowanych obrońców. Niestety Gary Neville już po półgodzinie musiał opuścić plac gry, a Wes Brown narzeka na bóle."

"Wierzę, że Nemanja Vidić zagra w środę. Trochę stęsknił się za grą po grypie."

"Najprawdopodobniej partnerem Serba będzie Michael Carrick, który zagrał dziś bardzo dobrze. Jest wysoki, a przede wszystkim ma spokój w grze" - zakończył Ferguson.

Lubisz to?

 

Antonio Valencia został wybrany przez użytkowników oficjalnej strony internetowej Manchesteru United najlepszym zawodnikiem listopada w ekipie Czerwonych Diabłów.

Ekwadorczyk strzelił trzy ważne gole w ubiegłym miesiącu i zaliczył mnóstwo asyst - między innymi przy bramce roku Darrena Fletchera w meczu z Evertonem.

"Antonio świetnie wkomponował się w zespół i radzi sobie zadziwiająco dobrze," zachwycał się Sir Alex Ferguson.

"On świetnie operuje piłką, potrafi dośrodkować w pole karne i jest uniwersalnym zawodnikiem, który radzi sobie z wymiennością pozycji. Jego przerzuty i dośrodkowania bardzo rzadko są blokowane i sprawiają wielkie trudności obrońcom rywali," - dodał Szkot.

Co natomiast powiedział najlepszy zawodnik listopada 2009 - Antonio Valencia? "- W Wigan strzeliłem łącznie zaledwie siedem bramek, pewnie włączając w to trafienia z sesji treningowych. Dlatego trzy bramki strzelone dla United napawają mnie optymizmem i cieszę się ze swoich początków w tym klubie."

Dzisiaj Antonio zaliczył kolejny świetny mecz, wpisując się po raz czwarty na listę strzelców w barwach United. Ponadto zaliczył asystę przy bramce Rooneya w wygranym 4:0 meczu z West Ham United.

Lubisz to?
konto usunięte
Brawo !
7 Desember 2009

 

Zaraz po losowaniu grup Mistrzostw Świata, które odbędą się w RPA doświadczony defensor reprezentacji Słowenii, Bostjan Cesar wypowiedział się na temat rywali w grupie i o incydencie z Waynem Rooney'em podczas towarzyskiego meczu na Wembley.

 

- Mogliśmy trafić znacznie gorzej, więc cieszymy się z tego co dał nam los. Nie wiem zbyt wiele o zespole Algierii, ale skoro zakwalifikowali się na Mundial to o czymś to musi świadczyć. Myślę, że dobrze,iż gramy pierwszy mecz przeciwko nim. Start jest bardzo ważny - powiedział reprezentant Słowenii.


- Oglądałem także Amerykanów, kiedy grali w Pucharze Konfederacji. Zagrali tam świetny turniej. Będą bardzo groźni - oznajmił.


- Anglicy są oczywiście murowanymi faworytami naszej grupy, ale wierzę, że jesteśmy w stanie pokonać każdego - powiedział.

 

Cesar odniósł się także do niedawnego incydentu pomiędzy nim a Waynem Rooney'em podczas towarzyskiego meczu na Wembley. - Wszyscy wiedzą co Rooney zrobił. Świadomie chciał mnie zranić. To nie jest prawdziwy sportowiec, założę, się, że nawet nie ma wyrzutów sumienia - zakończył Cesar.

Lubisz to?
konto usunięte
idz gosciu ogol pejsy :] Rooney jeszcze cie bedzie cisnal na mundialu ;]
7 Desember 2009
konto usunięte
;/ oj będzie nieźle
6 Desember 2009

 

Sir Alex Ferguson był zachwycony z współpracy weterana Paula Scholesa i młodego Darrona Gibsona po wysokim zwycięstwie nad West Ham United. Dla przypomnienia, Czerwone Diabły pokonały Młoty 4:0.

Boss United zachęca swoich pomocników, aby ci oddawali strzały spoza pola karnego w tym sezonie. W meczu przeciwko Młotom jedna z bramek padła właśnie po strzale zza pola karnego, a jej strzelcem był Scholes.

- To była dobra gra, szczególnie w drugiej połowie - powiedział Sir Alex dla MUTV. - Strzał z 16 metrów szczególnie nam pomógł, wyprowadził nas na prowadzenie, dzięki czemu mogliśmy czuć się bezpieczniej.

- Paul jest wspaniałym strzelcem, potrafi grać bardzo dobrze w danej chwili - mówi zachwycony Ferguson. - Mówiąc o Darronie, trzeba przyznać, że jest świetnym piłkarzem pod względem siły i celności, które przydały nam się dzisiaj. Byłem zadowolony z jego prób strzałów dystansu.

Scholes wystąpił na Upton Park obok młodych
pomocników - Gibsona i Andersona. Sir Alex czuje, że młodzi piłkarze zebrali już sporo doświadczenia, dzięki grze w pierwszym składzie.

- Oboje są młodzi, mają po 22 i 21 lat. Pracują na to, aby być dobrymi zawodnikami
, wzorują się na Paulu Scholesie - dodał. - Widzą człowieka, który gra dla klubu już 15 lat. On jest dla nich wspaniałym przykładem.


Lubisz to?

 

Wayne Rooney jest zdania, że Fabio Capello będzie kluczem reprezentacji Anglii do wygrania mistrzostw świata.

Napastnik Manchesteru United twierdzi, że trener reprezentacji Anglii dbałością o szczegóły i przez budowanie zaufania w zespole znacząco ulepszy zespół.

