MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Grający w League One zespół Gillingham wysłał zapytanie do Manchesteru United o możliwość przedłużenia wypożyczenia jednego z zawodników rezerw Czerwonych Diabłów do końca sezonu - chodzi tutaj o Febiana Brandy'ego.

20-letni Brandy nie mógł dostać zbyt wielu szans na grę podczas dotychczasowego wypożyczenia, gdyż z gry wyeliminowała go kontuzja. Młody napastnik wróci do gry na sobotni mecz z Swindon, jednak to będzie jego ostatni mecz w tym klubie o ile nie przedłuży k
ontraktu wypożyczenia.

"Postaramy się dojśc do porozumienia z Manchesterem United i chcemy, aby na dłużej pozostał w klubie" - powiedział szkoleniowiec Gillingham - Mark Stimson dla BBC.

"Mamy nadzieję, że sytuacja wyjaśni się w ciągu najbliższych 48 godzin. Pozostało nam trzymać kciuki, aby poszło po naszej myśli."

Brandy do Gillingham trafił na początku listopada i już w pierwszych meczach zdobył dwie bramki, ale potem z gry wyeliminowała go kontuzja, którą leczył w klubie macierzystym.

Lubisz to?
Jeżeli ma możliwość to niech się tam ogrywa.
18 Januari 2010
konto usunięte
Widać, że młody ma potencjał, skoro chcą go jeszcze u siebie mieć :)
16 Januari 2010

 

Właściciele Manchesteru United liczą, że sir Alex Ferguson pozostanie w klubie po zakończeniu kariery menadżerskiej.

Przedstawiciele "Czerwonych Diabłów" zapewniają potencjalnych nabywców obligacji, że Szkot zostanie na Old Trafford jeszcze przez wiele lat.

Zwolnienie menadżerskiego stołka w Manchesterze United przez sir Alexa Fergusona wydaje się kwestią kilku lat. Szkot po odejściu z pierwszej drużyny ma pełnić funkcję ambasadora klubu.

- Właściciele spodziewają się, że Ferguson będzie w pewien sposób związany z klubem. Prawdopodobnie będzie to rola analogiczna do tej pełnionej przez Bobby'ego Charltona - mówi dziennikowi "The Guardian" Phil Milburn, wysoko postawiony menadżer w Aegon Asset Management.

Lubisz to?
Już tak długo jest na OT, że raczej tak będzie :)
18 Januari 2010
konto usunięte
Było by fajnie, gdyby SAF po odejściu na emeryturkę i tak został w United :)
16 Januari 2010

Patrice Evra ostrzegł największych rywali United - Liverpool, Chelsea i Arsenal, że podopieczni Fergusona są nastawieni na prawdziwą walkę, nie boją się żadnej ekipy i zdobędą po raz 4. rzędu mistrzostwo Anglii.

Francuz przyznał, że mimo kłopotów z defensywą Czerwone Diabłu mogłyby zajmować fotel lidera, ale i tak jest zadowolony z pierwszej części sezonu.

W tej chwili piłkarze z Old Trafford mają stratę oczka do Chelsea i są dwa punkty nad Arsenalem. Jednak oba londyńskie kluby mają jeden mecz rozegrany mniej.

"Jestem pewien, że ponownie wygramy l
igę w tym roku" - powiedział 28-latek dla Manchester Evening News.

"Powiedzcie mi, która drużyna mająca kontuzjowanych w jednym czasie dziewięciu obrońców w dalszym ciągu byłaby tylko punkt za liderem?"

"Chelsea i Arsenal mają teraz jeden mecz więcej do zagrania, ale nie jest powiedziane, że na pewno powygrywają. Gdyby nie nasza plaga kontuzji z całą pewnością to my bylibyśmy dziś na szczycie"
- kontynuował lewy obrońca Diabłów.

28-latek wypowiedział się również na temat kilkudniowego pobytu w Katarze, który miał za zadanie zregenerować siły na drugą część rozgrywek.

