MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB | Fotka.com

MANCHESTER UNITED - OD KOŁYSKI AŻ PO GRÓB

 

Alex Ferguson przyznaje się do błędu? Diego Forlan zdradził, że tym razem zamiast asystenta, smsem skontaktował się z nim bezpośrednio szkocki menedżer Manchesteru United.

Diego Forlan był piłkarzem "Czerwonych Diabłów" w latach 2002- 2004. Na Wyspach się jednak nie sprawdził albo dostał za mało szans i odszedł do Villarrealu, skąd trafił do Atletico Madryt. Z oboma hiszpańskimi klubami zdobył tytuł króla strzelców Primera Division.

- W United byli wspaniali piłkarze, kiedy tam byłem. Nie miałem szans na grę, ale wszystko odbywało się fair - powiedział angielskiemu "Daily Express" 31-letni Urugwajczyk, który po powrocie na kontynent piłkarsko odżył. Na mundialu w RPA był jednym z najlepszych zawodników całego turnieju.

- Próbowałem wywalczyć miejsce w składzie, ale było trudno, więc przeniosłem się do innej drużyny - tłumaczy Forlan.

Po jego świetnych występach w sezonie media obiegła informacja, że z Forlanem kontaktował się Rene Meulensteen, asystent menedżera Manchesteru United Alexa Fergusona i mówił, że widziałby ponownie w składzie urugwajskiego snajpera. Forlan miał odpowiedzieć, że "jest gotowy".

Jak się okazuje słynny szkocki trener "Czerwonych Diabłów" sam wysłał do Diego Forlana sms-a przed półfinałowym meczem Urugwaju z Holandią.

- Sir Alex Ferguson wysłał mi wiadomość w poniedziałek. Życzył mi szczęścia. Zawsze darzyłem go wielkim szacunkiem, a on czuł to samo do mnie - zdradził Forlan.

Lubisz to?

 

Manchester United i Manchester City są zainteresowane pozyskaniem Mario Balotellego ? takie słowa padły z ust włodarzy Interu Mediolan.

Balotelli oprócz ogromnego talentu ma również trudny charakter, dlatego media spekulowały na temat jego odejścia z San Siro w letnim okienku transferowym. Prezydent Massimo Moratti zapewnia jednak, że piłkarz zostanie w klubie.

? Mamy szczęście, że w naszym składzie są dobrzy zawodnicy. To normalne, że wielkie drużyny w Europie się nimi interesują ? mówi Marco Branca, dyrektor techniczny Interu.

? Jest zainteresowanie Manchesteru United i Manchesteru City odnośnie transferu Balotellego.

? Za wcześnie, aby mówić o jakichkolwiek decyzjach. Priorytetem jest Inter, więc musimy myśleć o naszej przyszłości ? dodaje Branca.

Lubisz to?

 

Manchester United złożył pierwszą ofertę Interowi Mediolan za Wesleya Sneijdera.

Według informacji Daily Mail na biurku włoskich działaczy wylądowała propozycja kupna Sneijdera za 29 milionów funtów.

Inter Mediolan nie zamierza sprzedawać Sneijdera, co oznacza, iż sir Alex Ferguson będzie musiał zwiększyć swoją ofertę.

Agent piłkarza Soren Lerby przyznał, że jest umówiony z działaczami Interu Mediolan na rozmowy z sprawie nowego kontraktu dla Sneijdera, który zatrzymałby Holendra na San Siro do 2015 roku.

Sir Alex Ferguson wydaje się zdeterminowany, by pozyskać reprezentanta Holandii, a pierwsza oferta jest tylko sygnałem do rozpoczęcia poważnych rozmów.

Lubisz to?

 

Darren Fletcher uważa, że wraz z kolegami musi zdjąć z barków Wayne?a Rooneya ciężar zdobywania bramek w nadchodzącym sezonie. Jeśli do siatki będą trafiać wszyscy zawodnicy, to szanse na odzyskanie mistrzowskiego tytułu wzrosną.

W ostatnim sezonie Manchester United walczył o mistrzowski tytuł do ostatniej kolejki głównie za sprawą bramek zdobywanych przez Wayne?a Rooneya. Zdarzały się jednak mecze, w których Anglik na listę strzelców się nie wpisywał, a ?Czerwone Diabły? gubiły punkty.

? Wayne był pod dużą presją w ostatnim sezonie. Wziął na siebie ciężar zdobywania bramek ? mówi Fletcher.

? Czasami nie trafiał do bramki. Wszyscy napastnicy przechodzą przez okres, w którym nie strzelają goli. Wówczas ktoś musi ich zastąpić.

? Jako drużyna musimy grać coraz lepiej z każdym sezonem. W ostatnich rozgrywkach z meczu na mecz poprawiali się Nani i Valencia. Możemy być pewni, że będą jeszcze lepsi.