- Zespół jest pełen wiary w chwili obecnej, trener zaszczepił w nas mnóstwo pozytywnych emocji - powiedział Rooney. - Jednym z jego wielu atutów jest pewność siebie, która daje ci jako osoba prywatna. To będzie bardzo interesujące zobaczyć go przy pracy w trakcie turnieju,
jak powiedziałem wcześniej, dbałość o szczegóły na niesamowite.

- Jednym z cięższych meczów będzie zapewne potyczka z USA. Nie będzie łatwo grać z takim zespołem, doświadczonym na arenie międzynarodowej, który posiada już sporo sukcesów.

- Moi zdaniem w ekipie Stanów Zjednoczonych najlepszym zawodnikiem jest Tim Howard, swojego czasu występował zresztą w Manchesterze United, a teraz w Evertonie.

Lubisz to?

 

- Po odejściu Cristiano Ronaldo Manchester United nie jest już tak silną drużyną jak w zeszłych rozgrywkach - zdradził menedżer West Hamu, Gianfranco Zola. Były piłkarz jest również przekonany, że Liverpool nadal ma szansę na zdobycie mistrzostwa Anglii w tym sezonie. 


Zola ma nadzieję, że jego podopieczni zdobędą jakieś punkty w dzisiejszym spotkaniu, ponieważ klub z Old Trafford nie jest tak silny jak w zeszłym sezonie.

- Pod względem talentu nie są taką samą drużyną jak roku temu - uważa szkoleniowiec West Hamu. - Odejście Cristiano Ronaldo  jest wielką stratą dla nich.

Włoch uważa również, że Liverpool, mimo 13 punktów straty w tabeli ligi angielskiej do Chelsea, nadal ma szansę na zdobycie mistrzostwa Anglii.

- Wprawdzie Chelsea i Manchester United wyglądają najlepiej, ale nadal wierzę, że Liverpool będzie się jeszcze liczył w walce o tytuł. Arsenal również dysponuje odpowiednim potencjałem, ale strata takiego piłkarza jak Robin van Persie jest dla nich sporym problemem. W Premier League zawsze staramy się analizować obecną sytuację. Z drugiej strony, w tym sezonie może się jeszcze wszystko zmienić - zakończył Zola.

Lubisz to?
konto usunięte
A tam słabszy... gówno prawda...! Mój kolega mi ostatnio powiedziła tak: Co bez Ronaldo już nie potraficie strzelać? jak nie potrafimy jak potrafimy! I to ile!! :> Więc wszystko jest jak najbardziej wporządku! :> UNITED! :*
6 Desember 2009
konto usunięte
Jak Manchester jest słaby to ja jestem piekarzem :lol: !!
6 Desember 2009

- Cristiano Ronaldo był najlepszym transferem Manchesteru United w ciągu ostatnich 10 lat - zdradził sir Alex Ferguson. Przypomnijmy, że Portugalczyk przyszedł na Old Trafford w 2003 roku ze Sportingu Lizbona za kwotę 12 milionów funtów.

- Ronaldo był fantastyczny - przyznał doświadczony menedżer. - Z całą pewnością był wybitnym piłkarzem. Zawsze jest bardzo ciężko zastąpić dobrego zawodnika.

Również Wayne Rooney jest bardzo niezadowolony z odejścia Cristiano do Realu Madryt. Anglik uważa też, że Portugalczyka nie da się zastąpić.

- Nigdy nie myślałem, że byłem w cieniu Ronaldo - twierdzi napastnik. - Co więcej, nie jestem zadowolony z faktu, że opuścił klub. Jestem przekonany, że nikt z nas nie jest szczęśliwy z tego powodu. Mówiąc szczerze, bardzo chciałbym, żeby został z nami. Jest wspaniałym piłkarzem i nie da się go zastąpić. Jest najlepszym zawodnikiem na świecie i nikt nie jest zadowolony z jego odejścia

Lubisz to?
konto usunięte
BYŁ bo teraz są LEPSI hehehe :D
11 Desember 2009
konto usunięte
Ronaldo Był Jest i Będzie najlepszy niezastąpiony i wgl fantastyczny :)
5 Desember 2009

- Najważniejsze dla mnie są sukcesy odniesione z Manchesterem United - zdradził Wayne Rooney. Anglik dodał również, że wprawdzie reprezentacja Anglii dysponuje silną kadrą, ale potrzebuje również szczęścia do odniesienia zwycięstwa w przyszłorocznych Mistrzostwach Świata w RPA. 

"Wazza" w ciągu 5 lat spędzonych na Old Trafford wygrał trzy razy Premier League, dwa razy rozgrywki Pucharu Ligi Angielskiej oraz zdobył medal za wygranie Ligi Mistrzów.

- Zdobycie tych trofeów wymagało ode mnie oraz moich kolegów z drużyny mnóstwo wysiłku - przyznał napastnik. - Wobec tego nigdy nie zamienię tych sukcesów na coś innego. Z drugiej strony, wygranie Mistrzostw Świata będzie czymś nieprawdopodobnym.

Rooney grał już na Euro 2004 oraz Mistrzostwach Świata w 2006 roku, więc z całą pewnością jest świadomy tego, co jest potrzebne do odniesienia zwycięstwa w wielkim turnieju.

- Podczas Mundialu wszystko może się zdarzyć. Możesz grać cudownie w pierwszym meczach, a w następnym spotkaniu możesz się pożegnać z turniejem. Musimy zrobić wszystko, żeby wypaść jak najlepiej i zajść dalej niż w poprzednich latach - zakończył Rooney.

Lubisz to?
1 326 327 328 329 330 412