"To była dla wszystkich szansa do zrozumienia, że teraz w lidze absolutnie nie możemy odpuszczać. Rozmawialiśmy dosyć dużo o taktyce i o tym co potrzebujemy osiągnąć na zakończenie obecnego sezonu. To szansa na zapisanie nowych kart w historii klubu"

"Ludzie mówią o ataku Manchesteru United. Jednak, gdy spojrzymy wstecz w ostatnie trzy sezony prawdziwą siłą tego klubu jest obrona" - kontynuował Pat.

"Występ w Barcelonie dwa lata temu był najlepszym występem całego naszego zespołu. Gdy razem tworzymy taki zespół jak wtedy naprawdę bardzo ciężko nas w jakikolwiek sposób pokonać"

"Wielu mówi, że nie widzi nas jako obrońców tytułu, gdyż gubimy zbyt dużo punktów. Ja jednak jestem szczęśliwy i dumny z pobytu tutaj"

"Nie boję się nikogo. Oprócz Manchesteru United" - odważnie zakończył Evra.

Lubisz to?
Na pewno dadzą radę :)
18 Januari 2010
konto usunięte
Strach się bać! ;)
15 Januari 2010

 

Wiele mówi się na temat zainteresowania Realu Madryt i FC Barcelony napastnikiem Manchesteru United Wayne'm Rooney'em. Jednak angielski klub będzie chciał zatrzymać swojego gracza podpisując z nim nowy kontrakt.

24-letni Rooney z pewnością będzie chciał otrzymać interesującą umowę od działaczy Czerwonych Diabłów mimo, że klub jest w trudnej sytuacji finansowej.

Zdaniem The Sun Rooney podpisze nowy pięcioletni kontrakt dzięki czemu będzie zarabiał 140 tys. funtów tygodniowo. Podobno kolega Wayne'a z drużyny Rio Ferdinand zarabia więcej niż on sam. Biorąc pod uwagę wartość napastnika on sam będzie chciał być najlepiej opłacanym graczem w klubie.

Jednak ze względu na słabą sytuację finansową Manchesteru United klub nie będzie chciał oferować zbyt hojnej umowy pomimo faktu iż zarówno zespół jak i piłkarz chcą dojść do porozumienia.

 

AKTYWNOŚĆ - 174 MIEJSCE (+ 7)

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Zapewne wkrótce podpisze taki kontrakt :)
18 Januari 2010
konto usunięte
Real partacze niech spadają... Wazza tylko dla United!!!
15 Januari 2010

 

Edwin van der Sar i Rio Ferdinand mogą już niedługo wrócić do gry w pierwszej drużynie Manchesteru United. Obaj piłkarze wznowili w tym tygodniu treningi z resztą zespołu Sir Alexa Fergusona. Holenderski bramkarz ma nawet szansę występu w sobotnim spotkaniu Premier League z Burnley.

Zarówno Ferdinand jak i van der Sar polecieli razem z Czerwonymi Diabłami na kilkudniowy obóz treningowy do katarskiej Dauchy. Obrońca reprezentacji Anglii od dłuższego czasu leczy uraz, natomiast Holender, po wyleczeniu kontuzji, musiał zająć się chorą żoną.

- Powrót Edwina do treningów to dla nas jak światełko w tunelu - mówił Ferguson podczas piątkowej konferencji prasowej. - Radził sobie bardzo dobrze. Przez jakiś czas nie było go w klubie z powodów osobistych. Dobrze, że wraca, bowiem jego doświadczenie bardzo się przyda drużynie.

- Dzisiaj z nim porozmawiamy, sprawdzimy czy jest w stanie grać. W każdym razie codziennie brał udział w treningach i spisywał się świetnie.

Do Kataru poleciał również powracający po ciężkiej kontuzji i ponad rocznej przerwie Owen Hargreaves. Menedżer Czerwonych Diabłów potwierdził, że były pomocnik Bayernu Monachium czyni duże postępy.