? Nie tylko oni, ale również Scholes i Giggs starają się być coraz lepsi. Podobnie jest ze mną i z resztą zespołu. Jesteśmy głodni sukcesów i chcemy cały czas się rozwijać.

Fletcher uważa, że w ostatnim sezonie niektórzy zawodnicy musieli się przystosować do gry bez Cristiano Ronaldo i Carlosa Teveza. Mimo tego ?Czerwone Diabły? mają za sobą całkiem udaną kampanię.

? Być może w ostatnim sezonie weszliśmy w jakiś okres przejściowy, choć tego nie odczuwaliśmy. Straciliśmy piłkarzy światowej klasy, a w ich miejsce przyszli inni ? mówi Fletcher.

? Mimo wszystko wygraliśmy Puchar Ligi i walczyliśmy o zwycięstwo w Premier League do samego końca. W Lidze Mistrzów mieliśmy pecha.

? Na pewno wyciągniemy wnioski z ostatniego sezonu i zrobimy krok naprzód w kolejnych rozgrywkach ? dodaje Szkot.

Lubisz to?

 

Nauki pobierane u sir Alexa Fergusona procentują. Diego Forlan, były napastnik Manchesteru United, ma wielką szansę zagrać w finale mistrzostw świata w RPA.

? Mam dużo wspomnień związanych z sir Alexem. Poświęcał mi dużo czasu i nauczył mnie wielu rzeczy ? mówi Forlan w wywiadzie dla ManUtd.com.

? Sposób w jaki mnie traktował od momentu mojego przybycia do klubu był świetny. Czekał na mnie na stadionie, zabrał mnie do hotelu, pokazał ośrodek treningowy. Naprawdę to doceniłem. Ferguson jest bardzo miłą osobą.

Forlan do Manchesteru United trafił w 2002 roku z Independiente. Urugwajczyk miał wówczas 23 lata, wielkiej kariery na Old Trafford nie zrobił, ale nie żałuje swojego wyjazdu do Anglii.

? Nie żałuję tego jak skończyła się moja przygoda z Manchesterem United. Podczas mojego pobytu na Old Trafford byłem bardzo szczęśliwy i dziękuję ludziom za to jak mnie traktowali. Nauczyłem się wielu rzeczy i miałem dobre relacje z każdym ? przekonuje Forlan.

? Odszedłem, bo nie grałem tak regularnie jakbym chciał. Nie ma czego żałować lub żywić do kogoś urazy. Zaakceptowałem to i teram mogę grać regularnie, co mnie bardzo cieszy.

Kibice na Old Trafford o Forlanie nie zapomnieli. Fani Manchesteru United skandują niekiedy nazwisko Urugwajczyka, który zdobył dwie pamiętne bramki na Anfield Road.

? Czasami rozmawiam z byłymi kolegami z drużyny i przyjaciółmi, którzy zostali w Manchesterze. Jeden z nich powiedział mi, że kibice wciąż śpiewają moje nazwisko. To niesamowite, niewiarygodne. Jestem bardzo dumny, że mnie pamiętają ? twierdzi Forlan.

Lubisz to?

 

Oczekiwania wobec Wayne?a Rooneya były zbyt wielkie ? mówi sir Alex Ferguson pytany o występ swojego zawodnika w mistrzostwach świata.

Rooney na mundialu w RPA nie zaprezentował formy, którą zachwycał w rozgrywkach klubowych. Anglik afrykański turniej zakończył bez bramki na koncie, a ?Synowie Albionu? odpadli po dotkliwej porażce z Niemcami (1:4).

? Oczekiwania były zbyt duże. Nie zapominajmy o tym co działo się przed turniejem. Miał być gwiazdą, miał przyćmić każdego. Rooney nie ma jednak dużego doświadczenia w mistrzostwach świata. Za cztery lata zobaczycie natomiast zupełnie innego zawodnika ? przekonuje Ferguson.

? Byłem zdumiony tym, co zobaczyłem. Oczekiwania były ogromne i to ich zgubiło. Anglicy awansowali do fazy pucharowej z grupy, z której nie mieli prawa nie wyjść. Być może lepiej by było, gdyby trafili na trudniejszych rywali grupowych. Wówczas na miano faworytów musieliby zapracować.

Sir Alex Ferguson, który prowadził reprezentację Szkocji na mundialu w 1986 roku, poruszył również kwestię ostrego reżimu panującego w kadrze Fabio Capello.

? Do meczów przygotowywaliśmy się w Santa Fe. Robiliśmy wszystko, aby zapełnić zawodnikom czas, tak aby go nie marnowali ? mówi Szkot.

Lubisz to?

 

Sir Alex Ferguson wciąż utrzymuje kontakt z Diego Forlanem. Szkot jest pod wrażeniem gry Urugwajczyka w mistrzostwach świata w RPA.