- Wzięliśmy z nami Rio Ferdinanda i Owena Hargreavesa. Poćwiczyli trochę z resztą składu. Tu również widzę światełko w tunelu, szczególnie jeżeli chodzi o Rio, który coraz lepiej sobie radzi. Na pewno nie zagra w sobotę od początku, ale już naprawdę niewiele mu brakuje by wrócić do gry co jest dla nas świetną wiadomością.

- To dla nas w tej chwili najważniejsza sprawa - powrót naszych obrońców do drużyny. Musimy odzyskać naszą zwartą defensywę.

Kolejne dobre wieści dotyczyły Dymitara Berbatowa, który zmaga się z problematyczną kontuzją kolana. Bułgarski napastnik trenował w Dausze każdego dnia i przyznał, że nie czuje potrzeby poddania się poleconej przez specjalistę operacji nogi.

- Berbatow chce to "rozchodzić" - potwierdził Sir Alex. - Specjalista radził, żeby wykonać eksplorację chirurgiczną, ale Dymitar nie chce. Czasami czuje ból, czasami nie. Może to z powodu cieplejszego klimatu, ale w Katarze w ogóle go nie czuł i trenował codziennie. Musimy mieć na to oko, to trochę skomplikowane.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
Edvin wrócił i od razu gra :/ Gdzie tu sprawiedliwość ?!
18 Januari 2010
konto usunięte
Raczej to nie są dobre wieści... a przynajmniej dla mnie... bo jak wróci VdS, to Tomek siądzie na ławce :/ A za Rio to ja nie jestem pewna... głupie błędy ostatnio robił
15 Januari 2010

 

Szkoleniowiec Manchesteru United Sir Alex Ferguson sądzi, że Wayne Rooney może zrobić prawdziwą furorę na zbliżających się Mistrzostwach Świata w RPA.

Szkot jest przekonany, że napastnika reprezentacji Anglii stać na to aby zostać największą gwiazdą Mundialu, który już w czerwcu tego roku zostanie rozegrany na boiskach RPA.

"Rooney ma potencjał aby zostać gwiazdą Mistrzostw Świata. Myślę, że ten chłopak ciągle się rozwija. Jest młody i widzę iż ciągle robi postępy. On jest fantastycznym zawodnikiem." - powiedział boss Czerwonych Diabłów.

"Przez lata podczas Mundialu zawsze kreowane są wielkie gwiazdy, które stają się najlepszymi zawodnikami świata dzięki dobrym występom w tym turnieju. Kariera Rooney'a nabrała rozpędu właśnie poprzez jego świetną grę na Mistrzostwach. W RPA Wayne może zostać największą gwiazdą." - zakończył Sir Alex.

 

SESSION FIGHTER :)

Lubisz to?
No zobaczymy czy tak będzie.
18 Januari 2010
konto usunięte
Rooney jest Wielki! :)
15 Januari 2010

 

Menedżer Manchesteru United Sir Alex Ferguson przyznał, iż klub z Old Trafford tęskni za Portugalczykiem Cristiano Ronaldo.

Popularny Cris odszedł ostatniego lata do Realu Madryt za rekordową sumę transferową opiewającą na 80 milionów funtów, a zespół z Manchesteru wciąż stara się przystosować do nowego stylu g
ry.

"Oczywiście, że za nim tęsknimy" - powiedział Ferguson w katarskim mieście D
oha, gdzie przez ostatnie cztery dni trenowały Czerwone Diabły z powodu złej angielskiej pogody.

"On ma wspaniałą osobowość, a do tego jest świetnym piłkarzem. Był z nami przez sześć lat, a dla niego zawsze robiliśmy wszystko co najlepsze" - zakończył.

Lubisz to?
konto usunięte
Ja go wale, bo go nie lubię :D
15 Januari 2010
SAF chrzani, bo bez niego United są bardziej zespołem.
15 Januari 2010


Napastnik Manchesteru United Dymitar Berbatow został uznany Bułgarskim Piłkarzem Roku. Jest to jego szóste wyróżnienie tego typu, dzięki czemu pobił rekord Christo Stoiczkowa, któremu zaszczyt ten przypadł w udziale pięciokrotnie.

28-letni zawodnik w ubiegłym roku wywalczył z Manchesterem United mistrzostwo Anglii oraz Puchar Ligi, a ponadto pobił rekord bramek zdobytych dla reprezentacji Bułgarii. Były piłkarz Tottenhamu Hotspur w głosowaniu dziennikarzy uzyskał 218 punktów, wyprzedzając o siedem oczek Stilijana Petrowa z Aston Villi.

- Jestem dumny mogąc triumfować w tej klasyfikacji po raz szósty - powiedział Berbatow, zdobywca tejże nagrody w latach 2002, 2004, 2005, 2007, 2008.

- Ostatni rok był dla mnie bardzo udany, ponieważ zdobyłem tytuł z United, a także zostałem najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Bułgarii. Jestem z tego niezmiernie zadowolony - zakończył Dymitar Berbatow.

Lubisz to?
konto usunięte
Gratuluje i oby tak dalej Berba!
15 Januari 2010
konto usunięte
albo niech go SAF sprzeda i kupi kogoś lepszego :D Tak, tak Kasia nie jest w humorze i się wyżywa :D
15 Januari 2010
Jeszcze niech tylko poprawi grę w MU i będzie super :) Gratulacje :)
15 Januari 2010

 

Wiele na to wskazuje, iż Edwin van der Sar powróci do składu Czerwonych Diabłów po kontuzji oraz problemach rodzinnych, jakie przeżywał w ostatnich tygodniach. Niestety w meczu tym nie zagra Darren Fletcher, który w ostatniej kolejce został ukarany czerwoną kartką i musi pauzować jeden mecz.

Coraz większe szansę na powrót do gry mają: Vidic, Foster i Nani. Kto wie, może Szkot posadzi ich na ławce rezerwowych.

Fanów Burnley cieszy z pewnością powrót do kadry dwóch obrońców. Tyrone Mears i Stephen Jordan odbyli już karę zawieszenia za czerwone kartki i mogą zmierzyć się z aktualnym mistrzem kraju na Old Trafford. Wciąż niepewny pozostaje występ Stevena Caldwella oraz Clarka Carlisle'a, którego szansę do gry lekarze oceniają na 50%.

Kłopoty w kadrze

Manchester United
Zawieszenie: Fletcher (jeden mecz)
Występ mało prawdopodobny: Foster (plecy), Macheda (pachwina), Nani (stopa), Vidic (nerw w nodze), van der Sar (kolano)
Kontuzjowani: Ferdinand (łydka, plecy), Hargraves, van der Sar (kolano), O'Shea (udo),

Burnley
Występ mało prawdopodobny: Carlisle (pachwina)
Kontuzjowani: Caldwell (pachwina), McCann, Paterson (kolano), Rodriguez (stopa/kostka)
Sprawy prywatne: Bikey (Puchar Narodów Afryki)

Zapowiedź spotkania

Zawodnicy Burnley ''znokautowali'' Manchester United w pierwszym meczu obu zespołów w tym sezonie, wygrywając 1-0, szokując tym całe piłkarskie środowisko na Wyspach. Wygrana na własnym obiekcie z aktualnym mistrzem kraju zdarzyła się po raz pierwszy od 33 lat.

Brian Laws jest nowym menedżerem zespołu po tym, jak Owen Coyle zmienił barwy klubowe i przejął Bolton. Były kierownik zespołu nie potrafiąc wygrać od października, został zwolniony przez zarząd klubu.

Z kolei Laws stracił pracę miesiąc temu w zespole Sheffield Wednesday, który na co dzień zmaga się w Championship. Pierwszy mecz nowego menedżera zapowiada się więc gorąco.

Piłkarze Manchester powrócili już do normalnego życia po kilkudniowych wakacjach w Katarze. Ciepły klimat według Ferguson ma pomóc w odnalezieniu optymalnej, wysokiej formy Diabłów. Tylko trzy wygrane mecze z ostatnich siedmiu nikogo nie mogą zadowalać. Oby tym spotkaniem Ferguson uciszył większość spływającej na klub w ostatnich dniach fali krytyki.