Forlan razem z kolegami są sprawcami największej sensacji afrykańskiego mundialu. Urugwaj awansował do półfinału rozgrywek, w którym dziś zmierzy się z Holandią.

? Niedawno wysłałem mu SMS-a. Na mundialu gra fantastycznie i jesteśmy z niego bardzo dumni ? mówi Ferguson w rozmowie z SunTalk.

? Na Old Trafford nigdy nie miałem z nim problemu. Chodziło po prostu o to, że jego współpraca z Ruudem van Nistelrooyem nie wypaliła.

? Chłopak miał również inne problemy, jego siostra mieszkająca w Hiszpanii miała kłopoty ze zdrowiem. Zawsze powtarzał, że pewnego dnia chce grać w Primera Division. Jedyne, co możemy sobie zarzucić, to sprzedaliśmy go zbyt tanio.

? Forlan mógł być bohaterem. Był świetnym chłopakiem, cudownym profesjonalistą, władał pięcioma językami i był doskonałym tenisistą ? dodaje Ferguson.

Lubisz to?

 

Wesley Sneijder znajduje się na szczycie transferowej listy życzeń Manchesteru United. Sir Alex Ferguson za reprezentanta Holandii będzie musiał jednak zapłacić Interowi Mediolan 35 milionów funtów.

Ferguson wciąż szuka ofensywnego pomocnika, który zastąpiłby Paula Scholesa. Rudowłosy Anglik w przyszłym sezonie może zakończyć zawodniczą karierę.

Szkot nie dysponuje olbrzymim budżetem transferowym w letnim oknie transferowym, ale uważa, że Sneijder idealnie pasowałby do jego taktyki, grając tuż za Waynem Rooneyem.

26-letni Sneijder w ostatnim sezonie trafił do Interu z Realu Madryt za 13 milionów funtów. Wartość Holendra jednak wzrosła, bo piłkarz miał znaczący udział w zdobyciu potrójnej korony przez Inter. Sneijder błyszczy również w mistrzostwach świata, na których zdobył już cztery bramki.

Jak pisze dziennik The Sun na przeszkodzie transferu nie stanie Rafael Benitez, nowy menadżer Interu Mediolan, który podczas swojego pobytu w Anglii toczył zażartą walkę z sir Alexem.

Hiszpan zamierza na San Siro budować zupełnie nową drużynę, a do tego potrzebne będą mu pieniądze. Fundusze pozyskane ze sprzedaży Sneijdera wystarczyłyby na ściągnięcie do Mediolanu ulubieńca Beniteza ? Javiera Mascherano.

Lubisz to?

 

Manchester United sezon 2010/2011 w Premier League zacznie przy światłach jupiterów. Mecz pierwszej kolejki z Newcastle United został bowiem przeniesiony na poniedziałek 16 sierpnia na godzinę 21.00.

Początkowo spotkanie miało się odbyć dzień wcześniej o godzinie 16.00. Zmiany wprowadzono na życzenie stacji Sky Sports, która będzie na żywo pokazywać pojedynek ?Czerwonych Diabłów?.

Sky Sports do końca listopada pokaże na żywo dziesięć meczów z udziałem Manchesteru United, co oznacza dalsze zmiany w terminarzu.

Pierwsze spotkanie wyjazdowe wicemistrzowie Anglii zagrają 22 sierpnia z Fulham. Szlagier z Liverpoolem na Old Trafford odbędzie się natomiast 19 września o godzinie 14.30.

Lubisz to?

 

 

 

Były zawodnik Newcastle - Michael Owen - twierdzi, że nie czuł się dobrze, gdy opuszczał swój klub na rzecz Manchesteru United od razu po spadku Magpies do Championship. Dodał jednak, że bardzo się cieszy z ich powrotu do Premier League.

Owen, który strzelił podczas swojego 4-letniego, pełnego kontuzji pobytu na St. James Park 30 goli w 79 meczach, dodał też, że wierzy w umiejętności Chrisa Hughtona i jego graczy, którzy mogą zapewnić sobie utrzymanie w Premier League.

Manchester United - Newcastle United będzie dla graczy Fergusona meczem otwarcia nowego sezonu, a 30-letni napastnik zapewnił, że zdoła wywalczyć miejsce w pierwszym składzie na to spotkanie.

- Awans Magpies był dla mnie jednym z najważniejszych wydarzeń ubiegłego sezonu. Gdy ich opuszczałem, klub był w wielkim dołku. W związku z tym było mi trochę wstyd, nie czułem się dobrze.

- Znałem tam wielu dobrych ludzi i życzę im jak najlepiej. Wierzę, że pokażą na co ich stać.

Lubisz to?
1 118 119 120 121 122 412