Fakty meczowe

Bezpośrednie pojedynki
* Będzie to spotkanie numer 120 między zespołami. United wygrało 56, Burnley 44 z nich. Remis zanotowano 19 razy
* Ostatni raz piłkarze Burnley wygrali na Old Trafford we wrześniu 1962 roku. Była to przekonująca wygrana, aż 5-2.

Manchester United
* Manchester United to jedyny klub w Premier League, który zdobywając w meczu bramkę jako pierwszy, zawsze wygrywał.
* Jeśli Paul Scholes wystąpi i zdobędzie bramkę, zostanie 18 zawodnikiem, z dorobkiem 100 trafień na swoim koncie w Premier League.

Burnley
* Piłkarzy Burnley z pewnością nie trzeba motywować do tego meczu. Może to być ich pierwsza wygrana w lidze od dziesięciu spotkań.
* Burnley zdobyli do tej pory tylko jeden na trzydzieści możliwych punktów grając na wyjeździe w Premier League. To najgorszy wynik w historii spośród wszystkich zespołów.
* W każdym z wyjazdowych spotkań, zawodnicy Burnley zawsze tracą co najmniej dwie bramki. W trzech ostatnich meczach z kolei tylko raz pokonali bramkarza rywali.

Najlepsi strzelcy w zespołach

Manchester United
Rooney: 15 bramek (14 zdobytych w lidze)
Owen: 7 bramek (2 zdobyte w lidze)

Burnley
S. Fletcher: 9 bramek (5 zdobytych w lidze)
Alexander: 6 bramek (5 zdobytych w lidze)

Sędziowie spotkania

Arbiter główny: Lee Probert
Asystenci: David Richardson oraz Robert Madley
Sędzia techniczny: Alan Wiley

Ostatnie ustawienie obu zespołów w ligowym spotkaniu

Birmingham City 1-1 Manchester United
Kuszczak, Rafael Da Silva, Brown, Jonathan Evans, Evra, Valencia, Carrick, Scholes (Diouf 81'), Fletcher, Park (Giggs 66'), Rooney
Nie zagrali: Amos, Neville, Owen, Anderson, Fabio Da Silva.

Everton 2-0 Burnley
Jensen; Mears, Duff, Bikey, Jordan, Alexander, Eagles, Elliott (Blake 85'), McDonald, S. Fletcher (Thompson 81'), Nugent (Kalvenes 63').
Nie zagrali: Penny, Gudjonsson, Edgar, Guerrero

Ostatnie spotkanie między zespołami

(19 sierpień 2009)
Burnley 1-0 Manchester United
Bramka dla Burnley: Blake 19'



Rozpoczecie spotkania: 16.01.2010,16:00 (czasu polskiego)

Lubisz to?
konto usunięte
Rozumiem, że koleżanka tylko żartuje ;) Wygrana będzie nasza!
15 Januari 2010
konto usunięte
Przegramy :D
15 Januari 2010
Tym razem nas nie zaskoczą i pewnie wygramy :)
15 Januari 2010

W ostatnim czasie media obiegła zaskakująca wiadomość jakoby właściciele Manchesteru United czyli rodzina Glazerów w celu spłacenia długów miałaby sprzedać Old Trafford.

Joel Glazer zdecydował się jednak zdementować wszystkie krążące plotki
na temat sprzedaży klubowego stadionu w ostatnim wywiadzie jakiego udzielił.

"To jest niesamowicie niedorzeczne" - stwierdził Joel. "To jedna z najbardziej przykrych plotek jakie czytaliśmy i zapewniamy każdego z osobna, że takie zdarzenia nigdy nie będą miały miejsca."

"Nie ma nawet na to najmniejszych planów. Old Trafford to ikona tego klubu
" - zakończył.

Lubisz to?
konto usunięte
Dużo jest kontrowersji i dużo się dzieje w okół United ostatnio, że nie wiadomo w co wierzyć!
15 Januari 2010
Od początku mówiłem, że to plotki :)
15 Januari 2010
1 278 279 280 281 282 412